Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nastaveni zvuku Canon HV20

Shaggy.tt (60)|11.7.2008 21:11
Zdravím.
Chtěl bych všechny požádat o radu a zkušenosti s tímto problémem....
Používám kameru spíše na záznamy hudebních akcí, kde při špatných světelných podmínkach musim nastavit kameru na manual, protože jinač to ani nejde.Při mé zkušenosti na automat to dopadlo katastrofálně, ale zvuk byl jedinečný!
Při nastavení na manuál, kterému ve většina případech dávám přednost mě dělá problém zvuková stopa, kterou logicky musim si taky nastavit a nechce to zaboha vyjít:-(
Ono se to v manuále řekne posunout joistykem do prava nebo do leva na nastavení mikrofonu.Když před koncertem nevíte jaká bude hlasitost a jak to nastavit a při jednotlivých sekvencích hlasitost vyleti až pětinásobně nahoru a potom jsou z toho...pazvuky a chrapění no něco neposlouchatelného...
Jako bylo by to super umět nastavit tak jako je to nastaveno na automatě aspoň přibližně..by bylo super!
Jestli jste se někdo s tímto problémem už setkali dejte mě něco aspoň vědět co a jak na to.
Díky moc!
appalacio (201)|12.7.2008 20:19
co řešíš.. kup externí mikrofon
Pave1 (4279)|13.7.2008 02:09
opravdu v HV20 nejde nastavit zvuk na automat, když zablokuješ expozici obrazu např.?

Ten plně manuální režim (M?) bych proto spíš nepoužil a namísto něj použil "Auto" (ale clonu bych zablokoval a pracoval s ní manuálně). Jistě najdeš nějaký režim kamery, kde lze zvuk nechat na auto a obraz lze přesto upravit manuálně, to bych viděl jako lepší řešení (pokud režim auto zvuk zvládne).

Externí mic na tom mnoho nezmění, na koncertech je dík vyšší citlivosti spíš dřív přebuzený, pokud kamera nemá "attenuator" (zeslabovač citlivosti mic předzesilovače o -12 až -20dB).
Shaggy.tt (60)|13.7.2008 12:17
jo, a jak mam zablokovat clonu na plný automat?
Pave1 (4279)|13.7.2008 14:31
Ne na plný automat (HV20 neznám), Canon má krom plně auto režimu (zelený obdélník) i režim "AUTO" v manuálních nastaveních.

V těchto režimech pak necháš buď pracovat automatiky, nebo je můžeš "zablokovat" a manuálně (plus mínus v několika stupních) od zablokované hodnoty upravit. Zatím všechny Canon kamery tohle uměly, pokud by to HV20 neuměla, byla by to novinka.

V těchto režimech (krom plného canon režimu "M", kdy se všechny automatiky vypnou) by měla zvuková automatika dál pracovat v režimu auto. Ale je možné, že to má HV20 jinak, nezkoumal jsem, jen to dle mého názoru není pravděpodobné.
Saxel (2279)|14.7.2008 11:08
[quote=Pave1;184746]... V těchto režimech (krom plného canon režimu "M", kdy se všechny automatiky vypnou) by měla zvuková automatika dál pracovat v režimu auto. Ale je možné, že to má HV20 jinak, nezkoumal jsem, jen to dle mého názoru není pravděpodobné.[/quote]
HV20 to má taky tak. V ručním režimu je možné nechat zesílení mikrofonu na automat nebo ho nastavit ručně. Shaggy.tt ho má asi ručně nastaven na příliš velký zisk a to je celý problém.
Pave1 (4279)|14.7.2008 19:22
Dík za info, Saxeli, myslel jsem si totéž (měl jsem Canon kamery dvě a obě to tak měly, tedy mají).
Shaggy.tt (60)|14.7.2008 22:54
Zdar Saxel;-)No jsem lama, ale né zase taková...Už jsi s tou kamerou hraji půl roku!A člověk by nevěřil co jde z toho pořád furt něco vytáhnout...mám namysli kvalitu obrazu!Čili vyždímat!
No takže s tím nastavením zvuku....Z mojeho prvního experimentu jsem to samozdřejmě přepískl co se týče nastvení zvuku.Obraz super ale nahrávku jsem mohl zahodit díky pazvukům poněvadž to byl koncert, takže pro mě je podstatný nejenom obraz, ale hlavně zvuk.
Jak už mě bylo porazeno od Fantase?Nebo Fantomase?:-)
Normal si najedu na nastavení zvuku potvrdím a vyskočí mě stupnice..kde to nechám asi tak v té první třetině a potom dám joistykem šipku nahoru a uzamknu to!Nedojde k přebuzení!Takže se domnívám, že zvuk je nastaven tak jako u automatu!
(Mám to už odzkoušeno doufám spolehlivě, akorát při jedné ze show mě to asi zmátlo, poněvadž výsledek byl hrozný, ale po dalších testech se domnívám, že to bylo jenom kvůli akustice v prostoru, kde so to nějak tříštilo...což už si myslím, že by to asi jenom vyřešil mikrák, nebo přelepením kousku molitannu na mikrofonu kamery...?
Kdybych to jen potvrdil a zůstane mě tam M je to jenom nastavena manuálně hlasitost.A při větších výškach jde pak slyšet zapraskání.
Rád bych slyšel i o vašm výsledku co se týče zvuku...Abych tady nevalil jenom klíny a nebyla to pravda.
Dík
Saxel (2279)|15.7.2008 08:09
Shaggy.tt: Podle toho, jak to popisuješ, tak to nastavuješ správně. Jenom si hlídej ukazatel síly zvuku, aby neběhal až do konce - pak to začne limitovat. Na těch koncertech asi bude největší problém s odrazy ze všech možných stran, což může zvuk totálně znehodnotit. Trochu by mohl pomoci směrový mikrofon, případně zaznamenávat zvuk jinde než je kamera, kde jsou menší echa. Připojení k mixpultu je asi nereálné, co?
Shaggy.tt (60)|15.7.2008 18:09
JJ akustika v prostoru taky udělá hodně...Postavit se před podium, kde to pere nejvíce to už chce značné zkušenosti na to, aby všě vyšlo!Ale zase je neuvěřitelné najít si místo někde uplně nahoře na tribuně, člověk pak nemůže věřit svým vlastním uším.
Jako určitě by hodně pomohl ten externí mikrofon, ale zase některá show jsou docela ostře hlídána, takže nevím co by to měl být za mikrák?Aby byl kvalitní a nejmenší!
Chtěl jsem se zeptat někde jsem nahodou narazil na netu na dosti drahé kvalitní hračky, které vypadaj něco jak staré kazetové wolkmany, kde nahravaj jenom zvuk.Nevíš o tom něco?
Jinač už jsem to zkoušel, ale nikdy jsem se nesetkal s žádným zvukařem, který by mě vyhověl!
Saxel (2279)|16.7.2008 08:16
Malý a kvalitní mikrofon je Sennheiser MKE400. Je sice mono, ale pro prostředí s mnoha odrazy to asi bude lepší. Navíc stereo mikrofony mají horší směrovost.
Pro záznam zvuku se dřív používaly minidisc rekordéry, dnes by to šlo řešit nějakým kvalitnějším mp3 záznamníkem a s linkovým vstupem na mikrofon, ale konkrétní typ neporadím (neznám).
appalacio (201)|16.7.2008 08:54
[quote=Shaggy.tt;185044]JJ akustika v prostoru taky udělá hodně...Postavit se před podium, kde to pere nejvíce to už chce značné zkušenosti na to, aby všě vyšlo!Ale zase je neuvěřitelné najít si místo někde uplně nahoře na tribuně, člověk pak nemůže věřit svým vlastním uším.
Jako určitě by hodně pomohl ten externí mikrofon, ale zase některá show jsou docela ostře hlídána, takže nevím co by to měl být za mikrák?Aby byl kvalitní a nejmenší!
Chtěl jsem se zeptat někde jsem nahodou narazil na netu na dosti drahé kvalitní hračky, které vypadaj něco jak staré kazetové wolkmany, kde nahravaj jenom zvuk.Nevíš o tom něco?
Jinač už jsem to zkoušel, ale nikdy jsem se nesetkal s žádným zvukařem, který by mě vyhověl![/quote]

máš na mysli něco takového?

http://kytary.cz/zoom-h4-rekorder/94038/?SE766:0:0:1:0

Shaggy.tt (60)|20.7.2008 18:49
Hodil jsi mě pěkného brouka do hlavy s tímto recorderem!Dival jsem se na pořízené nahrávky a zvuk je naprosto skvělej, tady volím přednost zoom h4 než před externím mikrákem.
Ale zajímalo by mě jestli by tahle hračka šla zapojit a také připojit ke kameře!Nedovedu si představit v jedné ruce kameru a v ruhé recorder, a také jestli by šel záznam zvuku přimo zaznamenávat na pásku kamery?Protože jsem slyšel že záznam audia neni zhodnej jako s videem, protože vůbec si nedovedu představit jak bych to synchronizoval
Díky za radu
Shaggy.tt (60)|25.7.2008 20:04
Zdar saxel...No tak trochu jsem zabrouzdal na netu.Pro mé účely by byl asi nejvhodnější externi audio recorder zomm h4.Jo má výstup do kamery, ale asi by to tak nešlo jednoduše.Zaprvé nemá žadné sáňky na upevnění a i kdyby se mě to nějak kutilsky podařilo vymyslet nedovedu si představit jak takovou váhu s kamerou bych dokázal vydržet min. 1 hod:-(A držet v jedné ruce kameru a v druhé recorder, to by taky nešlo.Tady tohle řešení zoom h4 by byl harley(bašta pro uši)Ale v mém případě by to asi nešlo.Takže zvažuji o mikrofonu Sennheiser MKE400 co jsi mě doporučil!Nevím zda li máš s ním nějaké zkušenosti nebo někdo jiný...moc rád bych je ocenil a přivítal.Je tam velký frekvenční rozsah a také co je výhodou pro mě, je malej!Dost by mě zajímalo jestli tato hračka by ten kraval verk na rockových koncertech snesla úplně naprosto bez problémů!Ale co mě pořád zaraží..to slovo mono..mono, to mě nedává spát:-(Dneska když všechno už jde do sterea a víš.
Děkuji za radu
anglcam (223)|26.7.2008 11:03
to shaggy

pokud mas strach o synchronizaci kup si neco podobneho jako H4 ale co zaznamenava ve formatu BWF.je to totez jako Wav ale ma to navic schopnost nest informaci o time code.To velke B znamena broadcast.Nevim ale mozna H4 to umi.Kdyz ne tak tohle:

http://www.musiccenter.cz/Fostex-FR-2LE-Field-recordery:23484
Saxel (2279)|28.7.2008 13:01
Shaggy.tt:
Osobní zkušenosti s MKE400 nemám, já vlastním Rode videomic. Ale pravda je, že každý mikrofon má limit akustického tlaku, který snese. Pokud je ten tvůj "kravál" silnější, zvuk bude zkreslený. A jestli mono nebo stereo, toť otázka... Záleží na akustice konkrétního prostoru a na místě kde budeš stát.
Možná by bylo nejlepší poslat dopředu mezi reproduktory kamaráda zachytit zvuk se Zoom h4 a vidoezáznam pořídit z tvého obvyklého místa. A o synchronizaci videa s audiem bych se nebál, to nebude problém.
Shaggy.tt (60)|13.8.2008 22:46
[QUOTE=Saxel;186029]Shaggy.tt:
Osobní zkušenosti s MKE400 nemám, já vlastním Rode videomic. Ale pravda je, že každý mikrofon má limit akustického tlaku, který snese. Pokud je ten tvůj "kravál" silnější, zvuk bude zkreslený. A jestli mono nebo stereo, toť otázka... Záleží na akustice konkrétního prostoru a na místě kde budeš stát.
Možná by bylo nejlepší poslat dopředu mezi reproduktory kamaráda zachytit zvuk se Zoom h4 a vidoezáznam pořídit z tvého obvyklého místa. A o synchronizaci videa s audiem bych se nebál, to nebude problém.[/QUOTE]

jj, přesně tak nejlepší volba by byla poslat ještě jednoho s audio recorderem...ale takového partáka nemam a asi těžko najdu!
Ale myslím si že asi ten muj problém bych vyřešil telekonventorem....kterej si myslm že mě udělá takovou službu jako bych byl u podia..a budu v dostatečné vzdálenosti abych zachytil dobrej zvuk.Ale jakej konventor?
stayman (12393)|13.8.2008 23:39
[QUOTE=Saxel;186029]Shaggy.tt:
Osobní zkušenosti s MKE400 nemám, já vlastním Rode videomic. Ale pravda je, že každý mikrofon má limit akustického tlaku, který snese. Pokud je ten tvůj "kravál" silnější, zvuk bude zkreslený. A jestli mono nebo stereo, toť otázka... Záleží na akustice konkrétního prostoru a na místě kde budeš stát.
Možná by bylo nejlepší poslat dopředu mezi reproduktory kamaráda zachytit zvuk se Zoom h4 a vidoezáznam pořídit z tvého obvyklého místa. A o synchronizaci videa s audiem bych se nebál, to nebude problém.[/QUOTE]

Ano? :-O No ja mam mikrofon, co mozes dat aj ku 10000W PA systemu a nic neskresli, zaujmave..
Saxel (2279)|14.8.2008 09:01
stayman:
Můžeš prozradit typ?
stayman (12393)|14.8.2008 10:25
Sony, ten priestorovy.
Shaggy.tt (60)|14.8.2008 18:28
Můžeš prosimtě hodit site s jeho parametry...?
Zajímalo by mě, jak si vede při silnějším hluku...jestli nedochazí k pazvukům a praskání...
Mám zájem si pořídit ex mikrak, aby byl co nejmenší pokud možno stereo a byl by schopen zvládat trochu silnější music:-)
Pokud vlastníte nějaké aparáty, rád se dozvím o jejich kvalitách a záporech.
Dík
Shaggy.tt (60)|14.8.2008 18:37
Velice mě zajímá tento typ Sennheiser MKE 400
http://www.studiotechnika.cz/detail/mke-400/
Dočítám se na ňho, ža má spoustu kladů.Co mě nejvíce těžší..je malej, směrovej, nezachycuje postraní pazvuky a ke kameře je praktický..ne jak ostatní děla.Ale velice by mě zajímalo jestli nemá někdo nějakej záznam, když snímá audio v monu:-(
Shaggy.tt (60)|19.4.2009 17:31
Jinač jsem zjistil, že nebo spíše mě bylo porazeno..v nastavení kamery u zvuku je MIC ATT ten když zapnete na on nedojde k přehlušenej a nejsou žádné pazvuky což mám z koncertů hodně odzkoušené a výsledek je dobrej!Ale stejnak si mylím, že externí mikrak bude best!