Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

VD: Pasivní versus aktivní 3D

Jiří Piškula (30)|25.3.2011 11:22
Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:


[SIZE="5"]Pasivní versus aktivní 3D[/SIZE]



Sotva jsme si zvykli i v ČR na to, že mezi běžně nabízené modely TV patří i ty s 3D zobrazením, vypadá to, že se v této sféře schyluje k souboji technologií. Většina produktů na trhu využívá aktivní brýle s LCD zatmívacími skly. Uživatelé v Asii však už nyní jednoznačně upřednostňují 3D TV systémy s polarizačními brýlemi, které jsou lehčí a levnější.

  • Které 3D technologii (pasivní/aktivní) byste dali přednost?
  • Myslíte, že budou systémy s drahými zatmívacími brýlemi vytlačeny na periferii zájmu?
  • Má podle vás v současné době v ČR smysl pořizovat si 3D TV?

Napište nám své zkušenosti, zapojte se s ostatními do diskuze!


Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
mirekv (7169)|25.3.2011 13:47
Ony se dají udělat TV s polarizovanou obrazovkou? To hledím! Vím pouze o systémech bezbrýlových, kdy se přes speciální filtr posílá do každého oka jiný obraz, nutný je snímač polohy hlavy.

3D TV bych si dnes ještě nekupoval, technologie je stále ve vývoji a navíc není na co koukat, animované filmy mě nezajímají.
Jirka 82 (0)|25.3.2011 14:01
Myslím, že v tomto případě jde o obsah. Toho je asi zatím pomálu. A převod z 2D do 3D nebude asi nic moc. Takže masové rozšíření podle mě teď moc nehrozí. Ať už je technologie jakákoliv. Pokud bych ale mluvil za sebe, tak mám doma PS3 a zahrát si některé hry, které 3D podporují mě rozhodně láká. Každopádně nákup 3D teď nehrozí a až k němu jednou dojde, tak už tahle otázka, co je lepší bude zodpovězena.
Neregistrovaný (0)|25.3.2011 18:29
Osobně jsem zastáncem pasivní technologie, nemohu si pomoct, ale na aktivní nevidím jediné pozitivum. Krom blikání je to především strašné podexponování ( ztmavení ) obrazu a to až o 40%, což považuji za nepřijatelné. Pasivní technologie má slabých 5%. A o tom, že pasivní systém je lepší svědčí i fakt, že profesionálové používají pouze pasivní systém ( střižny, přenosové vozy ). Vědí proč.
To že cena pasivních brýlí je v řádu stokorun na rozdíl od aktivních, kde jde o řády tisíců je už jen drobný detail :-)
Pitomec (10211)|25.3.2011 19:02
Pasivní nebo aktivní = další nesmysl na tahání peněz z lidí. Lepší jít na :BB:
Analogové DVD (18)|25.3.2011 20:11
Snažím se být pozitivní proto hodnotím úsilí uživatele Jiří Piškula jako počin učiněn v dobré víře, ale bohužel poněkud nesmyslný. Možná by měl smysl pokud by reálná penetrace 3D sledování dosáhla alespoň 30 % sledovatelů TV.

Ja chápu, že srovnávat změnu z ČB na Barva s dalšími změnami Standard/HD/3D může vyvolat vášně, ale nezlobte se, dnes vznášet dotaz na názor aktivní/pasivní 3D je irevelantní (řečeno politicky korektně).

Rozuměl bych anketě, pokud by ji zadala touto formou nějaká známá značka producentů TV, nebo distributor TV vysílání. Tlačenka nevyžádáného marketingu mně otravuje, ale pokud by otázku této ankety producent ventiloval otevřeně, tak bych si dal tu námahu abych mu odpověděl.
mirekv (7169)|25.3.2011 21:15
[quote=Pitomec;336925]Pasivní nebo aktivní = další nesmysl na tahání peněz z lidí. Lepší jít na :BB:[/quote]
No a kde asi myslíš, že jsem teď byl? Akorát Plzeň už tu není, bohužel!
Pitomec (10211)|25.3.2011 22:21
Tak hospodám, kde není pitelná nebo dokonce žádná Plzeň, se obloukem vyhýbám :D
Jiří Piškula (30)|25.3.2011 22:53
[quote=Analogové DVD;336927]Snažím se být pozitivní proto hodnotím úsilí uživatele Jiří Piškula jako počin učiněn v dobré víře, ale bohužel poněkud nesmyslný. Možná by měl smysl pokud by reálná penetrace 3D sledování dosáhla alespoň 30 % sledovatelů TV.

Ja chápu, že srovnávat změnu z ČB na Barva s dalšími změnami Standard/HD/3D může vyvolat vášně, ale nezlobte se, dnes vznášet dotaz na názor aktivní/pasivní 3D je irevelantní (řečeno politicky korektně).

Rozuměl bych anketě, pokud by ji zadala touto formou nějaká známá značka producentů TV, nebo distributor TV vysílání. Tlačenka nevyžádáného marketingu mně otravuje, ale pokud by otázku této ankety producent ventiloval otevřeně, tak bych si dal tu námahu abych mu odpověděl.[/quote]

Kdykoliv Vás napadne jakýkoliv námět na téma víkendové diskuze, a nebudete si ho chtít nechat jen pro sebe, pošlete mi ho prosím, rád se inspiruji. Dnešní téma není výplodem žádného výrobce, ale pouze mým vlastním.

Je fakt, že jsem dlouho váhal, jaké téma zvolit. A nakonec jsem se inspiroval komentáři u některých aktualit k tomuto tématu, což naznačovalo, že jistě vyhraněné názory lze od čtenářů TV Freaku očekávat.

Díky za pozitivní přístup :-).
Ladys (1829)|28.3.2011 14:45
Na toto tema se nedavno hojne diskutovalo zde:

https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=27563