Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problém z převodem videa na DVD

Nuni78 (16)|20.7.2010 17:24
Dobrý den.Lidičky mám takový problém.Vlastním kamery Canon fs100.Stáhnu videa do počítače a je ve formátu*.mod .Při spuštění v pc je to video koukatelné.Při převodu v Nero Vision,kde dám vytvořit DVD-video.Probíhá vše normálně.44 min záznamu zabere asi hodinudvacet.Výsledek:při přehrávání v DVD přehrávači se obraz při přesunu pohledu trhá,hlavně postavy,které jsou kamerou zachyceny.Zkoušel jsem při převodu zadat Formát NTSC a je to znatelně lepší,ale pořád se sem tam objeví takové trhnutí nebo takový rozpad obrysu postav.Mohli by jste mi někdo poradit?Děkuji předem za rady všem.
vivid.sk (11472)|20.7.2010 17:37
Podla specifikacie tejto kamery v .mod sa nachadza prekladany zaznam.
Vyzera to tak, ze Nero ti z toho spravi 25p (odstrani deinterlace a vznikne "neplynulych" 25p snimkov), ktore naozaj pri pohybe kamerou posobia trhane.

Tento predpoklad si samozrejme mozes skontrolat cez mediainfo v hotovom DVDcku.

Moja rada - pouzi taky software, ktory vie nastavit prekladany vystup (ako je v zdroji).

Pokial by bola rec o nahravkach v SD rozliseni nie je nutne robit (re)kompresiu, pretoze zodpovedaju specifikacii DVD_VIDEO. Pouzi DVD authoring software, ktory vie tieto subory spracovat bez rekompresie (v tomto pripade ti spracovanie nepotreva hodinu dvacet, ale par minut)
http://en.wikipedia.org/wiki/MOD_and_TOD_%28video_format%29#Specifications
Nuni78 (16)|20.7.2010 17:42
Takže podle toho bych nemusel dělat žádnou tu kompresi videa,která zabere nejvíc času toho vide...takže bych se měl jen teda pokusit převést formát jen toho videa?Mohlo by mi stačit Sony Vegas 7.0. na ten převod.Nebo jestli by šlo nějak popsat prosím nějaký stručný popis od vložení videa z kamery po vytáhnutí dvd z počítače.Jsem rád,že si tohle někdo přečte a ještě bud štastnější,když mi někdo pomůže.
Nuni78 (16)|20.7.2010 21:36
[quote=vivid.sk;289851]Podla specifikacie tejto kamery v .mod sa nachadza prekladany zaznam.
Vyzera to tak, ze Nero ti z toho spravi 25p (odstrani deinterlace a vznikne "neplynulych" 25p snimkov), ktore naozaj pri pohybe kamerou posobia trhane.

Tento predpoklad si samozrejme mozes skontrolat cez mediainfo v hotovom DVDcku.

Moja rada - pouzi taky software, ktory vie nastavit prekladany vystup (ako je v zdroji).

Pokial by bola rec o nahravkach v SD rozliseni nie je nutne robit (re)kompresiu, pretoze zodpovedaju specifikacii DVD_VIDEO. Pouzi DVD authoring software, ktory vie tieto subory spracovat bez rekompresie (v tomto pripade ti spracovanie nepotreva hodinu dvacet, ale par minut)
http://en.wikipedia.org/wiki/MOD_and_TOD_%28video_format%29#Specifications[/quote]
Můžu mít nějaký dotaz?Jak mám udělat to abych se vyhnul té kompresi a jaký program by byl dobrý pužit.Dík předm za odpověď.
vivid.sk (11472)|20.7.2010 22:24
Miestni odbornici ti urcite odporucia nieco lepsie, no na DVD authoring so vstupnymi MPEG datami bez rekompresie ti postaci aj free DVD Styler.

http://www.dvdstyler.de/

jednoduchym systemom drag&drop vlozis subor(y), a po par dalsich klikov je DVD na svete.
Nuni78 (16)|20.7.2010 23:08
stáhnul jsem ten program co jsi poradil,ale jak chci vložit soubory,tak mi to tam žádné nenajde,jako by to nepotporovalo ten formát toho videa *.mod...ani jak dám zobrazit všechny soubory,tak mi to neveme.:(
vivid.sk (11472)|20.7.2010 23:24
skus premenovat .mod na .mpg (podla specifikacie by to mala byt len ina pripona)
Nuni78 (16)|20.7.2010 23:30
přejmenované a nic..divné je to,že ikdyž dám zobrazit všechny soubory *.* ,tak se taky nic neobjeví a přitom to tam určitě je.Jen takový technický dotaz(jsem prostě lama)jak přejmenuji ten soubor,abych změnil tu příponu mod na mpg.
vivid.sk (11472)|21.7.2010 00:40
pravy klik / Rename (Premenovat) a zvolis si inu priponu.

Samozrejme je nutne nastavit si system tak, aby pripony zobrazoval (predpokladam, ze ich mas asi standardne skryte, ked sa uz na toto pytas).

Alebo cez nejaky file manager (Total commander) Shift+F6 a premenujes.....
Nuni78 (16)|21.7.2010 21:30
Vyzkouším.Ještě jsem našel program DVD Flip.Ten mi veme ty moje videa.Je tam nabídka v nastaveni Deinterlace.Mám ji zatrhnout nebo nechat nezaškrtnutou.
StD (8612)|21.7.2010 21:55
Máš vážný osobní důvod, aby jsi ji zapínal, nebo z tebe mluví absolutní neznalost? :eek:
vivid.sk (11472)|21.7.2010 23:49
Nuni78: schvalne by ma zaujimalo co je v tom kontajneri za video, ze ti to bezny authoringovy sw neberie. Vies niekam uploadnut par desiatok sekund toho videa? (staci naozaj maly subor do 5-10MB, napriklad na www.edisk.cz). Chcem povodne video s priponou mod.
Nuni78 (16)|22.7.2010 15:08
http://www.edisk.cz/stahni/97696/MOV003.MOD_29.41MB.html je fakt divné,že ten soubor neotevřu a tím pádem nepřidám v dvdstyleru.Ani se mi to tam neukáže když dám v tom dvdstyleru otevřít soubory a dám tam *.*.A je na prd když to vše budu muset vždy přejmenovávat.Když použiju ten dvd flick tak tam se mi to nezobrazí,když tam dávám různé formáty ale objeví se mi to až dám v přidání,zobrazit všechny soubory ve složce,a pak je normálně bez problému přidám,aniž by mi to hlásilo,že to tenhle formát nepodporuje.
Nuni78 (16)|22.7.2010 15:10
[quote=StD;290074]Máš vážný osobní důvod, aby jsi ji zapínal, nebo z tebe mluví absolutní neznalost? :eek:[/quote]

Bohužel ze mě mluví absolutní neznalost.Jestli se tě to nějak dotklo,tak se ti omlouvám
vivid.sk (11472)|22.7.2010 15:23
[quote=Nuni78;290146]http://www.edisk.cz/stahni/97696/MOV003.MOD_29.41MB.html je fakt divné,že ten soubor neotevřu a tím pádem nepřidám v dvdstyleru.Ani se mi to tam neukáže když dám v tom dvdstyleru otevřít soubory a dám tam *.*.A je na prd když to vše budu muset vždy přejmenovávat.Když použiju ten dvd flick tak tam se mi to nezobrazí,když tam dávám různé formáty ale objeví se mi to až dám v přidání,zobrazit všechny soubory ve složce,a pak je normálně bez problému přidám,aniž by mi to hlásilo,že to tenhle formát nepodporuje.[/quote]


Ako som predpokladal, problem je medzi PC a stolickou. DVDcko z tvojich dodanych dat som vytvoril za 30 sekund a bez rekompresie!

Samozrejme, ze ti to nejde otvorit, ked sa snazis otvorit DVDprojekt. Chlape, uvazuj nad tym, co robis.

Takze este raz postup pre 1 rocnik ZS:

- Spusti DVD Styler
- Do dolnej casti systemom Drag&Drop pretiahni existujuce videa (netreba nic premenovat).
- klikni na ikonku konkretneho naimportovaneho videa v dolnej casti okna a zvol properities. Nastav pre audio aj video Copy, ak to nieje nastavene standardne.
- skontroluj spravnost aspect ratia - ak nieje spravne, tak ho zmen (klikni na Video...).
- Ak nechces Menu, mozes ho vymazat (prave tlacitko na dolnu ikonku Menu -> delete)
nakoniec klikni na cervenu ikonku Burn a klikni na "just generate". Vystup sa ti ulozi do zvoleneho adresare, odkial ho mozes napalit, alebo spustit .....

(tento cely postup trva asi 10 sekund, generovanie priliozeneho videa, dalsich 5 sekund, cely postup zvladnes naozaj rychlo a efektne)

Enjoy !
Nuni78 (16)|22.7.2010 16:28
[quote=vivid.sk;290148]Ako som predpokladal, problem je medzi PC a stolickou. DVDcko z tvojich dodanych dat som vytvoril za 30 sekund a bez rekompresie!

Samozrejme, ze ti to nejde otvorit, ked sa snazis otvorit DVDprojekt. Chlape, uvazuj nad tym, co robis.

Takze este raz postup pre 1 rocnik ZS:

- Spusti DVD Styler
- Do dolnej casti systemom Drag&Drop pretiahni existujuce videa (netreba nic premenovat).
- klikni na ikonku konkretneho naimportovaneho videa v dolnej casti okna a zvol properities. Nastav pre audio aj video Copy, ak to nieje nastavene standardne.
- skontroluj spravnost aspect ratia - ak nieje spravne, tak ho zmen (klikni na Video...).
- Ak nechces Menu, mozes ho vymazat (prave tlacitko na dolnu ikonku Menu -> delete)
nakoniec klikni na cervenu ikonku Burn a klikni na "just generate". Vystup sa ti ulozi do zvoleneho adresare, odkial ho mozes napalit, alebo spustit .....

(tento cely postup trva asi 10 sekund, generovanie priliozeneho videa, dalsich 5 sekund, cely postup zvladnes naozaj rychlo a efektne)

Enjoy ![/quote]

vše jsem udělal podle rad,tak jsem zvědavý co z toho vyleze.Omlouvám se za svou neznalost práce s videem.
vivid.sk (11472)|22.7.2010 16:36
Nemas za co ... kazda snaha sa ceni :)

P.S. Este jedna poznamka. Video, ktore si dodal malo pekny bitrate (CBR 9800kbs, ak sa nemylim), co moze niektorym DVD playerom robit problemy.
Ak by vystup v DVD playeri viditelne sekal (nestihal prehravat), bude to sposobene tymto.
Nuni78 (16)|22.7.2010 21:45
Video vypadá velmi dobře.Jen nemůžu(bohužel moje znalost a domýšlivost je hrozná :( )to nějak rozdělit na kapitoly.Se mi přehraje jen jedno video v přehrávači a pak se dá stop.Jsem vyjmul z toho menu,jak jsi říkal,ale nějak mi nejde přeskakovat kapitoly:(,ale jinak je video v pořádku,budu muset zabojovat zase s tímhle.
vivid.sk (11472)|22.7.2010 22:58
Menu som kazal odstranit koli tomu, aby nerobilo paseku zo zaciatku, ked sme testovali funkcnost.


Ked si postupil dalej, vytvor si novy projekt, na obrazovku menu umiestni videa a pridad im konkretne cinnosti. Teraz je uz vsetko na tebe....

v kazdom pripade .... som rad, ze to funguje k tvojej spokojnosti.
artam (1147)|23.7.2010 02:04
[quote=vivid.sk;290152]P.S. Este jedna poznamka. Video, ktore si dodal malo pekny bitrate (CBR 9800kbs, ak sa nemylim), co moze niektorym DVD playerom robit problemy...[/quote]
Ovsem bez zvuku je 9800kbps naprosto v ramci normy a musi to zvladnut kazdy prehravac. :) Idealny bitrate pre neme filmy :D

Samozrejme, 9.8 Mbit/s je podla normy bitrate, do ktorej sa musi vliezt video + audio. No a s titulkami sa to cele musi vliezt do 10.08 Mbit/s.

Je to az nepochopitelne, ze sa tu viaceri zaciatocnici hrnu do vyroby DVD a neprecitaju si zaklady normy. A potom placu, ze maju problemy. :( Kazdy, kto chce vyrabat DVD, by si mal uplne ako prve precitat aspon v suhrne, co vsetko dana norma predpisuje, ake to ma obmedzenia a povinne parametre, atd. Ved to nie je take tazke najst napriklad niekde na Wiki, ked uz nechcu citat technicke datasheety k normam.
Pytkin (7947)|23.7.2010 10:32
ja myslim ze tie normny netreba poznat .. poriadny authoring by mal na to upozornit .. a kalkulator tiez korektne vypocita vsetko ..
artam (1147)|23.7.2010 13:17
Ano, aj nie tak celkom. U poriadnych authoringovych nastrojov si tiez treba davat pozor. Profi authoringove nastroje totiz umoznuju uzivatelovi aj neobmedzene "hybat" so vsetkymi moznymi aj nemoznymi parametrami a dokazu napriklad vyrobit DVD uplne mimo normu bez varovania, ak upozornovacie hlasky uzivatel vypol - predpoklada sa totiz, ze za monitorom sedi profesional, co problematiku ovlada.

Neznaly uzivatel to potom dokaze poriadne rozhasit.
Pre zaciatocnikov by mal byt podla mna jedine 1-klikovy nastroj bez moznosti cokolvek nastavovat a vsetko sa samo nastavi "pod normy" a nepusti uzivatela urobit cokolvek mimo. Potom ale nesmu plakat, ze chcu nejake nestandardnosti, napriklad vyrobit "bez prekodovania" DVD zo zdrojoveho mpegu, ktory ma bitrate videa aj s audiom cez 9.8Mbps... To si potom skutocne musia tu normu precitat. :)
Nuni78 (16)|23.7.2010 18:43
[quote=artam;290198]Ovsem bez zvuku je 9800kbps naprosto v ramci normy a musi to zvladnut kazdy prehravac. :) Idealny bitrate pre neme filmy :D

Samozrejme, 9.8 Mbit/s je podla normy bitrate, do ktorej sa musi vliezt video + audio. No a s titulkami sa to cele musi vliezt do 10.08 Mbit/s.

Je to az nepochopitelne, ze sa tu viaceri zaciatocnici hrnu do vyroby DVD a neprecitaju si zaklady normy. A potom placu, ze maju problemy. :( Kazdy, kto chce vyrabat DVD, by si mal uplne ako prve precitat aspon v suhrne, co vsetko dana norma predpisuje, ake to ma obmedzenia a povinne parametre, atd. Ved to nie je take tazke najst napriklad niekde na Wiki, ked uz nechcu citat technicke datasheety k normam.[/quote]

žádné dvd nevyrábím,jen chci to co jsem natočil dostat na dvd aby to šlo koukat na televizi.Se mi líbí jak tak znalí,jako jsi například ty,vše jednoduše řeší,protože je to pro vás rutina,ale pro mě docela neřešitelný problém.No ne každý se tím zaobírá.Já si pořídil kameru,která je tak ve středu své kategorie jak cenově tak i zpracováním.Tohle je můj názor.Neřešil jsem před nákupem nějaký bitrate.Podle diskuzí byla kamera co jsem si pořídil pro obyčejné lidi jako jsem já.Všude jsem se dočetl,že nebudu mít sebemenší problém.Ale jinak díky za rady všem co se tady na to koukli a hlavně vivid.sk,který měl se mnou velkou trpělivost,protože spětně jak se na to koukám na tom vážně skoro není nic složitého.
artam (1147)|23.7.2010 23:20
1. To nie je "vyroba DVD" dostat na DVD to, co si natocil? Podla mna ano a ak chcem nieco ovladat aspon na nejakej slusnej urovni, tak si to predsa nastudujem, do da rozum, ze ano. :) Za volant auta si tiez nesadnes bez vycviku len preto, ze si si kupil auto, o ktorom kazdy tvrdi, ze s nim nie su sebemensie problemy. ;)
2. Nikdy never nikomu, kto tvrdi, ze s cimkolvek nebude sebemensi problem. Vzdy sa moze vyskytnut situacia, s ktorou sa dotycny nestretol a just u teba ten problem nastane. Vtedy sa tie nastudovane vedomosti velmi dobre hodia, pretoze bez nich tazko pochopis, kde vznikla chybka a budes odsudeny na dlhe hladanie riesenia v diskusiach o prakticky jasnom probleme.
3. A nerozculuj sa, skodi to zdraviu. :D
Nuni78 (16)|24.7.2010 17:17
Nerozčiluji se:p .Jsem rád,že na tomto fóru mi lidi pomohli.
Nuni78 (16)|25.7.2010 20:53
[quote=vivid.sk;290152]Nemas za co ... kazda snaha sa ceni :)

P.S. Este jedna poznamka. Video, ktore si dodal malo pekny bitrate (CBR 9800kbs, ak sa nemylim), co moze niektorym DVD playerom robit problemy.
Ak by vystup v DVD playeri viditelne sekal (nestihal prehravat), bude to sposobene tymto.[/quote]

Mám takový dotaz k tomu bitrate.Kdyýž mi MediaInfo píše že první video stream má Bit rate : 9 600 Kbps,a první audio stream Bit rate : 256 Kbps,což dělá něco přes 9800.Může to tedy mít doopravdy za následek,že to nestíhá nějaký dvd přehrávač?
vivid.sk (11472)|25.7.2010 22:03
Teoreticky by nemal byt problem - pretoze je to este v techn. norme, prakticky sa to ale moze stat (ja som jeden taky player mal pred sebou, preto som to napisal).

Idealne je vyskusat.

updated:
P.S. a co sa tyka toho kratkeho videa, kolise to pri maximalnej hranici, ale scasti aj presahuje, vid, kedze je to VBR.
2010-07-25 22-09-28.png
Nuni78 (16)|25.7.2010 22:27
Takže s tím budu muset něco udělat,protože obyčejné dvd přehávače mi to přelouskají,ale čím dražší a lepší,tak se to seká a vrací se to na zpátek a dělá to různé psí kusy.Děkuji ti za názorné vysvětlení a ochotu se otravovat se mnou.
Nuni78 (16)|28.7.2010 11:10
[quote=vivid.sk;290636]Teoreticky by nemal byt problem - pretoze je to este v techn. norme, prakticky sa to ale moze stat (ja som jeden taky player mal pred sebou, preto som to napisal).

Idealne je vyskusat.


updated:
P.S. a co sa tyka toho kratkeho videa, kolise to pri maximalnej hranici, ale scasti aj presahuje, vid, kedze je to VBR.[/quote]

Jakým způsobem bych to mohl stáhnout na normálni hodnoty,protože některé videa mi vykazují max bitrate přes 10200 a celkem v delších intervalech než jak máš na přiloženém screenu.Budu to muset asi rendrovat,nebo jak se to nazývá,že ano?
artam (1147)|28.7.2010 23:08
Nazov nie je podstatny, ale zda sa, ze si to pochopil spravne. (konecne :)). Najlepsie je pouzit nejaku formu smart renderingu, (u kazdeho sw sa to moze volat inak), t.j. mpeg sa prekoduje len v miestach, kde je bitrate mimo nastavenu hranicu, inak sa zbytok prekopiruje bezstratovo.

Napriklad ja som na taketo rychlovky (vystrihnutie reklam+prekodovanie) pouzival TMPGEnc Mpeg Editor (za peniaze), je bleskovy, za par minut bolo hotovo. Alebo Cuttermaran + HCEnc (zadarmo), akurat u neho to najprv musis rozlozit na separatne audio a video streamy.