Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DTS/Dolby digital to Stereo

H.Karlik (4)|21.2.2010 11:09
Zdravím, mám problém. Když mám film *.avi, kde je zvuk buďto Dolby Digital nebo DTS a potřebuju ho překonvertovat do normálního sterea. Prosím o rady na nějaký software. Díky moc!
vivid.sk (11472)|21.2.2010 11:22
myslis Ogg Vorbis/mp3/aac/PCM alebo ... ? (lebo aj Dolby Digital moze byt 2.0, tak sa skus vyjadrit presnejsie)

skus tento GUI http://audioconverter.heartware.dk/Tutorial/
spravi transcode priamo v mkv (napr z DTS na AC3 2.0)
H.Karlik (4)|21.2.2010 11:57
[quote=vivid.sk;267639]myslis Ogg Vorbis/mp3/aac/PCM alebo ... ? (lebo aj Dolby Digital moze byt 2.0, tak sa skus vyjadrit presnejsie)

skus tento GUI http://audioconverter.heartware.dk/Tutorial/
spravi transcode priamo v mkv (napr z DTS na AC3 2.0)[/quote]

nn. Mám ten problém, že televizi mám zesilovači (bohužel ještě analog 2.0 a telka má jen optickej výstup) připojenou přes MiniDisk a ten neumí Dolby Digital ani DTS... Navíc tohle je pro *mkv a já to potřeboval u *.avi. U toho mkv jsem to taky zkoušel tenhle program, ale nepomůžu si, stejně to do těch beden nejde :-(
vivid.sk (11472)|21.2.2010 12:03
chapem, takze potrebujes zrejme mp3, potom TV bude posielat von PCM.

su na to nastroje (besweet), ale neviem ci sa to to bude chciet robit manualne (demux, convert a opat mux), mozno keby si napisal autorovi tohto programu, dorobil by danu funkcionalitu (myslim, ze by s tym nemal byt az taky problem).


(mozno vsak existuje aj nejaka podobna aplikacia, ktora to spravi v batch mode, tak skus pogooglit...)
StD (8612)|21.2.2010 12:59
[quote=vivid.sk;267647]chapem, takze potrebujes zrejme mp3, potom TV bude posielat von PCM.

su na to nastroje (besweet), ale neviem ci sa to to bude chciet robit manualne (demux, convert a opat mux), mozno keby si napisal autorovi tohto programu, dorobil by danu funkcionalitu (myslim, ze by s tym nemal byt az taky problem).


(mozno vsak existuje aj nejaka podobna aplikacia, ktora to spravi v batch mode, tak skus pogooglit...)[/quote]

Co by kam písal, demuxnout a muxnout to bude muset v každém případě, a sice ve VirtualDubu. Pak správně BeSweetem GUI, přeuložit předělat jak je libo.
Edito: P.S. Ale kdyby jsi po mě dneska snad po 10 letech, co jsem něco podobného "páchal" naposledy, chtěl podrobnější návod, jak to ve VD udělat, už bych si nevzpomněl. Musel bych se to učit znovu. S BeSweetem to jo, v tom občas leccos konvertuji do wavu, když je potřeba.
vivid.sk (11472)|21.2.2010 16:02
StD> s 1-2 filmami sa to da, lenze ak chces 100 filmov takto konvertovat, tak ja z toho jebne ...

Prave preto spominany MKVAudioConvertor (zmenu kontajneru avi do mkv ti spravi MkvToolNix, takisto batchovo, takze s tym by som sa nejako netrapil). On to robi takisto za pomoci tych istych nastrojov (besweet), len sa s tym nemusis pracne srat, a hlavne - vie ti upravi takto cely adresar filmov, takze to pustis a za par hodin to mas vybavene.
StD (8612)|21.2.2010 16:10
[quote=vivid.sk;267670]StD> s 1-2 filmami sa to da, lenze ak chces 100 filmov takto konvertovat, tak ja z toho jebne ...

Prave preto spominany MKVAudioConvertor (zmenu kontajneru avi do mkv ti spravi MkvToolNix, takisto batchovo, takze s tym by som sa nejako netrapil). On to robi takisto za pomoci tych istych nastrojov (besweet), len sa s tym nemusis pracne srat, a hlavne - vie ti upravi takto cely adresar filmov, takze to pustis a za par hodin to mas vybavene.[/quote]

No tedy nevím, ale co si matně vzpomínám, tak Batche umí i VD, to byl vždy základ. On to chtěl dělat masově? No tak toho jsem si nevšiml. ;)
vivid.sk (11472)|21.2.2010 16:33
tak Batche umí i VD, to byl vždy základ.

Ano, ale medzitym musis spravit transcode ac3->mp3, takze bud treba najprv vsetko demuxovat (batchovo), potom dekodovat (taktiez batchovo) a nasledne zmuxovat opat (batchovo). To ale chce taktiez cas, a viac miesta na HDD.
StD (8612)|21.2.2010 16:40
[quote=vivid.sk;267679]tak Batche umí i VD, to byl vždy základ.

Ano, ale medzitym musis spravit transcode ac3->mp3, takze bud treba najprv vsetko demuxovat (batchovo), potom dekodovat (taktiez batchovo) a nasledne zmuxovat opat (batchovo). To ale chce taktiez cas, a viac miesta na HDD.[/quote]
No samo, ale kde jsi nabyl z níže citovaného dotazu dojem, že to chce provádět masově, sériově a pořád? Já tam vidím furt jen to jednotné číslo "mám film". Nikdo ti nezpochybňuje schopnosti vylepšených SW, ale naučit se jednou s VD je taky kumšt k nezaplacení při věcech příštích... :BB: Viz:

[quote=H.Karlik;267637]Zdravím, mám problém. Když mám film *.avi, kde je zvuk buďto Dolby Digital nebo DTS a potřebuju ho překonvertovat do normálního sterea. Prosím o rady na nějaký software. Díky moc![/quote]
vivid.sk (11472)|21.2.2010 16:54
dobra otazka :)
z druheho prispevku som dedukoval, ze TV ma pripojenu cez MD, a ze takto chce filmy pozerat (a kedze film ma povacinou DD/DTS stopu, tak ....)


ale nech sa vyjadri autor otazky ... to bude lepsie.
StD (8612)|21.2.2010 16:57
No lepší asi bude počkat, až si to oprubne a dá vědět.
artam (1147)|22.2.2010 12:03
Tak ked H.Karlik potrebuje pracovat s AC3 v ramci "avi", nech pouzije avidemux. Predsa len ma oproti VirtualDubu pokrocilejsie moznosti, vratane toho, ze zvlada vselijake mozne kontajnery a kedze ma vlastne kodeky, tak "v ramci zajazdu" nema problem citat AC3 a vypluvat MP3, co je u VirtualDubu predsa len problematicke.