Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Digi tv a lcd?

manek (36)|20.6.2009 00:57
Mám prosbu pujde LCD dobře na DIGI TV?? Několik známých mě odrazuje, že vysílají nekvalitně a na LCD to bude obraz hrůza. Favorit mám PHILIPS 42PFL8404 NEBO 7404. Díky za radu.
-=Ice=- (414)|20.6.2009 01:27
na Digi TV je vesměs jedno co tam dáš. vše bude vypadat hrozně. ne že by se to nedalo koukat ale je to prostě horší kvalita. čím větší obrazovka tím horší kvalita, nebo spíš zdůrazněná nekvalita.
Heartwork (2358)|20.6.2009 09:50
Opakování matkou moudrosti - ano, je to tak ... CIGI TV není TV, ale shit jak Brno (brňáci prominou).
slon100 (6)|20.6.2009 11:09
Měl jsem CRT 72 a obraz z digi-TV byl supr. V Prosinci jsem si koupil LCD a obraz z DIGI_TV KATASROFA... Pozemní digitál absolutně bez chyby....Nebýt malé, která tam kouká na Jetix a Minimax tak to zruším. Překopaný fotmát obrazu a mizerný datový tok udělají na full hd lcd své..:( Koukat se na to samozřejmě dá, ale zkalmání to bylo. Jinak mám LCD 42 LG 5000.
MadMike83 (115)|20.6.2009 11:12
[QUOTE=Heartwork;230267]Opakování matkou moudrosti - ano, je to tak ... CIGI TV není TV, ale shit jak Brno (brňáci prominou).[/QUOTE]

V Brne se dobre chlasta Plzen na Blahovce a v Zelene kocce :D Spis jak Vyskov :)
-=Ice=- (414)|20.6.2009 13:28
prostě na cigi TV CRT ano, ale LCD TV či Plazma TV je prostě hrůza.
koky76 (30)|20.6.2009 14:06
[QUOTE=manek;230255]Mám prosbu pujde LCD dobře na DIGI TV?? Několik známých mě odrazuje, že vysílají nekvalitně a na LCD to bude obraz hrůza. Favorit mám PHILIPS 42PFL8404 NEBO 7404. Díky za radu.[/QUOTE]

Neviem aky si narocny co sa tyka obrazu ale ja mam sam LE37B650 a myslim ze sa to da v pohode sledovat.Akurat musim niektore programi nastavovat na format 16:9 v nastaveniach v digi primaca.
Digi navysiela tusim format 16:9 len ho niejako meni na 16:9 a to je ten problem.A ak chces porovnat digi vysielanie je to ako ked pozeras film v avi formate(podla mna a niektore prog.a j lepsie).Tak zalezi len na tebe ako sa rozhodnes.Ale ak mas dobry CTR TV tak podla mna mas cas kupovat LCD , ak nie tak kup LCD a zvyknes si.
RADU (113)|20.6.2009 14:22
[QUOTE=manek;230255]Mám prosbu pujde LCD dobře na DIGI TV?? Několik známých mě odrazuje, že vysílají nekvalitně a na LCD to bude obraz hrůza. Favorit mám PHILIPS 42PFL8404 NEBO 7404. Díky za radu.[/QUOTE]

...pokud tě odrazují tak na tom asi něco bude
jestli jsi nenáročný na kvalitu tak to bude v pohodě,ale jinak to bude spíše utrpení
koky76 (30)|20.6.2009 19:46
Ja by som to az tak netvrdil ze to bude utrpenie ,vacsina ludi co tu na celom fore odradzaju ani digi nevideli len nieco citali a uz tvrdia ze je to hroza.Ked porovnas cenu za digi tak nemozes cakat ze bude vysielat full Hd.Takze aka cena taka kvalita a na tu cenu si myslim ze kvalita je ok.Niekde som cital ze digi koceckuje mne to robilo asi pred 2 rokmi co mi to zaviedli ale po svojom prestaveni taniera anastaveni je to ok ziadne kocecky uz nemam.Viem ze teraz nebude vela ludi somnou suhlasit ale digitalne vysielanie aspon na slovensku mimo kraj.miest(kablovka optika atd.) je este dost daleko.
rommi (416)|20.6.2009 22:36
[QUOTE=koky76;230333]Ja by som to az tak netvrdil ze to bude utrpenie ,vacsina ludi co tu na celom fore odradzaju ani digi nevideli len nieco citali a uz tvrdia ze je to hroza.Ked porovnas cenu za digi tak nemozes cakat ze bude vysielat full Hd.Takze aka cena taka kvalita a na tu cenu si myslim ze kvalita je ok.Niekde som cital ze digi koceckuje mne to robilo asi pred 2 rokmi co mi to zaviedli ale po svojom prestaveni taniera anastaveni je to ok ziadne kocecky uz nemam.Viem ze teraz nebude vela ludi somnou suhlasit ale digitalne vysielanie aspon na slovensku mimo kraj.miest(kablovka optika atd.) je este dost daleko.[/QUOTE]

..pripojim sa - sice digi nemam doma ale robil som ho u svokry ( :-) ) a na zaciatku boli neustale problemy..vypadky, kockovanie, tak som sa nasral a tu ich "papierovu" parabolu som hodil zo strechy (doslovne), kupil Gibertiny a je pokoj....a co sa tyka kvality - umerna cene (co moze clovek chciet za 8 EUR) - no a teraz k DIGI vs LCD - bude to utrpenie, pokial nebude mat LCD kvalitny upscaller ktory tu mizeriu kusok "ponaprava"....
rommi (416)|20.6.2009 22:41
[QUOTE=koky76;230302]Neviem aky si narocny co sa tyka obrazu ale ja mam sam LE37B650 a myslim ze sa to da v pohode sledovat.Akurat musim niektore programi nastavovat na format 16:9 v nastaveniach v digi primaca.
Digi navysiela tusim format 16:9 len ho niejako meni na 16:9 a to je ten problem.A ak chces porovnat digi vysielanie je to ako ked pozeras film v avi formate(podla mna a niektore prog.a j lepsie).Tak zalezi len na tebe ako sa rozhodnes.Ale ak mas dobry CTR TV tak podla mna mas cas kupovat LCD , ak nie tak kup LCD a zvyknes si.[/QUOTE]

...B650 ma celkom slusny upscaler s SD - takze pozeratelne a celkom ti aj verim, na digi by mohol byt vhodny aj taky SONY W5500 s BE3
OO7 (192)|20.6.2009 23:15
Digi-Tv je krok zpátky do pravěku, divím se že se na to ještě někdo může dívat (plazma-lcd) měl jsem ji celý rok a chvála bohu že jsem u nich skončil !!!
-=Ice=- (414)|21.6.2009 00:17
digi má malý datový tok, nevhodně zvolený satelit malé rozlišení jedno s druhým rovnáse hrůza obraz. na nové LCD a plazmy nevhodné.

prostě nové LCD a plazmy je potřeba krmit kvalitním signálem a to nám dávám např Skylink a jejich vysílání SD. a max kvalita je jejich HD. s CZ a SK nic lepšího není. a když ti stačí základ. tak nic měsíčně neplatíš. narozdíl od cigi TV.

já mám možnost sledovat jak Digi Tv, UPC tak Skylink ( seřazeno od nejhoršího po nejlepší ) a prostě Skylink se nic nedorovná ( jen zahraniční HD ). jak jednou člověk ochutná HD tak už nic jiného nechce.

každý si musí ujasnit, kolik do toho chce dát, co na tom bude sledovat a jaká kvalita mu vyhovuje či bude ještě akceptovat.
ozzy2 (43)|21.6.2009 06:48
Dovolím si mírně nesouhlasit. DIGI TV jsem měl dva roky na CRT TV a kvalita byla slušná. Od letoška jsem přešel na Skylink a plazmu Samsung 42".Jelikož vlastním HD sat. reciever podporující EMU zkusil jsem natočit parabolu a naladit programy. TV sleduji asi ze vzdálenosti 3,5 metru a kvalita celkem ujde. Pochopitelně i na tuto vzdálenost je vidět rozdíl,ale pořád se na to dá dívat. Možná má vliv i to,že sat.reciever je přípojen k TV přes HDMI a nastaven upscaling na 1080i. Netuším,jak vypadá obraz z přijímače SD bez přepočítání,ale na plazmové televizi bych se toho tak moc nebál. Podle mě je větším nedostatkem to,že DIGI TV vysílá ve formátu latterbox a je nutno použít zoom k zvětšení obrazu.
Moje rada tedy zní:
pokud preferuješ více programů a nižší kvalitu obrazu pořiď si DIGI TV
pokud chceš raději kvalitní obraz tak Skylink
Ivo Mašek (10205)|21.6.2009 07:18
[QUOTE]
Dovolím si mírně nesouhlasit. DIGI TV jsem měl dva roky na CRT TV a kvalita byla slušná.
[/QUOTE]
Jo, na CRT ano. To je také výhoda CRT, že dokážou zpracovat do sledovatelné podoby i zmršený signál. Na LCD je to ovšem úplně o něčem jiném. Slabý, nebo nedostatečně kvalitní signál, ...... a jsme hned někde na počátcích tv na konci 50-tých let. Na ty kostičky a trhaný obraz si prostě zvyknout nelze, i když to budete bagatelizovat sebevíce. DigiTV jsem u několika lidí viděl. Nadávali všichni - a vůbec se jim nedivím.
Víte, u audiovizualní techniky dvojnásob platí jedno hezké rčení: "Nejsem tak bohatý, abych kupoval levné věci".
ozzy2 (43)|21.6.2009 08:46
[QUOTE=Ivo Mašek;230372]
Víte, u audiovizualní techniky dvojnásob platí jedno hezké rčení: "Nejsem tak bohatý, abych kupoval levné věci".[/QUOTE]

Souhlasím s tímto rčením. Ale ne všichni mají stejné nároky na kvalitu obrazu. Já také nejsem z těch kteří hledají na obrazu kdejakou chybu. Jak jsem již jednou psal,tak rozdíl je patrný i na vzdálenost 3,5metru. Pokud se ovšem budeme bavit o LCD televizoru,tak souhlasím s tím,že obraz bude dost nekvalitní. Já psal o své konkrétní zkušenosti s plazmovou tv a tam je obraz dobrý. Je možné,že je to do určité míry dáno tím že je obraz přepočítán v sat. přijímači. Pro mne je důležitější kvalita a proto jsem zvolil platformu Skylink.

Dovolím si ještě citovat uživatele -=ICE=- "každý si musí ujasnit, kolik do toho chce dát, co na tom bude sledovat a jaká kvalita mu vyhovuje či bude ještě akceptovat".
manek (36)|21.6.2009 12:12
o.k., o.k. tedy zrušit digi a koupit Skylink, a co dál LCD nebo plasmu? Koukal jsem na stranky panasonicu a ty teda mají vychytávky, plasma která tolik nežere a nějaký připojeni na internet you tube atd.
ozzy2 (43)|21.6.2009 13:51
Pokud neplánuješ připojení PC doporučil bych PANASONIC VIERA TX-P42X10Y.
Jako hlavní důvod bych uvedl relativně nízkou dostupnost HD programů. Zajisté někdo namítne že Skylink ná HD balíček,ale většina vysílaných programů je v SD rozlišení a tak tomu ještě nějakou dobu bude. Podle mě si HD ready televize s vysíláním v SD poradí lépe. Rozdíl v zobrazení na HD nebo HD ready 42" TV se ze vzdálenosti kolem 3 metrů v podstatě nedá poznat (pokud nemáš zrak jako orel).
Doporučuji podívat se u známých,protože z mé zkušenosti většina lidí pouze opakuje co si někde přečetla.
Jak je to u těch tvých známých? Mají osobní zkušenosti,nedo to jen někde slyšeli.
Doporučuji vzít nějaké DVD a navštívit pár obchodů.

Jedna věc je ale jistá,my tady můžeme psát co chceme,ale dívat se na to budeš ty.
OO7 (192)|21.6.2009 23:21
Ivo, tak to sedí...
-=Ice=- (414)|22.6.2009 23:27
konečné rozhodnutí budeš muset udělat sám. já za sebe volím LCD se smart LED. nejlépe si zapůjčit dané TV a vyzkoušet si je u sebe doma. a pak se rozhodnout. v prodejně to vypadů uplně jinak než pak doma na to bacha.
OO7 (192)|23.6.2009 23:51
Tak to si piš! vlastní zkušenost...