Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Výběr televize

Peco? (17)|2.8.2010 13:28
Dobrý den,
Díval jsem se na nějaké televize v obchodě
ale v obchodě je takových televizí mraky a celkem chytrej prodavač co mi vysvětlil lepší obraz u led TV oproti LCD (hlavně ostrost a černá barva) tím, že ledkové mají vetší rozlišení a že jednotlivé body jsou z ledek.

Tak bych Vás poprosil o malé nasměřování a nakopnutí ve výběru televize.
Ted máme asi 55cm starou CRT televizi barevnou :-) a signál máme z pokojové antény roznožky a jdou tam snad dva programy.
k nové televizi pořídíme satelit (asi skylink kartu) jen s volnýma programama, přijímač klidně s HD to je celkem jedno (ale zatím jde jen CT a nova ve full HD). obyvák má zhruba 4x8m a na televizi se díváme zhruba ze 4 metrů ale sednou blíže si taky můžu. ja osobně se dívám na televizi v řádu 1-3 hodiny týdně a převážne u jídla. manželka častěji protože je na mateřské. Od nové televize chci aby šlo přez USB pustit nějaký film, připojení k sití by bylo dobré ale není to nutné, a abych se nerozčílil nad hnusným obrazem když už si k tomu sednu.
Nevim jestli to pujde ale hodilo by se nám kdyby šel vypnout obraz a šel jenom zvuk. už proto že nám většinou hraje TV a nikdo se nedívá a někdy si pustím hudbu tak by bylo zbytečné aby obrazovka svítila.
Velikost si myslím že nám bude bohatě stačit 42" ale vubec nemám tucha jestli plazmu, LCD nebo ledkovou... Plazma má pěkný obraz, LCD co jsem viděl je takovej nemastný neslaný ale má nízkou cenu a spotřebu a LEDkový mi přišel asi jako nejlepší (nejdražší) ale tady asi záleži jestli to nemají v obchodě schválně, aby ty potvory za 25 tis prodali.
jako nejlepší obraz/cena mi zatím připadají plazmy ale tady mám trochu obavy ze spotřeby
a taky z toho, že jsem při pročítání článků četl o nějakém přepínaní na noc, den, přepínání poměrů stran při přepnutí na jiný program atd. Nic takového by se u nás nedělo. Jednou se televize nastaví a pak se budou maximálně přepínat programy.
finanční rozmezi by nám vyhovovalo tak 10-20tis vzhledem k tomu že to je pro nás teměř nepotřebná věc...

děkuju za rady
Posmen (55)|2.8.2010 14:10
Za tyhle peníze bych šel buď do Philipse 40PFL5605H
http://www.oaza.cz/cerna-technika/led-televizor-philips-40pfl5605h/
z plazmových televizí by možná stálo za to přidat na Panasonic TX-P42G20E
http://www.oaza.cz/cerna-technika/plazmovy-televizor-panasonic-tx-p42g20e/

Edit: jinak prodavač byl zřejmě "odborník"
Pytkin (7947)|2.8.2010 16:13
[quote=Peco?;291355] celkem chytrej prodavač co mi vysvětlil lepší obraz u led TV oproti LCD (hlavně ostrost a černá barva) tím, že ledkové mají vetší rozlišení a že jednotlivé body jsou z ledek.
[/quote]
tak to je cool .. s tym predavacom by som rad prehodil par slov :)

odporucam .. nehladaj vychytavky na telke .. kup daku s dobrym obrazom .. plazma je dobry vyber .. k tomu si kupis daku satelit .. kup si k tomu este daky HD prehravac , odporucam Xtreamer .. a nejake repraky .. potom mozes bez telky napriklad pocuvat radia zo satelitu , alebo mp3ojky z harddisku cez ten HD prehravac (pripadne aj satelit) .. ono sikovny satelit vlastne dnes mozno nahradi funkciu HD prehravaca ..

ten panasonic je dobry vyber
http://www.oaza.cz/cerna-technika/plazmovy-televizor-panasonic-tx-p42g20e/
Peco? (17)|3.8.2010 09:16
děkuju za info. nemyslím si že bych vyhledával vychytávky. USB mi přijde normální. někde nahraju film na flešku, doma si najdu čas zapíchnu do televize, podívám se a smažu.
to že by šel vypnout obraz mi příjde tak trochu logické a nepřišlo mi že to má být super funkce. tak jako je vypnutí zvuku by vedle mohl být čudlík s vypnutím obrazu :o)
snažil jsem se počet ruzných přehrávačů a krabic minimalizovat protže nesnáším aby cokoliv někde leželo a i ten satelitní přímač bude muset být nějak schovaný.

doporučené televize jsou na samé hranici ceny (spíše za ní). tam se tak rychle dopracovat nemůžu

jen mám u plazmy obavy z těch černých průhu že je nikdo nebude přepínat a za dva roky bude po televizi

pujdu si chvíli pročítat forum.
Pitomec (10211)|3.8.2010 10:07
[quote=Peco?;291430]děkuju za info. nemyslím si že bych vyhledával vychytávky. USB mi přijde normální. někde nahraju film na flešku, doma si najdu čas zapíchnu do televize, podívám se a smažu.
to že by šel vypnout obraz mi příjde tak trochu logické a nepřišlo mi že to má být super funkce. tak jako je vypnutí zvuku by vedle mohl být čudlík s vypnutím obrazu :o)
snažil jsem se počet ruzných přehrávačů a krabic minimalizovat protže nesnáším aby cokoliv někde leželo a i ten satelitní přímač bude muset být nějak schovaný.

doporučené televize jsou na samé hranici ceny (spíše za ní). tam se tak rychle dopracovat nemůžu

[COLOR=black]jen mám u plazmy obavy z těch černých průhu že je nikdo nebude přepínat a [/COLOR][COLOR=red]za dva roky bude po televizi[/COLOR]

pujdu si chvíli pročítat forum.[/quote]Tuto obavu měj nejenom u Plazmy, ale i u LCD a defacto všeho spotřebního zboží co je na trhu. Už proto se nevyplatí moc investovat a TV v ceně cca 15.000Kč je tak ideál. Určitě ne 2x tolik za nějaký ledkový nesmysly, po kterých za pár let neštěkne ani pes...
Posmen (55)|3.8.2010 12:23
Jestli nechceš utratit tolik tak z levnějších tyhle:
Samsung LE40C550
http://www.oaza.cz/cerna-technika/lcd-televizor-samsung-le40c550/
nebo vyšší model LE40C650 - ten už je 100Hz
http://www.zbozi.cz/p341368-samsung-le40c650/?q=LE40C650&sId=1frbpzCWwbtc5o0Na3kb&r=zbozi1&order=relevance
nebo jestli chceš ušetřit ještě víc a nebude ti vadit menší obrazovka tak Samsung LE37C550
http://www.oaza.cz/cerna-technika/lcd-televizor-samsung-le37c550/
Peco? (17)|4.8.2010 07:48
Děkuju ...
včera jsem se dostal až na 7 stranu diskuze. navštívil planeo elektro kde měli hodně televizí (ovšem vypnutých) a pár 50" panasonic, LG, a samsung který byl na SD signálu. Sice tam už nebyl odborník jako v OK elektro s ledkovýma televizema ale poradit dokázal jen v oblasti jak velkou bych si měl pořídit. bohužel na velikost našeho obyváku jsou podle tabulek i ty jejich 50" malé.

celkem se mi zamlouval obraz na LG (i vzhled TV) ale i ty ostatní nebyly špatné. z jednoho metru bylo vidět že ten obraz není ale vubec dokonalý až z větší dálky. rozdíl v televizích byl opravdu jen ve více zeleném trávníku (fotbal na eurosportu HD) nebo malé odlišnosti jasu a kontrastu. kdyby nebyly vedle sebe, nevadil by mi ani jeden obraz, panasonic neblikal ani ženě :-)))

jako minimální velikost jsme vybrali 42" ja bych snad vzal i 50" protže jsem včera měříl že máme sedačku 5m od televize. ale ta spotřeba takové krávy mě děsí když naše televizka bere 28W a to i s anténou roznožkou se zesilovačem :o)


pak co jsem se dočetl tak snad bych se už přiklonil koupit nějakou levnější TV se slušným obrazem a na přehrávání koupit nějaký přehrávač co pujde připojit k síti, přehraje flešku (a nejen MP3 a fotky) a má dokonce nějaký HD. při pořízení druhé TV to zůstane a vyhodí se jen televize.

moc nerozumím tem konektorů ale kdesi se psalo že dva jsou málo ... je to málo i na to aby se připojil satelit a nějakej ten multimediální přehrávač ?

Led jsem zavrhl a zatím vede plazma.. ale LCD byly v našich obchodech asi napojené na špatný signál.

byl by nějaký tip na takovou TV ?
garb7 (1189)|4.8.2010 08:30
Tak se dopracoval k docela logicky k plazmě , co pozoruji z okolí tak ti co si koupily před 3roky LCD i za cca 30t 40" mají ted plazmu 50" a jsou překvapeni kontrastem , uznaly že by museli pořídit LCD za aspon 2x tolik, ale při představě jestli to po 4letech zas odejde ...

A tech HDMI by to chtělo mít tak 3 pokud je doma satelit , ono i DVD je lepší mít přes HDMI
Posmen (55)|4.8.2010 08:47
garb7 (1189)|4.8.2010 09:11
Tak zkus lépe hledat http://www.elektroplus.cz/526-128-151cm-50-59-/55193-televizor-samsung-ps50c550-poskozeny-obal-dovolena-zdarma/ nové cca 20000 a je těch obchodů dost
a nehledě nato na 5m bohatě postačí i rady za 15000,-
Karel129 (503)|4.8.2010 09:29
[quote=Peco?;291518]
jako minimální velikost jsme vybrali 42" ja bych snad vzal i 50" protže jsem včera měříl že máme sedačku 5m od televize. ale ta spotřeba takové krávy mě děsí když naše televizka bere [COLOR=Red]28W[/COLOR] a to i s anténou roznožkou se zesilovačem :o)
pak co jsem se dočetl tak snad bych se už přiklonil koupit nějakou levnější TV se slušným obrazem a na přehrávání koupit nějaký přehrávač co pujde připojit k síti, přehraje flešku (a nejen MP3 a fotky) a má dokonce nějaký HD. při pořízení druhé TV to zůstane a vyhodí se jen televize.
[/quote]
Ta tvoje spotreba je zajimava,opravdu??Ja mam 70cm CRT a spotreba, jestli si dobre pamatuju,je 70-80W.42" zavrhni a dej na zed aspon 50" a k tomu nejakej ten HD prehravac a budes spokojenej.Skutecnou spotrebu ale zmeris stejne az doma,nebo pokud ti ji nekdo z vlastniku zde nezmeri.Ja mam staryho Sama a 175w+- a novejsi 50" maj podle me tak +- stejne,samozrejmne zalezi na nastaveni.
Peco? (17)|4.8.2010 13:06
[quote=Karel129;291530]Ta tvoje spotreba je zajimava,opravdu??Ja mam 70cm CRT a spotreba, jestli si dobre pamatuju,je 70-80W.42" zavrhni a dej na zed aspon 50" a k tomu nejakej ten HD prehravac a budes spokojenej.Skutecnou spotrebu ale zmeris stejne az doma,nebo pokud ti ji nekdo z vlastniku zde nezmeri.Ja mam staryho Sama a 175w+- a novejsi 50" maj podle me tak +- stejne,samozrejmne zalezi na nastaveni.[/quote]

ta televize má tak 50cm uhlopříčku a měřil jsem to měřákem do zásuvky .. žadnej štítkovej údaj a značka je nějakej noname z německa. 175w není žádná hrůza, jen nesmí televize hrát jen tak když se nikdo nedívá. To LG vypadá dobře jen aby to nebyl krám... u panasonicu se mi nelibí dizajn a taky měli na prodejne dva typy jen jeden byl o dost dražší.. jeden mel písmeno S a nedalo se na todívat jak v tom byly vidět všechny světla a i muj ksich. model s G tam měl taky odrazy ale jen lehce světla rozmazané. ještě se chci zeptat zda ten LG přehraje Divixové filmy z USB nebo to je jen na fotky
Peco? (17)|5.8.2010 13:00
takže asi nakonec pořídíme LG 50PK350.

ná nakup máme zatím čes tak se snad ještě zlevní. Hlavně jsme si potřebovali vybrat velikost, abychom mohli vymyslet rozměry nového nábytku do obyváku a zavčas to objednat u stolaře.
Plazma jako obraz je lepší a se zvětšujícím se uhlem pohledu je ten rozdíl větší. 42" se mi zprvu zdála velká ale ted byly tyto televize vedle sebe a když jsem odstoupil 5m bylo to jasné. (5 metrú máme sedačku naproti televizu a druhá je bokem k TV a začáná na zhruba 2,5m)
Dále co jsem si na LCD všimnul bylo znatelné rozmázání. v obchodě běžel záznam kde se rychle otočila kamera (zase tak rychle to nebylo) a kdyby mezi těmi lidmi stál slon tak ho nepoznám.

ještě bych se zeptal do jaké výšky se televize dávají?