Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

HD příjmač Technisat nebo Topfield?

Radim74 (3)|11.10.2010 18:06
Zvažuji koupi HD sat. příjmače Topfield SBI 2050 nebo TechniSat TechniBox SIR a signál přes SKYLINK. Který si myslíte že poskytuje lepší kvalitu obrazu, lepší zpracování atd. Zkrátka co byste vybrali?
jarino1978 (8045)|11.10.2010 19:09
technisat alebo vantage hd. bral by som vantu...
Dagy2 (3153)|11.10.2010 21:31
[quote=Radim74;300948]Zvažuji koupi HD sat. příjmače Topfield SBI 2050 nebo TechniSat TechniBox SIR a signál přes SKYLINK. Který si myslíte že poskytuje lepší kvalitu obrazu, lepší zpracování atd. Zkrátka co byste vybrali?[/quote]
Ak to chceš naozaj na dobrý HD TV a trochu aj lámeš nemčinu tak by som si vybral v tomto momente TechniSat Digit HD8+
- 3 roky záruka
- karta HD+ s nemeckými HD programami na rok v cene
- 2xCI šachta + Conax čítačka
- PVR ready s nahrávaním na USB flash alebo USBHDD alebo SD kartu. Pretáčanie, strih záznamov
- LAN pripojenie
- EPG ukladané na disk, teletext s 900 stranami
kúpil by som k tomu cryptoworks CI-modul a SkyLink kartu
losos (2977)|13.10.2010 03:24
Ano, souhlasím, TechniSat Digit HD8+
je asi dobrý stroj, všichni si jej chválí... - jediné co neumí, je EMU a sdílení (neumí to ani Topfieldy).
Proto bych k němu ještě přikoupil "na hraní" Arivu 200 HD. Je s ní (a s parabolou na motoru) výborná zábava - na A1 (19,2°E) funguje paket BIS TV + 2 péčka a na 39°E zase celý paket Bulsatcom (95 TV kanálů) včetně 6 HD kanálů a 4 péček..., na 42°E jede TRT HD a ovšem i další kódované programy na dalších družicích... ;)
Nic z toho samozřejmě na Technisatech ani Topfieldech nefunguje...
Radim74 (3)|13.10.2010 12:29
Jak je s kvalitou Topfieldu, má někdo zkušenosti?
Rybička (89)|13.10.2010 22:23
[quote=Radim74;300948]Zvažuji koupi HD sat. příjmače Topfield SBI 2050 nebo TechniSat TechniBox SIR a signál přes SKYLINK. Který si myslíte že poskytuje lepší kvalitu obrazu, lepší zpracování atd. Zkrátka co byste vybrali?[/quote]

Ja jsem pro Vantage.Samozřejmě,když ti jde o kvalitu obrazu.I jinak je celkově dobrej.Dobrá by byla tá HD 8000 S-ka.JÁ MÁM VANTAGE hd 7100ts A JSEM S NÍM SPOKOJENEJ.
Peco? (17)|27.10.2010 07:18
Dobrý den,

máte nějaké zkušenosti s přímačem technisat technibox SIR. zvažuju jaký HD přímač koupit a tento se mi zdá že by mohl být dobrý ale moc recenzí není. bude sloužit pro příjem skylink a volné německé programy z astra 19 a 23°.
Hlavní je spolehlivost, rychlost přepínání programů, kvalitní ovladač a cena

nebo je i jiná alternativa?

dekuji
ace960 (394)|27.10.2010 10:51
Riesim podobny problem s vyberom v tomto vlakne:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=25370

Zatial mam v uzsom vybere:
- Technisat Technibox SIR
- TechniSat DIGIT HD8S
- Vantage HD 6000
- Vantage HD 1100

Na Technisat Technobox SIR som nenasiel ziadnu recenziu ale velmi ma laka. Zachytil som o nom nejake negativne skusenosti: http://www.satcentrum.com/forum/?p=show&code=20440
Na druhej strane predajca, od ktoreho to planujem brat, ich par predal a nic sa mu nevratilo. Udajne s uvodnym firmware nevedel vobec nahravat z kodovaneho programu ale uz by to malo fungovat.
ace960 (394)|27.10.2010 12:26
Dakujem za info. Precital som si tu recenziu (aj ked skor to bolo take prve slusne zoznamenie) a v zasade vyzera ten prijimac dobre.
Zaskocilo ma, ze sa neda pozerat na iny kanal ako nahravam a to ani v ramci toho isteho TP ale mne osobne to nevadi, kedze 99% nahravok robim z nocnych repriz serialov ked nepozera nikto doma TV.
Potesil ma test externych diskov.
losos (2977)|27.10.2010 13:39
Moc drahý...
Ariva 200 HD za 2.600 Kč dokáže to samé a ještě mnohem víc... :)
vivid.sk (11472)|27.10.2010 13:40
Inak z testu je zaujimava tato informacia:

[quote]
Záznamy pořízené TechniBoxem nelze zpracovávat na PC z důvodů šifrování dat při nahrávání. Vyplývá to z licenčních podmínek firmy Irdeto.
[/quote]To teda mame ocakavat, ze vsetky "znackove" pristroje budu sifrovat ulozene data? To si radsej kupim Arivu :). [Nastastie len toteoreticky .... :D]
ace960 (394)|27.10.2010 13:46
Ta Ariva 200 HD ma stale prenasleduje :-)

losos: Tvoje (aj inych) rady si velmi vazim. Citam tvoje prispevky. Vidim, ze Ariva 200 HD toho dokaze fakt dost (mnohe z toho nevyuzijem), na druhej strane to vyzera, ze vyzaduje aj dost udrzby a nie je prave spolahliva... to len z postrehov na forach. Alebo mozes potvrdit aj bezproblemovy chod pri dlhodobom pouzivani.

Sifrovanie pre bezneho uzivatela nie je problem, nahram aj pozriem na prijimaci. Pokial treba spracovanie na PC tak to je uz ina vec.
vivid.sk (11472)|27.10.2010 13:59
[quote=ace960;303293]
Sifrovanie pre bezneho uzivatela nie je problem, nahram aj pozriem na prijimaci. Pokial treba spracovanie na PC tak to je uz ina vec.[/quote]

To je prave ten problem. Ked ti odide prijimac, tak mas smolu. Takisto si to nepozries na inom prijimaci (aj toho isteho typu) - co z toho, ze ti ostane HDD plny zaznamu.

Politika providerov je jasna, no mne sa prave toto nepaci a uz len z tohoto dovodu to nebudem podporovat.

A myslim, ze je otazkou casu, ked nam budu chciet provideri "zakazovat", co mozme timeshiftovat (resp pretacat v case) a co nie (reklamy a podobne). A to je cesta do pekiel....
ace960 (394)|27.10.2010 14:11
A to mas pravdu! Na to som nepomyslel. Navyse, co som letmo zachytil tak prave cez Irdeto sa ma zacat aj zabava typu, ze ti nieco vobec nepovolia nahrat! Neviem, ci to ide aj cez Cryptoworks ale nepocul som o tom, zeby sa to praktikovalo.
vprint (136)|27.10.2010 14:16
No mne už sa nepáči aj možnosť, o ktorej sa zmienil pan JéGé, že Irdeto umožňuje prelaďovať prijímač! Toto už zaváňa sci-fi, keď budeme čumieť iba na to, čo nám niekto bude chcieť naládovať do gebulí. Možno je to mienené inak, že ak sa zmenia parametre vysielania, irdeto to urobí za mňa, a ja nemusím prácne hľadať nastavenia, ale to čo už budem robiť, iba čumeť a mleť pantom s chrumkami/křupkami v ruke?
losos (2977)|27.10.2010 14:16
[quote=ace960;303293]...na druhej strane to vyzera, ze vyzaduje aj dost udrzby a nie je prave spolahliva... to len z postrehov na forach. Alebo mozes potvrdit aj bezproblemovy chod pri dlhodobom pouzivani....[/quote]

Už mne tyhle řeči fakt štvou !
Ty si snad myslíš, že poruchy mají jen Arivy ?
Mám ti vyjmenovat, které z přístrojů, co vlastním, měly poruchu v záruční době ? Už jsem to zde uvedl několikrát. HDD DVD rekordéry JVC, Panasonic (4ks), TF 7710 HDPVR dvakrát - (harddisk i zdroj), motor Stab HH90, USB Flash disk 8 GB, meteostanice, atd. (Já mám na ty poruchy strojů opravdu "štěstí"... ;) )
Poruchu nikdy nemělo mé kino Philips, TV LCD Philips 47PFL5603D, CRT TV Sony, plasma Thomson, PremiumX a také moje Ariva 200 HD - pravda, mám ji teprve rok...a funguje bezva, "vyrábím" pro ni settingy - jsou k dispozici zde na fóru.
Kdybys viděl, co ta moje chudinka musí všechno vydržet, než dám dohromady novou verzi settingu, tak by ti jí bylo i líto... - mnohokrát denně restart, výměn USB Flash disků, antén atd., např. tisíce stisků tlačítek na DO..., chudák ovladač... :)

Máme v okolí mezi známými 9 Ariv, poruchu měla jen jedna z nich v lednu 2010 (tuner). Dostal novou a jede dál...

A kdyby nakrásně i ta moje Arivka odešla, je ještě rok v záruce - a potom ji prostě za těch pár korun lehce nahradím novou, nebo si pořídím něco nového, co snad bude v té době ještě lepší. Zatím - dnes - žádný dobrý výběr za dobrou cenu nevidím. A proto ti ho ani nemohu poradit...
ace960 (394)|27.10.2010 14:26
vprint: S tym preladovanim to beriem optimisticky, ze ked sa zmenia parametre nejakeho kanalu tak ho nebudem musiet preladovat manualne

losos: Mna to tiez stve a konecne pocujem pozitivne info na prijimac Ariva a som ti zato skutocne vdacny, lebo ja by som ho velmi rad zobral len som narazal na vela negativnych skusenosti so spolahlivostou apod. ale mozno je to aj tym, ze ho ma viac ludi a dost sa o nom teda diskutuje. Inak vyzera to, ze mas na poruchy fakt stastie. Osobne si aj vdaka tebe este raz prejdem info o prijimaci Ariva. Este raz dik.
Ja som mal takto "stastie" okrem ineho na DVD prehravac CyberHome, odisli mi asi 3 po sebe a ked som stvrty este v zaruke predal tak odisiel aj tomu co ho odo mna kupil, pritom som bral pre vsetkych v rodine a par znamych a nikomu neodisiel (niektoru slapu po rokoch este aj dnes).

==
edit: Este dodatok ku informaciam ku Ariva, pozitivne info som nasiel ale skor v zmysle, ze je to sikovna masinka, vela toho dokaze, cena je nizka atd. ale obaval som sa spolahlivosti pri dlhodobom pozerani TV apod. Pripadal mi to ako sikovny diplnok na hranie ale nie ako hlavny prijimac.

==
edit2: Ono ja vidim aj ten problem, ze je tu par ludi, ktori do toho vidia, z coho jeden preferuje vyhradne Vantage, druhy Technisat, treti pripadne aj Ariva a teraz na koho skusenosti a odporucania dat? Niekde sa docitam, ze Ariva ma vysoku kvalitu obrazu. Potom niekto napise, ze je to mazanec a hned na to dalsi, ze konecne niekto priznal, to co je vseobecne zname atd.
losos (2977)|27.10.2010 14:41
Vyzkoušej a uvidíš sám...
Kdybys bydlel někde poblíž, pozval bych tě na vyzkoušení ke mně...
vprint (136)|27.10.2010 14:46
ace960: tak aj ja pridám svoje. Absolútny súhlas s lososom, ja sám mám dve arivy, jedna s vadným tunerom, nereklamovateľná, ale šlape, druhá je OK. Na tej vadnej som išiel od, tuším januára?... doteraz, teraz je u svokry a snažím sa ju našarovať na tú moju novú(mám problém s LANkom). Inak som s ňou úplne spokojný, jediné čo mi vadí, je že nevie server pre viac ariv, inak by sa u mňa ešte rozmnožili. Za tie peniaze je to naozaj dobrá vec, super podpora a čo je fakt obrovské plus - máme lososa!
ace960 (394)|27.10.2010 14:50
losos/vprint: Diky za ochotu, trpezlivost a informacie. Teraz este najst aspon na porovnanie ineho predajcu ako 1cdc... aj ked brat tam kupil komplet vsetko (set pre HD) a s jednanim bol spokojny ale zas zatial mu vsetko ide takze reklamaciu este nemal.
Peco? (17)|27.10.2010 15:01
mi to zase příjde že je ariva pro satelitní nadšence. Já si nedokážu (ani nechcu) nastavit tu krabicu, když bych ji případně reklamoval budu měsíc bez televize pak ji zase někdo přijede nastavit. nedoporučoval mi ji prodejce v obchodě a ani chlápek co montoval parabolu. proto jsem ji zavrhl. co jsem se dočetl, že sem tam zamrzne, ošoupou se tlačítka na ovladači, sem tam se některá pokazí po pár dnech provozu.
tak jsem si říkal že si raději připlatím za něco co poběží třeba 5 let aniž bych se na to musel podívat.
nahrávat se nebude, maximálně něco co si na druhý den pustím a vymažu a i to si myslím že k tomu nikdy nedojde. jeste sem se pokukoval na Topfieldu SBI-2050... všechno je to o tom JPP a v obchodě mi ukážou tak možná krabici.
ace960 (394)|27.10.2010 15:04
Peco?: A vybral si namiesto Ariva nieco ine?
vprint (136)|27.10.2010 17:33
[quote=Peco?;303316]mi to zase příjde že je ariva pro satelitní nadšence. Já si nedokážu (ani nechcu) nastavit tu krabicu, když bych ji případně reklamoval budu měsíc bez televize pak ji zase někdo přijede nastavit. nedoporučoval mi ji prodejce v obchodě a ani chlápek co montoval parabolu. proto jsem ji zavrhl. co jsem se dočetl, že sem tam zamrzne, ošoupou se tlačítka na ovladači, sem tam se některá pokazí po pár dnech provozu.
tak jsem si říkal že si raději připlatím za něco co poběží třeba 5 let aniž bych se na to musel podívat.
nahrávat se nebude, maximálně něco co si na druhý den pustím a vymažu a i to si myslím že k tomu nikdy nedojde. jeste sem se pokukoval na Topfieldu SBI-2050... všechno je to o tom JPP a v obchodě mi ukážou tak možná krabici.[/quote]

Nič netreba nastavovať, ja som prvú arivu kupoval na parabolu po Cigi. Losos mi poslal setting a postup, ja som urobil ako mi kázal a šup, behom dvadsať minút sme čumeli na Cigi. Až potom som namontoval moju parabolu na Astry, zavolal kamoša, ten mi ju nasmeroval, šupol som tam Skylink kartu a bum, naladené, čumíme. Čumeli sme na CIgi aj na Skylink, dokiaľ neumrela Nagra2. Práve to je výhoda, že keď už sa s tým nechceš babrať, navalíš tam setting, kde je všetko naladené, nastavené, kódy nekódy, ideš. A keď sa chceš hrať, tak nech sa páči, ariva je vždy pripravená. A vošoupaná tlačítka? Tsss. Je to jak pre nenáročných, čo len čumia, alebo aj pre kutilov.
losos (2977)|27.10.2010 18:08
Mně se zatím na DO Arivy setřel nápis jen na jediném tlačítku = OK.
Asi jsem již překročil běžný limit (počtu dvou milionů ?) stisknutí... :) Já ovšem nejsem běžný uživatel, ale maniak... :D
vprint (136)|27.10.2010 20:50
Losose, jak teraz prosim ťa teraz trafíš na to tlačítko OK?! Bez nápisu je to nemožné! Tvojou povinnosťou je, kúpiť nové DO, pretože stláčaním tlačítka bez nápisu porušuješ občianske práva a povinnosti, nehovoriac o záručných podmienkach. Čo ak nevedomky prepneš niečo iné, než si chcel?!
losos (2977)|27.10.2010 21:34
Vyfrézoval jsem si ten nápis minivrtačkou - teď se již nesmaže nikdy ! ;)
vivid.sk (11472)|27.10.2010 22:02
Da sa kupit nove DO za 2600Kc (ako bonus Ariva 200HD k nemu zdarma :-D)
ace960 (394)|27.10.2010 22:10
Chlapi, mne sa na DO k mojej TV (10 rocna TV a stale slape bez jedinej poruchy, 28" 4:3 100 Hz CRT Sony) uz vysuchali tlacidla 1 a 3 lebo jednotkou zapinam TV a na 3 asi casto prepinam:-)
Ale zarty stranou. Myslim, ze aj cele pokazene DO k Arive je ten najmensi problem, kedze je tam nejake univerzalne za par korun. takisto by som strpel keby mi povedzme prvy kus po par dnoch odisiel ale co by som nezniesol je nestabilita a mrznutie.

Som lahko ovplyvnitelny a kolisem medzi par prijimacmi podla toho co si ten ktory den precitam. Nekupil som zatial nic len preto, ze mi este opravuju balkon :-|
Momentalne som (bol) zas nakloneny do Arivy ale akurat mi prisiel mailom letak z obchodu Agem. Aj na zaklade neodporucania tu na fore ohladne obchodu 1cdc som sa ho chystal pozriet ale ten letak akurat obsahoval Technisat Technibox a to za 154 €, kym Ariva 200 HD je za 105 €. Kym predtym som videl Technbox SIR za 250 € tak to bol 2,5 nasobok ale teraz sa ten rozdiel trochu zrazil. Ale zrejme aj pri rovnakej cene ma Ariva navrch co sa schopnosti tyka.
Ale myslim, ze dospievam k zaveru, ze kupim Arivu za 105 € a ked nebudem spokojny tak zoberiem SIR za 150 € a Arivu si necham bud ako nahradny prijimac alebo na hranie alebo ho predam...

Musim sa zas len podakovat za informacie tu ziskane.
vprint (136)|27.10.2010 23:15
Napíšem to tu namiesto lososa, nech sa nemusí rozčuľovať, zdravie má len jedno a my lososa potrebujeme. Ariva je stabilná, bezporuchová mašinka, ktorá sa ti za tú stovečku odmení kvalitným obrazom, rýchlym prepínaním, možnosťou zdieľania, rýchlym a pohodlným upgrade firmware, vrátane nastavenia a naladenia jak kanálov tak EMU kódov. Navyše ti ponúkne pocit, že za veľmi slušný peniaz sa nemusíš pred návštevou hanbiť za zlý obraz.
Mám zato, že už vyrástla z plienok porúch, jak tuner, tak DO šlapú v čerstvých sériách úplne perfektne. Väčšina problémov užívateľov arív má svoj pôvod medzi DO a sedačkou. Masovosť dotazov na fórach svedčí len o tom, koľko ich už medzi ľudmi je. A bude viac, najmä ak tvorcovia softu doladia prehrávanie divix a HD formátov a tvorcovia patchu server pre viac clientov. To už budú arivu kupovať po kartónoch. Za jeden DM500HD PVR máš tri arivy, jedna šlape, jedna na hranie a jedna ako podstavec pod vázu, ktorý dokáže sat HD a nahrávanie.
ace960 (394)|27.10.2010 23:20
...dufam, ze moj posledny prispevok nebol rozculenia hodny. Ariva!