Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Přehrávač k TV na síti

leviathan (6)|19.8.2010 12:28
Zdravím.
Předem se omlouvám za špatně nadepsaný titulek, nevím jak to zkráceně popsat :)

Pro mamku bych chtěl koupit síťovej přehrávač k TV, jde o to aby uměl přehrávat formáty/kontejnery: JPEG, H.264, MKV, DivX, XviD, AVI, zbytek je prakticky už jen jako plus.
Další požadavak by byla možnost připojení do PC a sítě.
Mám vyhlídnuté tyhle dva:

http://www.alza.cz/msi-movie-station-hd1000-d181748.htm - tomu dávám přednost
http://www.alza.cz/asus-oplay-hdp-r1-d145369.htm

ale rád bych slyšel i vaše názory či doporučení.

Další co se raději zeptám než udělat blbost a honem rychle koupit je, zda pokuď tenhle přehrávač bude připojenej do sítě, na který bych měl PC s filmama, jak funguje to přehrávání filmů. Chápu že jako zdroj je použitý PC, ale jak moc je během toho přehrávání využívaný?
Jde mi o to, že nemám ve sklepě diskový pole :) ale jen jeden PC kterej dost využívám, tak by mě zajímalo jak moc to bude spomalovat můj pc. Šlo by nejspíše o 720-1080p HD ripy (H.264, mkv, ...).
Díky
Pytkin (7947)|19.8.2010 12:35
odporucam xtreamer ..
http://www.alza.cz/xtreamer-sidewinder-bez-hdd-d165715.htm

alebo novsi , lepsi , drahsi Xtreamer pro
http://www.alza.cz/xtreamerpro-bez-hdd-d166506.htm

MSI a ASUS nie su zrovna firmy , ktore by v tejto oblasti boli lidrami .. support neni moc dobry ..
dryvole (22)|19.8.2010 12:56
Co se týká ASUSu, tak svoji podporu za poslední měsíce hodně zlepšil. Nový firmware přidává možnost streamování internetových televizí a rádií, menu už je kompletně v češtině a byla vyřešena spousta dalších problémů.
Podporou všelijakých formátů se vyrovná xtreameru a vybaven je velice podobně. E-sata podpora u HDP-R1 je taktéž.
leviathan (6)|19.8.2010 13:06
Zapoměl jsem dodat, že cena by měla být do 3 tisíc a stream jde taky mimo :)
Pytkin (7947)|19.8.2010 14:41
rob co chces .. ja som napisal moj nazor ..
fat01 (114)|19.8.2010 15:04
leviathan (6)|19.8.2010 16:29
[quote=Pytkin;293345]rob co chces .. ja som napisal moj nazor ..[/quote]

Vždyť já ti za něj děkuju a nic ti neříkám :)



[quote=fat01;293354]osobně mám doba tenhle ...
http://www.alza.cz/egreat-eg-r1b-bez-hdd-d152997.htm[/quote]

Na ně sem taky koukal, ale osobně mi ty značky nic neříkají, takže sem sahal spíš po ASUSu a MSI.
Jak to teda funguje s připojením na PC? Nějaký zkušenosti, problémy? :)
Pytkin (7947)|19.8.2010 21:55
leviathan : priklanas sa prave k znackam , ktore robia vsetko . .ja preferujem znacky ktore sa specializuju .. proste ked si idem kupit kosacku , tak si radsej kupim kosacku od firmy , ktora robi len kosacky .. nez od firmy kera robi kosacky , lietadla a kamiony ..
peatro (1054)|20.8.2010 00:15
co jsou to kosacky? :-)
jinak to co tu vypisujete jsou pekne kramy, jest-li je rozpocet omezeny 3000,- tak xtreamer za 3100,- se da poridit anebo WD TV LIVE PLUS
jinak zacatkem octobera ma prijit na cesky trh
http://dune-hd.com/hd_players/current/133-dune-hd-smart-d1.html
cena bude neco kolem 6000,-
Pytkin (7947)|20.8.2010 01:01
peatro : kosacka = sekacka na travu :)
leviathan (6)|20.8.2010 07:31
[quote=Pytkin;293375]leviathan : priklanas sa prave k znackam , ktore robia vsetko . .ja preferujem znacky ktore sa specializuju .. proste ked si idem kupit kosacku , tak si radsej kupim kosacku od firmy , ktora robi len kosacky .. nez od firmy kera robi kosacky , lietadla a kamiony ..[/quote]

Ne. Přikláním se ke značkám který znám z PC. Jasně že ty ostatní značky, který se specialižují na tohle odvětví neznám, proč sem asi přišel sem? :)



[quote=peatro;293382]co jsou to kosacky? :-)
jinak to co tu vypisujete jsou pekne kramy, jest-li je rozpocet omezeny 3000,- tak xtreamer za 3100,- se da poridit anebo WD TV LIVE PLUS
jinak zacatkem octobera ma prijit na cesky trh
http://dune-hd.com/hd_players/current/133-dune-hd-smart-d1.html
cena bude neco kolem 6000,-[/quote]


Kterej konkrétně, ten xtreamer?


Btw, všichni tu doporučujete jedno nebo druhý, ale nikde sem neviděl opodstatněný důvody proč.
To je jako na jednom nejmenovaným fórku, tam sem se zeptal na to samý a první odpověď byla asus. Ptám se, a to doporučuješ jen proto že je nejznámější, nebo k tomu máš nějakej důvod?
Samozřejmně odpovědi sem se nedočkal :)
fat01 (114)|20.8.2010 09:01
[quote=leviathan;293364]
Na ně sem taky koukal, ale osobně mi ty značky nic neříkají, takže sem sahal spíš po ASUSu a MSI.
Jak to teda funguje s připojením na PC? Nějaký zkušenosti, problémy? :)[/quote]

Já osobně nemám přehrávač připojený k síti, používám USB disk. Nicméně kdysi (ze zvědavosti) jsem zkoušel přímé propojení s PC (přes router) a šlo to bez problémů.
Přehrávač je dobrý za ty peníze. Zatím jsem se nesetkal s mkv videem, které by nezvládnul (to neplatí o divx). Ovládání je také příjemné. Nemám s tímto přístrojem problém. Snad jen, že trochu hřeje.
peatro (1054)|20.8.2010 12:39
[quote=leviathan;293386]Ne. Přikláním se ke značkám který znám z PC. Jasně že ty ostatní značky, který se specialižují na tohle odvětví neznám, proč sem asi přišel sem? :)

Kterej konkrétně, ten xtreamer?

Btw, všichni tu doporučujete jedno nebo druhý, ale nikde sem neviděl opodstatněný důvody proč.
To je jako na jednom nejmenovaným fórku, tam sem se zeptal na to samý a první odpověď byla asus. Ptám se, a to doporučuješ jen proto že je nejznámější, nebo k tomu máš nějakej důvod?
Samozřejmně odpovědi sem se nedočkal :)[/quote]

No jde o funkce a moznosti prehravani, asus krome ceny nema moc co nabidnout, to vlastne dneska uz zvladnou TV samsung, ktere maji medialni centrum uvnitr:-)
pro xtreamer mas hned vice duvodu, kdyz opomenu ze prehraje od ripovanych DVD a BD uplne vse stabilne a hlavne po siti si poradi s vyssim bit tokem a fce za ty penize a podpora na inernetu je opravdu luxusni, co by jste chteli za 3100,- kc, vzdyt pristi rok to ma dokonce louskat webove stranky pres Opera prohlizec s podporou flash playeru
vlastne to bude s novym firmwarem zvladat vse co vysse uvedeny Dune, krome vzhledu se dune funkcne skoro ve vsem vyrovna a jesti chces myt doma opravdu hracku s kterou si rad pohrajes a ne omezeny prehrvac, bez do toho xtreameru
leviathan (6)|20.8.2010 15:57
Jasný, tak tohle je dobrej argument, ale musim taky volit v ohledu cena/výkon, a třeba ten eGreat EG-R1B kterej se mi hodně zamlouvá, má i možnost připojení HDD (nevím jak je tomu u i xtreameru).
Taky už proto přemejšlim i o disku, v ceně 1000-1500Kč max. Nevím jen jestli stačí 5400rpm a 16Mb buffer na tenhle typ výrobku, nebo mám investovat do 32Mb bufferu a 7200rpm rychlosti.
Další je LAN kabel, doufám že stačí klasickej na LANky, mám doma switch takže by to měl nějak překousat.

Dál by mě zajímalo, pokuď to máte někdo doma přes LAN, jak je to s nastavením sítě u PC a přehrávače, zda tam nebudou problémy se sdílením. Na PC mám Win XP 32bit SP3, sdílení sem většinou vypínal a na FW mám nastavený strinct protection, tak doufám že nebudu muset dělat moc úprav :)
A taky, jestli na těch přehrávačích jde nastavit něco jako zástupce pro určitý složky, ať nemusím po každý mapovat nové cesty pro filmy - už nemám v PC takovej seriózní pořádek jako tomu tak bývalo když byl čas :D
Pytkin (7947)|20.8.2010 16:31
levithan : no prave xtreamer ma velmji dobru podporu oproti ostatnym prehravacom .. dost to sledujem , kvoli inym pracovnym veciam a vermi .. neodporucal by som ti nieco zle .. do Xtreamera mozes dat jeden 2.5" sata disk .. do xtreamera Pro mozes dat 2x 3.5" disk , a sluzi potom ako domaci server (NAS) ..

disky zasadne 5400 otackove aby sa tolko nehrialy .. 7200 rpm je uplne zbytocne ..

zastupci sa daju samozrejme nastavit .. so zdielanim ziaden problem ..
leviathan (6)|20.8.2010 16:47
Tak jasný, ale je to pro mamku, ta si na tom chce zkoukávat fotky, občasně filmy - myslim že nemusí mít to nej. Stačí když to bude umět co sem psal v prvním postu a vydrží to pár let :)
Pytkin (7947)|20.8.2010 16:49
JA by som si to v alze kupil , otestoval a do 14 dni vratil , keby mi to nevyhovovalo ..
Trooper77 (12)|25.8.2010 20:31
Pytkin : Ahoj, uvažuju o Xtreameru a chtěl jsem se zeptat jak je to s přehráváním ze sítě ? Chci si koupit NAS server, kde budu mít centrálně uložené veškeré média a přes router bych je sdílel do sítě. Umí to tak Xtreamer přehrát (bez zaplého počítače a všelijakých samba servrů - moc do toho nevidím) ? Díky
Pytkin (7947)|26.8.2010 00:02
samozrejme .. na to je stavany ..
Saxel (2279)|26.8.2010 08:08
Dotaz. Pánové, umí ty přehrávače co tu doporučujete také automaticky přepínat HDMI výstup podle framerate přehrávaného videa a s ohledem na limity HDMI v TV?
Mám starší přehrávač WD TV HD, který to neumí (musím přepínat ručně) a dost mi to vadí. Tedy mě zajímá, jestli současné přehrávače mají toto už pořešené.
Trooper77 (12)|26.8.2010 09:11
Ještě dotaz - nevíte jestli existuje přehrávač podobných parametrů jako Xtreamer, který by měl DVB-C kabelový tuner s CA slotem (a ideálně umí i nahrávat) ?
peatro (1054)|26.8.2010 10:45
saxel: tvix, dune toto samozdrejme umi u tech levnejsich nevim, jestli xtreamer
jayd (117)|26.8.2010 12:11
Pytkin: v cem je ta verze xtreameru Pro lepsi nez normalni xtreamer? Ma jine kodeky zvuku? u verze PRO je tam DTS, DTS-HD MA, DTS-HD HR
5.1 CH atd, u ty normalni to tam neni. Ma to jiny hardware nebo v cem je rozdil? se mi spis libi ten mensi, ale kdyby byla u ty PRO verze nejaka zasadni vychytavka tak byl koupil tu :-)
matusco (376)|26.8.2010 14:05
Odporucam precitat si vedlajsie forum venujuce sa Xtreamer-om:
https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=282594&postcount=1258
jayd (117)|26.8.2010 16:05
matusco : diky za info, jsem prave cetl, ze to ma tu mensi pamet a proto kostickujou MKV...
Pytkin (7947)|27.8.2010 01:19
jayd : a zasadny rozdiel je ze Xtreamer moze mat 2.5" disk .. Xtreamer pro moze mat 2x 3.5" disk ..
tjurny (496)|30.8.2010 11:36
[quote=Trooper77;294088]Pytkin : Ahoj, uvažuju o Xtreameru a chtěl jsem se zeptat jak je to s přehráváním ze sítě ? Chci si koupit NAS server, kde budu mít centrálně uložené veškeré média a přes router bych je sdílel do sítě. Umí to tak Xtreamer přehrát (bez zaplého počítače a všelijakých samba servrů - moc do toho nevidím) ? Díky[/quote]
Prehravani po siti z nasu probiha prave pomoci samby nebo nfs. Bez Samby by jsi se ani na tyto pristroje nedostal z windows. Protoze jsou postaveny na linuxu a linuxovim filesystemu. Ale neni se ceho bat.
Trooper77 (12)|30.8.2010 20:30
Díky tjurny. Měl jsem představu, že mediapřehrávač uvidí NAS přes síť prostě jako externí disk, ze kterého si vyberu, co chci přehrát... (?)
tjurny (496)|31.8.2010 11:49
[quote=Trooper77;294675]Díky tjurny. Měl jsem představu, že mediapřehrávač uvidí NAS přes síť prostě jako externí disk, ze kterého si vyberu, co chci přehrát... (?)[/quote]
Neboj uvidi, na strane nasu vyplnis jen nazev nasu, uzivatele a heslo, na prehravaci najdes nas a zadas uzivatle a heslo. Prispevkem vise jsem chtel rict ze pro komunikaci mezi nasem playerem se pouziva ta samba.
Sam333 (15)|11.9.2010 08:55
Tak jaky přehrávač jste si vybrali ? Taky přemýšlím o něčem...aby to melo HDD klidne 2,5 , bezproblemovy provoz cena kolem 3tis.O Xtreameru pisou ze je dost hlucny,co je na tom pravdy ?
Pytkin (7947)|11.9.2010 12:13
no ked das k nemu ucho tak ten ventilator pocujes .. ale ak ti bude hrat zvuk z filmu ktory pozeras , tak ho nemas sancu pocut ..

inak Xtreamer je aj pasivny , bez ventilatora ..
http://www.alza.sk/xtreamer-sidewinder-bez-hdd-d165715.htm
Sam333 (15)|11.9.2010 12:30
A jaky je lepsi a pasivnim nebo s aktivnim chlazenim ? co by jste si vybrali ?
Pytkin (7947)|11.9.2010 12:53
no to pasivne urcite staci .. takze radsej ten ..