Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

nefungující x264 (Vegas)

KenR (6)|12.7.2009 13:59
Ahoj, připravuju sestřih z transformers a potřebuju pomoc ohledně dostání videa do vegasu a pak ho vyrenderovat do x264. Narazil jsem na tohle téma https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=17507 kde jsem se do toho ještě více zamotal. Mohli by jste mi to trochu osvětlit?
mp4, avi i mkv jsou kontejnery. mpeg2, mpeg4, x264, h264 jsou způsoby komprese (a x264 a h264 se taky označují jako AVC)
když chci renderovat tak bych měl podle Foolproofa vyrendrovat jako avi a v custom nastavit "video format" na x264. to potom akorát nějakým programem akorát překontejnerovat do mkv (já používám mkvmerge GUI 2.9.7). Tím jsem si film z mkv rekontejneroval do avi, které by měl vegas umět zpracovat, jenže hází chybu "none of the files dropped on Vegas Pro could be opened". Ale když tohle teď pominu... můj největší problém je, že ty kodeky, decodery, encodery, nebo co ja vim tyhle věci mi asi nejak nefungují.
Mám nainstalovaný CCCP, ffdshow, haali matroska splitter, z x264.nl mám encoder (64b) i decoder a http://www.free-codecs.com/download/DTS_x264_VfW.htm (ale to je asi to samé jako z x264.nl). Jenže mi to prostě při renderování x264 nenabízí (jako tady https://www.tvfreak.cz/forum/attachment.php?attachmentid=3057&d=1223301483 ). Nemůžu si pomoct, celý víkend to řeším, instaluju, reinstaluju všechny ty kodeky, encodery, decodery a nic nepomáhá a už nevím jak dál, prosím pomocte mi.


Používám Vegas Pro 9 (64b) a Win7 7229 (64b) a někteří měli s x264 problém, ale vyřešili je nainstalováním net frameworku 2 a vyšším, ale Win7 je v sobe údajně obsahuje (3.5). Já nic, nenašel a při instalaci (3.0 i 3.5) mi to dělalo problémy, tak nevím.

Díky
avi.png mp4.png nabidka.png
Steelista (92)|13.7.2009 07:23
[QUOTE=KenR;232757](…) x264, h264 jsou způsoby komprese (…)[/QUOTE]
Ne, x264 je enkódér do kompresního formátu H.264.

Ale k věci. Nastříhaný materiál bych z Vegasu exportoval do bezztrátové komprese Lagarith (v AVI), a ten bych pak jednoduše a snadno převedl do H.264 v MKV pomocí MeGUI, který používá x264.

A z tvého příspěvku jsem (možná mylně) vyčetl, že se snažíš v jednom kroku dát H.264 video do AVI kontejneru. Prosím, nedělej to. Koťátka a štěňátka z toho pláčou.

S importem do Vegasu ti teď neporadím, protože vůbec nepíšeš, jaké formáty se do něj snažíš dostat. Budu ale hádat – máš film v H.264 v MKV. Pak si nainstaluj AviSynth a VirtualDub. Pak vytvoříš ve stejném adresáři s filmem textový soubor, který bude obsahovat:

DirectShowSource("transformers.mkv",audio=false)

Texťák uložíš a přejmenuješ z TXT na AVS. Tenhle soubor otevřeš ve VirtualDubu, zvolíš nějakou bezztrátovou kompresi, kterou Vegas sežere (např. Lagarith, popřípadě Huffyuv) a uložíš do AVI. Tím pádem budeš mít připravený materiál na střih.
KenR (6)|13.7.2009 09:36
Jo, díky, teď nejsem na svém pc, ale vyzkouším...
to s tím h.264 a avi... no, jak jsem říkal, narazil jsem na tu zmíněnou diskuzi a uplně jsem se do toho zamotal, protože je to tam psané tak všelijaka podle tohoto obrázku jsem pochopil že to jde (https://www.tvfreak.cz/forum/attachment.php?attachmentid=3057&d=1223301483) a že by v tom snad neměl být žádný problém.
artam (1147)|13.7.2009 10:37
Mno, v prvom rade si poloz otazku: co ma byt vysledkom? k comu ma ten vysledok sluzit?
Az potom je mozne zacat definovat postup prace. Inak moze diskusia skoncit sposobom "ja o voze" a "on o koze"... :)

Takze: co je vstup (kontajner a v com je kodovane video a audio), co ma byt vystup (kontajner a v com ma byt kodovane audio a video) a fyzicky format (ma to byt subor prehratelny napriklad na popcorne?, ps3?, z DVD placky? alebo len v PC?)... atd...
Saxel (2279)|13.7.2009 10:43
[QUOTE=KenR;232827]... podle tohoto obrázku jsem pochopil že to jde (https://www.tvfreak.cz/forum/attachment.php?attachmentid=3057&d=1223301483) a že by v tom snad neměl být žádný problém.[/QUOTE]
Já mám encoder x264vfw ve Vegasu normálně dostupný a funkční (přes kontejner avi), ale mám V8Pro 32-bit pod WinXP.
KenR (6)|13.7.2009 16:59
[QUOTE=Steelista;232818]zvolíš nějakou bezztrátovou kompresi, kterou Vegas sežere (např. Lagarith, popřípadě Huffyuv) a uložíš do AVI. Tím pádem budeš mít připravený materiál na střih.[/QUOTE]

tak jsem všechno udělal a uložil jako avi, jenže mi to vegas nechce vzít, ani lagarith ani huffyuv, jen nekomprimované avi a to by se mi nevešlo na disk
Steelista (92)|13.7.2009 19:56
[QUOTE=KenR;232875]tak jsem všechno udělal a uložil jako avi, jenže mi to vegas nechce vzít, ani lagarith ani huffyuv, jen nekomprimované avi a to by se mi nevešlo na disk[/QUOTE]
Tak zkus třeba Xvid při nejvyyšším možném bitrate nebo kvantizaci=1, pokud ti nevadí ztrátová komprese. Ztráta kvality by ale měla být zanedbatelná.
Saxel (2279)|14.7.2009 08:11
No fuj, dvojnásobná rekomprese a ještě do Xvid. \\/
KenR: Nebylo by lepší rendrovat do Sony AVC? Není to sice čistý h.264, ale je to velmi podobná komprese. K němu vyrendrovat zvuk do AC3 a pomocí MkvMerge to zmuxovat do kontejneru Matroska?
KenR (6)|14.7.2009 10:27
Steelista: Tak, zase... nechce se to ve vegasu načíst... nevím, nejak ty kodeky nechtějí s vegasem komunikovat nebo co, jinak by mi to už při renderování ve vegasu nabízelo tern lagarith, xvid, a dalsi...
Jeste me napada nainstalovat 32b verzi.

Saxel: Tak jsem zkoušel ěco renderovat do Sony AVC, ale je tam strašné snížení kvality.
Saxel (2279)|14.7.2009 14:29
[QUOTE=KenR;232935]... Tak jsem zkoušel ěco renderovat do Sony AVC, ale je tam strašné snížení kvality.[/QUOTE]
A měl jsi všechno dobře nastavené? Neříkám, že mezi oběma kodeky není rozdíl, ale určitě ne velký. Tvoje "strašné snížení kvality" je podezřelé.
ai (2993)|14.7.2009 14:48
Kvalita z toho MainConceptu (i Sony enkoderu) vychazi o tridu hur, specielne kdyz je treba resize, nebo zdroj je interlace (neni tvuj pripad).
Muze uz Vegas ve verzi 9 enkodovat do "high level"? a pouze ne jen do "main", rozdil tam je dost velky.

Jak pise Steelista nebo kdyz je treba provest resize, aby nebyl uncompressed prilis velky, frame server do Virtual Dubu, resize, smart deinterlace (m.j. i ten Mikeho Smart deinterlace ve Vegasu jsem nedonutil udelat kvalitni vysledek, nevim kde je chyba) a export uncompressed a az pak do MeGui (ten uncompressed je mensi, frame server z VD do MeGui jsem nerozchodil). Nebo frame server do Avisynthu z Vegasu (tam popripade resize , deinterlace) a do Megui primo.
KenR (6)|14.7.2009 17:24
Takže, nainstaloval jsem si i 32b verzi vegasu a tam všechny kodeky fungují, a tam s těmi filmy můžu už normálně pracovat, takže je znovu prerenderuju do avi a uvidíme co to bude dělat.
Wintermute (265)|14.7.2009 18:47
Zazněly tu dost šílené tipy jak vyexportovat video z Vegasu ke kompresi v externím SW - uncompressed, logarith, xvid s vysokým bitrate apod. Tudy ne přátelé. Doporučuji nastudovat pojem frameserver http://www.debugmode.com/frameserver/.
Saxel (2279)|15.7.2009 11:44
[QUOTE=ai;232945]...Muze uz Vegas ve verzi 9 enkodovat do "high level"? a pouze ne jen do "main"
[/QUOTE]
V devítce už u Sony AVC lze vybrat profil "High", u MainConceptu tato možnost není, jen "Main".
Saxel (2279)|15.7.2009 11:46
[QUOTE=Wintermute;232959]... Tudy ne přátelé. Doporučuji nastudovat pojem frameserver http://www.debugmode.com/frameserver/.[/QUOTE]
To je sice dobrá rada, ale v V9P zatím Frameserver nefunguje. Naštěstí už na tom autor frameserveru pracuje...