Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

jak zprovoznit .avi ve stolním DVD přehrávači

petrofff (29)|24.3.2011 08:07
Zkoušel jsem několikrát konvertovat originál XviD na XviD s jinými parametry v Super(c), ale nedaří se - roztrhaný obsah na vodorovné úseky popř. +zamrznutí přehrávače.
V PC video funguje,ale nezdá se mi aspect/size
(bohužel jiný zdroj nemám)
------------------------------------------------------------------------------
Hlavní
Formát : AVI
Formát/ : Audio Video Interleave
Velikost souboru : 493 MiB
Duration/String : 45mn 18s
Celkový BitRate : 1 521 Kbps
Název filmu : pernicek1.mpeg
Director : created.with.SUPER(C).v2011.bld.44
Použitý software : SUPER(C)

Video
ID : 0
Formát : MPEG-4 Visual
Format_Profile : Simple@L3
Format_Settings_BVOP/String : Ne
Format_Settings_QPel/String : Ne
Format_Settings_GMC/String : 0 warppoint
Format_Settings_Matrix/String : Default (H.263)
CodecID : XVID
/ : XviD
Duration/String : 45mn 18s
Bit rate : 1 380 Kbps
Šířka : 720pixely
Výška : 400pixely
Poměr stran : 4:3
Frame rate : 25,000 fps
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling : 4:2:0
BitDepth/String : 8 bits
ScanType/String : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.192
StreamSize/String : 447 MiB (91%)
Enkódoval : SUPER(C).
------------------------------------------------------------------------------
Přehrávač je stařičký Sencor SHR 8108 - dle manuálu přehrává MPEG4 (DivX, Xvid)
Ukázka mediainfo souboru který přehraje OK
------------------------------------------------------------------------------
Hlavní
Celý název a cesta : G:\xxxxxxxx\The Search for Spock 1.avi
Formát : AVI
Formát/ : Audio Video Interleave
Velikost souboru : 696 MiB
Duration/String : 49mn 47s
Celkový BitRate : 1 954 Kbps
Použitý software : VirtualDubMod 1.5.4.1 (build 2178/release)
Enkódoval : VirtualDubMod build 2178/release

Video
ID : 0
Formát : MPEG-4 Visual
Format_Profile : Advanced Simple@L5
Format_Settings_BVOP/String : Ne
Format_Settings_QPel/String : Ne
Format_Settings_GMC/String : 0 warppoint
CodecID : XVID
/ : XviD
Duration/String : 49mn 47s
Bit rate : 1 499 Kbps
Šířka : 640pixely
Výška : 272pixely
Poměr stran : 2,35:1
Frame rate : 25,000 fps
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling : 4:2:0
BitDepth/String : 8 bits
ScanType/String : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.344
StreamSize/String : 534 MiB (77%)
Enkódoval : XviD 1.0.0 (UTC 2004-05-09)

Audio
ID : 1
Formát : AC-3
Formát/ : Audio Coding 3
Format_Settings_ModeExtension : CM (complete main)
CodecID : 2000
Duration/String : 49mn 47s
Bit rate : 448 Kbps
Kanál(y) : 6 kanály
Channel positions : Front: L C R, Side: L R, LFE
Sampling rate : 48,0 KHz
BitDepth/String : 16 bits
StreamSize/String : 160 MiB (23%)
Interleave_Duration/String : 96 ms (2.40 video frames)
Interleave_Preload/String : 96 ms
Jazyk : English / English
petrofff (29)|26.3.2011 08:58
Byl bych vděčný za radu, jak vytvořit .avi které by přehrávač (firmware je 6let staré) přehrál.
Všechny výsledky použítí sw jako FormatFactory, SuperC a jiné se při přehrávání v Sencoru zobrazí s rozsynchronizovaným vzhledem, a takto dopadnou i filmy (viz výše uvedený StarTrek), které před konverzí 100% fungují
Pitomec (10211)|26.3.2011 12:30
Zkusit třeba Canopus ProCoder 3. Ale osobně bych radši koupil nový přehrávač a tu vyčpělou šunku s názvem Sencor hodil do koše...
petrofff (29)|26.3.2011 17:04
Tak to zkouším v ProCoderu3 a nejsem si jist který kodec z té bohaté nabídky vybrat.
Zatím jsem použil ffdshow - konverze proběhla, ale předtím jsem musel 4x odkliknout oznámení že chybí nějaký dll soubor: pthreadGC2.
Jindy to shodí celý program...
Ale hlavní věc že target funguje na Sencoru
Tak dík za tip, je to sqělá aplikace
vivid.sk (11472)|26.3.2011 21:06
Pripadne skus stary divx, ten ti prehra urcite (i ked obrazovo si dost pohorsis).
Co sa tyka SW je uplne jedno, v ktorom konverzia prebehne, SW nevytvara enkodovane data, to ma na starosti samotny kodek (nutne nainstalovat separatne, ak program nema vlastne kniznice).

Na transkodovanie kontajneru avi odporucam pouzit napriklad VirtualDub.
petrofff (29)|28.3.2011 18:37
to pitomec: "tu vyčpělou šunku s názvem Sencor hodil do koše..."
Na časované nahrávání z TV na HDD/DVD(+edit reklamy)+jukebox+fotky mi dosud plně vyhovoval...

A co se DivX týče, sehnal jsem testovací sadu na A/V => výsledky uspokojivé:
[Sencor 8108] http://divxtest.surdvd.com/form/divxtest2_view.php?lang=eng&id_291=1
Pitomec (10211)|29.3.2011 14:42
[quote=petrofff;337263]to pitomec: "tu vyčpělou šunku s názvem Sencor hodil do koše..."
[COLOR=red]Na časované nahrávání z TV na HDD/DVD(+edit reklamy)+jukebox+fotky mi dosud plně vyhovoval...[/COLOR]

A co se DivX týče, sehnal jsem testovací sadu na A/V => výsledky uspokojivé:
[Sencor 8108] http://divxtest.surdvd.com/form/divxtest2_view.php?lang=eng&id_291=1[/quote]
V názvu vlákna čtu "ve stolním DVD přehrávači" 9-)
petrofff (29)|30.3.2011 10:06
Konečně jsem spokojen i s kvalitou obrazu v mém [color=red]DVD RECORDER[/color]u - po nainstalování Xvid MPEG-4 Codecu a použití místo ffdshow encoderu.
Má v praxi (u konverze) nějaký význam řešit konfiguraci XviDu (podle formátu výchozího videa, jak ho zobrazí např. GSpot)? Nebo stačí použít default.profil Adv@L5 a zadávat jen rozměry, popř. bitrate?
vivid.sk (11472)|30.3.2011 11:15
Má. Nastavenie ovplyvnuje kvalitu (a zvysuje cas enkodovania). Niektore stolne playere ale nepodporuju urcite nastavenia (povacsinou GMC, QP a podobne....).
pokial transkodujes, z hladiska vystupnej kvality - nemen rozmery videa a zachovaj minimalne rovnaky vstupny bitrate (idealne pouzit quantizer, namiesto nastavenia bitrate).
petrofff (29)|1.4.2011 10:56
VirtualDub - výborné že při transcode videa taky umí vložit "napevno" titulky
Ale jak se vyhnout nutnosti opakovanému ručnímu zadávání názvů .srt souborů u seriálové řady ?
Tj. zpracovat páry: e01.avi/e01.srt e02.avi/e02.srt e03.avi/e03.srt ....
vivid.sk (11472)|2.4.2011 20:32
To neviem, ale mozes si tieto 'joby' ulozit (resp naklikat vsetky casti) a potom finalne spustit vsetkych X casti naraz.
petrofff (29)|3.4.2011 19:28
[quote=vivid.sk;338044]To neviem, ale mozes si tieto 'joby' ulozit (resp naklikat vsetky casti) a potom finalne spustit vsetkych X casti naraz.[/quote]Byla by to klikačka - u každého avi zadávat font,size,pozici+jméno srt. Hádám že by to mohl vyřešit JS-AVS skript.

Zjistil jsem: Procoder3 - pokud najde .srt se stejným názvem jako .avi - tak automaticky vloží titulky do obrazu. Paráda - před konverzí když dám [Vstup] Preview, tak se titulky zobrazí a můžu je nakonfigurovat pro celou dávku ...dělá se to přes ikonku v systemtray, volba DirectVobSub(forced auto-loading version). Škoda že ta konfigurace nevydrží (není tam Save profilu).

[quote=vivid.sk;337521]...pokial transkodujes, z hladiska vystupnej kvality - nemen rozmery videa...[/quote]Pokud bych nechal beze změny, tak se mi např. 624x352 video zobrazí v telce (mám CRT 4:3) s širokými ksichty. Bohužel zvětšení Height 352 -> 468 vede k tomu, že se vloží dole a nahoře černé pruhy...takže vlastně k žádné změně nedojde.
ai (2993)|3.4.2011 20:31
[quote=petrofff;338156]
Pokud bych nechal beze změny, tak se mi např. 624x352 video zobrazí v telce (mám CRT 4:3) s širokými ksichty. Bohužel zvětšení Height 352 -> 468 vede k tomu, že se vloží dole a nahoře černé pruhy...takže vlastně k žádné změně nedojde.[/quote]
kvuli staremu prehravaci uz delas treti kompromis, reenkodujes video, natvrdo ukladas titulky a jeste k tomu delas letterbox, je to dost kontraproduktivni
vivid.sk (11472)|3.4.2011 21:31
[quote=petrofff;338156]
Pokud bych nechal beze změny, tak se mi např. 624x352 video zobrazí v telce (mám CRT 4:3) s širokými ksichty. [/quote]

Dobry player (spravne nastaveny) to musi zobrazit korektne, ziadne natiahnute xichty.

kvuli staremu prehravaci uz delas treti kompromis
ja by som ho vyhodil a kupil si za par supov "mudru krabicku", uz mam davno za sebou casy, ked som sa prisposoboval roznym pristrojom. Zivot je na to prilis kratky :)
petrofff (29)|3.4.2011 22:34
Už to šlape. Nevím jestli je to bug nebo záměr výrobce, ale po transcode (VideoAspRatio=16:9 / PixAspRatio=4:3) je to v TV správně.

PS.
Sorry za mystifikaci - default DirectVobSub nastavení je zapamatováno i po vypnutí PC. To co se neuloží jsou ostatní pojmenované styly (z Launch Config Dialog).
petrofff (29)|29.5.2011 17:15
Tak se mi podařilo objevit, že pokud se v rekorderu otevře šuplík, pak funguje tlačítko TV MODE:
cyklicky přepíná režimy PAL - ??? - NTSC - ??? (??? =progresivní scan.)
A v režimu NTSC (světe div se!) je formát původních DivX/XviD nedeformovaný, takže resamplovaní není třeba. Sice to nechápu, ale díkybohu za to