Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

prevod Hi8 do digitalneho formatu

leko (78)|8.12.2010 10:24
Potreboval by som poradit aka je najrozumnejsia cesta previest stare zaznami na paskach Hi8 z kamery do digitalneho formatu.
to znamena:
- aky minimalny hardware na to treba
- cez aky software je to najlepsie robit.
- do akeho formatu to previest

vdaka za radu.
Pavel_tempx2 (829)|8.12.2010 11:21
nějakou Digi8 kameru, která zvládne přehrát i Hi8 ;)

nebo Hi8 kameru + digikameru (digirekordér) s video vstupy

SW - střihový (Pinnacle, Vegas, Premiera...), na stahovaní do PC program WinDV

formát? záleží na co to člověk chce, pokud "vytvořit" archív, tak převod např. na miniDV pásky, jinak na disk DV AVI nebo mpeg2
leko (78)|8.12.2010 11:27
[quote=Pavel_tempx2;313309]nějakou Digi8 kameru, která zvládne přehrát i Hi8 ;)

nebo Hi8 kameru + digikameru (digirekordér) s video vstupy

SW - střihový (Pinnacle, Vegas, Premiera...), na stahovaní do PC program WinDV

formát? záleží na co to člověk chce, pokud "vytvořit" archív, tak převod např. na miniDV pásky, jinak na disk DV AVI nebo mpeg2[/quote]

ok dolezite je pre mna dostat z pasok Hi8 ten analog na HDD do pc ... potom to uz spracujem.
leko (78)|11.12.2010 11:34
nasiel som hw prevodnik od pinnacle - PINNACLE Dazzle Video Creator Platinum ... uvadzaju, ze by mal byt uplne idealny na to co potrebujem. Mate niekto s tym skusenost ? Oplati sa to ?
Pitomec (10211)|11.12.2010 13:50
Kvalita toho převodníku určitě nebude dosahovat kvalit třeba Canopusu ADVC-1394 nebo té D8 kamery s možností reprodukce Hi8/Video8 nahrávek a navíc USB propojení moc důvěry taky nebudí. Stejně jako nízká cena.
leko (78)|12.12.2010 11:57
[quote=Pitomec;314146]Kvalita toho převodníku určitě nebude dosahovat kvalit třeba Canopusu ADVC-1394 nebo té D8 kamery s možností reprodukce Hi8/Video8 nahrávek a navíc USB propojení moc důvěry taky nebudí. Stejně jako nízká cena.[/quote]

no to asi nie to je pravda ale ta cena je tiez inde. Ja to potrebujem jednorazovo.
Hmm mozno by bola cesta kupit digitalnu kameru co ma analogovy vstup .. netusim ci nieco take existuje ale nejaka kamera by mohla mat prevodnik v sebe a asi bude kvalitnejsi ako ten pinnacle_ Alebo mozno aj tie dvd recordery maju .. idem pozriet .. Je toto cesta ?
Pitomec (10211)|12.12.2010 12:34
Kamera s analogovým vstupem už asi moc běžná nebude. Každopádně pokud to máš jednorázově, tak je možná lepší si to nechat od někoho udělat.
panasonic650 (1124)|12.12.2010 17:49
[quote=leko;314387]Alebo mozno aj tie dvd recordery maju .. idem pozriet .. Je toto cesta ?[/quote]

Ja som pouzival DVD Recorder na vytvorenie DVD (neplanujem editaciu v PC) z MiniDV kamery a pripojenie bolo cez FireWire. Otazka znie ako jednoducho sa z takehoto DVD da exportovat MPEG aby sa to dalo editovat. Zozen si znameho co ma DVD Recorder a snad ti to jednorazovo nahra a mozes sa s tym potom pohrat. V kazdom pripade daj vediet vysledok ked to co si vyberies ti umozni editovat to uspesne v PC.
StD (8612)|12.12.2010 18:01
[quote=panasonic650;314522]Ja som pouzival DVD Recorder na vytvorenie DVD (neplanujem editaciu v PC) z MiniDV kamery a pripojenie bolo cez FireWire. Otazka znie ako jednoducho sa z takehoto DVD da exportovat MPEG aby sa to dalo editovat. Zozen si znameho co ma DVD Recorder a snad ti to jednorazovo nahra a mozes sa s tym potom pohrat. V kazdom pripade daj vediet vysledok ked to co si vyberies ti umozni editovat to uspesne v PC.[/quote]

Člověče, zamyslel jsi se nad tím, co jsi napsal? Já ti tedy nerozumím. Jestli za A) něco přes ten FireWire vstup načtu, tak to musí být nějakým enkoderem a za určitého nastavení zaznamenáno. Poté následuje B), kdy už tam něco mám a nemusím nic exportovat, ale zpracovávat. Každý podle své chuti.

Já tedy mám i1394/Firewire i na PC, tak nepotřebuji ten rekorder se standardizovanými nastaveními pro zápis, ale stejně... Brzdi.
Pavel_tempx2 (829)|12.12.2010 23:14
tak já když něco potřebuju z analogu do digit. (a není to Hi8 na to mám Digi8 kameru), tak používám Sony DSR-11, má analogové vstupy (cinch,svideo) a firewire...
leko (78)|12.12.2010 23:47
[quote=Pavel_tempx2;314606]tak já když něco potřebuju z analogu do digit. (a není to Hi8 na to mám Digi8 kameru), tak používám Sony DSR-11, má analogové vstupy (cinch,svideo) a firewire...[/quote]

hmm takze podal toho co napisal tak staci mat Digi8 kameru a ona ma digitalny vystup ? Takze prehra hi8 pasku analogovu a ma v sebe prevodnik a na vystup pusta video v digitalnom formate ? V akom ? Taka kamera sa v dnesnej dobe da v celku lacno zohnat urcite lacnejsie ako vacsina tu navrhovanych rieseni. Dokaze to kazda digi8 kamera ?
panasonic650 (1124)|13.12.2010 00:26
[quote=StD;314526]Člověče, zamyslel jsi se nad tím, co jsi napsal? Já ti tedy nerozumím. Jestli za A) něco přes ten FireWire vstup něco načtu, tak to musí být nějakým enkoderem a za určitého nastavení zaznamenáno. Poté následuje B), kdy už tam něco mám a nemusím nic exportovat, ale zpracovávat. Každý podle své chuti.

Já tedy mám i1394/Firewire i na PC, tak nepotřebuji ten rekorder se standardizovanými nastaveními pro zápis, ale stejně... Brzdi.[/quote]

Ja som sa zamyslel... len tebe asi niekto stupil na otlak a zabudol si citat.... Comu nerozumies ?

A) encoder je v DVD Recorder a ten ma svoje nastavenia (napriklad SLP, EP, XP, XP+ atd)

B) ked uz to mas na DVD tak na editaciu potrebujes vyexportovat (vymen si sem slovo co mas najradsej aj budem pouzivat toto) z DVD formatu MPEG stream ktory dokaze nejaky soft spracovat...

este nieco potrebujes vysvetlit ci uz si pochopil aj ty ?
StD (8612)|13.12.2010 08:13
[quote=panasonic650;314627]Ja som sa zamyslel... len tebe asi niekto stupil na otlak a zabudol si citat.... Comu nerozumies ?

A) encoder je v DVD Recorder a ten ma svoje nastavenia (napriklad SLP, EP, XP, XP+ atd)

B) ked uz to mas na DVD tak na editaciu potrebujes vyexportovat (vymen si sem slovo co mas najradsej aj budem pouzivat toto) z DVD formatu MPEG stream ktory dokaze nejaky soft spracovat...

este nieco potrebujes vysvetlit ci uz si pochopil aj ty ?[/quote]

No od tebe nepotřebuji vysvětlovat NIC - prznit si video DVDrekordérem může jenom takový jouda jako ty. Ale když ti to stačí k životu, budiž. Otázka threadu je postavena tak široce, že za "digitální formát" se dá považovat i tvá odpověď, nicméně koukat na ten výsledek bych se tedy nechtěl. :-E
Pavel_tempx2 (829)|13.12.2010 10:28
[quote=leko;314616]hmm takze podal toho co napisal tak staci mat Digi8 kameru a ona ma digitalny vystup ? Takze prehra hi8 pasku analogovu a ma v sebe prevodnik a na vystup pusta video v digitalnom formate ? V akom ? Taka kamera sa v dnesnej dobe da v celku lacno zohnat urcite lacnejsie ako vacsina tu navrhovanych rieseni. Dokaze to kazda digi8 kamera ?[/quote]

tak záleží jaká je to kamera, chce to pohledat po bazarech, např. vím o použité Sony DCR-TRV310E za nějakých 6tis. která zvládá Video8/Hi8/Digital 8...
panasonic650 (1124)|13.12.2010 11:07
[quote=StD;314656]nicméně koukat na ten výsledek bych se tedy nechtěl. :-E[/quote]
Chvalabohu ani nikdy nebudes :D
leko (78)|22.12.2010 21:01
nechcem na to zakladat novu temu tak to napisem sem ... je jedno ked prepajam analogovu kameru s prevodnikom kablom 3xchinch alebo s-video ? Predavac mi tvrdil, ze s-video je kvalitnejsie, ale ked sa na to pozriem sedliackym rozumom neviem preco by malo, pretoze prierez kablov u svideo konektoru je rovnaky ak nie mensi.

Takze otazka znie ak je na vyber tak s-video alebo chinch ?

dik
panasonic650 (1124)|22.12.2010 21:14
EDIT: Hmm... "S-Video carries standard definition video (typically at 480i or 576i resolution), but does not carry audio on the same cable."
EDIT2: Tuto to je pekne vysvetlene http://www.lyberty.com/encyc/articles/svideo.html
EDIT3: Poradie 1) Component (3 cinche) 2) S-Video 3) Composite (zlty cinch)
Pitomec (10211)|23.12.2010 10:13
[quote=leko;316934]nechcem na to zakladat novu temu tak to napisem sem ... je jedno ked prepajam analogovu kameru s prevodnikom kablom 3xchinch alebo s-video ? Predavac mi tvrdil, ze s-video je kvalitnejsie, ale ked sa na to pozriem sedliackym rozumom neviem preco by malo, pretoze prierez kablov u svideo konektoru je rovnaky ak nie mensi.

Takze otazka znie ak je na vyber tak s-video alebo chinch ?

dik[/quote]S-Video přenáší odděleně jasovou a barvonosnou složku. Průřez kabelů s tím pak nemá co dělat, protože i na S-Video můžeš použít adekvátní velikost.
leko (78)|23.12.2010 13:21
[quote=panasonic650;316938]EDIT: Hmm... "S-Video carries standard definition video (typically at 480i or 576i resolution), but does not carry audio on the same cable."
EDIT2: Tuto to je pekne vysvetlene http://www.lyberty.com/encyc/articles/svideo.html
EDIT3: Poradie 1) Component (3 cinche) 2) S-Video 3) Composite (zlty cinch)[/quote]

aha dik za link uz chapem. No na kamere component nemam, takze ak vybrat medzi s-video a compozit tak je lepsie s-video. To som chcel vediet. Este raz dakujem.