Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Počítač ruší signál na televizi

s4m.f1sher (2)|28.9.2010 17:20
Zdravim, mám problém s příjmem multiplexu České televize. Bydlím v paneláku, v bytě máme 2 televize. Obě televize mám připojené přes rozbočovač z anténního výstupu ze zdi. V pokoji s jednou televizí mám stolní počítač do kterého jsem si nedávno koupil TV kartu WinFast DTV 2000DS, ke kartě jsem koupil další rozbočovač, ten jsem zapojil výstupem do karty, do vstupu zapojil kabel z prvního rozbočovače a druhý výstup do televize. První dny nebyl žádný problém, ale teď když třeba jen spustím nějakou aplikaci na PC tak se obraz na jakékoliv stanici České televize kostičkuje a vynechává zvuk a to i když rozbočovač vyndám z TV karty v PC. U druhého multiplexu kde je Nova, Prima atd. to nedělá. Nejspíš to bude tím druhým rozbočovačem co je v TV kartě.
Díky všem za jakoukoliv radu
Pitomec (10211)|28.9.2010 20:36
[quote=s4m.f1sher;298456]Zdravim, mám problém s příjmem multiplexu České televize. Bydlím v paneláku, v bytě máme 2 televize. Obě televize mám připojené přes rozbočovač z anténního výstupu ze zdi. V pokoji s jednou televizí mám stolní počítač do kterého jsem si nedávno koupil TV kartu WinFast DTV 2000DS, ke kartě jsem koupil další rozbočovač, ten jsem zapojil výstupem do karty, do vstupu zapojil kabel z prvního rozbočovače a druhý výstup do televize. První dny nebyl žádný problém, ale teď když třeba jen spustím nějakou aplikaci na PC tak se obraz na jakékoliv stanici České televize kostičkuje a vynechává zvuk a to i když rozbočovač vyndám z TV karty v PC. U druhého multiplexu kde je Nova, Prima atd. to nedělá. Nejspíš to bude tím druhým rozbočovačem co je v TV kartě.
Díky všem za jakoukoliv radu[/quote]Lepším řešením bude na výstup účastnické zásuvky dát kvalitní rozbočovač se třemi výstupy (http://www.omko.cz/?rozbocovac-3x-5db-homolog.&kod=ALXGHS-3) a vést samostatný (taktéž kvalitní) kabel ke každému zařízení. Případně použít odbočovač se třemi odbočkami min. 12dB (výstup pak zakončit odporem 75[SIZE=2]Ω), ale to už může někdy vyžadovat i zesilovač, pokud by byl signál slabý.
[/SIZE]
s4m.f1sher (2)|29.9.2010 18:59
[quote=Pitomec;298488]Lepším řešením bude na výstup účastnické zásuvky dát kvalitní rozbočovač se třemi výstupy (http://www.omko.cz/?rozbocovac-3x-5db-homolog.&kod=ALXGHS-3) a vést samostatný (taktéž kvalitní) kabel ke každému zařízení. Případně použít odbočovač se třemi odbočkami min. 12dB (výstup pak zakončit odporem 75[SIZE=2]Ω), ale to už může někdy vyžadovat i zesilovač, pokud by byl signál slabý.
[/SIZE][/quote]

Děkuji za radu. Jak sem koukal na ten rozbočovač co jste mi doporučil, tak všechny vývody jsou na našroubování, jdou na to nasadit i klasické koncovky, které se nešroubují?
Pavel_tempx2 (829)|30.9.2010 09:19
dají se koupit redukce z F konektoru (šroubovací) na IEC (nasazovací) ;)
Retiree (659)|30.9.2010 12:47
O jeden dva příspěvky výše máš uveden funkční odkaz, co chceš ksakru víc?
Pitomec (10211)|3.10.2010 20:50
[quote=s4m.f1sher;298641]Děkuji za radu. Jak sem koukal na ten rozbočovač co jste mi doporučil, tak všechny vývody jsou na našroubování, jdou na to nasadit i klasické koncovky, které se nešroubují?[/quote]Jdou koupit, ale podstatou kvalitního spoje jsou právě ty F konektory - proto se to taky tak vyrábí :)