Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

ochrana proti kopírovaniu

Delfín (48)|23.2.2011 14:14
Má niekto skúsenosti s ochranou proti kopírovaniu?Používam program workshop2, ktorý túto funkciu má,ale cez tento program sa nedá vytvoriť video na BR- disk.Ulead movie factory 6 síce vie pracovať s vysokým rozlíšením, ale neviem či túto funkciu proti kopírovaniu má.Môžte mi niekto poradiť kde, v tomto programe nájdem túto funkcu?Poprípade mi odporučiť SW, kde by som mohol vytvoriť animované menu,ktorý pracuje aj s vysokým rozlíšením a sa dajú vytvárať disky, ktoré sú chránené proti kopírovaniu.
Za rady ďakujem.
StD (8612)|23.2.2011 14:26
No hlavně se připrav na to, že nic není zadarmo... Já si tedy kupříkladu vyrábím polovičně kryptovaná DVD-Video (SD) ve Scenaristu, který umí i Full-CSS encryption, ale každá licence (klíč) něco stojí, stejně jako další způsoby ochrany, které musí ten člověk, co to mastruje, umět. V běžných programech pro amatéry tyto možnosti nenajdeš.
Další co s tím dělají ti k tomu konkretnímu (BD) jistě řeknou své, ale v zásadě je to jen a jen o penězích. Pochybuji, že by jsi chtěl vydávat za ochranu částky vyšší než kolik tě třeba stojí lepší kamera...
mirekv (7169)|23.2.2011 15:15
Otázka: k čemu je to dobré? Když nechceš, aby si to lidi kopírovali, tak to prostě netoč!
Pitomec (10211)|24.2.2011 13:51
Každá ochrana je defacto prolomená, takže je nesmysl to na disky aplikovat 9-)
StD (8612)|25.2.2011 23:00
[quote=Pitomec;332110]Každá ochrana je defacto prolomená, takže je nesmysl to na disky aplikovat 9-)[/quote]

No to máš samozřejmě pravdu, ale dnešní strategie ochran už nejsou o tom něco prolamovat, ale o tom jak zabránit dalšímu předpokládanému nakládání s obsahem. Tudíž se pak budou lidičky divit (a už se diví), že jim někde obraz škube nebo se rozdvojuje, audio je mimo synchro, když to předtím hrálo apod. Tak se to dělá. Chceš to čistě a plynule - zaplať! Zkrátka nejcennější věcí na světě dnes jsou (mimo úroky bank) skrytá kurvítka!
Delfín (48)|26.2.2011 09:34
Otázka: k čemu je to dobré? Když nechceš, aby si to lidi kopírovali, tak to prostě netoč!
Keď sa niekto filmovaním živí a si ho objednajú na akciu kde je platený od počtu predaných DVD, tak sa musím chrámiť aj proti tomu aby DVD nemohli kopírovať.Totiž je nelogické,že si ma objednajú na určitú akciu a zisk budem mať 30 euro, a výdaje 100 euro.
Mimochodom mám dobré skúsenosti, s ochranou proti kopírovaniu.Aj keď sú prelomiteľné, 95% zákazníkov to neovláda ako ich odheslovať a keby sa s tým mal babrať 1 alebo 2 dni radšej to vzdá.
Delfín (48)|26.2.2011 09:38
[quote=StD;332422]No to máš samozřejmě pravdu, ale dnešní strategie ochran už nejsou o tom něco prolamovat, ale o tom jak zabránit dalšímu předpokládanému nakládání s obsahem. Tudíž se pak budou lidičky divit (a už se diví), že jim někde obraz škube nebo se rozdvojuje, audio je mimo synchro, když to předtím hrálo apod. Tak se to dělá. Chceš to čistě a plynule - zaplať! Zkrátka nejcennější věcí na světě dnes jsou (mimo úroky bank) skrytá kurvítka![/quote]

Presne o to mi ide.
StD (8612)|26.2.2011 09:44
[quote=Delfín;332448]Otázka: k čemu je to dobré? Když nechceš, aby si to lidi kopírovali, tak to prostě netoč!
Keď sa niekto filmovaním živí a si ho objednajú na akciu kde je platený od počtu predaných DVD, tak sa musím chrámiť aj proti tomu aby DVD nemohli kopírovať.Totiž je nelogické,že si ma objednajú na určitú akciu a zisk budem mať 30 euro, a výdaje 100 euro.
Mimochodom mám dobré skúsenosti, s ochranou proti kopírovaniu.Aj keď sú prelomiteľné, 95% zákazníkov to neovláda ako ich odheslovať a keby sa s tým mal babrať 1 alebo 2 dni radšej to vzdá.[/quote]

No tak ty se tady na něco ptáš a sám používáš "kurvítko" svého druhu... =Trochu postavené na hlavu. To si myslíš, že ti tady někdo bude vyzrazovat své know-how, když ho to případně i živí? 9-)

Ovšem tvé "DVD na heslo" bych si tedy nekoupil - silně mi to připomíná dávno odsouzené časy věcí jako ochrany PCFriendly, Sony apod...
StD (8612)|26.2.2011 09:48
[quote=Delfín;332449]Presne o to mi ide.[/quote]

...no a o tom je právě to, co jsem napsal na začátku: Objednej si, Dostaneš, Zaplať!

Edito: Jestli ti to ještě nedošlo, tak o takovýchto věcech se nediskutuje veřejně a ani skrytě s někým, koho neznáš podle rejstříku firem, po internetu.
Delfín (48)|26.2.2011 12:01
Tá otázka:/Otázka: k čemu je to dobré? Když nechceš, aby si to lidi kopírovali, tak to prostě netoč! /- mala byť citácia,len som to zle vložil.
Nie je problém s objednaním, ani zaplatením.Chcem prejsť na SW, ktorý vie pracovať aj s HD.Načo si mám kupovať niečo, o čom nič neviem.Zatiaľ mi nikto neporadil aký program použiť v ktorom túto funkciu nájdem. Opakujem:nie je problém s kúpou oficiálnej verzie!!!
Čo sa týka vyzradzovania určitých skúseností,myslel som si že fórum je asi presne o tom.Ale sú ľudia ktorí si svoje skúsenosti berú aj do hrobu,ja takých neuznávam.Aj keď sa tým živím,ale keď môžem poradiť a viem tak poradím dobre.Práve v tomto biznise málo kameramanov chce poradiť,ale ak je niekto dobrý nech dokáže že je dobrý.Ale zrejme som natrafil na nesprávne fórum.SORRY...
StD (8612)|26.2.2011 12:14
...opravdu nečteš - už jsem ti jasně napsal třeba Scenarist, další je třeba Architect v posledních versích, ale ta "ochrana", o kterou jde tobě a mluvím o ní i já, ta se dělá dříve a vzniká v hlavě člověka, který to udělá. Žádný SW na tohle nemá šablony.

To je asi tak, jako kdybych ti měl vysvětlovat proč se některé bankovky po krádeži samy znehodnotí barvou... Měla by mě za to některá z národních bank ráda?

Edito: Tohle považuji za velmi špatný vtip:
[quote]...ak je niekto dobrý nech dokáže že je dobrý...[/quote]

V okamžiku, kdy by to třeba tobě vyzradil, tak by už nebyl možná "dobrý", ale absolutně blbý a musel by zase vymýšlet něco jiného...
vivid.sk (11472)|26.2.2011 13:20
To je ako by si prisiel za kuzelnikom a chcel od neho, aby ti vyzradil svoje triky, ktore sam vymyslel. Kazdy trik je totiz jednoduchy, ak vies princip. Presne tak je to aj s ochranou - kazda sa da prelomit ale potrebujes nato know-how a pritom je to otazka chvilky.

[quote]
Totiž je nelogické,že si ma objednajú na určitú akciu a zisk budem mať 30 euro, a výdaje 100 euro.
[/quote]Treba to robit uplne opacne, platit pausalne, napriklad 100e/hodina + kazde jedno DVD symbolickych 5e. Nikto si nebude DVD napalovat, to sa neboj. (i ked mi je jasne, ze sa to neda uplatnit vsade, ale v pripade svadieb a podobne sa to tak robi a nikto neryzuje na dalsich mediach).


Zober si ako dopadli investicie velkych firiem ako Sony (DVD/BD) do ochran (a neboli to male ciastky), vsetky ochrany sa vzdy podarilo obist - vsetko je len otazka casu.
Pitomec (10211)|26.2.2011 16:06
[quote=Delfín;332448]Otázka: k čemu je to dobré? Když nechceš, aby si to lidi kopírovali, tak to prostě netoč!
[COLOR=red]Keď sa niekto filmovaním živí a si ho objednajú na akciu kde je platený od počtu predaných DVD[/COLOR], tak sa musím chrámiť aj proti tomu aby DVD nemohli kopírovať.Totiž je nelogické,že si ma objednajú na určitú akciu a zisk budem mať 30 euro, a výdaje 100 euro.
Mimochodom mám dobré skúsenosti, s ochranou proti kopírovaniu.Aj keď sú prelomiteľné, 95% zákazníkov to neovláda ako ich odheslovať a keby sa s tým mal babrať 1 alebo 2 dni radšej to vzdá.[/quote]Takový člověk je naprostý amatér, protože profesionál se nikdy neživí prodejem DVD, nýbrž tím co natočí a zpracuje. Polopaticky vysvětleno to znamená, že s provozovatelem akce uzavřeš smlouvu o dílo, provedeš práci, dostaneš zaplaceno a jestli si to pak nakopíruje 10 nebo 100 lidí je ti už u zadnice.
Pavel_tempx2 (829)|3.3.2011 23:10
jasně všichni se tady bavíte o akcích na objednávku (tam to tak beru, že člověk dostane zaplaceno za akci a né za ks), ale když např. uděláte dokument, film... který není předem zaplacený a spíš je to vlastní iniciativa, hodíte to na DVD a chcete to prodávat za nějakou 100kč, tak se ta ochrana hodí, přece jenom tam nějaké ty počáteční náklady jsou...
duck130883 (200)|8.4.2011 03:03
Kdysi drive jsem zkousel experimentovat jak co nejlepe zabranit kopirovani DVD a jedno reseni jsem nasel, ovsem kazde DVD se musi jeste trochu mechanicky poupravit. Vpodstate takto upravene DVD nezkopiroval zadny program. Dokonce ani DVDclone s nastavenym preskakovanim chyb.

Vice info na SZ.
StD (8612)|8.4.2011 07:14
No jestli myslíš "dodatečnou úpravu rycí jehlou na vhodném místě", tak to je stará známá věc, ale není bezriziková i pro samotné přehrávání... :-E:BB:
duck130883 (200)|8.4.2011 14:36
Jj, presne tak, ale kdyz se to vychyta aby se prehravac na poskozene misto vubec nedostal tak to slape jak ma. Zkousel jsem takto upravene prehravat na ruznych DVD prehravacich a bez problemu. Ovsem narazil jsem na problem u BluRay prehravace (zatim jsem zkousel pouze na jednom) ten DVDcko uplne odmitl. Nevim jakym zpusobem nacita, ale asi jinym nez bezne DVD prehravace, zatim jsem vyzkousel asi 10 vyrobcu i noname a naprosto bez problemu. Ale nejvic me potesilo ze takto upravene DVDcko jsem ani sam nezkopiroval a to jsem zkousel vse. Samozrejme ale nemluvim o zaznamu 1:1 na nejakem recorderu.

Tento zpusob ochrany se mi zatim jevi jako nejucinejsi ale jak psal StD je take bohuzel nejrizikovejsi.
StD (8612)|8.4.2011 14:40
To není z mé hlavy - to měl na svědomí user s nickem Dennis. :cool:
1hroch (865)|8.4.2011 22:56
Nechtel jsem, ale nakonec mi to neda
duck: nechapu tvoji snahu cosi encryptovat, kdyz nechces, aby si to nekdo zkopiroval, tak radeji nic nepublikuj a drz si to doma pod poklickou, pokud jsi posedly sifrovanim, dej se k FBI, CIA, MI6,.... tam se muzes vyradit se sifrovanim dosyta.
Vzdy platilo - veskere ochrany jsou tak dobre pro totalni amatery , kdo chce, tak si tu praci da a nakonec slavi uspech.
A jeste - nejvice se mi libi ti, kteri kde narazi na moznost vlozeni hesla ho tam vlozi, pak, kdyz se jim sesype comp, uz ani nevedi, jakym heslem si odrizli pristup do Bios, na HDD, atd. a moooc se podivuji, ze jim to hodim zpet, at si.....
Tolik k cele problematice.
Ja, kdyz si potrebuji ochranit CD, ci DVD, tak na nej natahnu sprcku a je chranene.
Pytkin (7947)|9.4.2011 00:55
duck : ale ak tam nemusi ist prehravacia hlava pri prehravani , tak ani pri grabovani .. zjavne si neskusil ziadne poriadne softy ... verim ze by to skopirovat slo ..
Dalsia moznost taka brute force .. Trebars ISObuster , nastavis mu aby automaticky ignoroval kazdy read error a vyplnil sector nulami .. atd atd .. moznosti je vzdy vela ... kto sa vyzna , ten to hackne ..
MartasKP (710)|9.4.2011 01:46
Nejak mi toto tema hlava nebere (asi proto,ze se tim nezivim :) )
Pokud bych se zivil vyrobou a prodejem dila v jednom,pak bych si nechal zaplatit za praci bez ohledu na pocet kopii,ktery si z toho nekdo udela a pokud bych se timto zivil ve velkem,pak bych celou tuto problematiku prehodil na produkcni ci distribucni spolecnost a tudiz bych zase neresil ochrany. To je jejich starost,ale to uz tu vse bylo receno :)
duck130883 (200)|20.4.2011 01:46
Zdravim,

Vsak take netvrdim ze tato ochrana je stoprocentni, ale jako prekazka pro beznyho amatera je ucinejsi nez CCS nebo Macrovision ktere umi treba DVD Encore.

pro MartasKP: pokud bych si nechal zaplatit jak rikas za praci bez ohledu odebranych tak se muze taky klidne stat ze zakaznik radeji prejde ke konkurenci, coz bych urcite nerad, ale nekdy cloveka proste nastve kdyz uz predem vi ze vice jak pulku objednanych kusu si zbytek lidi zkopiruje
MartasKP (710)|20.4.2011 12:57
[quote=duck130883;341105]
pro MartasKP: pokud bych si nechal zaplatit jak rikas za praci bez ohledu odebranych tak se muze taky klidne stat ze zakaznik radeji prejde ke konkurenci, coz bych urcite nerad, ale nekdy cloveka proste nastve kdyz uz predem vi ze vice jak pulku objednanych kusu si zbytek lidi zkopiruje[/quote]

Samozzrejme,ze zalezi od situace. Pokud tocis napr maturitni ples,ci podobnou akci,kde je predpokladany vetsi odber placek,tak si nechas platit za kus? ... Me prijde rozumnejsi dohodnout se na cene za cele dilo bez ohledu na pocet kopii.
duck130883 (200)|21.4.2011 14:46
Jasne, ale praxe je bohuzel trochu jina. Lidi chtej vetsinou vedet cenu predem aniz by s tebou komunikovali, proste najit si to v klidu na strankach. Cenu uctujeme za kus, ale samozrejme pri minimalnim odberu kusu. Dela to takhle vetsina, rekl bych spise ze skoro vsichni.
Delfín (48)|2.11.2011 08:23
[quote=duck130883;341358]Jasne, ale praxe je bohuzel trochu jina. Lidi chtej vetsinou vedet cenu predem aniz by s tebou komunikovali, proste najit si to v klidu na strankach. Cenu uctujeme za kus, ale samozrejme pri minimalnim odberu kusu. Dela to takhle vetsina, rekl bych spise ze skoro vsichni.[/quote]

To si presne vystihol, prax je takáto :-)