Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

výběr televize

mm-marek (5)|2.10.2009 21:09
ahoj,

vybírám televize a ze všech těch článků a termínů tady jsem trochu zmatenej. Poradil by mi někdo?

chci koupit dvě televize, jednu do obýváku a jednu do ložnice. Na obě budu koukat z cca 2,5m.

Do ložnice by jsem rád koupil něco levnějšího (cca 5000?) do obýváku tak okolo 10 000, nicméně se v cenách tolik neorientuju a nevím jestli má vůbec cenu kupovat něco v těchdle cenových kategoriích.

otázkou je hlavně, co je standard za tuhle cenu a případně nějakej tip...

díky moc
911 (260)|2.10.2009 21:38
[quote=mm-marek;242788]ahoj,

vybírám televize a ze všech těch článků a termínů tady jsem trochu zmatenej. Poradil by mi někdo?

chci koupit dvě televize, jednu do obýváku a jednu do ložnice. Na obě budu koukat z cca 2,5m.

Do ložnice by jsem rád koupil něco levnějšího (cca 5000?) do obýváku tak okolo 10 000, nicméně se v cenách tolik neorientuju a nevím jestli má vůbec cenu kupovat něco v těchdle cenových kategoriích.

otázkou je hlavně, co je standard za tuhle cenu a případně nějakej tip...

díky moc[/quote]

To jsi se nějak rozšoup ne? Rovnou koupit dvě mizérie.Na ložnici se vykašli,tam máš předpokládám jinou vysmátou telku a do obejváku už něco aspoň za dvacku vybereš.
mm-marek (5)|2.10.2009 22:06
nemám nic, akorát se zařizujeme a peněz fakt moc nemáme :) Tj. za tyhle peníze to je fakt slabota všechno jo? V čem konkrétně?
Pitomec (10211)|3.10.2009 07:43
[quote=mm-marek;242788]ahoj,

vybírám televize a ze všech těch článků a termínů tady jsem trochu zmatenej. Poradil by mi někdo?

chci koupit dvě televize, jednu do obýváku a jednu do ložnice. Na obě budu koukat z cca 2,5m.

Do ložnice by jsem rád koupil něco levnějšího (cca 5000?) do obýváku tak okolo 10 000, nicméně se v cenách tolik neorientuju a nevím jestli má vůbec cenu kupovat něco v těchdle cenových kategoriích.

otázkou je hlavně, co je standard za tuhle cenu a případně nějakej tip...

díky moc[/quote]
Do ložnice si kup nějakou CRT 55cm a do obýváku Plazmu Panasonic nebo Samsung. Při troše štěstí se do těch 15t. celkově vejdeš.
jarda50 (1424)|3.10.2009 08:24
mm marek

to podstatné udělej sám. Vyber si ve tvé cenové kategorii co net nabízí a pak už jen choď a koukej co se Ti líbí. Budeš se dívat ty a ne nějakej pitomec, který si myslí, že všichni musí respektovat jen jeho názor. Jinak CRT jsou vyhozené peníze i kdyby byla za 1000 Kč. A cpát si do ložnice krabici to je opravdu síla. Jinak je jedno jestli se Ti bude líbit Plasma nebo LCD to podstatné je co uvidíš.

To nejdůležitější je aby si měl zajištěný kvalitní zdroj signálu.
Heartwork (2358)|3.10.2009 08:59
Tak tady má zrovna Pitomec pravdu, protože při požadavku na dvě TV za uvedenou cenu, se prakticky nic jiného doporučit nedá.
jarda50 (1424)|3.10.2009 09:07
Heart máš pravdu blbě jsem si to přečetl s tou cenou, pak je to bohužel tak v téhle cenové relaci připouštím, že do 5ti K bude asi CRT lepší než LCD. Bohužel se , ale 10Hz CRT asi už nesežene. Ale to si nejsem tak 100% jist.

Omlouvám se tímto Pitomcovi v tomhle je možné s ním souhlasit
Pitomec (10211)|3.10.2009 09:16
[quote=jarda50;242843]Jinak CRT jsou vyhozené peníze i kdyby byla za 1000 Kč. A cpát si do ložnice krabici to je opravdu síla.[/quote]
A co je na CRT špatného (teda pokud člověk nebydlí ve skříni, kde je asi málo místa)?
jarda50 (1424)|3.10.2009 09:24
Pitomec netvrdím, že je to špatné, nebo nefunkční, jen přeci na digitál to není, ale pokud to někdo preferuje tak prosím. Přeci jen jeho vývoj byl velmi dlouhý a vzhledem k tomu, že tu byl v podstatě velice dlouhou dobu jako takřka jediný sytém tak ho všichni vyvíjeli až ke své dokonalosti. Také to dovedu pochopit jako určitozu náhradu. Jen se obávám, že to co bylo kvalitní už dnes neseženeš tedy normálně v obchodě.
Pitomec (10211)|3.10.2009 09:31
[quote=jarda50;242858]Pitomec netvrdím, že je to špatné, nebo nefunkční, jen přeci na digitál to není, ale pokud to někdo preferuje tak prosím. Přeci jen jeho vývoj byl velmi dlouhý a vzhledem k tomu, že tu byl v podstatě velice dlouhou dobu jako takřka jediný sytém tak ho všichni vyvíjeli až ke své dokonalosti. Také to dovedu pochopit jako určitozu náhradu. Jen se obávám, že to co bylo kvalitní už dnes neseženeš tedy normálně v obchodě.[/quote]
A co s tím má společného digitál? Každá společná anténa a každá kabelovka šíří signály i analogově (nebo jenom analogově), drtivá většina set-top-boxů má výstup taktéž jenom analogový, takže o čem je řeč? Ne že bych byl odpůrce digitálu, ale nic se nemá přehánět 8-)
Heartwork (2358)|3.10.2009 09:32
[quote=Pitomec;242854]A co je na CRT špatného?[/quote]

Nic, jen to není technologie budoucnosti a bohužel již ani současnosti - což se samozřejmě odráží i na nabídce výrobců.
jarda50 (1424)|3.10.2009 15:13
Druhá věc je, že ať tak či tak digitál se pomalu vypíná a z chvíly nebude. Faktem je že v DVB-C obecně kabelovky tvrdí, že budou i nadále produkovat analog. Ale je otázka jak dlouho a hlavně v jaké kvalitě. Na UPC analog = hrůza a ne vše v něm běží. Pokud jde o STA tak to je ještě větší hrůza. Drtivá většina STA ček je starší než 15 let a jejich údržba je dost drahá. Navíc multi STA kde je narván jak analog tak digitál hrůza. co do kvality je na tom DVB-T lépe. A nyní si vem, že pokud máš PDP, LCD a na tom analog tak to také není to pravé ořechové. Ovšem pokud Ti jde digitál a konvertuje ho STB do analogu a pak znova TV si to převrtí do digitálu tak to také kvalitě nepřispívá. Tak že Ti sejně nezbyde než digitál rovnou do di TV. Tedy pokud Ti jde o kvalitu.
mph1 (689)|3.10.2009 15:26
[quote=Heartwork;242863]Nic, jen to není technologie budoucnosti a bohužel již ani současnosti - což se samozřejmě odráží i na nabídce výrobců.[/quote]Ano, bohuzel, protoze byla zahozena vypiplana technologie ve chvili, kdy za ni nebyla adekvatni nahrada (a i dneska je jen za hooooodne penez nebo jen s primhourenyma ocima).

Je to jako zarovky, az na to, ze ty jsme dostali prikazem.

Pro tazatele: Vzhledem k tomu ze za 5000 se da koupit nejmensi LCDcka okolo 20-25", jsou to vyhozene penize. V loznici televizi vynech, nez si na ni nasetris, a do obyvaku porid za 15k slusnou plasmu - treba P42X10Y.
mm-marek (5)|3.10.2009 16:10
@mph1 díky :) popřemýšlím o tom...
tjurny (496)|3.10.2009 16:18
[quote=Heartwork;242863]Nic, jen to není technologie budoucnosti a bohužel již ani současnosti - což se samozřejmě odráží i na nabídce výrobců.[/quote]

CRT ma tu nevyhodu ze neni in. Proto se na ni vyrobci vykaslali. Coz je skoda. Delali se i v hd rozliseni, jednu vlastnim. Na to uz je fajn pokoukani. Tajne doufam ze se prosadi technoloie SED/FED nebo neco podobneho. Nevidim nic super na mode co nejtencich panelu. K cemu mi je kdyz mam panel tlustej 3 cm kdyz pod nej musim dal 30 cm hlubokej centr nebo pul metru hlubojej sesak :-)

omlovam se ze to neni k veci ale musim se zastat crt :-)
Connor (509)|4.10.2009 14:11
marek: Dvě televize za 15k celkem? To podle mně neděláš dobře. Pokud se ti nedostává peněz, tak tímto další zbytečně vyhazuješ (koupíš 2 staré plečky). Zvaž variantu koupit za 15k jednu 40/42" TV (nejspíš plasma od Panasonic, Samsung, LG). Zajdi se na ty TV podívat, co se ti v dané ceně bude nejvíc líbit a tu vezmi do obýváku. Ložnici ožel do doby než našetříš další, nebo kup za pár stovek něco z bazaru+stb... za pár (2) let můžeš koupit další a současnou přesunout. Je to jenom tip ke zvážení... kdybych byl na tvém místě a neměl moc peněz, tak druhá televize je první co škrtnu. :-)
Pitomec (10211)|4.10.2009 14:21
[quote=jarda50;242900]Druhá věc je, že ať tak či tak digitál se pomalu vypíná a z chvíly nebude. Faktem je že v DVB-C obecně kabelovky tvrdí, že budou i nadále produkovat analog. Ale je otázka jak dlouho a hlavně v jaké kvalitě. Na UPC analog = hrůza a ne vše v něm běží. Pokud jde o STA tak to je ještě větší hrůza. Drtivá většina STA ček je starší než 15 let a jejich údržba je dost drahá. Navíc multi STA kde je narván jak analog tak digitál hrůza. co do kvality je na tom DVB-T lépe. A nyní si vem, že pokud máš PDP, LCD a na tom analog tak to také není to pravé ořechové. Ovšem pokud Ti jde digitál a konvertuje ho STB do analogu a pak znova TV si to převrtí do digitálu tak to také kvalitě nepřispívá. Tak že Ti sejně nezbyde než digitál rovnou do di TV. Tedy pokud Ti jde o kvalitu.[/quote]
Toto je naprostý blud, protože jediné co se vypíná je pozemní analog a nic jiného. A pozemní vysílání (i digitální) tvoří celkově menšinu ve sledovanosti, vedou kabelovky spolu se satelitem a IPTV. Navíc každý výrobce televizorů se samozřejmě orientuje podle velkých trhů (např. SRN) a tam je procento kabelovek a satelitního vysílání (i analogového!) naprosto dominantní a pozemní příjem je čistě okrajová záležitost. Takže teorie o nějakém ukončení analogu jsou zcela mimo.
STA může mít v pohodě analog i digitál, je to pouze o technickém provedení a vůbec v tom není žádný problém a co se týká kabelovky UPC, tak v analogu tam mám 40 programů, což mně teda DVB-T nenabídne ani omylem (navíc si na kvalitu nemohu stěžovat). A že na PDP nebo LCD TV to občas nestojí za nic je pravda, ovšem to není vinou ani kabelovky a ani STA, nýbrž tou samotnou TV, která je šrot (a většinou ji nepomůže ani přímo digitál, který si ta TV stejně přepočítává na svůj nativ, takže degradace tak jako tak).
jarda50 (1424)|4.10.2009 15:50
Nevím kde ty data bereš , ale jsou ve velkém rozporu s oficielními údaji ČTU viz citaci níže.

No pokud jde o analog tak UPC má cca 40, ale jakých a premiovky a dalších 60 je jenom v doigitále. A věř tpmu, že i kabelovky se jednou toho přežitku ve formě analogu zbaví. Jinak DVB-T bude i hlavní příjem ještě hodně let. Jinak cca 70% abonentů kabelovky odebírá ty nejnižší nabídky a cca 50% bere od nich analog. Nevšiml jsi si, že v analogu se nějak postupně nělkteré kprogramy vypouštějí a jsou jen na digitále?

Pokud se podíváš na výročku UPC tak zjistíš, že dosáhla 350K domácností a nový nárust se takřka zastavil a moc už se s nárustem nepočítá neboť jejich možnosti kde ještě služby nabídnout jsou omezeny a dál by to znamenalo enormní nárust investic , který by se těžce dostal zpět. Tak že v CR jsou možnosti kabelovky bohužel omezeny.

Český telekomunikační úřad si nechal u agentury STEM vypracovat průzkum, který zjišťoval, jakým způsobem obyvatelé České republiky přijímají televizní signál. Z výsledků vyplynulo, že 37 procent domácností používá společnou televizní anténu, 20 procent spoléhá na satelit a kabelovou televizi preferuje 18 procent domácností. Ze vzduchu přes anténu přijímá vysílání 38 % domácností, novinku v podobě IPTV využívají 2 procenta domácností.

Myslím, že v tomhle se hluboce mýlíš. Pokud chceš uvedu i odkazy.

Pokud jde o degradaci signálu tak vícepřevody je daleko větší - ztráty než při tom když si sama TV přepočítává rovnou digitální signál z 576 na 1080. A to, že v analogu nelze pozorovat jak jsem uvedl kvalitně digitál díky přecrtání a jiným požadavkům na zpracování. A to nemluvím o 16:9, HD, a dalších.
Pitomec (10211)|4.10.2009 16:06
Kabelovka UPC má sice digitál, ale drtivá většina set-top-boxů pro příjem je vybavená jenom analogovým výstupem. Pokud jde o analogovou nabídku, tak o žádný přežitek pochopitelně nejde, protože pořád je ta analogová nabídka takřka 4x větší než DVB-T a navíc má tu naprosto jasnou výhodu, že ji lze zachytit na všech TV v domácnosti a bez nutnosti jakýchsi STB. Jinak tvoje tvrzení o těch 70% a nejnižší nabídce máš odkud? Reálně tak vycucané z prstu, ne?

Počet klientů UPC není podstatný, protože nárůst by mohl být až v momentě, kdy by UPC zakabelovalo další lokality, což se neděje.

ČTÚ a STEM se poněkud mýlí, protože do počtu klientů STA počítají všechny domácnosti, tj. i ty, kde STA jenom prochází bytem, ale nikdo ji nevyužívá (lidi mají kabelovky, satelity, IPTV). A to je průzkum na dvě věci. Stejně tak jako se nedá nikdy říct, kolik lidí má pozemní příjem - tady lze pouze od počtu těch příjmů ostatních (kabelovka, SAT, IPTV) odvodit, že o pozemní příjem tito asi zájem nemají.

I převod jednoho digitálního signálu na druhý může být víc kvalitu degradující než analog/digitál a opačně. Sám fakt, že je něco digitálního ještě neznamená, že je to i kvalitnější - toto si myslí jenom lidi, kteří tomu nerozumí a kteří neustále papouškují cosi o digitálu a obvykle ani netuší, že třeba v TV se analog používá naprosto běžně (Beta a celá řada materiálů, jenž se z ní přepisuje do digitálu aby si pak mohl doma někdo chrochtat blahem jak je to digitální lepší a kvalitnější než analog :D ).
jarda50 (1424)|4.10.2009 16:12
Podívej se na výročku UPC a pak tady šiř tvé značně zkreslené údaje. Jinak je podkládej také odkazy bez nich je to jen JPP. To, že je drtivá většina STB vybavena analog výstupem je daň přechodu nikoli něco co tu bude i nadále. Pokud tvrdíš že analo jok je apriory lepší než digitál, tak mám pocit, že tomu asi nenerozumíš nebo nechceš rozumět a tohle používáš jen proto aby si obhájil ty silně nepravdivé údaje. Jinak to dokaž důvěryhodným renomovaným technickým odkazem.
Pitomec (10211)|4.10.2009 19:39
Fakt že je analog v mnoha ohledech lepší než digitál nezpochybníš ani ty a ani nikdo jiný a nemá smysl se o to ani pokoušet. Já osobně se jenom směju těm lidem, kteří pořád cosi melou o digitálu a ve skutečnosti nepoznají vůbec nic - prostě to jsou takoví ti "digitálové", kteří potřebují i hajzlpapír mít z nul a jedniček, jinak jejich velká potřeba nestojí za nic :D
jarda50 (1424)|4.10.2009 19:59
Ha ha ha kde jsou odkazy na odborné články nestačí, že něco vymyslíš i na Wikipedii je porovnání obou signálů ale vzhledem k tomu, že nejksi schopen cokoli co tu neustále opakuješ doložit tak máš smůlu. Jinak stále čekám na důkazy. Kdyby si aspoň trochu tomu rozuměl tak by si věděl, že nic není tak jednoznačné ani to co je lepší. Aspoň by si mohl vědět, jak je analog náchylný na různá rušení a jediná cesta kromě přímého výhledu vysílače na konkretně navrženou antenu což jak odborníci tvrdí je v R takřka nemožné je posílůat ho digitální cestou. No ale stále čekám, že tu uvedeš odkazy na podporu jak Tvých čísel tak i to, že analog je lepší.
PaJaSoft (827)|4.10.2009 20:12
[quote=Pitomec;242996]Fakt že je analog v mnoha ohledech lepší než digitál nezpochybníš ani ty[/quote]

Mohu se otazati, cimpak by slo podeprit toto velice zajimave tvrzeni?

Nezajima mne narocnost a preciznost prenosove trasy, nezajima mne TCO z pohledu operatora, nezajima mne financni narocnost ze strany libovolnych clanku retezce pred koncovym abonentem, ptam se na to ciste z pohledu abonenta (kteremu je sumak, ze je to technicky narocne - ma nabidku na prijem TV cestou, kvalitou a obsahem A, B, C, D - dle sve penezenky, erudice a doporuceni pratel (a obcas selskym rozumem a zdravou uvahou) vybira...)
Pitomec (10211)|4.10.2009 20:27
[quote=jarda50;242998]Ha ha ha kde jsou odkazy na odborné články nestačí, že něco vymyslíš i na Wikipedii je porovnání obou signálů ale vzhledem k tomu, že nejksi schopen cokoli co tu neustále opakuješ doložit tak máš smůlu. Jinak stále čekám na důkazy. Kdyby si aspoň trochu tomu rozuměl tak by si věděl, že nic není tak jednoznačné ani to co je lepší. Aspoň by si mohl vědět, jak je analog náchylný na různá rušení a jediná cesta kromě přímého výhledu vysílače na konkretně navrženou antenu což jak odborníci tvrdí je v R takřka nemožné je posílůat ho digitální cestou. No ale stále čekám, že tu uvedeš odkazy na podporu jak Tvých čísel tak i to, že analog je lepší.[/quote]
Tak to už jsme doma, jestli čerpáš poznatky z Wikipedie (kam si může kdokoliv napsat cokoliv), tak je pak jasný, že píšeš takový bludy jaký píšeš :D:D:D
Mimochodem právě digitál je u pozemního příjmu mnohem náchylnější, resp. divák vnímá problémy s příjmem digitálního signálu mnohem rušivěji než problémy s příjmem analogu. A když se k tomu přičte ten "vynález" SFN, kde v mnoha lokalitách už jasně pociťují problém s pre-echem, tak si můžeš svoje obhajoby digitálu akorát strčit za klobouk 9-)
Pitomec (10211)|4.10.2009 20:32
[quote=PaJaSoft;242999]Mohu se otazati, cimpak by slo podeprit toto velice zajimave tvrzeni?

Nezajima mne narocnost a preciznost prenosove trasy, nezajima mne TCO z pohledu operatora, nezajima mne financni narocnost ze strany libovolnych clanku retezce pred koncovym abonentem, ptam se na to ciste z pohledu abonenta (kteremu je sumak, ze je to technicky narocne - ma nabidku na prijem TV cestou, kvalitou a obsahem A, B, C, D - dle sve penezenky, erudice a doporuceni pratel (a obcas selskym rozumem a zdravou uvahou) vybira...)[/quote]
Psal jsem to výše - u analogu si například nemusíš dokupovat STB ke každé TV (nebo mít TV novou), což mimo jiné přináší i úsporu v oblasti el. energie (ono takových 5 nebo 6 STB v domácnosti už nějaký ten peníz ročně hodí). A toto je výhoda hlavně u STA, kde ten analog může v pohodě obsahovat i různý výběr satelitních stanic a pak ani není potřeba, aby každý uživatel měl u každé TV kromě STB i přístupovou kartu. Takže jako názorná ukázka výhodnosti analogu u uživatele to doufám stačí a právě ten selský rozum uživatelů mnohde rozhodne, že nějaké bezhlavé vrhání se do digitálu je zhola zbytečná věc 8-)
jarda50 (1424)|4.10.2009 21:42
Pitomec hlavně, že do Wiki nepíšeš Ty jinak nejen Wiki ale i jiné odborné články to dost jasně popisují. Jinak pokud potřebuješ seženu Ti konzultace na ČTU, a dalšíh úřadech a org , které se tímhle zaobírají. Já chápu, že nemůžeš překousnout to, že se změnila doba , a že se nyní musíš učit něco nového, ale s tím nic nenaděláme. I já se musím vzdělávat.

Jinak nemluv o STA a jdi se podívat třeba na JM sídliště aby si viděl co je to za zázrak a jak se každý brání do toho sahat aby nemusel pouštět velké peníze. Vzhledem k tomu, že to jsou monstra staré minimálně 20 let. a ty nekvalitní poškpozené kabely kde stačí aby si někdo ve stoupačce strčil účastnicko šňuru do zásuvky pro rozhlas a pak jak mají ti nad ním kvalitní obraz. Tak opravdu nehlaš tady bludy a nesmysly. Chápu, že přicházíš o práci , ale to je bohužel daň pokroku. Nebo holt musíš začít znova. Bohužel týká se to každého nebo většiny z nás.
Jimmy2 (91)|4.10.2009 21:48
[quote=Pitomec;243004]Psal jsem to výše - u analogu si například nemusíš dokupovat STB ke každé TV (nebo mít TV novou), což mimo jiné přináší i úsporu v oblasti el. energie (ono takových 5 nebo 6 STB v domácnosti už nějaký ten peníz ročně hodí). A toto je výhoda hlavně u STA, kde ten analog může v pohodě obsahovat i různý výběr satelitních stanic a pak ani není potřeba, aby každý uživatel měl u každé TV kromě STB i přístupovou kartu. Takže jako názorná ukázka výhodnosti analogu u uživatele to doufám stačí a právě ten selský rozum uživatelů mnohde rozhodne, že nějaké bezhlavé vrhání se do digitálu je zhola zbytečná věc 8-)[/quote]

WOW, to je argument! To je jako říct "Škoda Felicia je lepší než Mercedes S klasse" A na dotaz v čem je lepší, odpovědět: "Protože ta Felicia mi stojí v garáži a toho Mercedesa bych musel koupit".
Přece to, že do nové technologie je potřeba investovat neznamená, že je horší a vice versa.
Pitomec (10211)|4.10.2009 22:00
[quote=jarda50;243013]Pitomec hlavně, že do Wiki nepíšeš Ty jinak nejen Wiki ale i jiné odborné články to dost jasně popisují. Jinak pokud potřebuješ seženu Ti konzultace na ČTU, a dalšíh úřadech a org , které se tímhle zaobírají. Já chápu, že nemůžeš překousnout to, že se změnila doba , a že se nyní musíš učit něco nového, ale s tím nic nenaděláme. I já se musím vzdělávat.

Jinak nemluv o STA a jdi se podívat třeba na JM sídliště aby si viděl co je to za zázrak a jak se každý brání do toho sahat aby nemusel pouštět velké peníze. Vzhledem k tomu, že to jsou monstra staré minimálně 20 let. a ty nekvalitní poškpozené kabely kde stačí aby si někdo ve stoupačce strčil účastnicko šňuru do zásuvky pro rozhlas a pak jak mají ti nad ním kvalitní obraz. Tak opravdu nehlaš tady bludy a nesmysly. Chápu, že přicházíš o práci , ale to je bohužel daň pokroku. Nebo holt musíš začít znova. Bohužel týká se to každého nebo většiny z nás.[/quote]
Ty žiješ v zajetí jakýchsi svých teoretických bludů, ČTÚ, úřadů a organizací, zatímco já dnes a denně vidím v reálu co lidi chtějí a co je jim naopak ukradený. A můžu ti s klidným svědomím sdělit, že nějaký digitální signál na výstupu ze STB je pro naprostou většinu lidí věc, o které ani nic neví. Prostě buď dostanou STB (kabelovka, placená SAT TV, IPTV) nebo si koupí za pár šupů nějaký STB (DVB-T, SAT), s TV propojí SCARTem a hotovo. A pokud si ani žádný STB nemusí pořizovat, protože jim to všechno jede v analogu a pojede i nadále, tak to vítají ze všeho nejvíc. Toto je hochu realita života a nikoliv jak si myslíš, že všichni na světě žijí digitálem a za něho by pomalu i položili život :-)-

Pokud jde o práci, tak právě s digitálem je té práce u mě víc než bylo kdysi bez něho (takže bych mu měl být vlastně vděčný :D ). Ovšem jak tak čtu tvoje příspěvky a dívám se na dobu kdy je sem dáváš, tak začínám mít pocit, že se akorát poflakuješ doma a max. jednou za měsíc skočíš na sociálku pro dávky, ne? Takže bys měl už začít něco shánět, od příštího roku ti to mají pěkně strouhnout :D
Pitomec (10211)|4.10.2009 22:06
[quote=Jimmy2;243014]WOW, to je argument! To je jako říct "Škoda Felicia je lepší než Mercedes S klasse" A na dotaz v čem je lepší, odpovědět: "Protože ta Felicia mi stojí v garáži a toho Mercedesa bych musel koupit".
Přece to, že do nové technologie je potřeba investovat neznamená, že je horší a vice versa.[/quote]
Uvědom si, že hodně lidem ta Felda prostě stačí a jejich smysl života není v nákupu nových aut jenom proto, že si to nějaký diskutující z TVFreaku přeje. To máš asi o životě hodně divnou představu 9-)
Pokud to převedu na zdejší téma, tak spousta lidí přijde z práce domů, zapne TV, prolítne pár programů, vypne TV a jde spát. Občas si pustí nějaké to DVD ze stánku nebo ojetou VHSku a tím jejich zájem o TV končí. A zase jsou třeba ochotni nacpat spoustu peněz do baráku, do dovolené u moře nebo do auta a diví se těm, kteří vyhazují prachy za fullHD panely a každý rok mají nový PC. Prostě tak to na světě je.
Jimmy2 (91)|4.10.2009 22:24
[quote=Pitomec;243018]Uvědom si, že hodně lidem ta Felda prostě stačí a jejich smysl života není v nákupu nových aut jenom proto, že si to nějaký diskutující z TVFreaku přeje. To máš asi o životě hodně divnou představu 9-)
Pokud to převedu na zdejší téma, tak spousta lidí přijde z práce domů, zapne TV, prolítne pár programů, vypne TV a jde spát. Občas si pustí nějaké to DVD ze stánku nebo ojetou VHSku a tím jejich zájem o TV končí. A zase jsou třeba ochotni nacpat spoustu peněz do baráku, do dovolené u moře nebo do auta a diví se těm, kteří vyhazují prachy za fullHD panely a každý rok mají nový PC. Prostě tak to na světě je.[/quote]

Proboha, já přece nezpochybňuji to, že: "spousta lidí přijde z práce domů, zapne TV, prolítne pár programů, vypne TV a jde spát. Občas si pustí nějaké to DVD ze stánku ..."
Nic takového jsem nenapsal, tak prosím nepiš, že mám o životě hodně divnou představu.
Já zpochybňuji tu tvou hloupost, že je analog lepší. A to, jestli je lepší nebo ne, nemá nic společného s tím, že to někoho nezajímá.
A k tomu autu. Je podle tebe lepší ten Mercedes nebo Felicia? A prosím, nepiš odpověď, že Felicia jim stačí.. Ptám se co je lepší. Takže, pokud jsi schopen rozlišit ten význam, pokus se odpovědět. Dtto k tomu analogu. Dík.
jarino1978 (8045)|5.10.2009 06:51
[quote=Jimmy2;243022]Já zpochybňuji tu tvou hloupost, že je analog lepší. A to, jestli je lepší nebo ne, nemá nic společného s tím, že to někoho nezajímá.
A k tomu autu. Je podle tebe lepší ten Mercedes nebo Felicia? A prosím, nepiš odpověď, že Felicia jim stačí.. Ptám se co je lepší. Takže, pokud jsi schopen rozlišit ten význam, pokus se odpovědět. Dtto k tomu analogu. Dík.[/quote]

Jimmy2, problém je u teba ten, že si demagóg a nedokážeš si prečítať a pochopiť celé vety. Pitomec nenapísal, že analóg je lepší, ale napísal toto : "Fakt že je analog v mnoha ohledech lepší než digitál nezpochybníš "
Čiže nie vždy, ale niekedy, čiže nie všetko, ale niečo.
Takže asi si to nejako nepochopil.
Akurát problém je v tom, že má Pitomec bohužiaľ pravdu. Stačí si porovnať obrazovú kvalitu DVB-T vs. klasický a kvalitný príjem z analógu, nutnosť viacero STB v prípade viacerých TV, časovanie EPG vs. VPS/PDC.

Napísal si Mercedes vs. Felicia... Ako vieš, že ten Mercedes je lepší ?

Ešte si nedorástol...
Jimmy2 (91)|5.10.2009 09:30
[quote=jarino1978;243035]Jimmy2, problém je u teba ten, že si demagóg a nedokážeš si prečítať a pochopiť celé vety. Pitomec nenapísal, že analóg je lepší, ale napísal toto : "Fakt že je analog v mnoha ohledech lepší než digitál nezpochybníš "
Čiže nie vždy, ale niekedy, čiže nie všetko, ale niečo.
Takže asi si to nejako nepochopil.
Akurát problém je v tom, že má Pitomec bohužiaľ pravdu. Stačí si porovnať obrazovú kvalitu DVB-T vs. klasický a kvalitný príjem z analógu, nutnosť viacero STB v prípade viacerých TV, časovanie EPG vs. VPS/PDC.

Napísal si Mercedes vs. Felicia... Ako vieš, že ten Mercedes je lepší ?

Ešte si nedorástol...[/quote]

1) Jarinko, tvůj problém je v tom, že se neustále zapojuješ do hovoru, ke kterému tě nikdo nezval. Připomínáš mi takového toho hospodského otravu, co si přisedá k cizím lidem a obtěžuje. Já jsem se ptal pitomce, NE tebe. Ty totiž při své inteligenci nepochopíš nikdy nic.

2) Ano, pitomec psal v mnoha ohledech lepší. A já jsem doposud od něj neslyšel jiný argument, než že nemusím dokupovat STB. Rád bych se tedy od něj (ne od tebe, ty tomu nerozumíš) dozvěděl, v ČEM konkrétně je tedy lepší.

3) No, já si myslím, že Mercedes S klasse je lepší než Felicia, pokud ty si myslíš opak, je to tvoje věc. Při tvé úrovni bych tomu i věřil...

Já sice chápu, že proti mě (a třeba Pajovi a jiným) budeš obhajovat v podstatě cokoli, ale děláš ze sebe akorát šaška.
PaJaSoft (827)|5.10.2009 09:50
[quote=Jimmy2;243045]2) Ano, pitomec psal v mnoha ohledech lepší. A já jsem doposud od něj neslyšel jiný argument, než že nemusím dokupovat STB. Rád bych se tedy od něj (ne od tebe, ty tomu nerozumíš) dozvěděl, v ČEM konkrétně je tedy lepší.[/quote]

Koupit si TV bez digitalniho tuneru a JEN zaklade tohoto rikat, ze analog je lepsi, protoze nepotrebuji tuner je jako si stezovat na stereozvuk (a tvrdit, ze je lepsi) v pripade, ze jsem si poridil prijimac (v jakekoli podobe), ktery neumi mnohakanalove audio formaty... Oboji v konkretni aplikaci muze byt pravdou (ci je ekonomicky obhajitelne), ale rozhodne ne v obecne postavenem tvrzeni.

Kdyby tomu totiz tak bylo, asi by se tak horentne z toho analogu po 80 (?) letech (kdyz byl vypiplan do mrte moznosti) neutikalo... (bez ohledu na masaz vyrobcu a potreby vyrabet... proste by to prece ten zarny TRH, ktery obhajuje Jarino, neakceptoval a zhynulo by to...) Si tak rikam, proc ten analog zmizen z hlasovych sluzeb (minimalne backbone zcela uplne), kdyz na tu med byl de-facto nejlepsi...
jarino1978 (8045)|5.10.2009 13:14
@Jimmy2 : zbytočné aj na teba reagovať, pretože si človek, ktorý má rozum dieťaťa. sorry, to dieťa som urazil, pretože už vie čítať. to ty nevieš, takže je to s tebou zbytočné.
prines do tohoto fóra aj niečo plodné, žiadne vedomosti a veľmi slabé iq sa už dnes nenosia.
Jimmy2 (91)|5.10.2009 14:56
[quote=jarino1978;243081]@Jimmy2 : zbytočné aj na teba reagovať, pretože si človek, ktorý má rozum dieťaťa. sorry, to dieťa som urazil, pretože už vie čítať. to ty nevieš, takže je to s tebou zbytočné.
prines do tohoto fóra aj niečo plodné, žiadne vedomosti a veľmi slabé iq sa už dnes nenosia.[/quote]

Od tebe jsem jinou odpověď nečekal. Pouze mlácení prázdné slámy... Myslel jsem původně, že nerozumíš česky, ale tím to nebude. Tvé odpovědi jsou stejně ubohé i pokud odpovídáš na příspěvek ve své mateřštině. Bude to tím, že tvé vědomosti jsou neskonale slabé.. Raději si nech některé věci vysvětlit, než o nich začneš psát, nebudeš vypadat jako duševní chudák..
jarino1978 (8045)|5.10.2009 15:16
[quote=Jimmy2;243099]Od tebe jsem jinou odpověď nečekal. Pouze mlácení prázdné slámy... Myslel jsem původně, že nerozumíš česky, ale tím to nebude. Tvé odpovědi jsou stejně ubohé i pokud odpovídáš na příspěvek ve své mateřštině. Bude to tím, že tvé vědomosti jsou neskonale slabé.. Raději si nech některé věci vysvětlit, než o nich začneš psát, nebudeš vypadat jako duševní chudák..[/quote]

stále mi len dokazuješ, že si tu na toto fórum neprišiel pomáhať, ale sa hovadiť a strápňovať.
zatiaľ si tu len vypisoval slohové práce, ešte som tu od teba nečítal aj niečo konkrétne, iba ak " ja o colour managmente náhodou niečo viem". toto bola jediná technická veta od teba. ďaľších som sa už nedočkal, ale zasa chápem, tvoj problém je hlavne v tvojej hlavičke.
pokiaľ si nedokázal pochopiť, čo tu pitomec napísal, tak je mi ľúto, nemáš šancu pochopiť to druhé.
jarda50 (1424)|5.10.2009 20:34
Pitomče na rozdíl od Tebe na to sociálku ani nechodím a ani nevím kde je. Ale to může potkat každého hlavně takové informační neználky jaklo ty. To, že běháš po bytech a opravuješ kabely neznamená, že jsi machr a že budeš určovat budoucnost. Bohužel svými výrazy a výpady tady jen ukazuješ jak jsi na tom intelektově velice špatně. Už jsem Ti několikrát a nejen zde napsal, že tvoje znalosti začínají u krystalkya končí u delta obrazovky a ostatní jde mimo tvé chápání.
Jinak doposud si neposkytl ani jeden důkaz pro Tvá tvrzrní a jen se snažíš důkazy jiných zpochynovat. Bohužel nejsi sám a takových "mistrů" je více.

Ale nechci už dále plýtvat časem s někým kdo není schopen nejen předložit argumenty, ale ještě to zastírá urážením.

Dále na rozdíl od Tebe nejsem profesionál v těchto věcech, ale to co dokazuješ je akorát hrůza a neznalost tak začínajícího amatera.
jarino1978 (8045)|5.10.2009 20:59
[quote=jarda50;243134]Pitomče na rozdíl od Tebe na to sociálku ani nechodím a ani nevím kde je. Ale to může potkat každého hlavně takové informační neználky jaklo ty. To, že běháš po bytech a opravuješ kabely neznamená, že jsi machr a že budeš určovat budoucnost. [/quote]

- Jardo, vojna s Pitomcom je nemožná a zbytočná.
- pokiaľ dám tu omáčku preč a napíšem svoje argumenty pre a proti , tak to pre mňa vyzerá takto ( z pohľadu užívateľa )
***príjmové možnosti : lepšie sú u analógového vysielania
***obrazová kvalita programov : lepšie sú u analógového vysielania ( samozrejme je na mysli kvalitný príjem analógového vysielania )
***užívateľský komfort : tak 50:50, u digitálu mi totálne vadí absencia VPS/PDC, EPG toto nezachráni, u digitálu naopak vyzdvihujem funckiu EPG ( ale zasa obdobný komfort som mal na CRT Thomson = Nextview ).

Možno budú viacerý prekvapený, že som to napísal, ale je to môj pohľad. Osobne som z DVB-T totálne sklamaný, obraz na hranici sledovateľnosti, to som teda veru nečakal. Akurát vzdávam hold CT programom, pretože akurát na tie, sa v DVB-T dá pozerať.
Obdobne hodnotím aj IPTV ( magio, orange ), kde je obraz porovnateľný s UPC Direct, teda hnus.
Na vrchole rebríčka je Skylink, tam sa to ešte dá...

Koncom roka mi skončí analógové vysielanie a začnem prijímať TN vysielač - 69. kanál. Bude to prvý mux na Slovensku. Čo som sa bavil s chalanmi z Towercomu, tak mám zostať pri Skylinku. Nečakám zázrak v podaní DVB-T, pretože viem, čo ma čaká. Týmto prídem o perfektný príjem z 15km vzdialeného vysielača a nahradím si ho obrazom, ktorý budem musieť strpieť. Časom uvidíme, majú byť ešte 2 muxi...Ale čo tam bude vysielať, netuší ani veštkiňa Teodora...
Pitomec (10211)|5.10.2009 21:06
[quote=Jimmy2;243022]Proboha, já přece nezpochybňuji to, že: "spousta lidí přijde z práce domů, zapne TV, prolítne pár programů, vypne TV a jde spát. Občas si pustí nějaké to DVD ze stánku ..."
Nic takového jsem nenapsal, tak prosím nepiš, že mám o životě hodně divnou představu.
Já zpochybňuji tu tvou hloupost, že je analog lepší. A to, jestli je lepší nebo ne, nemá nic společného s tím, že to někoho nezajímá.
A k tomu autu. Je podle tebe lepší ten Mercedes nebo Felicia? A prosím, nepiš odpověď, že Felicia jim stačí.. Ptám se co je lepší. Takže, pokud jsi schopen rozlišit ten význam, pokus se odpovědět. Dtto k tomu analogu. Dík.[/quote]
Zpochybňovat můžeš co chceš, ale to že je analog v mnoha ohledech lepší než digitál prostě nezpochybníš. Sorry.
A pro někoho může být opravdu lepší ta Felda než Mercedes, takže tady všechny okolo neposuzuj podle sebe 9-)
Pitomec (10211)|5.10.2009 21:12
[quote=PaJaSoft;243050]Koupit si TV bez digitalniho tuneru a JEN zaklade tohoto rikat, ze analog je lepsi, protoze nepotrebuji tuner je jako si stezovat na stereozvuk (a tvrdit, ze je lepsi) v pripade, ze jsem si poridil prijimac (v jakekoli podobe), ktery neumi mnohakanalove audio formaty... Oboji v konkretni aplikaci muze byt pravdou (ci je ekonomicky obhajitelne), ale rozhodne ne v obecne postavenem tvrzeni.

Kdyby tomu totiz tak bylo, asi by se tak horentne z toho analogu po 80 (?) letech (kdyz byl vypiplan do mrte moznosti) neutikalo... (bez ohledu na masaz vyrobcu a potreby vyrabet... proste by to prece ten zarny TRH, ktery obhajuje Jarino, neakceptoval a zhynulo by to...) Si tak rikam, proc ten analog zmizen z hlasovych sluzeb (minimalne backbone zcela uplne), kdyz na tu med byl de-facto nejlepsi...[/quote]
Nic ve zlým, ale celá řada lidí má TV stávající a vůbec nepomýšlí na to, že si půjdou hned kupovat novou kvůli nějakýmu pozemnímu digitálu. To je přece úplná blbost si něco takovýho myslet.
Pokud jde o ty tvoje mnohakanálové audio formáty, tak se jenom skromně ptám která TV stanice v ČR/SK takto vysílá??? A klidně odpovím za tebe, že žádná! Tady se v digitálu dodneška používá např. duální zvuk způsobem L kanál CZ/SK a P kanál původní verze. Čili jestli chceš někoho na digitál přesvědčit touto "výhodou", která naprosto shodně fungovala i v analogu, tak to ti fakt přeju hodně štěstí :-)-
Pitomec (10211)|5.10.2009 21:20
[quote=jarda50;243134]Pitomče na rozdíl od Tebe na to sociálku ani nechodím a ani nevím kde je. Ale to může potkat každého hlavně takové informační neználky jaklo ty. To, že běháš po bytech a opravuješ kabely neznamená, že jsi machr a že budeš určovat budoucnost. Bohužel svými výrazy a výpady tady jen ukazuješ jak jsi na tom intelektově velice špatně. Už jsem Ti několikrát a nejen zde napsal, že tvoje znalosti začínají u krystalkya končí u delta obrazovky a ostatní jde mimo tvé chápání.
Jinak doposud si neposkytl ani jeden důkaz pro Tvá tvrzrní a jen se snažíš důkazy jiných zpochynovat. Bohužel nejsi sám a takových "mistrů" je více.

Ale nechci už dále plýtvat časem s někým kdo není schopen nejen předložit argumenty, ale ještě to zastírá urážením.

Dále na rozdíl od Tebe nejsem profesionál v těchto věcech, ale to co dokazuješ je akorát hrůza a neznalost tak začínajícího amatera.[/quote]
A já ti můžu klidně napsat, že podle tvýho digitálně-pomatenýho rozumu, kde už zjevně neznáš nic jinýho než nuly a jedničky, se naprostá většina lidí vůbec neřídí a tvoje zapálení pro nějaký fullHD a digitál zleva, zprava, nahoře, dole a všude kam se podíváš, běžný člověk naprosto nesdílí a je mu to zcela ukradený. Pro běžnýho člověka je totiž TV jenom jakýmsi druhem zábavy nebo možná vzdělávání a nepotřebují to mít do puntíku vypilovaný podle nejnovějších technologií. Ty prostě žiješ ve svým světě, který je zajetí digitálních bludů a zcela ti uniká realita života. Naštěstí nejsem ve tvé kůži, byť asi chápu, že už si moc neuvědomuješ jak seš duchem mimo zdejší svět 9-)
jarda50 (1424)|5.10.2009 21:55
No nevím kdo je mimo zdejší svět. Jen se musím smát jak se pasuješ do pozice guru. Prostě s heslem "s analogem a nikdy jinak" či na věčné časy. Nechápu jak můžeš vydávat tu malou část v níž se pohybuješ za centrum všeho dění. Prostě analog umírá ať chceš nebo nechceš. Jak už jsem napsal nic není jednoznačné.
I když částečně nesouhlasím s Jarinem v ptázce předností a mínusů analogu a digitálu, Tak uvedl jasně a stručně co hodnotí a proč. Zatím co ty jen a to se nezlob opakuješ jen a jen proklamace a nedáš ani jeden argument. S demagogií se těžko bojuje a nezbyde než v tomhle případě nezbývá než Tě ignorovat tak jako i jiní a nejen zde.
Zravna tak jako Tově návrhy, když chce někdo poradit co za TV a ty hned hurá s konkretním modelem a nepřipustíš to, že každý jedinec má schopnost si na základě základní rady vybrat sám. Prostě připadáš mi jako takový diktátor, který se snaží svou utkvělou myšlenku ( s tou myšlenkou jsem to asi přehnal) vnutit i těm druhým.
Omlouvám se všem za off topic. a už bude jen k tématu.
Pitomec (10211)|5.10.2009 22:03
Ke tvé smůle se pohybuju ve většině a nikoliv malé části, což se ti může samozřejmě nelíbit, můžeš se vztekat, ale to je tak max. co s tím naděláš :D Už si uvědom, že lidi mají zcela jiné priority než je technická otázka televizního příjmu a lidem je srdečně fuk, jestli jejich milovanou Ordinaci dostanou v analogu nebo digitálu, hlavně když ji dostanou. Přičemž každý slyší velmi rád na to, že ušetří a nepotřebuje jakési otravné krabice u TV (=STB), takže v tomto je analog zcela bez debat výhodou (což se ti může pochopitelně taky nelíbit, ale i zde platí co jsem psal výše - můžeš se vztekat, ale to je tak max. co s tím naděláš :D ).

Mimochodem jako diktátor se tady chováš ty, kdy ten svůj digitál každýmu vnucuješ a myslíš si, že co zajímá tebe, to musí nutně zajímat i všechny ostatní 9-)
Jimmy2 (91)|5.10.2009 22:25
[quote=Pitomec;243139]Zpochybňovat můžeš co chceš, ale to že je analog v mnoha ohledech lepší než digitál prostě nezpochybníš. Sorry.
A pro někoho může být opravdu lepší ta Felda než Mercedes, takže tady všechny okolo neposuzuj podle sebe 9-)[/quote]


Otázka: "V čem je tedy analog lepší než digitál?"
Odpověď Pitomce:"Zpochybňovat můžeš co chceš, ale to že je analog v mnoha ohledech lepší než digitál prostě nezpochybníš. Sorry."
Děkuji za (opakovaně) konkrétní odpověď.. :-)

Pitomec: "A pro někoho může být opravdu lepší ta Felda než Mercedes."
Tak, a teď je mi vše jasné, díky. :-)

Pitomče, nezlob se (nebo jo), ale přečti si své argumenty, zajdi za roh, nafackuj si, a pak se vrať....
jarda50 (1424)|5.10.2009 22:25
Podívej se na to takhle pokud je někdo konzument a kvůli té Tvé krabici nechce digitál tak pokud si si nevšiml počet TV se schopností pomocí CI a příslušného TV dekoderu roste a je otázkou kdo to koupí nebo kdo to chce. Pokud vidíš tohle jako překážku a hlavní neduh digitálu, tak mi vysvětli proč prodeje STB rostou. Totiž to nejpodstatnější je, že v digitále ať chceš nebo ne je podstatně větší počet programů. Druhá věc je možnost osbní volby a každý si vybere co chce. Pro mne je důležité , že si vyberu to co potřebuji nebo chci a druhý ať si vybírá podle sebe je to každého osobní věc.
Bohužel to co jsi napsal o mně, že někomu něco vnucuji to si asi myslel na sebe, neboť není takřka příspěvku kde by jsi někomu něco konkretně nevnucoval. Najddi nějaký můj kde vehementně někomu vnucuji konkretní výrobek nebo signál či něco podobného. A přečti si své příspěvky aby sisi to uvědomil. To, že napíšu, že něco je lepší než to jiné ještě nemá nic společného s neúnavným vnucováním konkretních věcí.
Jinak Tvé prohlášení, že se se pohybuješ ve většině mám chápat jako, že se pohybuješ v minimálně větěí skupině než je 5 mio lidí nás je cca 10mio. Jinak to aspoň kvantifikuj. Ono většina z hlediska pojmu není moc přesné vyjádření Můžeš to upřesnit? Jinak nabývám dojmu, že v ČR pracuješ jen a pouze jako "Timur a jeho parta" a pak už nikdo.
Prosím o specifikaci většiny.
Pitomec (10211)|5.10.2009 22:39
[quote=Jimmy2;243165]Otázka: "V čem je tedy analog lepší než digitál?"
Odpověď Pitomce:"Zpochybňovat můžeš co chceš, ale to že je analog v mnoha ohledech lepší než digitál prostě nezpochybníš. Sorry."
Děkuji za (opakovaně) konkrétní odpověď.. :-)

Pitomec: "A pro někoho může být opravdu lepší ta Felda než Mercedes."
Tak, a teď je mi vše jasné, díky. :-)

Pitomče, nezlob se (nebo jo), ale přečti si své argumenty, zajdi za roh, nafackuj si, a pak se vrať....[/quote]
Psal jsem to už včera tady: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?p=243004#post243004, takže nafackovat by sis měl a nešetři ránou, potřebuješ to jak sůl :D

A děkovat nemusíš, když např. budu jezdit s partou chlapů na stavbu, tak pro mě bude lepší ta Felda než nějaký Mercedes, který si pro tyto účely můžeš klidně vrazit mezi půlky :D:D:D
jarino1978 (8045)|5.10.2009 22:41
[quote=Jimmy2;243045]Pitomec: "A pro někoho může být opravdu lepší ta Felda než Mercedes."
Tak, a teď je mi vše jasné, díky. :-)

Pitomče, nezlob se (nebo jo), ale přečti si své argumenty, zajdi za roh, nafackuj si, a pak se vrať....[/quote]

Pôjdem na to z opačného konca, pretože svoje pre a proti som si už napísal.
- skús to naopak aj ty, aby si sa už konečne prejavil

- a k tomu mercedesu : buď si veľmi mladý, alebo si z iného sveta, ale uvedom si jedno :
1. mercedes nie je auto pre všetkých a na každú cestu
2. mercedes stojí 10x viac, ako felda
3. mercedes každý nechce mať ( aj keď má na to ), stačí mu naopak felda
4. havaríjne poistenie a zákonné poistenie na mercedes stojí x krát viac, ako na feldu
5. na bežné vozenie do práce stačí väčšine felda
6. na frajerinu to bude mercedes
7. mercedes bussines class si kúpi len high manager a nie predstaviteľ stredného managmentu. v opačnom prípade ide o nepochopenie image a na to platí bod 6
8. penetrácia felícií je x krát väčšia, ako je penetrácia mercedesu
9. drahšie, ani v tomto prípade neznamená lepšie ( viď dlhodobé testy TUV, ADAC )

No a teraz si to premietni do oboru consumer a mal by si byť v reále. Ak nie, tak si z toho nič nerob. Nemôžeš za to. Zjavne si nepochopil, o čom je to.

Podľa mňa je poctivý analóg kvalitnejší, ako digitál v podaní DIGI TV. Čiže kvázi prirovnať digitál k mercedesu a analóg k felícií je síce úsmevné , ale pri tom to bohužiaľ aj končí.
Naopak, proti poctivému digitálu vo forme kvalitného SD ala CT, kvalitnému HD ala BluRay a budúcnosti ala 3D, nemám vonkoncom nič. Naopak, teším sa. Ale som zhrozený "kvalitou" "digitálu" ala DVB-T, IPTV, DIGI TV, UPC Direct a ten najlepší digitálny bonbónik si nájdem na 13E a talianske teleshoping programy ( zlatá odratá VHS !!! )
Pitomec (10211)|5.10.2009 22:44
[quote=jarda50;243167]Podívej se na to takhle pokud je někdo konzument a kvůli té Tvé krabici nechce digitál tak pokud si si nevšiml počet TV se schopností pomocí CI a příslušného TV dekoderu roste a je otázkou kdo to koupí nebo kdo to chce. Pokud vidíš tohle jako překážku a hlavní neduh digitálu, tak mi vysvětli proč prodeje STB rostou. Totiž to nejpodstatnější je, že v digitále ať chceš nebo ne je podstatně větší počet programů. Druhá věc je možnost osbní volby a každý si vybere co chce. Pro mne je důležité , že si vyberu to co potřebuji nebo chci a druhý ať si vybírá podle sebe je to každého osobní věc.
Bohužel to co jsi napsal o mně, že někomu něco vnucuji to si asi myslel na sebe, neboť není takřka příspěvku kde by jsi někomu něco konkretně nevnucoval. Najddi nějaký můj kde vehementně někomu vnucuji konkretní výrobek nebo signál či něco podobného. A přečti si své příspěvky aby sisi to uvědomil. To, že napíšu, že něco je lepší než to jiné ještě nemá nic společného s neúnavným vnucováním konkretních věcí.
Jinak Tvé prohlášení, že se se pohybuješ ve většině mám chápat jako, že se pohybuješ v minimálně větěí skupině než je 5 mio lidí nás je cca 10mio. Jinak to aspoň kvantifikuj. Ono většina z hlediska pojmu není moc přesné vyjádření Můžeš to upřesnit? Jinak nabývám dojmu, že v ČR pracuješ jen a pouze jako "Timur a jeho parta" a pak už nikdo.
Prosím o specifikaci většiny.[/quote]
Ano, opět ta stejná pohádka o tom, jak si každý hned poběží kupovat novou TV (a hlavně v dnešní době) 9-)
A tvůj dojem je mně u zadnice, mně bohatě stačí že ročně projdu stovky domácností a vidím co lidi mají a slyším co lidi chtějí mít a co je jim naopak šumafuk (co se týká TV příjmu). Ty žádnou takovou zkušenost nemáš a všechny okolo soudíš jenom podle sebe.
Pitomec (10211)|6.10.2009 17:28
Zakopat válečnou sekyru půjde až v momentě, kdy tady někteří zfanatizovaní pitomci (nikoliv Pitomci) přestanou všem okolo vnucovat jakýsi svůj digitál a nechají na samotných lidech pro co se rozhodnou. Pak bude všechno v pořádku :-)
mm-marek (5)|10.10.2009 12:00
takhle jsem Vás pánové fakt nechtěl rozhádat :D

digitál či analog neřeším, set-top-box musím mít tak jako tak, protože televizní signál mi leze po utp kabelu. Tj to skutečně vidím (po přečtění toho všeho tady a všude jinde) na něco lepšího a pak na klasiku crt s scart kabel...