Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Canopus ADVC55

Tomáš X. (166)|11.6.2004 12:03
Na Syntexu mi sdělili, že "Audio Lock" je patentovaný název od Sony, který tedy Canopus nemůže používat na tentýž svůj vlastní produkt, že interní ADVC50 a externí ADVC55 fungují z hlediska audio-video synchronizace na úplně stejném principu, ale že je to prý pouze otázka patentů. Tolik citace.

Z interního ADVC50 mám strach proto, že už jsem musel vyřadit IoMega ZIP, protože se mně praly IRQ a další karta se sice fyzicky vejde, ale nemusel bych to uchodit, kdežto externí ADVC55 se jen napojí na stávající IEEE 1394 kartu. Pokud ovšem nelze pomocí ADVC50 nahradit IEEE-1394 kartu - ale na obrázkách syntexu mají jen ten malý FV vstup???
Miuvek (858)|11.6.2004 12:19
Zrovna jsem v sousedním threadu dával totéž :-!!!
ADVC-50 není PCI karta, po zastrčení do PCI si bere ze sběrnice jen napájení, jinak se vždy připojuje přes FireWire. Dodává se k ní panel na montáž do 5,25" pozice, proto má i napájecí konektor jako disky.
Mrkni na syntex.cz na fotky, je to tam jasně vidět
Tomáš X. (166)|11.6.2004 16:59
Jó dík, to už jsem zjistil, že PC funguje jen jako takový obal na ten převodník. A z PCI slotu si bere nic nebo šťávu? Na tom obrázku jsou nějaké kontakty pro PCI zapojené, není to jen aby to tam drželo. :-)
HVT (59)|11.6.2004 17:54
ADVC50 si z PCI naozaj berie iba napajanie, da sa pouzit aj externe ak mu privedies napajanie. Ja sam ho mam namontovany v externom boxe na CDROM kde sa mi vosiel aj HDD.Obe tak mam pripojene na jedno FireWire, takze ked toto externe zariadenie pripojim k PC , prihlasi sa mi aj ADVC aj HDD...chodi to bezvadne. ADVC55 je to iste ako 50 len je to externe a napajanie si berie z FIREWIRE
Tomáš X. (166)|15.6.2004 12:02
Tak jsem si to ADVC 50 včera koupil, teď mám problém s tím, odkud do něj dostat TV signál v S-video formě, protože zvlᚍ Y a C přeci jen asi má viditelně lepší kvalitu, než kompozitní forma.
Pitomec (10211)|15.6.2004 13:30
Na normální TV stejně žádný rozdíl mezi S-Video a CVBS nepoznáš...
Tomáš X. (166)|15.6.2004 13:43
A prosím ještě o radu: dá se sehnat nějaký interní/externí TV tuner, jehož kvalita video a audio VÝSTUPU by nebyla horší, než těch v TV?
Zatím jsem při hledání mezi TV kartami nenašel nic, co by mluvilo o video výstupu.
ViKinG (793)|15.6.2004 15:25
Pitomec: čo je to také "normální TV"??? Taková co nemá S-Video vstup???
Miuvek (858)|15.6.2004 20:36
TomášX.:
Pokud máš televizi po ruce, asi bude nejlepší vytáhnout signál AV z ní. Nejdostupnější externí tuner by asi byl nějaký VHS rekordér, dají se dnes koupit celkem levně a kdybys sehnal nějaký ojetý (na mechanice v tomto případě nezáleží), pak by to mohlo být za babku.

Hlavně ne interní tunery, taky jsem prošel odbdobím, kdy jsem si kazil duševní zdraví TV kartami..... :-k :-k
rušení od disků, od zdroje a bůhví od čeho... to opravdu nestojí za to, radši jít na :BB:

P.S.: Nevím jak jsi to přesně myslel, ale z TV tuneru dostaneš jen kompozitní signál, ne S-video
Pitomec (10211)|15.6.2004 21:59
[quote=ViKinG]Pitomec: čo je to také "normální TV"??? Taková co nemá S-Video vstup???[/quote]


Normální TV je běžná spotřebka - a tady žádný rozdíl CVBS vs. S-Video vidět není. Pouze na studiových monitorech (BARCO) je to znatelné, ovšem to má doma málokdo...
Tomáš X. (166)|16.6.2004 15:36
[quote=Miuvek]TomášX.:
Pokud máš televizi po ruce, asi bude nejlepší vytáhnout signál AV z ní. Nejdostupnější externí tuner by asi byl nějaký VHS rekordér, dají se dnes koupit celkem levně a kdybys sehnal nějaký ojetý (na mechanice v tomto případě nezáleží), pak by to mohlo být za babku.

Hlavně ne interní tunery, taky jsem prošel odbdobím, kdy jsem si kazil duševní zdraví TV kartami..... :-k :-k
rušení od disků, od zdroje a bůhví od čeho... to opravdu nestojí za to, radši jít na :BB:

P.S.: Nevím jak jsi to přesně myslel, ale z TV tuneru dostaneš jen kompozitní signál, ne S-video[/quote]

Ten největší problém jsem už diskutoval s Pitomcem: softwarové přepínání kanálů - bohužel nejde, takže to jde ošidit jen tak, že se VHS video, které mám a mohu k tomuto účelu použít, musím nastavit taky na zbytečné nahrávání téhož, aby se mi kanály přepínaly stejně.

Mám ještě jeden problém - z AV2 výstupu videa mi kupodivu neleze kanál nastavený na videu, ale kanál nastavený na televizi, což ale bude záležitost priorit, protože ty plně osazené scarty jsou průchozí všemi směry a zřejmě do AV2 z videa se nedostane výstup toho, co je naladěné na videu, ale na TV. Musím si pohrát se zapojením - už dnes mám propojené všechno se vším (TV, VHS video, DVD přehrávač, HiFi věž, počítač), takže docela drátařina. 9-) 9-) 9-)
Pitomec (10211)|16.6.2004 23:00
AV2 na VCR slouží hlavně pro VSTUP signálu a nikoliv pro výstup (dokonce u některých VCR ani AV2 ten výstup neobsahuje).
rolko (11)|27.12.2007 10:43
zdravim, mam otazocku na canopus advc55 - niekde som cital o tom, ze to funguje len na velky firewire - 6pinovy ze ked chcem stahovat cez laptop tak potrebujem neaky externy szdroj, neviete o tom nieco ? dakujem. btw: ma to synchronizaciu audio a video ? dik
stayman (12393)|27.12.2007 12:39
[QUOTE=rolko;159668]zdravim, mam otazocku na canopus advc55 - niekde som cital o tom, ze to funguje len na velky firewire - 6pinovy ze ked chcem stahovat cez laptop tak potrebujem neaky externy szdroj, neviete o tom nieco ? dakujem. btw: ma to synchronizaciu audio a video ? dik[/QUOTE]

ADVC100 ma napriklad aj 6 a aj 4-pinovy konektor, takze si to pozri, navyse taku blbost pisal kto? Ak ma len 4-pin, staci si kupit taky kabel (4-4pin):-R
rolko (11)|27.12.2007 21:38
no tak som dnes volal do Syntexu a tam mi potvrdili ze 4pinovy konektor vedie len data ze 6 pinovy ma v sebe aj napajanie cize ak mas v firewire len s tym malym konektorom treba k tomu ten externy zdroj :( a ako je to s tym zvukom ? neviete niekto ?
stayman (12393)|27.12.2007 21:43
[QUOTE=rolko;159730]no tak som dnes volal do Syntexu a tam mi potvrdili ze 4pinovy konektor vedie len data ze 6 pinovy ma v sebe aj napajanie cize ak mas v firewire len s tym malym konektorom treba k tomu ten externy zdroj :( a ako je to s tym zvukom ? neviete niekto ?[/QUOTE]

To co je za sprostost ?????? :eek: Sak ked zapojis kameru so 4-pin (6 pinovu rucku som v zivote nevidel), ta de v riti budes mat 6 (a to napajenie ci co si to vravel) ???????? :eek:
rolko (11)|27.12.2007 22:56
no ...
kamera ma predsa vlastny zdroj - bez toho aby bola zapnuta neni mozne nieco zhrat ... no a toto zariadenie je mozne bude s 6 pinovym konektorom, ktore je vacsinou vo velkych pocitacoch, mozne napajat priamo z neho, ale 4pinovy co je v laptopoch ti to neutiahne cize potebujes externy zdroj (ako ma napr kamera) aby si to mohol zhrat do laptopu.
stayman (12393)|27.12.2007 23:14
[QUOTE=rolko;159750]no ...
kamera ma predsa vlastny zdroj - bez toho aby bola zapnuta neni mozne nieco zhrat ... no a toto zariadenie je mozne bude s 6 pinovym konektorom, ktore je vacsinou vo velkych pocitacoch, mozne napajat priamo z neho, ale 4pinovy co je v laptopoch ti to neutiahne cize potebujes externy zdroj (ako ma napr kamera) aby si to mohol zhrat do laptopu.[/QUOTE]

Tak neviem ci ja som blbec, alebo ty pises tie blbosti. :eek:
Pitomec (10211)|28.12.2007 07:03
Jedná se mu o napájení toho převodníku, kde to jde buď přes FireWire (při propojení 6pin>>6pin) nebo externím zdrojem (při propojení 4pin>>4pin nebo 4pin>>6pin).
stayman (12393)|28.12.2007 08:03
Nerozumiem tomu aj tak.
clee (6592)|4.1.2008 01:53
no jasne, pres 6pin firewire se daji napajet i nektery disky apod. devices...
stayman (12393)|4.1.2008 11:08
Hmm, ako to budes napajat, ked kamera ma 4pin :D :D :D
Lax (10)|4.1.2008 12:01
No tím externím napájením :)
stayman (12393)|4.1.2008 12:13
[QUOTE=Lax;160601]No tím externím napájením :)[/QUOTE]

Presne tak a preto nechapem, preco ta zaujma napajanie cez FireWire :D
Lax (10)|4.1.2008 15:45
[QUOTE=stayman;160604]Presne tak a preto nechapem, preco ta zaujma napajanie cez FireWire :D[/QUOTE]

No třeba já mám doma 55 napojenou na komp přes 6pin FW, takže k tomu žádný externí napájení nepotřebuju.
stayman (12393)|4.1.2008 16:18
[QUOTE=Lax;160616]No třeba já mám doma 55 napojenou na komp přes 6pin FW, takže k tomu žádný externí napájení nepotřebuju.[/QUOTE]

aha a ked si v terene s kamerou co ma 4pin a notebukom, tak ten napajac ti tiez nebude treba :D :D
Lax (10)|4.1.2008 17:13
[QUOTE=stayman;160618]aha a ked si v terene s kamerou co ma 4pin a notebukom, tak ten napajac ti tiez nebude treba :D :D[/QUOTE]

Zrovna já to teda nikam netahám, ale tohle je přeci to, nač se ten člověk ptal, na rozdíl v připojení mezi 4pin a 6pin FW. A ty ses divil, proč se ptá ...
clee (6592)|4.1.2008 19:44
jakou kameru? tady jde o napajeni advc, to 6pin firewire ma!!
stayman (12393)|5.1.2008 00:20
[QUOTE=Lax;160627]Zrovna já to teda nikam netahám, ale tohle je přeci to, nač se ten člověk ptal, na rozdíl v připojení mezi 4pin a 6pin FW. A ty ses divil, proč se ptá ...[/QUOTE]

No ved nechapem, preco take pise, ked si staci pripojit ten napajac a takisto nechapem, ze zo suportu mu napisu, ze to nejde inak, iba so 6pin kabolm, lebo tadial sa napaja ten ADVC prevodnik a inak by nemohol fungovat, ale on moze, pretoze ako si spravne pochopil, staci ho napajat samostatnym zdrojom. Takze cele toto vlakno mi je smiesne a nechapem ako moze takto niekto uvazovat, ked s tym nie je ziadny problem, pretoze mas moznost aj taku a aj taku. To je vsetko.:D
Lax (10)|5.1.2008 21:32
[QUOTE=stayman;160687]No ved nechapem, preco take pise, ked si staci pripojit ten napajac a takisto nechapem, ze zo suportu mu napisu, ze to nejde inak, iba so 6pin kabolm, lebo tadial sa napaja ten ADVC prevodnik a inak by nemohol fungovat, ale on moze, pretoze ako si spravne pochopil, staci ho napajat samostatnym zdrojom. Takze cele toto vlakno mi je smiesne a nechapem ako moze takto niekto uvazovat, ked s tym nie je ziadny problem, pretoze mas moznost aj taku a aj taku. To je vsetko.:D[/QUOTE]

Přečti si to celé ještě jednou a nepředpokládej. Ten zdroj se musí přikupovat. A pokud to bude mít někde stabilně píchlý na 6pin FW (jako já), tak za něj nemusí dávat další peníze.
BTW: Ze suportu psali že buď: 1) má 6 pin FW a nepotřebuje napaječ, nebo 2) má 4 pin FW a pak napaječ potřebuje.
stayman (12393)|6.1.2008 00:37
[QUOTE=Lax;160809]Přečti si to celé ještě jednou a nepředpokládej. Ten zdroj se musí přikupovat. A pokud to bude mít někde stabilně píchlý na 6pin FW (jako já), tak za něj nemusí dávat další peníze.
BTW: Ze suportu psali že buď: 1) má 6 pin FW a nepotřebuje napaječ, nebo 2) má 4 pin FW a pak napaječ potřebuje.[/QUOTE]

Tak to som nevedel, ze sa to predava aj bez zdroja, teraz som si pozrel stranky Canopusu, to by ma ani vo sne nenapadlo a normalne sa este teraz rehocem, o com to tu cele bolo, ale ak je len to problem (kupit ten zdroj), tak nehnevaj sa je to ta najvacsia sprostost ako kto moze prist ku takemuto problemu, co tu zbytocne diskutujeme, to je ako ked si niekto kupi akumulatorove baterie bez nabijacky a potom si ide pytat rady.;) Mat fakt taketo problemy, som ozraty denne a skapinam od nudy.
rolko (11)|7.1.2008 07:46
To stayman ...
no coment ... keby si si na zaciatku poriadne precital na co sa pytam, nevytvaral by si umelo tu diskusiu ty ale to je jedno - hlavne je ze som sa k tej informacii volajako dostal a to je hlavne :)
stayman (12393)|7.1.2008 11:59
[QUOTE=rolko;161019]To stayman ...
no coment ... keby si si na zaciatku poriadne precital na co sa pytam, nevytvaral by si umelo tu diskusiu ty ale to je jedno - hlavne je ze som sa k tej informacii volajako dostal a to je hlavne :)[/QUOTE]

Aj ja som sa ku niecomu dostal, niektori ludia si problemy robia sami.;)