Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Propojení

fstiller (3)|21.5.2009 13:40
Mám dotaz , mám pc kartu winfast DV 2000 a DVB-T Strong 5016. Je možný tyto dva přístroje propojit něčím jiným než koaxialem z modulátoru? Díky.
StD (8612)|21.5.2009 13:50
Tedy nevím, nemám ani jeden z tvých výrobků (STB + TVkarta), ale nahlédnutím do popisu toho STB např. u Softcomu vidím (ty reklamní výstřiky o křišťálově čistých "kostičkách" raději nekomentuji):

[SIZE="2"][COLOR="DarkGreen"][SIZE="1"]Špičkový DVB-T set-top box vybavený anténním modulátorem je určený pro příjem pozemního digitálního TV a FM vysílání. Lze použít pro připojení k televizoru, projektoru nebo jako součást domácího kina. Umožňuje tak sledovat digitální programy v DVD kvalitě, vše s křišťálově čistým obrazem a zvukem. Díky zabudovaným výstupům lze připojit k mnoha zařízením, nechybí S-Video, dvojice SCART konektorů ani koaxiální S/PDIF audio výstup. Pro servisní účely je připraven servisní port RS-232, který slouží například pro aktualizaci firmwaru. Pomocí funkce EPG můžete prohlížet seznam vysílaných programů až na 7 dní dopředu. Součástí balení je i dálkový ovladač pro pohodlné a snadné nastavení či prohlížení programů. V set-top boxu jsou zabudované i tři hry (Tetris, Miny, Gomoku). Formát DVB-T představuje budoucnost televizního vysílání. Jedná se o přímé pozemní vysílání MPEG2 video streamu se špičkovou kvalitou obrazu. Jelikož vše probíhá digitálně, kvalitu obrazu neovlivňuje rušení, odrazy a podobně. Navíc není třeba instalovat novou anténu, tento formát je plně kompatibilní se všemi anténními systémy klasické analogové televize.[/SIZE][/COLOR][/SIZE]

Tudíž bych to propojil přes S-video, pokud ho tvá TVkarta má... jako že ANO, viz obr. (převzat z FAQ Leadteku)
dv2000_02_svideo_in.jpg
fstiller (3)|24.5.2009 12:58
A prosil bych o radu co přesně mám koupit a co kde nastavit aby to šlo.
StD (8612)|24.5.2009 13:35
[QUOTE=fstiller;227353]A prosil bych o radu co přesně mám koupit a co kde nastavit aby to šlo.[/QUOTE]

Mnoo, to je od tebe opravdu hezké, že jsi si uvědomil potřebu něco koupit když to nemáš, ale nenapsal jsem to dost jasně, nebo ty A/V kabely mám vyfotit?
sica (1)|1.6.2009 17:05
zdravim, mam podobnej problém... mám TV kartu Leadtek DTV1800h a chci ji připojit k STB který má jen scart.. když použiju redukci scart->s-video myslíte že mi bude vše v pohodě fungovat ? i televize v HD rozlišení ?
Ivo Mašek (10205)|1.6.2009 17:09
Teoreticky by mělo.
fstiller (3)|21.6.2009 21:00
No ta kabeláž se dá lehce vyřešit návštěvou elektra ale vyznat se v nastavení winfast bez českého návodu je o dost složitější. Nemůžu pořád přijít na to aby karta nepříjímala signál jenom z koax.
Pitomec (10211)|25.6.2009 15:59
[QUOTE=sica;228198]zdravim, mam podobnej problém... mám TV kartu Leadtek DTV1800h a chci ji připojit k STB který má jen scart.. když použiju redukci scart->s-video myslíte že mi bude vše v pohodě fungovat ? i televize v HD rozlišení ?[/QUOTE]
Co to je za STB? A jestli pro DVB-T, tak je to nošení dříví do lesa a naprostá zbytečnost.
Jinak přes SCART ani S-Video žádné HD rozlišení nehrozí, to tak leda přes HDMI (které tam ovšem není, takže to nemá smysl řešit).