Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVD recorder Panasonic DMR-EX77

vlado33 (5)|31.12.2007 17:22
Prosím a radu jak přesně zapojit a co kde nastavit abych mohl se dívat na nahraný film z DVD recorderu.
Stávající propojení je toto :STAnténa do satelitního přijimače odtud do Videa Panasonic NV-HD600EE pokračuje do rozbočovače a odtud napojeny 3ks televizí.Dále kabelem SCART propojeno Video a televizí Panasonic TX-29AS1P. Takto zapojeno vše funguje (satelit i video spolu s TV) na všech televizích.Když odstraním Video a místo toho zapojím zrovna tak DVD-DMR-EX77 tak obraz z něj jde jenom V TV se kterou je propojen SCART.Zatím jsem nic na TV ani na DVD nenastavoval nebot se to nastavilo samo.Vše funguje až na to že obraz není na tech dalších televizích.Zdůraznuji že jde o analogovou TV, digitál u nás bude až v r.2010.
Děkuji Vlado
vomic (671)|2.1.2008 13:47
[QUOTE=vlado33;160236]Prosím a radu jak přesně zapojit a co kde nastavit abych mohl se dívat na nahraný film z DVD recorderu.
Stávající propojení je toto :STAnténa do satelitního přijimače odtud do Videa Panasonic NV-HD600EE pokračuje do rozbočovače a odtud napojeny 3ks televizí.Dále kabelem SCART propojeno Video a televizí Panasonic TX-29AS1P. Takto zapojeno vše funguje (satelit i video spolu s TV) na všech televizích.Když odstraním Video a místo toho zapojím zrovna tak DVD-DMR-EX77 tak obraz z něj jde jenom V TV se kterou je propojen SCART.Zatím jsem nic na TV ani na DVD nenastavoval nebot se to nastavilo samo.Vše funguje až na to že obraz není na tech dalších televizích.Zdůraznuji že jde o analogovou TV, digitál u nás bude až v r.2010.
Děkuji Vlado[/QUOTE]


domnívám se že vestavěný remodulátor u DVD slouží jen pro přeposlání signálu TV antény a nepustí do STA výstupu nahraný pořad z DVD. Nejsem si tím ale jist. Pokud to tak je pak doporučuji koupit nějaký externí remodulátor do kterého napojíte SCARTEM DVD a z něj do anténní rozbočovače on Vám remoduluje signál ze scartu do anténního rozvodu.

Také je možné že stačí jen naladit příslušnou frekvenci signálu DVDčka na ostatních televizích (asi bude jiná než má Vaše video) případně pokud to jde změnit frekvenci výstupu v DVD na stejnou co mělo video.
vlado33 (5)|3.1.2008 12:20
A nešlo by nějak použít Video ,propojit SCARTem s DVD.Video má modulátor ten by to nepřevedl do STA ?
Pitomec (10211)|3.1.2008 14:34
DVD rekordér žádný modulátor nemá. VCR by použít šel, ale modulátor je tam pouze monofonní (navíc má obvykle malou výstupní úroveň signálu, takže napájet s ním 3x TV je dost na hraně, a taktéž výstupní kmitočet bývá jenom v UHF, což je nejmíň vhodné). Lepší koupit modulátor externí (http://shop.olmi.cz/zbozi/1338-digiality-a2-stereo-modulator-vhf-band) a výstup nastavit někam do kabelového (S) pásma (ideálně SE5-SE8), kde i útlum signálu v rozvodu je nejnižší.
vlado33 (5)|4.1.2008 10:10
Pochopil jsem a co když jednu TV oželím a SCART co jde do první TV dám přes rozdvojku do TV druhé která je nejblíže.Půjde to.?
Pitomec (10211)|4.1.2008 17:01
AV signál nelze rozbočovat nějakou pasivní rozdvojkou, ale jedině elektronicky (přičemž za takový rozbočovač dáš přes 2t.Kč, http://www.mk-electronic.cz/one_index_product.php?loginis=44). To ten modulátor vychází levněji...
vlado33 (5)|4.1.2008 19:56
Tak a ted tomu nerozumím.Vždyt přeci signál z DVD jde SCARTkou do první TV kde je v pořádku a když jej další SCARTkou pošlu do druhé televize tak tam nepůjde ?
Pitomec (10211)|4.1.2008 20:20
Tys ale psal o rozdvojce a ne o tom, že z DVD vytáhneš z každého SCARTu signál k jedné TV - to je rozdíl. Takhle to samozřejmě udělat půjde (a nemusí to být ani SCART, klidně lze i hosiden + cinch audio nebo cinch video + cinch audio).
vlado33 (5)|4.1.2008 21:06
Máte pravdu já nenapsal že to je SCART rozdvojka ale psal jsem že do první TV jde SCART z DVD,na tuto TV dám SCART rozdvojku a z ní SCART do druhé TV.Tak jsem to udělal ale nejde to.První TV je PanasonicTX-29AS1P a ta co to na ni nejde Samsung CK-14F1Z
Omlouvám se moc jsem už dědek (71r)
Pitomec (10211)|4.1.2008 21:25
Takhle to samozřejmě nejde a i kdyby šlo, tak sledování druhé TV bude podmíněno zapnutím TV první (což je pochopitelně ptákovina). Ale jak jsem psal - ten DVD rekordér má víc AV výstupů, takže není problém jednu TV zapojit přes SCART a druhou přes hosiden/cinch.
spojmont (4)|8.1.2008 20:12
Mám dotaz. Při přehrávání nahraného dvoujazyčného programu (DVB-T) z NOVY mi jde přepínat zvuk na český a originální, ale při sledování právě probíhajícího vysílání na (DVB-T) stanice NOVA to nejde.
Dělám někde chybu nebo to nelze.

Má tento tuner DVB-T možnost zavást napájení 5V na anténí konektor??

Děkuji za radu