Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nahravanie HDTV z DVB-S2 +HDMI CEC

dunaj (1030)|3.9.2009 12:31
Rad by som sa spytal, ci niekto nevie o krabici, ktora by dokazala:

-nahrat HDTV obsah z DVB-S2 a ulozit ho na vlastny HDD
-podpora aspon DiSEqC 1.0
-aspon jeden CI slot fungujuci s CAM Cryptoworks Skylink+ORF, resp. Diablo a pod.
-HDMI vystup s funkciou CEC (Consumer Electronc Control - ovladanie dialkovym ovladacom televizora)
-casovac a EPG
-prip. moznost pristupu na HDD cez LAN, resp. ina moznost zdielania/pouzitia obsahu.

Tipujem, ze by to mohol vediet niektory zo satelitnych prijimacov s HDD, ale zial nemam v nich prehlad.

Vdaka za kazdu informaciu!
Pytkin (7947)|3.9.2009 12:48
okrem toho CEC su to bezne veci a zvlada to snad kazdy satelitny primac ..
dunaj (1030)|3.9.2009 14:56
[quote=Pytkin;239304]okrem toho CEC su to bezne veci a zvlada to snad kazdy satelitny primac ..[/quote]

Ved prave, lenze ja som si stanovil ciel "1 ovladac". Ked som konecne po rokoch vyrazil cely arzenal, nerad by som sa k nemu zase vratil:-)

Upresnujem, ze CEC sa komercne nazyva u kazdej znacky inak:

Sony SmartLink
Panasonic Viera Link
Philips EasyLink
LG Simplink
Samsung AnyNet+
Toshiba Regza Link
Pioneer Kuro Link
Sharp Aquos Link
Technisat Technilink

Ale tieto znacky nevedia nahravat z DVB-S2 a Skylink.
zmrd05 (61)|11.9.2009 16:05
CEC nerozumim, tedy ani konkretni cil, co by navzajem melo s cim jak komunikovat
(jako napr. recorder automaticky spousteny nejakym jinym strojem (televizi nevo receiverem) ?)
ALE pokud jde o to mit jen 1 ovladac, pak, pokud jsou to vsechno stroje ovladane dalkovym ovladacem IR (infrared) (pozn.: nekter PC komponenty i také dálk.ovl (velmi ojedinělé) funguji na jine freq.) ..... pak toto řeší nějaký z rodiny Logitech HARMONY.
Také jeden vlastním. Pouze je nutné mít PC s přístupem k internetu, jinak tento dálkový multiovladač nelze "naštelovat".
dunaj (1030)|11.9.2009 17:01
[quote=zmrd05;240273]CEC nerozumim, tedy ani konkretni cil, co by navzajem melo s cim jak komunikovat
(jako napr. recorder automaticky spousteny nejakym jinym strojem (televizi nevo receiverem) ?)
ALE pokud jde o to mit jen 1 ovladac, pak, pokud jsou to vsechno stroje ovladane dalkovym ovladacem IR (infrared) (pozn.: nekter PC komponenty i také dálk.ovl (velmi ojedinělé) funguji na jine freq.) ..... pak toto řeší nějaký z rodiny Logitech HARMONY.
Také jeden vlastním. Pouze je nutné mít PC s přístupem k internetu, jinak tento dálkový multiovladač nelze "naštelovat".[/quote]

http://en.wikipedia.org/wiki/HDMI#CEC

To nie je o prepinani univerzalneho ovladaca. Je to o automatickom zapnuti/vypnuti, vstupu do menu a pohybe v nom, atd... prostrednictvom HDMI kabelaze. Napr. sa ti nikdy nestane, ze sa pohybujes v menu zariadenia, ktoreho obraz prave nevidis na TV.
Pytkin (7947)|11.9.2009 17:06
osobne si moc neviem predstavit ovladat trebars ovladacom od TV vsetky zariadenia .. sak tak chyba 90% tlacidiel , co treba .. ovladace bude treba furt .. alebo jedno univerzalne , co je podla mna tiez na hovno .. mne teda 8 ovladacov nevadi .. denne pouzivam 5 .. ostatne len sem tam ..
dunaj (1030)|11.9.2009 17:39
[quote=Pytkin;240281]osobne si moc neviem predstavit ovladat trebars ovladacom od TV vsetky zariadenia .. sak tak chyba 90% tlacidiel , co treba .. ovladace bude treba furt .. alebo jedno univerzalne , co je podla mna tiez na hovno .. mne teda 8 ovladacov nevadi .. denne pouzivam 5 .. ostatne len sem tam ..[/quote]

Ovlada sa to vacsinou sipkami v 4 smeroch, OK a Exit + 4 farebne tlacitka ako na teletexte. Ono to nie je o pocte tlacidiel, ale skor o intuitivnosti ovladania. V tvojom pripade zrejme rozdiel asi ako medzi VW (tlacidiel ako v lietadle) a BMW (minimum tlacidiel):-)
Pytkin (7947)|11.9.2009 17:41
no .. fakt tu mam vela ovladacov , kde so sipkami proste nevystacis .. mozno ty nemas take gerety ..
dunaj (1030)|11.9.2009 17:42
[quote=Pytkin;240289]no .. fakt tu mam vela ovladacov , kde so sipkami proste nevystacis .. mozno ty nemas take gerety ..[/quote]

Ved prave: ja ich totiz ani nechcem:-)
Pytkin (7947)|11.9.2009 17:59
dunaj : to by ma zaujimalo trebars jaky mas dvd/br/hdd prehravac , kde vystacis s sipkami .. detto satelit .. projektor .. atd ..
dunaj (1030)|11.9.2009 18:30
[quote=Pytkin;240293]dunaj : to by ma zaujimalo trebars jaky mas dvd/br/hdd prehravac , kde vystacis s sipkami .. detto satelit .. projektor .. atd ..[/quote]

Keby nemeskala vyroba, tak:

Ad 1. Popcorn Hour C-200
Ad 2. Panasonic BS850EGK
Ad 3. Panasonic PT-AE4000

a ako atd, napr. Sony Playstation 3

Vsetko CEC kompatibilne.
Pytkin (7947)|11.9.2009 20:57
dunaj : ako budes prepinat trebars zvuk na dvdcku cez CEC ?
dunaj (1030)|11.9.2009 21:11
[quote=Pytkin;240316]dunaj : ako budes prepinat trebars zvuk na dvdcku cez CEC ?[/quote]

Musis sa vyjadrit konkretnejsie. Ale napr. hlasitost teraz ovladam tak, ze ked stlacim sipku dole na ovladaci TV, na obrazovke sa objavi ukazovatel hlasitosti domaceho kina a na displayi mojho receivera ubudaju cislice.

Myslis snad, ze ti vyrobcovia na to nemyslia? Mozno mas pravdu v tom, ze nepojdu ovladat uplne vsetky funkcie, tiez nemozem prepinat equalizer, to musim zobrat druhy ovladac, ale to bezne nepouzivam.

Ak pojde obraz cez HDMI, stlacis Option a zobrazi sa ti menu pristroja, ktory je na prisl. HDMI pripojeny.
Pytkin (7947)|11.9.2009 21:33
ano hlasitost je bezna funkcia .. aj moja telka celkom spolupracovala s reprakmi a vedela ovladat hlasitost , zapnutie a podobne .. ale to je vsetko ... ale ako budes ovladat prepinanie zvukovej stopy na DVDcku .. tlacitko AUDIO .. to teda ja osobne pouzivam skoro stale .. k tomu budes potrebovat originalne ovladanie .. a sme pri tom ..
jarino1978 (8045)|11.9.2009 22:34
[quote=Pytkin;240321]ano hlasitost je bezna funkcia .. aj moja telka celkom spolupracovala s reprakmi a vedela ovladat hlasitost , zapnutie a podobne .. ale to je vsetko ... ale ako budes ovladat prepinanie zvukovej stopy na DVDcku .. tlacitko AUDIO .. to teda ja osobne pouzivam skoro stale .. k tomu budes potrebovat originalne ovladanie .. a sme pri tom ..[/quote]

možno má zadané v preferenciách default CZ audio a sub. A o to ostatné sa postará player.
Čiže možno mu vyhovuje default CZ a iné jazyky nezájem....


A ešte sa možno pozabudlo na makrá... To dokázal aj ovládač z av receivera , čo som mal kedysi od roku 2001...
Pytkin (7947)|12.9.2009 00:24
jarino : nerob sa ze nerozumies o com hovorim .. proste CEC je fajn , ale dialkovym ovladacom od televizora dokazes ovladat zakladne funkcie .. ale nikdy nie do takej miery , ze mozes zahodit vsetky ostatne ovladace .. to uz je rozumnejsie nejake multi ovladanie .. trebars tie spominane Harmony .. to uz dokaze nahradit vsetky ovladace ..
jarino1978 (8045)|12.9.2009 15:47
[quote=Pytkin;240333]jarino : nerob sa ze nerozumies o com hovorim .. proste CEC je fajn , ale dialkovym ovladacom od televizora dokazes ovladat zakladne funkcie .. ale nikdy nie do takej miery , ze mozes zahodit vsetky ostatne ovladace .. to uz je rozumnejsie nejake multi ovladanie .. trebars tie spominane Harmony .. to uz dokaze nahradit vsetky ovladace ..[/quote]

:)
no veď to je jasné. takých bláznov, čo majú na stolíku 5 a viac D.O. je asi viacero:)
aj ja medzi nich patrím, priznávam, že mám jeden ovládač komplet naprogramovaný na všetky mašiny, na každý vstup je limit maximálne 14 príkazov. programujem ho jednoducho, vedľa seba dáš obidva ovládače a programuješ prílušné tlačítka len prenesením jednotlivých príkazov. je to síce geniálne, ale aj tak mám radšej tú kopu ovládačov...večer, keď som už unavený, tak siaham po tom univerzálnom DO...
často používam makrá, čiže v jednom tlaťítku napríklad preset : zapnúť TV, zapnúť satelit, zapnúť av receiver, nastavenie vstupu na TV.....
dunaj (1030)|21.9.2009 16:13
Je tu prva lastovicka:

novy FW pre TechniSat HD8-S

-podpora HDMI CEC s nazvom "Technilink"

http://www.marcush.de/2009/09/13/firmware-update-2-40-0-5-fur-technisat-hd8-s-mit-wlan-und-hdmi-technilink/

rychlo to niekto vyskusajte, co ho mate doma:-)
jehoun (8)|20.1.2010 17:33
[quote=dunaj;241397]Je tu prva lastovicka:

novy FW pre TechniSat HD8-S

-podpora HDMI CEC s nazvom "Technilink"

http://www.marcush.de/2009/09/13/firmware-update-2-40-0-5-fur-technisat-hd8-s-mit-wlan-und-hdmi-technilink/

rychlo to niekto vyskusajte, co ho mate doma:-)[/quote]

Vlastním TechniSat HD8-SX (SW 2.40.13.3) a TV Panasonic TH-42PZ80E a můžu potvrdit funkčnost "TechniLink" s "Viera Link"
dunaj (1030)|20.1.2010 17:50
[quote=jehoun;261332]Vlastním TechniSat HD8-SX (SW 2.40.13.3) a TV Panasonic TH-42PZ80E a můžu potvrdit funkčnost "TechniLink" s "Viera Link"[/quote]

Vdaka za info. Takze ovladanie STB zvladnes s ovladacom z TV. Aj sa STB sam zapne, ked prepnes TV na prislusny HDMI vstup? Cize ziadne problemy?
jehoun (8)|22.1.2010 21:41
[quote=dunaj;261336]Vdaka za info. Takze ovladanie STB zvladnes s ovladacom z TV. Aj sa STB sam zapne, ked prepnes TV na prislusny HDMI vstup? Cize ziadne problemy?[/quote]

Já používám pouze ovládání od STB. Dám zapnout STB ze Stand By a pokud je v něm i TV tak se automaticky zapne (samozřejmě s příslušným vstupem HDMI) a pokud dám STB do stand by tak se do něj opět automaticky přepne i TV. Pokud TV běží a zapnu STB tak se TV automaticky přepne na příslušný vstup HDMI (zobrazí se EC/SAT). Ovládat STB DO od TV jsem ještě nezkoušel, vyzkouším a dám vědět...