Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

VD: Nákup elektroniky v zahraničí

Jiří Piškula (30)|20.5.2011 10:53
Tímto Vás zveme do Víkendové diskuze na téma:


[SIZE="5"]Nákup elektroniky v zahraničí[/SIZE]



Nákup elektroniky přes různé e-shopy se dnes už stal téměř samozřejmostí. Elektronická platba také zjednodušila možnosti nákupů mimo ČR nebo dokonce mimo Evropu. V jiných zemích mohou být nejen příznivější ceny, ale také zboží, které se k nám oficiálně vůbec nedostane.

  • Koupili byste někdy elektroniku v zahraničí?
  • Jaký cenový rozdíl už stojí za to, aby se vyplatilo koupit zboží např. v USA nebo ve Velké Británii?
  • Máte nějaké (špatné/dobré) zkušenosti s nákupy mimo ČR?
  • Vadí vám u takových nákupů složitější uplatňování reklamací?
  • A co zahraniční aukční servery jako eBay apod?

Napište nám své názory, zapojte se do diskuze!


Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
Neregistrovaný (0)|20.5.2011 13:34
Koupili byste někdy elektroniku v zahraničí?
- Ano

Jaký cenový rozdíl už stojí za to, aby se vyplatilo koupit zboží např. v USA nebo ve Velké Británii?
- Zalezi nejen na cene, ale i moznosti reklamace. Takze u notebooku z USA, kteremu plati zaruka i v CR je 5000Kc dobrych. Drobnosti z Hongkongu jsou casto i s dopravou levnejsi nez samotna doprava po CR.

Máte nějaké (špatné/dobré) zkušenosti s nákupy mimo ČR?
- Zatim jen dobre

Vadí vám u takových nákupů složitější uplatňování reklamací?
- Pocitam s tim uz u nakupu

A co zahraniční aukční servery jako eBay apod?
- Par mensich veci, dost zalezi na cene dopravy.
tesla15 (505)|20.5.2011 16:35
Nerad riskuji, povedlo se synovi, zaplatil - nic nedostal....Časopis dTest 5/ 2011 mi opravdu napověděl testem u TVP SONY - -dvojí kvalita KDL-32EX500, diametrálně jiný pozorovací úhel panelu ze Španělska a ze Slovenska.( hádejte který je zdaleka lepší ). Dále, u prodejce který spolupracuje se servisem mi mnohdy i bezplatně pomůže. Pryč je doba, kdy lepší výrobky nějakým mnohdy nezákoným způsobem a riskem se do ČSSR " dovážely ".
tesla15 (505)|20.5.2011 16:56
Přikládám obrázek. Hodnocení dobře !!! ( já dobře hodnotím jako ve škole, t.j. za tři. Bylo to MEZINÁRODNÍ HODNOCENÍ TELEVIZORŮ. U prvního vzorku naměřen pokles o 50% při pozorovacím úhlu 46°, ke stejnému útlumu u druhého vzorku dochází již při 19°. Kontrastní poměr u druhého TVP poklesl na 85% ( francouský model ). Slovenský model osazen panelem Samsung, TVP koupený ve Francii smontován ve Španělsku používá méně kvalitní panel Obtronics. Zářný příklad, nevidím co kupuji a zářím štěstím. UŠETŘIL JSEM, chachacha.... / P.S Představte si, ačkoliv FRANCOUZOVÉ neměli porovnání, jaká to musela být obrazová tragedie....
SONY dvojí kvalita.jpg
tjurny (496)|20.5.2011 20:22
Celkem casto nakupuju a ebay, jedina nevyhoda je ze to dlouho trva. V CR je to za par dni ale pak to lezi tri dejdny na celnim urade. Pote co klesla hranice pro placeni dph, tak mi jeden balik na celnim urade visel mesic :-(
JoroKw (8)|21.5.2011 07:57
[quote=tesla15;346904]Přikládám obrázek. Hodnocení dobře !!! ( já dobře hodnotím jako ve škole, t.j. za tři. Bylo to MEZINÁRODNÍ HODNOCENÍ TELEVIZORŮ. U prvního vzorku naměřen pokles o 50% při pozorovacím úhlu 46°, ke stejnému útlumu u druhého vzorku dochází již při 19°. Kontrastní poměr u druhého TVP poklesl na 85% ( francouský model ). Slovenský model osazen panelem Samsung, TVP koupený ve Francii smontován ve Španělsku používá méně kvalitní panel Obtronics. Zářný příklad, nevidím co kupuji a zářím štěstím. UŠETŘIL JSEM, chachacha.... / P.S Představte si, ačkoliv FRANCOUZOVÉ neměli porovnání, jaká to musela být obrazová tragedie....[/quote]

Co to má společného s nákupy v zahraničí? Jako že platí, to co koupím tady je kvalitnější než jinde?? To snad nemyslíte vážně! Vámi zmíněný případ není dán tím, kde se daná věc montovala (klidně tomu mohlo být naopak, slovenská továrna mohla dávat Optronics a španělská Samsung či co) ale tím, kde se výrobek kupuje. Je známá věc, že super-akční výrobky prodávané v některých hypermarketech maji nižší kvalitu. Uvedu příklad - známý kupoval v akci lyže Elan, já mám vzhledově tytéž a při lyžování v Alpách jsme si je na chvíli prohodili (Waveflex 12 model 2008). To jsem tedy koukal - jeho lyže měkota a vibrovaly.

Závěr? Můžete dobře nebo "dobře" koupit tam i tady...

Abych nebyl off-topic. V zahraničí kupuji nejenom elektroniku, ale i jiné věci (asi tak 6x ročně). Většinou drobné věci (s jednou výjimkou).

Často nakupuji v Polsku kde jsem mimochodem koupil pračku (cena oproti česku neuvěřitelných 7000Kč menší, šlape jako hodinky). Ale já to mám blízko a nechávám si to posílat ke známým (takže možnost reklamace tady je). Jinak drobnosti z e-bay a vcelku pohoda a již zmíněné allegro.pl (napodledy modul Bluetooth propojení s OBDII pro připojení diagnostiky v mobilu). Souhlasím s tím, že se záměrně změnila politika vlády (a tudíž celníků) k dovozům, kdy neplatíte DPH, tedy z Asie a USA.
Ivo Mašek (10205)|21.5.2011 08:14
Na nákupy jezdím do Německa (Sasko), neb to tam mám co by kamenem dohodil. Nejsem "velkonákupčím" elektroniky, takže tam kupuji např. boty, ošacení, občas ovoce. Tam na vlastní oči uvidíte, jak vypadá skutečná 1. jakost (a valili by jste oči, jaký je to ohromný rozdíl vůči tomu, co nám naši slovutní obchodníci, kterým tam nikdo neřekne jinak, než spekulanti, tady nabízí za brak).
Zboží je tam mnohdy až o polovinu levnější (např, ovoce, a také jogurty), v každém případě je tam valná většina položek levnější (elektronika snad všechna), než u nás. Tady nás berou naši obchodníci / spekulanti na hůl, o tom žádná.
A když si porovnáte německou realnou mzdu s tou naší - netřeba dalšího komentáře. Velmi úzce to souvisí s naší politikou a tzv. našimi politiky / zloději vůbec. Je to dominový efekt.
píďa_m (716)|21.5.2011 09:46
Tak my to máme podobné jako Ivo (jenže Bavorsko), takže tam také jezdíme nakupovat levnější a většinou kvalitnější zboží. Třeba i brambory (červené, velké a čisťoučké) nakupujem přímo tam od sedláka a pytel 25kg stojí méně, než polovinu co v ČR v bramborovým velkoskladu (o "qualitě" nemluvě).
Ad. elektronika: tu novou nekupujem, (sme chudý), ale na e-Bay dost často nakupujeme, většinou starší el. nářadí (svářečka, plasma řezačka, sekačka..) a různou elektroniku (měniče na řízení motorů). Taky jsme tam koupily oba bagry... Akorát pro mne je hrozný to přihazování ke konci aukce, že musím být rychlej... No ale většinou se pro ty krámy musí dojet, nškteří se bojí posílat do Čech.
Z Číny a USA objednáváme nové komponenty (osazené tišťáky.. naposledy hlídací kameru 5Mpxl.)
Výhoda je, že Číňani posílají do 12kg bez poštovného. Je to samozřejmě o dost levnější, hrubým pozorováním ca o 50 %, a hlavně mají technologie (moduly), které v ČR nejsou k sehnání.
Se zárukou si hlavu nelámem, neb kdo by jim to tam posílal spátky... stejně se nikdy nic nepokazilo.
Jako zajímavost ještě uvedu: Objednali jsme u českého dodavatele do televize kameru SONY HXR-NX5 a asi za týden nám napsali, že mají problém z dodávkou, neb některé továrny v Japonsku nefungují díky tomu zemětřesení a že v nich se zrovna dělají komponenty pro Sony na ty kamery.
Ale asi už to zvládaj, kamera teď v pondělí došla.
tesla15 (505)|21.5.2011 10:40
[quote=JoroKw;346977]Co to má společného s nákupy v zahraničí? Jako že platí, to co koupím tady je kvalitnější než jinde?? To snad nemyslíte vážně! Vámi zmíněný případ není dán tím, kde se daná věc montovala (klidně tomu mohlo být naopak, slovenská továrna mohla dávat Optronics a španělská Samsung či co) ale tím, kde se výrobek kupuje. Je známá věc, že super-akční výrobky prodávané v některých hypermarketech maji nižší kvalitu. Uvedu příklad - známý kupoval v akci lyže Elan, já mám vzhledově tytéž a při lyžování v Alpách jsme si je na chvíli prohodili (Waveflex 12 model 2008). To jsem tedy koukal - jeho lyže měkota a vibrovaly.

Závěr? Můžete dobře nebo "dobře" koupit tam i tady...

Abych nebyl off-topic. V zahraničí kupuji nejenom elektroniku, ale i jiné věci (asi tak 6x ročně). Většinou drobné věci (s jednou výjimkou).

Často nakupuji v Polsku kde jsem mimochodem koupil pračku (cena oproti česku neuvěřitelných 7000Kč menší, šlape jako hodinky). Ale já to mám blízko a nechávám si to posílat ke známým (takže možnost reklamace tady je). Jinak drobnosti z e-bay a vcelku pohoda a již zmíněné allegro.pl (napodledy modul Bluetooth propojení s OBDII pro připojení diagnostiky v mobilu). Souhlasím s tím, že se záměrně změnila politika vlády (a tudíž celníků) k dovozům, kdy neplatíte DPH, tedy z Asie a USA.[/quote]
Kde se výrobek kupuje?? V tomto případě se jedná o Francii. Televizor je jeden z mála přístrojů kde lze porovnáním okamžitě zjistit rozdíly. Zde bylo pojednáno o kontrastu a pozorovacího úhlu. Nedej bože zaměřit se na barvy. Zde výrobci těží z faktu " 40% mužů ( oproti 2% žen ) má snížen barvocit, hlavně mezi R a G. / Proč dobrý uznávám za 3? Za tuto známku před kantorem jsem se styděl, příchodem domů otcův dotaz jak to že 3 jsem statečně okomentoval " tati trojka je přece dobrá "/. Do té se VEJDE VŠECHNO. Nyní špičkoví výrobci používají ohodnocení jako lepší než výborný. Pračkám nechci rozumět ( záležitost manželky ) a i jiných výrobků se zdržuji hodnocením.
Jan10 (836)|21.5.2011 15:36
"Panelová loterie" probíhá u všech výrobců televizí, snad kromě Sharpu a Panasonicu. Začal s tím tuším Samsung (a je v tom "leader" - viz. http://www.digitalversus.com/tv-panel-switching-findings-from-2010-hopes-2011-article-1158.html ), který místo svých S-PVA panelů začal montovat MVA od AUO (jde o stejné panely jako v případě uváděného Sony EX500).
Pokud kupuješ TV přes internet, tak nemáš nikdy jistý, jaký panel dostaneš. Někteří jedinci v diskuzích ovšem tvrdí, že to není až takový probém, že důležitější je kvalita zpracování obrazu, elektronika ..., což může být do jisté míry pravda. On ten panel S-PVA od Samsungu je na špičce mezi TV panely. Panel od AUO může být kvalitativně srovnatelný s panely od Sharpu - UV2A (také horší pozorvací úhly) nebo IPS od LG/Panasonicu (tady jsou pozorovací úhly lepší, ale zas je zde bídný kontrast - úroveň černé).
BADMOPAR (65)|21.5.2011 16:24
Taky občas něco koupim přes eBay, ať z USA, Číny, nebo Hong Kongu a ještě se mi nestalo že by mě někdo okradl. Logitech Harmony 900 jsem z USA pořídil asi za 4400,- + poštovný + clo v době, kdy se u nás prodávalo kolem 12 000,- Kč. 200 Amp alternátor asi za bůra. Je důležitý vědět u koho nakupuju 8-)
riman (2)|23.5.2011 07:30
[quote=Jiří Piškula;346854]
  • Koupili byste někdy elektroniku v zahraničí?[/quote]

  • Ano, už jsem koupil.

    [quote=Jiří Piškula;346854]
  • Jaký cenový rozdíl už stojí za to, aby se vyplatilo koupit zboží např. v USA nebo ve Velké Británii?[/quote]

  • Dostatečný, tak 20% a víc. Příklad mého nejlepšího nákupu (digitální zrcadlovka): 42 tisíc v ČR x 33 tisíc ve Francii.

    [quote=Jiří Piškula;346854]
  • Máte nějaké (špatné/dobré) zkušenosti s nákupy mimo ČR?[/quote]

  • Špatné zatím ne, nekupoval jsem toho mnoho a byl jsem opatrný.

    [quote=Jiří Piškula;346854]
  • Vadí vám u takových nákupů složitější uplatňování reklamací?[/quote]

  • Ano, v podstatě doufám, že k reklamaci nedojde. A zatím také nedošlo.

    [quote=Jiří Piškula;346854]
  • A co zahraniční aukční servery jako eBay apod?[/quote]

  • Nevyužil jsem.
    Neregistrovaný (0)|23.5.2011 07:42
    Koupil jsem v zahraničí - Německo spotřebiče do kuchyně. Oproti stejným modelům v Čr jsem ušetřil neuvěřitelných 30000,- Za naftu jsem dal cca 1500Kč Záruka platí i v Čr. Placeno dopředu Paypalem s osobním vyzvednutím. Kdybych požadoval dodání až domu, zaplatil bych cca 4000,- I to by bylo pořád skvělé.
    mirekv (7169)|23.5.2011 09:18
    Nekupuji. Jazyková bariéra, způsob platby a způsob reklamace, nakupuji akorát PC komponenty v Ostravě v Alfě, kam to mám kousek.