Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Philips 32PFL5604H - připojení k NTB jako monitor

pmlynar (5)|28.10.2009 19:21
Jak propojit tuto TV s NTb Acer TravelMate5620? U NTB mám výstup VGA u TV taky, tak bych pomocí kabelu VGA x VGA propojil video. Jak ale na audio? Poraďte nějaký konkrétní kabel, který by přenesl zvuk (nejlépe přímo odkaz na nějaký produkt) v kombinaci s VGAxVGA videem. Jsem laik. Díky za pomoc.
vivid.sk (11472)|28.10.2009 19:27
To zavisi od toho, ake ma TV analogove vstupy (pre konkretny D-SUB zdroj a ci vobec ma)
Bezne sa pouzivaju cinche, no pri pouziti VGA (D-SUB) vstupu, casto aj 3.5jack. Prestuduj manual, alebo si pozri zadnu stranu TV.
Prelude74 (25)|28.10.2009 22:47
Si s tymto TV spokojny? Co mas pripojene ako zdroj signalu TV vysielania?
pmlynar (5)|29.10.2009 07:34
[quote=Prelude74;246002]Si s tymto TV spokojny? Co mas pripojene ako zdroj signalu TV vysielania?[/quote]

Přijímám DVB-T (ČT) a analog (NOVA, PRIMA). Jsem s kvalitou obrazu spokojen. Video (avi), foto, mp3 z ext. HDD jdou také přehrávat v pohodě. Ovládání jednoduché přehledné. Automatický formát - super. Design Philipsu se mi líbí. Myslím že poměr cena / užitná hodnota je super.

Jinak co se týká připojení k NTB, tak jsem v manuálu našel toto.
Bez názvu.JPG
Prelude74 (25)|29.10.2009 14:53
Vdaka za info a za hodnotenie, tusim to bude dobra volba
pmlynar (5)|29.10.2009 15:01
[quote=pmlynar;246012]Přijímám DVB-T (ČT) a analog (NOVA, PRIMA). Jsem s kvalitou obrazu spokojen. Video (avi), foto, mp3 z ext. HDD jdou také přehrávat v pohodě. Ovládání jednoduché přehledné. Automatický formát - super. Design Philipsu se mi líbí. Myslím že poměr cena / užitná hodnota je super.

Jinak co se týká připojení k NTB, tak jsem v manuálu našel toto.[/quote]

Tuším správně že se jedná o propojení kamelem s 3,5mm jackem na obou koncích, nebo by to mohlo být něco jiného? Bude to 100% fungovat?
vivid.sk (11472)|29.10.2009 17:01
Ano, pojde to (ved si si to sam nasiel v manuale :D)
Prelude74 (25)|3.11.2009 12:04
Ako dopadlo prepojenie NB s touto TV? V jednej recenzii (pokial ju este najdem, pripojim link) totiz prave v tomto ohlade nedopadla najlepsie... Aj podla prilozenych obrazkov bolo vidno, ze by z toho clovek nebol nadseny?
S akym rozlisenim si to prepojenie skusal?
pmlynar (5)|5.11.2009 10:03
[quote=Prelude74;246798]Ako dopadlo prepojenie NB s touto TV? V jednej recenzii (pokial ju este najdem, pripojim link) totiz prave v tomto ohlade nedopadla najlepsie... Aj podla prilozenych obrazkov bolo vidno, ze by z toho clovek nebol nadseny?
S akym rozlisenim si to prepojenie skusal?[/quote]

Včera jsem koupil kabely a propojení se podařilo. Funguje obraz i zvuk, jen je ten obrar takový rozostřený, nevím čím to je. Možná to půjde upravit v nastavení NTB, nebo že by to bylo "nekvalitním" přenosem VGA kabelem? Dokáže někdo poradit, jak nejlépe nastavit NTB aby byla funkce LCD jako monitoru co nejlepší?
1hroch (865)|5.11.2009 10:34
Zkus se podivat do manualu, myslim, ze to bude podobne jako u pfl7864h - pisou toto:
V navodu str. 42 pisou:
Připojení počítače
Než počíta: připojíte k televizoru:
V počítači nastavte o • bnovovací frekvenci
obrazu na hodnotu 60 Hz.
• V počítači nastavte podporované rozlišení
obrazu.
• Povolte možnost [Režim PC] v nabídce
(viz ‘Ruční úprava nastavení obrazu’ na
straně 17)[Obraz] a nastavte formát
obrazu na hodnotu [Nepřepočítaný].
Připojte počítač pomocí jednoho
z následujících konektorů:
Poznámka
•• Připojení přes rozhraní DVI nebo VGA
vyžaduje další zvukový kabel.

viz: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=21667

Asi je potreba nastavit na Notebooku rozliseni, jake ma nativne TV, aby nemusela prepocitavat. A v TV Rezim PC, coz podle me zpusobi, ze signal z VGA jde primo bez prepocitavani na panel LCD.
Pavlis (171)|5.11.2009 11:10
jj je treba nastavit spravnou frek a neprepocitany rezim (coz by mel bejt 1:1 pixel mapping) a pak ja mel treba stahnutej overscan v ovladacich na 70procent takze i to opravit. Ale po tomto nastaveni mam obraz pres hdmi tak ja ma bejt. Zvuk mi sice nejde, ale to pricitam sve neschopnosti ho sprovoznit v ubuntu. Zajimave je ze z toho 3,5 jacku to bere stereo pro vsechny hdmi ale jen v pripade ze je pouzit kabel dvi-hdmi ci redukce z dvi. U hdmi-hdmi propoje to nejde, ale jista logika v tom je.