Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic Dmr-ex88ep

Kebule (63)|29.6.2008 23:04
Je někdo vlastníkem tohoto rekordéru? Chtěl bych se zeptat, zda na USB jde připojit externí disk o kapacitě např. 250GB. Četl jsem že dokáže číst pouze do 128GB, FAT16, FAT32, formát NTFS nepodporuje. Má s tím někdo zkušenost?
pecar (16)|1.7.2008 14:51
mam cerstvo novy tento rekorder, ale nemam ako vyskusat to co potrebujes, nakolko nemam ziadny externy HDD, max. 4 GB USB kluc, ten funguje.........
jirka2222 (3)|8.7.2008 15:20
a umí to přehrát z té USB paměti film třeba divx? Díky
JeanPre (5)|9.7.2008 00:49
Ahoj.Mám na něj taky zálusk nebo možná i na 78, ale potřebuji plnohodnotné EPG (tj. alespoň na týden dopředu). Funguje Ti to prosím. Mám plazmu TH-37PX80E a tam je EPG ořezáno jen na aktuální a následující pořad. Jinak s tím hdd by mě to taky zajímalo. Díky za odpověď.
Lark (365)|12.7.2008 23:03
Na těch rekordérech je EPG plnohodnotné ~na týden dopředu.
Xaver (149)|25.7.2008 13:15
[QUOTE=Kebule;183273]Je někdo vlastníkem tohoto rekordéru? Chtěl bych se zeptat, zda na USB jde připojit externí disk o kapacitě např. 250GB. Četl jsem že dokáže číst pouze do 128GB, FAT16, FAT32, formát NTFS nepodporuje. Má s tím někdo zkušenost?[/QUOTE]

Mam doma tento rekorder, ale nemam cas ho zatim moc vyzkouset. Napisu co je v manualu,
coz v pripade Panasonicu byva 100% pravda. Casem to SNAD i overim...

Podle manualu str.13. umi pouze usb disky (tim myslim usbhdd i usbflash) do 128GB, FAT16, FAT32.
Format NTFS aj. nepodporuje.
Neumi napajet externi USB disk, nepodporuje multičtečky. Ma USB 2.0 highspeed = 480Mbit/s.
Nektere USB disky vubec nemusi fungovat :-(

Pozn. slabsi EX78 ma pouze USB 1.1 = USB 2.0 fullspeed = 12Mbit/s viz. http://www.panasonic.co.uk
tf (9)|1.8.2008 21:36
[QUOTE=JeanPre;184272]Ahoj.Mám na něj taky zálusk nebo možná i na 78, ale potřebuji plnohodnotné EPG (tj. alespoň na týden dopředu). Funguje Ti to prosím. Mám plazmu TH-37PX80E a tam je EPG ořezáno jen na aktuální a následující pořad. Jinak s tím hdd by mě to taky zajímalo. Díky za odpověď.[/QUOTE]

Nastav si jako zem místo Česka Švédsko a budeš mít EPG tak jak má být.
Xaver (149)|6.8.2008 14:05
To Leko:

Ahoj, tady jsou odpovede:
Predevsim ...rekorder ma USB a SDHC ctecku (budu rozlisovat od SD karty)

1. Naozaj nedokaze nahrat na svoj disk divx z usb alebo sd karty ?
DivX umi prehrat z CD/DVD pouze nektere/USB ale neumi nijak kopirovat na HDD
Nezkousel jsem, ale proste v menu kopirovani neni jen prehrani. Takze nejde!
Neumi DivX z SD ctecky (z SD ctecky umi prehrat a zkopirovat na HDD JPG a video natocene kamerou).

2. Neskusal si pripojit cez usb nieco ine ako key - napr. disk a pod ... da sa to ?
Zkousel jsem externi usb notebookovy disk 4GB FAT32 s hudbou, napajeny pres USB
kupodivu se roztocil (i kdyz dle navodu napajeni nema byt zapojeno) ale to bylo vse.
Mozna kdybych mel adapter 5V tak by se to rozbehlo.
Nema smysl to zkouset, v ostatnim zcela plati to co jsem psal vyse.
Podle me pri kapacitach a cenach SD karet je lepsi reseni SDHC karta 16GB a ctecka.
Pri velke kapacite HDD a velkem poctu souboru bude dlouho trvat i nacteni struktury adresaru.
Muze byt treby i 5 minut. Muj odhad z reakci na USB flash disk.
Ale hlavne je tu problem z pouzitelnosti pri prehravani z USB viz bod 4.

3. Ako dokaze zobrazit titulky ked prehrava divx ?
DivX titulky jsme nezkousel, ale budou asi stejne jako u predchoziho modelu EX77/78.

4. Narazil si na nieco co je fakt vazna chyba ?
Chybi me toto.
Jako jukebox MP3/JPG je nepouzitelny, protoze pri nahravani z TV
umi soucasne prehravat pouze z:
- DVD mechaniky VIDEO/MP3/JPG
- HDD VIDEO

Pokud se zacne nahravat z TV a prehravas MP3,JPG z USB, pak se prehravani prerusi
a do ukonceni nahravani nelze nic s USB delat - je nedostupne.

Pri prehravani MP3 me chybi (moc jsem to nestudoval - mozna jsem ji jen nenasel)
moznost nahodneho prehravani a vytvoreni playlistu.

Dale pri nahravani z TV neni mozno na HDD editovat, mazat video (k MP3 a JPG na HDD se nedostanes)
pouze prehravat.

Novy model ma vsak i vylepseni ale ty jsem popsal vyse.
Rozhodne jako jukebox to neni a myslim ze rekorder od zadne znacky neni a nebude.

Takze castecne sklamani z USB, me netlacili penize, tak je to OK.
Jinak staci koupit lonsky mode EX87 a MP3 si vypalit na DVD, mel by je umet prehravat z DVD
- jeste si to over u majitele.

HTPC naproti tomu ma zas problem s prilisnou universalnosti sw a tak nachylnosti k tuhnuti.
Vice by jsi ho opravoval nez pouzival.
HTPC bych nestavel.

Jako jukebox doporucuji kombinaci rekorder EX87 cca 8000,- Kc a domaci kino s USB napr. SC 465
cca 7000,- Kc. A mas i zesilovac, repro... za stejnou cenu
Do USB v kine strcis USBflashdisk a vesele prehravas bez ohledu na nahravani z TV.
Krome toho EX87 umi udelat JPG fotoalbum na HDD.
leko (78)|6.8.2008 14:56
ahoj. - dik moc za odpovede.

Pozeral som teraz na spicifikacie Pioneer LX-61D ano ma mensi disk, ale v podstate absolutnu volnost ohladne toho co na neho ulozis plus ma pripojitelnost cez LAN....
hmm - idem pozriet ci ho nahodou u nas niekde nemaju ... asi to bude lepsia volba ako ex88ep
Xaver (149)|6.8.2008 16:41
No Pioneer bych si asi nevzal... moc penez a nebude umet o moc vice.
Nejvetsi problem je soubeh dvou operaci - nahravani a prehravani.
Vsadim se ze taky nebude umet prehravat z USB resp. HDD pri nahravani z TV.

z hlediska ulozeni na HDD to nebude to o moc lepsi snad jen DivX umi navic kopirovat na HDD.
...a taky uz jsem cetl na zahranicnich forech ze nadavaji na nedodelany software, rekorder tuhne,
nevypaluje DVD uz po mesici pouzivani.

Mam pocit ze neumi nahrat z HDD na USB (to umi jen Philips a Samsung z roku 2008,
ale oba jsou casto kritizovani jako poruchove),

Az se dozvis vice nebo si ho koupis, dej vedet do fora...zaloz nove tema Pioneer LXD!

Drzim palec pri vyberu!
leko (78)|6.8.2008 22:13
no precital som kde co, presiel som fora aj v eng. aj v cz ... a ten pioneer Pioneer LX-60D ci 61 vyzeraju ze dokazu na HDD ulozit vsetko resp. hocico .. z usb ...
vedia prehravat aj divx z usb aj z HDD co je celkom fajn ... ale na druhu stranu mas uplnu pravdu, ze za tie prachy je to malo ;( Dalsi problem je, ze na Slovensku ho nekupis ... v Cechach je v kde akom inet shope a u nas na "dalekom vychode" ;) ked som volal priamo predajcom pioneer tak mi povedali, ze to je horuca novinka a LX-61D nemaju ..max sa da kupit PIONEER DVR-560HX ... Takze ak by som ho chcel musim ho kupit v cechach ... A ked uz som pri tom neviete poradit nejaky obchod v brne kde by ho mohli mat ?
---------

Ono "vtipne" je, ze momentalne som zatial majitelom nevybaleneho panasonicu DMR-EX88, ktory som trosku neuvazene objednal cez inet ked som si precital tvoje "doporucenie" a dnes prisiel, ale mam moznost ho este vratit kedze je kupeny cez net ... uz by som ho aj vybalil a nahodil, ale ked som dnes prechadzal net zistil som, ze ma vela obmedzeni resp. co vsetko nedokaze a tak este silno vaham a hladam. Este by ma zaujimalo, je vobec mozne nejak dostat z HDD disku toho EX88 to co tam nahram z TV ? Dufam, ze aspon napalit sa to da ... dost ma nastvalo, ze s sd karty neprecita nic ine len jpg a panasonic video, z usb vie tusim len mp3 a divocina je, ze ked pozeram napr. divx z usb tak mi v tom case nezacne nahravat to co som si nastavil ... to je hodne na prd.
Xaver (149)|7.8.2008 12:05
To:leko

Mam polovinu rodinky na SK, tak to tam trochu znam.Neni to zas tak spatny ;-)

Pioneer se prodava v CZ Basys viz http://www.basys.net.
Brne napr. Prodejna Basys v Tesco na Vídeňské

Jen tusim co pozadujes po DVD rekorderu...neco jako JUKEBOX na video/foto/mp3.

To Ti nesplni soucasny zadny rekorder vcetne Pioneera, protoze zatim neumi multitasking nebo-li
2 operace zaroven bez omezeni, protoze tak nebyli od zacatku koncipovany.
Funkce jako MP3/JPG/DIVX jsou postupne prilepovany, krasne je to videt na menu Panasonicu EX88.
To si jeste budeme muset pockat tak 2-3 roky,... pak i ja si koupim novy stroj.

Zameril bych se spis na spolehlivost, cena/vykon, servis a chyby v fungovani - ktere kupodivu
se neustale objevuji i u letosnich modelu vetsiny renomovanych znacek.
Zatim bez chyb jsou Panasonici - nevim o zadne - a malo zavad jsem slysel na Sony 2007 (coz jsou uvnitř Pioneery asi 550HX nicmene mi pripada ze je tento prevleceny Sony je bez zavad narozdil od orginalu).
Pioneer je nejvetsi chrlic novinek, a proto má casto nedodelky a vady, a je neprimerene drazsi.
Zbytek Samsung,Philips,LG je s problemama a mizernym servisem - nebrat ani nahodou!

Zaver
Doporucuji Panasonic nebo Sony.
Pioneer je dle me ponekud nespolehlivy.
Rozhodne nekupovat neznackove veci.

Pioneerem si moc nepolepsis - plnohodnotné multioperce urcite taky neumi (nevim ale vsadim sve boty) - nechal bych si Panasonic EX88. Za par roku koupil novejsi model.

Muj nazor :-)

Pozn.
Pro zajimavost uvedu rychlost kopirovani na HDD
z CD s MP3 600MB zkopiruje za 25 minut
z USB MP3 600MB zkopiruje za 7 minut
Soucasne pojmenuje pisnicky z vnitrni databaze GRACENOTE!
wertz (0)|10.8.2008 23:37
prosim mam dotaz, muze mi nekdo napsat v jakem formatu uklada/napaluje na dvd - video z hdd? Jde mi o to ci je mozne dvd napalene na panaku EX88 prehrat i v pc, ci v klasickem divx prehravaci. Je to mpeg2, avi ? Kamos ma nejakej starsi model panasonic a ten neprehra zadne divx video. A to co z nej napali na dvd je divnej format - tusim *ts, kterej nezna zadnej prehravac a musi to pak pracne prevadet do avi. Jak je to u EX88 ? Dik

- jo a kdyz uz to ma usb umi to nacist adresar a podadresare z usb ? nebo to vsechno narve pod sebe a strukturu uplne ignoruje a je z toho bordel ?

dik moc
Xaver (149)|11.8.2008 12:25
[QUOTE=wertz;187313]prosim mam dotaz, muze mi nekdo napsat v jakem formatu uklada/napaluje na dvd - video z hdd? Jde mi o to ci je mozne dvd napalene na panaku EX88 prehrat i v pc, ci v klasickem divx prehravaci. Je to mpeg2, avi ? Kamos ma nejakej starsi model panasonic a ten neprehra zadne divx video. A to co z nej napali na dvd je divnej format - tusim *ts, kterej nezna zadnej prehravac a musi to pak pracne prevadet do avi. Jak je to u EX88 ? Dik
[/QUOTE]

Vypaluje udajne je to mpeg2. Pro prehravani v PC pouze pry staci zmenit priponu souboru.
Divx video umi pouze z DVD.

[QUOTE=wertz;187313]
....usb umi to nacist adresar a podadresare z usb ? ...
dik moc[/QUOTE]

Je to stejne jako v pruzkumniku z Windows
Je mozno zobrazit bud obsah aktualniho adresare nebo strom vsech adresaru.
Zmena adresare se provadi bud ve stromu nebo tlacitky o uroven vys nebo dolu.
Lark (365)|11.8.2008 15:21
[QUOTE=Xaver;187357]
Je to stejne jako v pruzkumniku z Windows
Je mozno zobrazit bud obsah aktualniho adresare nebo strom vsech adresaru.
Zmena adresare se provadi bud ve stromu nebo tlacitky o uroven vys nebo dolu.[/QUOTE]

Mrkni do manuálu, musí se dodržet určitá pravidla ve struktuře adresářů a jejich názvů.
Xaver (149)|11.8.2008 19:34
To Lark:
Popsal jsem to co jsem si vyzkousel na svem Panasonic Dmr-ex88ep.

Na co mam mrknout do manuálu?

V manualu je to ponekud zmatené...uplne jsem to nepochopil..
Myslim, ze pravidla o struktuře adresářů a jejich názvů se spise tykaji pokud vyzadujes urcite poradi prehravani.
Lark (365)|11.8.2008 22:06
Nejde jen o pořadí zobrazování, ale podle názvů složek nejvyší úrovně se rozlišuje typ souboru a u podsložek záleží taky na pořadí skupin písmen a číslic.
Struktura_01.png Struktura_02.png Struktura_03.png
Xaver (149)|12.8.2008 09:57
[QUOTE=Lark;187461]Nejde jen o pořadí zobrazování, ale podle názvů složek nejvyší úrovně se rozlišuje typ souboru a u podsložek záleží taky na pořadí skupin písmen a číslic.[/QUOTE]

Asi si nerozumime...
Prehraje libovolnou adresarovou strukturu (odzkouseno s MP3).

Uvedeny navod je podle me pokud chces prehravat v urcitem poradi.
Jinymi slovy takto vytvorena adresarova struktura je pozadovana jen v specialnich pripadech...
Navod podle me jen mate uzivatele.
Lark (365)|12.8.2008 19:28
[QUOTE=Xaver;187502]Asi si nerozumime...
Prehraje libovolnou adresarovou strukturu (odzkouseno s MP3).

Uvedeny navod je podle me pokud chces prehravat v urcitem poradi.
Jinymi slovy takto vytvorena adresarova struktura je pozadovana jen v specialnich pripadech...
Navod podle me jen mate uzivatele.[/QUOTE]

Až tolik jsem to netestoval a slepě se držel manuálu, kde upozorňujou, že nemusí být některé názvy vidět, nebo že nepůjdou přehrát. Někdy si s tím pohraju. Dík za info.
wertz (0)|12.8.2008 20:26
Nic ve zlem, ale kdyz tak sleduju co vsetko neumi a umi prehravac za 15 tisic cz, neni skoda investovat do hdd recorderu, kdyz se daj za cca stejnou sumu postavit kvalitni htpc, ktore umi daleko vic resp. vsechno, nema problem s upgrade a pod. ?
Nebo proste mas na dva roky hdd recorder panasonic a pak to vrazis do popelnice a koupis neco jine? ;)

Kdyz sem koukal do manualu k panaku ex88ep, tak sem nenasel nic v cem je lepsi nez set top box +hdd, kterej mas levne od upc.
Nejak furt nechapu v com je ta hodnota ex88, ze ste ochotni koupit to za takove prachy.
Ale kdyz to lidi kupujou se nedivim, ze v panasonicu serou na nejake zlepseni porovnatelne z htpc. Ja si myslim ze hdd recorder s obmedzenim jake ma tedka ex88 nema zadnou bodoucnost.
Xaver (149)|12.8.2008 23:09
:-D Proc ne HTPC? ...odpoved je jednoducha.. "nemam rad Microsrot" :-DDD

A ted vazne...
Penize neresim, rekordery drive stavali 20-40 000 pri prumernych platech 15 000, dnes je plat 22 000 a rekorder stoji pouhych 15 000...
Kdo dnes resi cenu je dle me guma.

Neco na zaznam z TV jsem si koupit chtel, no a takhle to dopadlo...
HTPC ma problem v tom ze nikdy nevis, zda Ti pristi den pojede nebo zda budes cely system reinstalovat..
A ja chci rekorder pouzivat nikoliv "opravovat-instalovat".
Coz u rekorderu se "zadratovanym" software (myslim tim od vyrobce spotrebni el.) hrozi jen opravdu velmi velmi vyjimecne (pokud si NEkoupis LG nebo Samsung nebo nejaky noname)

Jednoduche ze...?
Xaver (149)|12.8.2008 23:16
jo a...

Cituji "set top box +hdd, kterej je levne od upc."
Nemam a nechci UPC...
Bohuzel set top box +hdd se velmi casto zasekavaji a to mi dost vadi...
Take to co nahrajes uz vetsinou nikam nedostanes (nevypalis)., to mi taky vadi...


Asi tak..
wertz (0)|13.8.2008 11:51
ok rozumim, argumenty nemas zle ;). V dnesnich dnech je hdd rec. asi nejmene pracna volba, ale taky s minimem moznosti.
Ono to "htpc" bude nakonec za par let i u tebe v obyvaku. Vyvoj je tak nasmerovan, nezastavis to.
wertz (0)|13.8.2008 16:25
resp. neco jako obdoba htpc. vypada to fakt hezky. ;)
Xaver (149)|13.8.2008 17:46
[QUOTE=wertz;187748]ok rozumim, argumenty nemas zle ;). V dnesnich dnech je hdd rec. asi nejmene pracna volba, ale taky s minimem moznosti.
Ono to "htpc" bude nakonec za par let i u tebe v obyvaku. Vyvoj je tak nasmerovan, nezastavis to.[/QUOTE]

Toho dne se desim...
A to jsem z pocitacove branze, to bych mel mit k HTPC blizko ze? ... nebo mozna proto nemam

:-D
Xaver (149)|16.8.2008 21:36
Popisu zde dalsi (dle meho zasadni) nevyhody tohoto rekorderu...

- Pri nahravani z TV nelze pouzivat EPG rekorderu, tedy ani programovat casovac nahravani pomoci EPG,
Nastavit pořad v casovaci lze, ale musi se vse zadat rucne - nazev, cas od do, atd. zatimco v EPG staci
vybrat pouze pořad

- Rekorder neumi editovat cas konce nahravaneho poradu z TV - nelze prodlouzit dobu nahravani
aktualniho poradu.
M.A.S.H. (12)|23.8.2008 19:46
Možno blbá otázka, ale predsa:
Všetky tie obmedzenia sú len softvérové. Neexistuje nejaká novšia (neoficiálna) verzia toho firmware?
Dnes sa takto upravuje kde-čo, žeby DVD rekordér nešiel? Samozrejme viem, že potom bude po záruke, ale bol by to plne funkčný stroj...
Xaver (149)|23.8.2008 22:07
[QUOTE=M.A.S.H.;189058]Možno blbá otázka, ale predsa:
Všetky tie obmedzenia sú len softvérové. Neexistuje nejaká novšia (neoficiálna) verzia toho firmware?
Dnes sa takto upravuje kde-čo, žeby DVD rekordér nešiel? Samozrejme viem, že potom bude po záruke, ale bol by to plne funkčný stroj...[/QUOTE]

...obavam se ze se neobjevi.. :-(
Urcitou sanci je pak nahrani sw v budoucnu z napr. modelu roku 2010, ale asi to nepujde.
Udajne si pri upgrade sw rekorder hlida nejake cislo, snad aby se nenahral spatny sw urceny pro jiny model
a rekorder by nefungoval
Blue (62)|31.8.2008 23:06
Mna by zaujímalo ako to je u panáka s pomenovaním nahrávok u dvbt (EPG) a tiez ked sa nahráva z analogu (TXT) v situacii ked posuniem zaciatok nahravania cca 5-10 minut pred proklamovaný zaciatok napr. filmu. Napadajú ma dve varianty:
a) nahravka sa pomenuje podla programu, ktorý už koncí (čo je naprd)
b) nejak inteligentne sa to posúdi a nahrávka sa pomenuje podla najdlhšie trvajucemu celku (teda nahrávku mám pomenovanú správne)
ale možno to je úplne ináč ? alebo na to šlúži nejaká finta ?

Díky
Xaver (149)|1.9.2008 10:03
[QUOTE=Blue;190037]Mna by zaujímalo ako to je u panáka s pomenovaním nahrávok u dvbt (EPG) a tiez ked sa nahráva z ....ale možno to je úplne ináč ?Díky[/QUOTE]

je to úplne ináč ... :-)


Pořad si vybereš v EPG (EPG vypada jako TV program v casopisu) tim ze najedes na konkretni nazev a
zmacknes tlacitko OK. Vypisou se Ti vsechny udaje o poradu: TV stanice, nazev, od-do, atd.
Toto upravis napr. cas nahravani... a zmacknes tlacitko OK.

Pak uz se nic nemeni, pokud sam nic neudelas...

Pomoci EPG bude asi casem moznost zachytit presny zacatek a konec poradu, aj. presuny...
Zatim vsak nikoliv.
Lark (365)|1.9.2008 11:35
To pojmenování nahrávky se ti dosadí taky samo z vybraného pořadu v EPG a pokud chceš, můžeš ho taky zeditovat před potvrzením, nebo ho můžeš změnit i dodatečně po nahrání :-E
buddyo (5)|14.12.2008 03:40
Zdravím, chtěl bych se zeptat na věc, která se už řešila u jednoho ze starších modelů, ale v podstatě nedořešila. Mám STB zapojený do DVD přes SCART, a DVD přes druhý SCART do TV. Můj problém je následující. Jakmile dám nahrávat film z HDD na DVD-R rychlostí 1:1, film se začne přehrávat a já ho musím celý sledovat dokud není kopírování dokončeno. Jenže to je celkem problém, když bych rád sledoval signál z STB. Je nějaký způsob, jak dát toto kopírování "na pozadí", případně jiný způsob jak to vyřešit? Předem díky za všechny rady.
Lark (365)|14.12.2008 14:11
[QUOTE=buddyo;206803]Zdravím, chtěl bych se zeptat na věc, která se už řešila u jednoho ze starších modelů, ale v podstatě nedořešila. Mám STB zapojený do DVD přes SCART, a DVD přes druhý SCART do TV. Můj problém je následující. Jakmile dám nahrávat film z HDD na DVD-R rychlostí 1:1, film se začne přehrávat a já ho musím celý sledovat dokud není kopírování dokončeno. Jenže to je celkem problém, když bych rád sledoval signál z STB. Je nějaký způsob, jak dát toto kopírování "na pozadí", případně jiný způsob jak to vyřešit? Předem díky za všechny rady.[/QUOTE]

Jestli máš na STB dva SCARTy, tak bych zkusil zapojit STB přímo do TV a na ten druhý bych pověsil DVD.
buddyo (5)|14.12.2008 14:40
[QUOTE=Lark;206840]Jestli máš na STB dva SCARTy, tak bych zkusil zapojit STB přímo do TV a na ten druhý bych pověsil DVD.[/QUOTE]

Bohužel ne. Mám tam S-video a pak klasické chince (R,L,video), jenomže to bych musel na STB pokáždé přepínat výstup.
Lark (365)|14.12.2008 15:49
Tož to ti asi neporadím. :-(
oom (36)|14.12.2008 22:28
přehrávaji tyhle nové panasonici vypálená dvd i dvouvrstvá v pohodě nevíte?
sony mého známého má problém s dvouvrstvými vypálenými dvd
Xaver (149)|14.12.2008 23:02
to oom:

odpovim Ti zde na Tvuj dotaz z jineho tema "SonyHXD990":
prosímtě když máš ten panasonic vyzkoušený tak ...rozdíl mezi Panasonic DMR-EX88EP-K a Panasonic DMR-EX78EP-K je ...

O: v hardisku a SD čtečce, a rychlosti USB 1.0 (EX78) a USB 2.0 (EX88)

ještě přemýšlím o LG RHT399H nebo LG RHT398H nebo by jsi mi poradil jiný
...lg prý mají lepší podporu v usb

O: LG nedoporucuji, ma sice lepsi podporu, ale je poruchovejsi, 3 znamy maji 3 nefunkci LG DVD rekordery.
Doporucuji Panasonic, Sony, Pioneer.

přehrávaji tyhle nové panasonici vypálená dvd i dvouvrstvá v pohodě nevíte?
sony mého známého má problém s dvouvrstvými vypálenými dvd

O: vetsinou přehrávají...ale...nekdy proste se nezadari
Na to si budes muset zvyknout ze obcas neco nepujde, zejmena "nestandartni" veci
a funkce-novinky
Xaver (149)|14.12.2008 23:13
[QUOTE=buddyo;206803]Zdravím, chtěl bych se zeptat na věc, která se už řešila u jednoho ze starších modelů, ale v podstatě nedořešila. Mám STB zapojený do DVD přes SCART, a DVD přes druhý SCART do TV. Můj problém je následující. Jakmile dám nahrávat film z HDD na DVD-R rychlostí 1:1, film se začne přehrávat a já ho musím celý sledovat dokud není kopírování dokončeno. Jenže to je celkem problém, když bych rád sledoval signál z STB. Je nějaký způsob, jak dát toto kopírování "na pozadí", případně jiný způsob jak to vyřešit? Předem díky za všechny rady.[/QUOTE]

Kup SCART rozbocku zapoj to nasledovne:
STB - rozbocka - TV a STB - rozbocka - DVD.
buddyo (5)|15.12.2008 00:04
[QUOTE=Xaver;206938]Kup SCART rozbocku zapoj to nasledovne:
STB - rozbocka - TV a STB - rozbocka - DVD.[/QUOTE]

Tím by se to mělo vyřešit. Jak jednoduché, chtělo to jenom zapojit mozek. Díky za radu :)

PS: Pokud by někdo řešil stejný problém, jedná se o toto zařízení:
http://av.itek.cz/prislusenstvi-video-kabely-analog/322090-DeLock-VIDEO-SCART-rozdvojka
losos (2977)|31.1.2009 06:33
[QUOTE=wertz;187313]prosim mam dotaz, muze mi nekdo napsat v jakem formatu uklada/napaluje na dvd - video z hdd? Jde mi o to ci je mozne dvd napalene na panaku EX88 prehrat i v pc, ci v klasickem divx prehravaci. Je to mpeg2, avi ? Kamos ma nejakej starsi model panasonic a ten neprehra zadne divx video. A to co z nej napali na dvd je divnej format - tusim *ts, kterej nezna zadnej prehravac a musi to pak pracne prevadet do avi. Jak je to u EX88 ? Dik

- jo a kdyz uz to ma usb umi to nacist adresar a podadresare z usb ? nebo to vsechno narve pod sebe a strukturu uplne ignoruje a je z toho bordel ?

dik moc[/QUOTE]

Přehrávání v Panasonicu vypálených a uzavřených disků je možné i na PC (bez nutnosti úprav) a i v jiných rekordérech a přehrávačích - je ale možné, že ne ve všech...
PoloTom23 (90)|31.1.2009 17:31
Já myslím že ve všech.Chová se to stejně jako normální DVD, včetně menu.
one.man (6)|6.2.2009 17:24
Nevíte někdo, jak zjistit zbývající kapacitu HDD v GB, u rekordéru Panasonic DMR-EX78EP? Popřípadě kolik místa na hdd zabere jedno zkopírované cd. Děkuji za odpověď.
Xaver (149)|9.2.2009 13:05
To: one.man
Kapacita zbývající na HDD se udává pouze v minutách pro záznam pro video např. u časového programování.

Kapacita jednoho CD (zřejmě myslis s fotkami nebo hudbou) odpovídá kapacitě, kterou zjistíš v počítači.
PoloTom23 (90)|9.2.2009 18:48
A mimochodem volná kapacita se ukáže vždy v pravém rohu nahoře při přepnutí programu, a nebo při mazání záznamu se taky rovnou ukáže zbývající místo a to v obou případech v hodinách a minutách( např. 69:23)
Jirka_D (2)|23.8.2009 13:28
Zdravím, stal jsem se majitelem tohoto rekordéru a rád bych vstoupil do diskuze s následujícími dotazy: je nějak možné zobrazit zbytkový čas - do konce titulu během přehrávání disků DVD, CD a jde to vůbec?
Dále bych rád věděl jak nahrát na HDD film DVD ve zvuk. formátu 3.2.1, aby během přehrávání z HDD byl zvuk zachován - mě to přehrává (z HDD) pořád pouze stereo a nebo to přístroj neumí? Díky za odpověď.
Jirka_D (2)|6.9.2009 15:29
Dobrý den, máte někdo zkušenosti s přehráváním filmů DivX z USB? Mě se většina filmů ​(avi​) po několika minutách začne sekat až se to po chvíli vůbec nedá dívat. Z mé TV Samsung i ze synova neznačkového DVD přehrávače jde přehrávání v pohodě. Díky za Vaše odpovědi. Jirka
PoloTom23 (90)|7.9.2009 15:07
Já mám EX 78 a nic podobného nepozoruji.Pravda je že jsem jenom funkci vyzkoušel, že to jde a hotovo.Divx nepoužívám.
kkllcc (16)|15.5.2010 22:10
Asi to sem nepatří ale nějak mi nejde založit nový příspěvek. Zrovna jsem se stal majitelem DMR EX773 - novinky. Ale nikde jsem tam nenašel plnohodnotné EPG. Je to možné? Nahrávání jde zadat pouze ručně!! Začatek konec název atd.... U 88 je EPG v pořádku, nevíte jak to vypadá u 79,89?
Budu ho muset vrátit a koupit starý typ.... Jinak jak se zapíná EPG? Je na to zvlášt tlačítko na dálkovém ovladači? Protože ovladače všech typů jsou stejné, tak nevím. Dík za odpověď.