Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Winfast tv2000xp expert

agregatos (6)|23.2.2007 00:07
Prosím poraďte.Mám dva problémy s touto kartou. 1.nejde zvuk z tv tuneru pouze šumí,ale ze vstupu přes sinče zvuk jde normálně i se nahraje.už nevím co by se kde mělo nastavit vyzkoušel jsem snad všechno.2.obraz je rušenej nějakými pruhy a je jedno jaký vstup do karty použiju.používám program PVR2.kartu mám novou nevím jestli je chyba tam nebo v nastavení.
Image0220-1639(TV8)[3].jpg Image_0220-1138(CVBS)[8].jpg
Ivo Mašek (10205)|23.2.2007 08:46
[QUOTE=Althon2600+,deska MSI MS-6712ATX,1GB ram;135578]Prosím poraďte.Mám dva problémy s touto kartou. 1.nejde zvuk z tv tuneru pouze šumí,ale ze vstupu přes sinče zvuk jde normálně i se nahraje.už nevím co by se kde mělo nastavit vyzkoušel jsem snad všechno.2.obraz je rušenej nějakými pruhy a je jedno jaký vstup do karty použiju.používám program PVR2.kartu mám novou nevím jestli je chyba tam nebo v nastavení.[/QUOTE]
Co se týče pruhů, tak chyba není ani v tuneru, ani v nastavení. Je to frekvenční rušení od "něčeho" v PC. Zkus změnit PCI.
Co se týče toho zvuku, tak si pohraj s nastavením v menu.
agregatos (6)|23.2.2007 09:09
PCI jsem vyměnil bez výsledku.Audio jsem zkusil snad všechny možnosti je mi divný že zvuk z AV Line-in jde normálně.
co by mohlo rušit obraz?
Ivo Mašek (10205)|23.2.2007 09:32
Uvedu příklad z mé zkušenosti.
Na posledním slotu PCI mám větrák, tzv "půlměsíc" (ten PCI je tudíž nepoužitelný) Tv tuner jsem umístil do PCI slotu nad ten větrák = stejné rušení, jako máš ty. Tv tuner jsem umístil tedy ještě výše, a do prázdného jsem dal síťovou kartu = pohoda.
Ještě před tím jsem měnil IDE kšandy za stíněné = také to pomáhá.
A ještě před tím jsem musel vyměnit PC zdroj (to už jsme v daleké minulosti) = velmi to pomohlo. Dnes snad již rušící zdroje neexistují. To bylo opravdu v počátcích.
Tak to jsou možné poruchy signálu.
Zkus jednu věc: Pusť si tv na počítači a vyndej přívodní koax. Tv signál ti sice zmizí (budeš mít pravděpodobně černé zrnění), ale uvidíš, nebo neuvidíš ty proužky. Pokud je uvidíš, je rušení od "něčeho" v PC (velmi špatně se odstraňuje a neexistuje jednotný postup), a když je neuvidíš, tak přichází rušení z kabelu.
agregatos (6)|23.2.2007 11:39
když odpojim oba vstupy tak je obraz modrý čistý tak nevim jestli to je bez rušení nebo to dělá software. ještě se chci zeptat na ten zvuk.děkuji
ještě kde se daj koupit ty věcičky z vašeho webu a jaký je mezi něma rozdíl
mám rod. dům na rozvod je napojeno 2xTV+video+komp
Ivo Mašek (10205)|23.2.2007 11:58
[QUOTE=Althon2600+,deska MSI MS-6712ATX,1GB ram;135619]když odpojim oba vstupy tak je obraz modrý čistý tak nevim jestli to je bez rušení nebo to dělá software. ještě se chci zeptat na ten zvuk.děkuji
ještě kde se daj koupit ty věcičky z vašeho webu a jaký je mezi něma rozdíl
mám rod. dům na rozvod je napojeno 2xTV+video+komp[/QUOTE]
Rozdíl mezi těmi "věcičkami" není prakticky žádný. Ta hranatá věcička se vyrábí v Německu, a ta kulatá v USA. Já vlastním tu kulatou a zakoupil jsem ve velkoskladě OMAT v Jirkově, kde bydlím. http://www.omat.cz/
Nerozumím tomu výrazu "oba vstupy". Tuner má pro tv signál pouze jeden vstup. Pokud jsi ho odpojil a proužky se ztratily, pak je rušení po koaxu. Mrkni ještě sem: https://www.tvfreak.cz/bastlirna/
agregatos (6)|23.2.2007 12:59
myslím AV-in a koaxial.pokud odpojim koax. tak obraz z AV-in (satelit-vlastní kabel ne domovní rozvod) je rušenej a obráceně (odpojen vstup AV-in zapojen koax.)je to rušený stejně.
Ivo Mašek (10205)|23.2.2007 13:14
Jo ták. Tak to bude ten problém rušení, pravděpodobně. Jestli ty dva kabely jsou taženy pospolu, tedy vedle sebe, nebo se někde kříží, tak potom ten koax vyměň za nějaký, který má kvalitní opletení. Kabelovka něco takového používá.
agregatos (6)|23.2.2007 16:55
teď jsem si vzpoměl problém rušení obrazu začal když mi vyměnili desku,pamětia procesor s chladičem vše bazaroví mohlo by to být něco z toho.Předtím jsem měl TV kartu items itv-301.procesor duron1.2 ,ram 256 obraz byl špatný kvality a o nahrávání nemohla být ani řeč ale bez rušení.
Ivo Mašek (10205)|23.2.2007 19:29
Pokud máš možnost, zapůjč si jiné paměti (RAM) a vyzkoušej. Výsledek ti neumím říci dopředu (to asi nikdo), proto mluvím o vyzkoušení.
(proč je přiložen ten obrázek - nevím. Já ho sem nedával, ani ho nemám ve své databázi. .......nerozumím tomu.)
default_572.jpeg
agregatos (6)|23.2.2007 19:44
pokusím se prozatím děkuju
vladoc (456)|23.2.2007 20:05
Ja som mal rovnaký problém, keď som mal MB ABIT SA7. Problém sa vyriešil výmenou MB. Teraz mám ASUS P4P800-X a pruhy sa už nikdy neobjavili.