Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DLNA server

Success (10)|27.8.2011 16:55
Zdravím,
Chtěl bych poradit při výběru DLNA serveru pro TV Panasonic.Nejprve jsem si nainstaloval
Twonky media server.Vše fungovalo výborně.Ovšem po vypršení zkušební doby bych si chtěl
nainstalovat nějaký free DLNA server.Vyzkoušel jsem několik dalších,ale žádný se mně
nepodařilo rozumně zprovoznit.Má s tím někdo zkušenosti? Dík za radu.
Pitomec (10211)|27.8.2011 17:08
Když ti něco funguje výborně, tak je nejsnažší si to nechat i nadále...
Success (10)|27.8.2011 17:43
To je sice pravda,ale musí se za to platit. A to já právě nechci.Twonky je shareware,a já chci free server.
vivid.sk (11472)|27.8.2011 17:46
To ti je zatazko dat 15 euro za nieco, co funguje a radsej budes niekolko dni hladat nieco, co nefunguje? TV si si predsa tiez kupil a nestiahol z webu zadarmo.
BigSandy (163)|27.8.2011 17:48
[quote=Success;363922]Zdravím,
Vyzkoušel jsem několik dalších,ale žádný se mně
nepodařilo rozumně zprovoznit.[/quote]

Několik je co ???
http://www.rbgrn.net/content/21-how-to-choose-dlna-media-server-windows-mac-os-x-or-linux
Success (10)|27.8.2011 18:15
vivid.sk: špatně jsi to pochopil.Nechci hledat něco,co nefunguje.Chci najít něco,co funguje a je zadarmo.Až pokud nic nenajdu,tak si koupím twonky.Jen hledám někoho,kdo má stejný problém.

BigSandy: TVersity,PS3ms,Fuppes zatím.
Pitomec (10211)|27.8.2011 18:17
[quote=Success;363931]To je sice pravda,ale [COLOR=red]musí se za to platit[/COLOR]. A to já právě nechci.Twonky je shareware,a já chci free server.[/quote]Když si to člověk neumí (nebo nechce) zařídit jinak, tak je to asi jediná volba.
Success (10)|27.8.2011 18:54
No právě že nevím jak.Nemám zkušenosti. Porad.
Pitomec (10211)|27.8.2011 19:12
Jestli čekáš, že ti poradím warez, tak to neporadím :D Spíš možnost užívat shareware tak, že po skočení doby znovu nahodíš OS a defacto tak jedeš pořád na té shareware verzi. Možná trochu opruz, ale jde to a je to legální.
Ivo Mašek (10205)|27.8.2011 19:47
Já jsem trochu jiného názoru :-) . Pokud jsem s programem spokojený, a budu vědět, že ho budu užívat dlouho a navíc budu mít cenovou výhodu při upgrade, tak ho prostě zakoupím. Samozřejmě, že nevybírám programy, které stojí majlant - a stejně se spíše hodí do profi studií apod.
Mě se např. kdysi velmi zalíbil Ashampoo Burning Studio, tož jsem si ho zakoupil, navíc jsem od výrobce dostal bonus na jiné jeho produkty (a že toho dělá požehnaně), a jsem spokojený a program k mé plné spokojenosti užívám. (Ashampoo sice nemá nic společného s DLNA - uvádím jako příklad)
Pitomec (10211)|27.8.2011 20:12
Tak o tom žádná, já si taky třeba koupil editační soft na video, protože sem potřeboval něco plně funkčního, navíc následné upgrade byly za nižší cenu a nemusel sem nic řešit.
BigSandy (163)|28.8.2011 11:38
[quote=Success;363941]
BigSandy: TVersity,PS3ms,Fuppes zatím.[/quote]

Pokud Ti neva azbuka tak Home Media Server ktery je free
Je to překopany Wild media server, ktery se da take vylečit.

Nebo pak Serviio, ktery je take free, je v češtině a šlape OK

Ja jedu na Mezzmo.v2.4.2.0 s medicinou, ktery funguje take na 100 % ale mam Samsunga
interfernet422 (1575)|28.8.2011 22:00
Ještě je tu jedna možnost, sic trochu dražší, než pořízení Twonky a to pořízení NAS, třeba Synology obsahují funkční DLNA server, nebo lze na něj instalovat serviio. Může pak pouštět filmy na TV aniž by mu za hlavou hučelo PC.
jps7410 (133)|29.8.2011 08:02
No také je tu možnost pokud jedeš na Win7 tak nepotřebuješ žádný Media server. Již cca rok jedu přes sdílené knihovny ve WMP12 a vše funguje na 100%. Nero Media Home funguje také výborně.
interfernet422 (1575)|29.8.2011 08:09
Ano, je možno i v XP při správné konfiguraci media playeru. Funguje jako DLNA server a je součástí systému, tzn. zadarmo. Ovšem proč mít puštěný počítat jen proto, aby se TV snažila přehrát mkv na kterém si stejně vyláme zuby. To už ten film pustím v PC a přehraju všechno. DLNA má smysl jen když funguje někde ve skříni na NASu.
Pokud nemáš v PC grafickou kartu s HDMI, tak pokud nejsi hráč tak stačí nějaká levná ATI s HDMI výstupem a pasivním chlazením. Má integrovaný zvukový čip, takže přes HDMI jde kompletní signál a pokud to propojíš přes AVR tak i prostorový zvuk.
jps7410 (133)|29.8.2011 13:07
Ono to s tím hučením není tak hrozné, jedu přes NB a hučení je minimální že to člověk sotva vnímá. Film si stáhnu z internetu do sdílené složky a pak spustím bezdrátově v TV vše je OK a nemám žádný problém se stabilitou apod.
Faktem ale zůstává že se občas člověk setká s .mkv kde je problém kdy TV hlásí nepodporovaný audio formát nebo že je soubor jako takový neplatný. Záleží jak to kdo zkonvertuje. Mne se toto ale stalo všeho všudy za cca rok používání asi 2x. U NASu se toto stát "nemůže" ten opravdu přehraje asi vše.

Ale tazatel chtěl info o DLNA serveru pokud možno zadarmo jelikož nechtěl nic investovat a to právě u Win7 i XP tuto možnost má. Ovšem s tím že se mu čas odčasu může stát že mu TV něco nepřehraje a to platí o všech DLNA - Media serverech ať je to WMP12, Serviio, Nero Media apod.(ODZKOUŠENO)