Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak zkrátit video ve formátu Mp4

Honza23 (80)|18.11.2009 22:42
Prosím o vás o pomoc s jedním videem,které jsem nahrál mobilním telefonem ve formátu mp4.Video má asi 12 minut a já bych z toho videa potřeboval jen posledních 5 minut.Můžete mi poradit nějaký program,která to zvládne takhkle sestříhnout ?
Předem moc díky.
lBoss (42)|18.11.2009 22:45
mp4 neni video.. to je jen kontajner..
na slunecnici najdes spoustu softu co ti jen urizne video..
nejzakladnejsi SW je treba virtualDUB.

nenapsal jsi nic konkretniho nikdo ti neda asi ani konkretnejsi odpoved.
Honza23 (80)|19.11.2009 08:54
Tak jsem zkoušel ten virtualDub a ten mi vůbec nenačte to video,píše mi to nepodporovaný formát.Tak jsem si zkusil stáhnout Avidemux,ten už video načte,ale pořádně nevím,jak to mám poté uložit,jelikož to ukládá v nějakém svém formátu.
Můžete mi prosím někdo poradit ?
Říkal jsem si,jaká to bude banální věc a ono opak je pravdou.
Welshcorgi (141)|19.11.2009 14:15
YAMB. Funguje spolehlivě na cokoliv v kontejneru mp4.
artam (1147)|19.11.2009 14:41
Welshcorgi: Je tu ale malá drobnosť, YAMBom toho moc nezedituješ. ;)

Honza23: Problémom je hlavne to, že to tvoje mp4 video z mobilného telefónu (ale aj z iných zdrojov) je často kódované h264 a podobnými, t.j. bezstrátovo je strihateľné len po kľúčových snímkoch (key frames) a tých počas tých 12 minút môže byť len zopár. Strih v ľubovoľnom mieste je potom možný len s novým renderingom (t.j. prekódovaním), kedy je možné si zvoliť aj iný video kodek.

Avidemux nastaviť je pomerne jednoduché.
Ak chceš výstup bezstratovo, tak vľavo nastavíš video = copy, audio=copy a format si vyber aký chceš, môžeš nechať mp4, alebo by som možno doporučil mkv (s ktorým vie pracovať viac prokramov, ako s mp4).
V prípade, že budeš strihať mimo kľúčových snímkov, tak pre Video vyber rovnaký kodek, ako mal zdroj, pre audio môžeš nechať copy, ak ho nechceš prekódovať do iného kodeku.
To by bolo v skratke asi tak všetko. :)
Welshcorgi (141)|19.11.2009 17:01
[quote=artam;249428]Welshcorgi: Je tu ale malá drobnosť, YAMBom toho moc nezedituješ. ;)[/quote]

Teď ti moc nerozumím. Já používám YAMB k editaci neustále :D
Honza23 (80)|21.11.2009 16:57
[quote=Welshcorgi;249420]YAMB. Funguje spolehlivě na cokoliv v kontejneru mp4.[/quote]

Tak jsem zkoušel ten Yamb,ale ten mi píše,že mi chybí nějaký MP4Box když se tam pokouším nahrát ten videosoubor.
ai (2993)|21.11.2009 17:03
tak si ho z netu nekde stahni (pokud to uz nemas v PC, treba je u MeGui) a nastav v settings v tom YAMB cestu k nemu
Honza23 (80)|21.11.2009 18:30
Mohl by mi někdo poradit,když to video ve formátu mp4 nejde řádně editovat ve free programech,tak do čeho a v jakém programu to mám převést ?
ai (2993)|21.11.2009 20:49
Alefree moznosti tu jsou ...
Nacist do Virtual Dubu tento avs skript (nutny ffdshow a jeste Avisynth v PC):
DirectShowSource("C:\..cesta ke tvemu klipu...\clip.mp4")

a pak save as , ulozi ti uncompressed, to pak to nactes kdekoliv