Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Chlazení plazmy

mbecko (5)|20.9.2008 00:12
Rozhoduji se zda si pořídit LCD nebo plazmu.Zajímá mě úhlopříčka 107 cm a cena do 25000 Kč.Pročetl jsem si mnoho názorů a rad.Proto se zatím přikláním pro kvalitnější obraz pro plazmu.Bohužel jsem se zatím nikde nedozvěděl jak je to s chlazením.Vím,že plazma se o proti LCD dost zahřívá a proto se používají ventilátory.Již se pár roků točím okolo počítačů a proto vím co dokáží ventilátory po 2 letech dělat za rámus.
Můj dotaz zní: Máte někdo zkušenosti s tímto problémem,nebo ho nemám řešit.
Zdroj signálu mám ze satelitního přijímače(DIGITV) a občas domácí kino.
Děkuji za Vaše názory
MGS (14)|20.9.2008 03:44
[QUOTE=mbecko;192465]Rozhoduji se zda si pořídit LCD nebo plazmu.Zajímá mě úhlopříčka 107 cm a cena do 25000 Kč.Pročetl jsem si mnoho názorů a rad.Proto se zatím přikláním pro kvalitnější obraz pro plazmu.Bohužel jsem se zatím nikde nedozvěděl jak je to s chlazením.Vím,že plazma se o proti LCD dost zahřívá a proto se používají ventilátory.Již se pár roků točím okolo počítačů a proto vím co dokáží ventilátory po 2 letech dělat za rámus.
Můj dotaz zní: Máte někdo zkušenosti s tímto problémem,nebo ho nemám řešit.
Zdroj signálu mám ze satelitního přijímače(DIGITV) a občas domácí kino.
Děkuji za Vaše názory[/QUOTE]

Ano mám zkušenosti s plazmou a můžu ti říct, že hlučnost větráků u plazmy po 2 letech tě nemusí nikterak vzrušovat, protože po dvou letech už plazmu mít doma nebudeš a to z jednoho prostého důvodu. Po ročním používání plazmy se začnou vytrácet barvy a pokud sleduješ nějaké filmy s titulky máš na spodní straně plazmy vypálené nepříjemné šmouhy. Takže ten lepší obraz oproti LCD má trvání cca pul roku a pak je to jen horší a horší. To je moje osobní skušenost s plazmou Panasonic TH-42PZ700e takže u mě plazma už nikdy.
pat01 (249)|20.9.2008 08:54
[QUOTE=MGS;192471]Ano mám zkušenosti s plazmou a můžu ti říct, že hlučnost větráků u plazmy po 2 letech tě nemusí nikterak vzrušovat, protože po dvou letech už plazmu mít doma nebudeš a to z jednoho prostého důvodu. Po ročním používání plazmy se začnou vytrácet barvy a pokud sleduješ nějaké filmy s titulky máš na spodní straně plazmy vypálené nepříjemné šmouhy. Takže ten lepší obraz oproti LCD má trvání cca pul roku a pak je to jen horší a horší. To je moje osobní skušenost s plazmou Panasonic TH-42PZ700e takže u mě plazma už nikdy.[/QUOTE]
Obávám se toho že máš naprostou pravdu.
Ač jsem majitelem palzmy jen krátce a teprve my to asi čeká... tak kolega který má asi rok Pan 70EA a dost často k němu chodím a mužu říct a on my to sám potvrdil že se mu zdá že barvy ztrácejí na ,,síle" a celkově začíná obraz pusobit mdle...
Miche (38)|20.9.2008 11:22
Mno a u LCD si myslite panove, ze to bude lepsi ....... ja pochybuju ... myslim, ze kazda technologie ted strasne rychle zastarava, je dobre kupovat spise cena/vykon a nelitovat pak vyhozenych 50ti tisic za neco, co teda po 2 letech bledne ...
pat01 (249)|20.9.2008 12:07
[QUOTE=Miche;192479]Mno a u LCD si myslite panove, ze to bude lepsi ....... ja pochybuju ... myslim, ze kazda technologie ted strasne rychle zastarava, je dobre kupovat spise cena/vykon a nelitovat pak vyhozenych 50ti tisic za neco, co teda po 2 letech bledne ...[/QUOTE]
Nooo já tu mojí plazmu koupil jako ,,super kšeft" za takový peníze který nešlo odmítnout a když jí ted budu muset vyhodit tak my to bude jedno...
Ale jestli někdo koupil plazmu za 50 tis jako se před 1,5-2 prodávala a a po dvou ,třech letech na ní bude mít (a jako že asi bude..)obraz jako na CRT po 15 letech tak ,,poteš pánbůh"..
To si myslím že je dobrá žumpa....
Karel129 (503)|20.9.2008 12:32
[quote=MGS;192471]Ano mám zkušenosti s plazmou a můžu ti říct, že hlučnost větráků u plazmy po 2 letech tě nemusí nikterak vzrušovat, protože po dvou letech už plazmu mít doma nebudeš a to z jednoho prostého důvodu. Po ročním používání plazmy se začnou vytrácet barvy a pokud sleduješ nějaké filmy s titulky máš na spodní straně plazmy vypálené nepříjemné šmouhy. Takže ten lepší obraz oproti LCD má trvání cca pul roku a pak je to jen horší a horší. To je moje osobní skušenost s plazmou Panasonic TH-42PZ700e takže u mě plazma už nikdy.[/quote]
No v cene do 25K nekoupi plne rozliseni ,kde jsou vetraky,navic myslim ze i u LCD jsou vetraky.Ja budu mit plasmu rok a barvy jsou porad stejne(vyuzivam ji docela dost).Navic ,preci jde pridat barev ne?A pri jednou mesicnim vycisteni panelu(bila+cerna)ani ty pruhy nehrozi.Ja plasmu kupoval s tim, ze ji takhle budu muset obcas projet a vubec mi to nevadi.Takze ja takove problemy nepozoruju!Navic myslim ze dnesni (nove modely)Lcd jsou uz o dost lepsi obrazove,takze je horsi rozhodovani.Sam vybiram neco do loznice.8-)
stani (1647)|20.9.2008 12:32
Jo jo lidi, je to tak... bohužel...
jarino1978 (8045)|20.9.2008 13:10
[QUOTE=Miche;192479]myslim, ze kazda technologie ted strasne rychle zastarava...[/QUOTE]

- lenže v tomto prípade sa nejedná o zastarávanie technológie...


- osobne som videl 2 typy plaziem od Panasonicu, na jednom došlo k totálnemu zdochnutiu ( možno sú na panely až doteraz Gatesove okná ) a na druhom modely došlo k tomu, že farby RGB po asi 7 000 hodín sledovania vyzerali ako pozeranie cez špinavé a zahmlené okno. Obidva modely boli rady 7, možno je to u rady 8 asi lepšie, ale neyslím si, že o moc.
pokiaľ Ti výrobca dá záruku na to, že panel nemá sklony k vypalovaniu, to by bolo už niečo iné.
bandiit (160)|20.9.2008 18:20
No tak pokud nechceš full hd rozlišení tak můžeš koupit třeba panasonic th42px80e. Ten nemá větráky žádný, protože chlazení má pasivní. Pokud full hd chceš, tak panasonic th42pz80 seženeš na netu v pohodě za 27 000, ale holt větráčky už tam jsou.
mbecko (5)|20.9.2008 22:37
Tak Vám všem děkuji za názor.Po přečtení výše napsaného asi půjdu do LCD.Nejsem nějaký velký maniak do televize a proto vidina 2 leté výdrže mě nepřitahuje.Radši vsadím na horší obraz,ale větší životnost.Nehodlám utrácet každé 2 roky za novou televizi.
Jinak co si myslíte o modelu LCD LG 42LF75.
registrar (41)|21.9.2008 01:05
[QUOTE=mbecko;192515]Tak Vám všem děkuji za názor.Po přečtení výše napsaného asi půjdu do LCD.Nejsem nějaký velký maniak do televize a proto vidina 2 leté výdrže mě nepřitahuje.Radši vsadím na horší obraz,ale větší životnost.Nehodlám utrácet každé 2 roky za novou televizi.
Jinak co si myslíte o modelu LCD LG 42LF75.[/QUOTE]

nenechaj sa tu zblbnut ludmi ktori investovali 1500 euro a viac do LCD TV, ktora bude za rok moralne zastarany vypredajovy model. uz teraz niektori pokukuju po LED samsungoch a este pred mesiacom tvrdili ze si kupili LCD TV na 4 roky. kludne si kup teraz 42 plazmu za 750 euro a za 2 roky si kupis take kvalitne 40 LCD TV za 750 euro, ake dnes este ani nie je v ponuke.

neviem kolko chces pozerat TV denne ale deklarovanych 7000 hod. po ktorych bola znizena kvalita farieb je pri kazdodennom 7 hod pozerani 1000 dni (cca 3 roky), pri realnejsom 4 hod priemernom dennom sledovani (uvedom si ze pojdes aj na dovolenku a vikendi mimo domova) je to 1750 dni teda skoro 5 rokov...

kup si radsej plazmu za par supov, ktora ma porovnatelny obraz ako samsung 656... a za 3 roky ju kludne mozes zahodit ak budes chciet...
jarda50 (1424)|21.9.2008 11:20
registar domnívat se, že opravdu koupíš něco kvalitního za málo peněz je pěkný nesmysl. Všimni si, že opravdu kvalitní věci jsou dražší a vydávat TV zan cca 14K za kvalitní je už velký nesmysl. Stačí se podívat dovnitř a kouknout na součástky a panel. A rada koupit něco horší za pár peněz je opravdu rada nad "zlato". To je naprosto zbytečné vyhzování peněz.
stani (1647)|21.9.2008 11:38
Asi tak.

Doporučoval bych koupit střední třídu LCD. Musíš ale pečlivě vybrat, ne jenom k jakému účelu ale hlavně to jaký dává obraz. Nejjednodušší je to vybrat podle analog. TV vysílání - protože ve všem ostatním ukazují všechny LCD dost podobně a určitě nevybírat LCD TV jak zobrazuje HD, protože tam jsou všechny stejné(stejně dobré).
Určitě nevybírej podle toho jak je TV nabitá funkcemi, protože to pak může být v praxi třeba i kontraproduktivní, můžeš mít nakonec ty funkce vypnuté(jako třeba já).

Takže ještě jednou: vybírej podle toho jak TV ukazuje analog. TV signál, v tom dalším tě už určitě nezklame.

Také s úhlopříčkou bych to až tak nepřeháněl - čím menší, tím lepší. Nejenom obrazově, ale i clouding, atp. Ideální je asi 37'.
yanick74 (9)|21.9.2008 12:10
[QUOTE=stani;192539]Asi tak.

Doporučoval bych koupit střední třídu LCD. Musíš ale pečlivě vybrat, ne jenom k jakému účelu ale hlavně to jaký dává obraz. Nejjednodušší je to vybrat podle analog. TV vysílání - protože ve všem ostatním ukazují všechny LCD dost podobně a určitě nevybírat LCD TV jak zobrazuje HD, protože tam jsou všechny stejné(stejně dobré).
Určitě nevybírej podle toho jak je TV nabitá funkcemi, protože to pak může být v praxi třeba i kontraproduktivní, můžeš mít nakonec ty funkce vypnuté(jako třeba já).

Takže ještě jednou: vybírej podle toho jak TV ukazuje analog. TV signál, v tom dalším tě už určitě nezklame.

Také s úhlopříčkou bych to až tak nepřeháněl - čím menší, tím lepší. Nejenom obrazově, ale i clouding, atp. Ideální je asi 37'.[/QUOTE]


jak můžeš něco takového napsat ? uhlopříčka 37 ?
stani (1647)|21.9.2008 12:27
[QUOTE=yanick74;192540]jak můžeš něco takového napsat ? uhlopříčka 37 ?[/QUOTE]

Praxe hochu, praxe. Vidím z jaké vzdálenosti se lidi převážně dívají. ;) Navíc i clouding(apod.) je menší....
roman2277 (582)|21.9.2008 13:59
[QUOTE=MGS;192471]Ano mám zkušenosti s plazmou a můžu ti říct, že hlučnost větráků u plazmy po 2 letech tě nemusí nikterak vzrušovat, protože po dvou letech už plazmu mít doma nebudeš a to z jednoho prostého důvodu. Po ročním používání plazmy se začnou vytrácet barvy a pokud sleduješ nějaké filmy s titulky máš na spodní straně plazmy vypálené nepříjemné šmouhy. Takže ten lepší obraz oproti LCD má trvání cca pul roku a pak je to jen horší a horší. To je moje osobní skušenost s plazmou Panasonic TH-42PZ700e takže u mě plazma už nikdy.[/QUOTE]Chlapi nevím co vidíte,ale já mám nejstarší Plazmu(tedy už tchán) 5 let a žádné dramatické změny jsem nezpozoroval.Větráky u plazmy vůbec neřešte-nejsou skoro slyšet(a jsou jen u FULL HD).LCD se sice jakékoliv změně vyhne,ale..za jakou cenu,že?(Mdlé barvy už z výroby,malá prostorová prokreslenost,pleťovká=plastelína a nakonec odezva panelu=mazanice).Toť můj skromný názor.
registrar (41)|21.9.2008 14:42
[QUOTE=jarda50;192538]registar domnívat se, že opravdu koupíš něco kvalitního za málo peněz je pěkný nesmysl. Všimni si, že opravdu kvalitní věci jsou dražší a vydávat TV zan cca 14K za kvalitní je už velký nesmysl. Stačí se podívat dovnitř a kouknout na součástky a panel. A rada koupit něco horší za pár peněz je opravdu rada nad "zlato". To je naprosto zbytečné vyhzování peněz.[/QUOTE]

[QUOTE=stani;192539]Asi tak.

Doporučoval bych koupit střední třídu LCD. Musíš ale pečlivě vybrat, ne jenom k jakému účelu ale hlavně to jaký dává obraz. Nejjednodušší je to vybrat podle analog. TV vysílání - protože ve všem ostatním ukazují všechny LCD dost podobně a určitě nevybírat LCD TV jak zobrazuje HD, protože tam jsou všechny stejné(stejně dobré).
Určitě nevybírej podle toho jak je TV nabitá funkcemi, protože to pak může být v praxi třeba i kontraproduktivní, můžeš mít nakonec ty funkce vypnuté(jako třeba já).

Takže ještě jednou: vybírej podle toho jak TV ukazuje analog. TV signál, v tom dalším tě už určitě nezklame.

Také s úhlopříčkou bych to až tak nepřeháněl - čím menší, tím lepší. Nejenom obrazově, ale i clouding, atp. Ideální je asi 37'.[/QUOTE]

preco 14K, povedal som cca 750 euro, napr. tuto plazmu http://www.videoexpert.cz/plazmove-televize/panasonic-th-37px80e-viera za 780 euro, podla mna sa jedna o kvalitnu TV, napr. na analog je povazovana za jednu z najkvalitnejsich vobec.

v sucasnosti vela investovat do TV povazujem za zlu strategiu, totiz novymi modelmi dochadza k jednoznacne lepsiemu obrazu pri ostatnych podmienkach nezmenenych (kvalita signalu), par ludi na fore co ma rocny LCD TV z vyssej strednej triedy uz chce vymienat za LED.Po prichode OLED a neoPDP sa kvalita obrazu uz nebude vyvijat tak podstatne kazdy rok, potom by som doporucil vacsiu investiciu. (sam si mozem kupit v podstate akykolvek TV aj za 3000 euro, ale rozumne mi to pripada tak za dva roky, kupim si neoPDP plazmu alebo OLED ak uz bude na trhu, lebo ak by som si povedal ze chcem top kvalitu uz dnes, tak by som mal nutkanie ho kazdy pol roka vymienat, kupil som si TH-42PX80E za 800 euro, nechcem na nom hrat hry a s obrazom som uplne spokojny...)
jarda50 (1424)|21.9.2008 14:46
stani nechápu Já si nekupuji TV s cloudingem
Yanick hloupost je na analog vybírat LCD to je konstruované na SD signál. A anolg zobrazují všechny blbě. I v zobrazení HD signálu je rozdíl. Tedy mezi TV střední a vyšší třídy.
stani (1647)|21.9.2008 14:52
Všechny LCD TV mají clouding - čím větší úhlopříčka, tím je to více vidět....
jarda50 (1424)|21.9.2008 18:43
no to není pravda. Záleží na kvalitě a provedení panelu a mohu Tě ujistit, že v těch lepších ho nenajdeš a když ano je to důvod pro reklamaci a to i u střední třídy např koukni na vlákono o samech jak je tato reklamace uznána. Jinak Tě ujišťuji, že na mé není
viditelný. Faktem je, že čím větší panel tím je clouding pravděpodobnější.
citace z CNET Asia Uneven backlighting sometimes can occur in one batch of panels but not in the others. It's extremely difficult to assume that this is a common problem without evaluating multiple consignments of the same product. Something which is way beyond our means to carry out. Hope you understand.

We would suggest you check out the TV in stores and upon delivery. If there's an issue, you could negotiate with the dealer for a replacement or other alternative arrangements.
jarino1978 (8045)|21.9.2008 20:40
[QUOTE=stani;192559]Všechny LCD TV mají clouding - čím větší úhlopříčka, tím je to více vidět....[/QUOTE]

stani ??? všetky nie...
Man5on (661)|22.9.2008 09:39
Mám plazmu 10 měsíců, hraju na ní hry a nic se mi nikde nevypálilo. Na tv vysílání mám nastaven obraz v kino módu, což jsou takové mdlejší barvy, ale mě se to tak líbí. Ale když dám mód dinamický, je to barevný jak omalovánky, přesaturovaný a to nemám rád. Tím chci říct, že jestli někdo viděl plazmu u známejch na návštěvě, musel by se i podívat do nastavení obrazu aby mohl jednoznačně říct, že má barvy vyblitý stářím. Já tomu osobně tak skoro po roce každodenního používání nemám a moc tomu ani nevěřím. Je mi jasný, že po pěti letech při přímým srovnání s jinou novější televizí už možná to stáří znát bude, ale to mě vůbec netrápí.
Aliens_II (380)|22.9.2008 16:25
[QUOTE=Man5on;192631]Mám plazmu 10 měsíců, hraju na ní hry a nic se mi nikde nevypálilo. Na tv vysílání mám nastaven obraz v kino módu, což jsou takové mdlejší barvy, ale mě se to tak líbí. Ale když dám mód dinamický, je to barevný jak omalovánky, přesaturovaný a to nemám rád. Tím chci říct, že jestli někdo viděl plazmu u známejch na návštěvě, musel by se i podívat do nastavení obrazu aby mohl jednoznačně říct, že má barvy vyblitý stářím. Já tomu osobně tak skoro po roce každodenního používání nemám a moc tomu ani nevěřím. Je mi jasný, že po pěti letech při přímým srovnání s jinou novější televizí už možná to stáří znát bude, ale to mě vůbec netrápí.[/QUOTE]

Jsem na tom úplně stejně, model mám ovšem od Samsungu.
mbecko (5)|22.9.2008 19:36
Takže bych se chtěl zeptat konkrétně:
LCD - LG 42LF75
Plazma - PANASONIC TH-42PX80E
To LCD má rozlišení 1920x1080 a plazma jenom 1024 x 768.
Při sledování satelitního příjmu nebo DVD poznám rozdíl?
Jestli jsem to dobře pochopil,tak plazma má kvalitnější obraz,ale v tomto případě menší rozlišení.
Pořád se nemůžu rozhodnout.Poraďte mi prosím.
roman2277 (582)|22.9.2008 20:04
Rozdíl nepoznáš.(stručně řečeno)
Kebule (63)|22.9.2008 21:19
[QUOTE=mbecko;192736]Takže bych se chtěl zeptat konkrétně:
LCD - LG 42LF75
Plazma - PANASONIC TH-42PX80E
To LCD má rozlišení 1920x1080 a plazma jenom 1024 x 768.
Při sledování satelitního příjmu nebo DVD poznám rozdíl?
Jestli jsem to dobře pochopil,tak plazma má kvalitnější obraz,ale v tomto případě menší rozlišení.
Pořád se nemůžu rozhodnout.Poraďte mi prosím.[/QUOTE]

Kup PANASONIC TH-42PX80E, neslyšel jsem na ní téměř žádné negativa, spíš kladné hodnocení. Věřím, že bude lepší jak LCD LG 42LF75.
Man5on (661)|23.9.2008 08:46
[QUOTE=mbecko;192736]Takže bych se chtěl zeptat konkrétně:
LCD - LG 42LF75
Plazma - PANASONIC TH-42PX80E
To LCD má rozlišení 1920x1080 a plazma jenom 1024 x 768.
Při sledování satelitního příjmu nebo DVD poznám rozdíl?
Jestli jsem to dobře pochopil,tak plazma má kvalitnější obraz,ale v tomto případě menší rozlišení.
Pořád se nemůžu rozhodnout.Poraďte mi prosím.[/QUOTE]

Když LCD, tak jen ne LG, viděl sem, zažil sem, nedoporučuji!
Oproti tomu je plazma PX80 hotovej klenot. A honba za full HD 1080p je zbytečnost a ještě několik let bude. Na plazmě s "jen" 720p nepoznáš rozdíl u Blu-ray v plným 1080p natož abys poznal rozdíl u DVD v palu!!! :D