Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problemy pri grabovani? Vypnete si FastWrite

aleycon (152)|28.12.2005 14:18
Zdravim,
Postavil jsem si novy comp. Je to P4 2.8GHz Northwood, MB Asus Intel 875P, 1GB RAM v dualu CL 2.5, GK Saphire - ATI Radeon 9600, pro video HDD 300GB SATA, zdroj 350W, TV karta Genius Video Wonder III a WinXP Home SP2. Pri grabovani pres FLY 2000 TV (v2.38RC2) se mi stalo, ze FLY po nejake dobe prestalo reagovat na klavesnici a mys. Grabovani ale bezelo dal. FLY se nedalo ukoncit ani z task manageru. Po resetu PC bylo grable AVI k prdu - neslo prehrat. Kdyz jsem mel jeste starou PIII/1.2GHz se stejnou GK, TV kartou a OS, tak se mi nic podobneho nikdy nestalo. Zkousel jsem uz vsechno mozne i nemozne - reinstalaci WinXP, ovladacu a jejich ruzne verze. Myslel jsem, ze to uz poleti z okna. Az teprve StD me privedl na spravnou myslenku, kdyz nekolikrat a v jine souvislosti psal o FastWrite a jeho skodlivosti. Poslechl jsem jeho rady a povedlo se! Timto mu dekuji za jeho radu! Nevim tedy k cemu je to FastWrite dobre, snad jedine jako kurvitko.
stayman (12393)|28.12.2005 15:18
Tak to vies o procakoch a PC ako takych velmi malo, no ale co uz, uz mas "po tom" :-(

Inak stale neviem co je to "FastWrite" :-?
clee (6592)|28.12.2005 18:03
fastwrite je funkce ktera zrychluje komunikaci na agp, ovsem nektery zarizeni nebo programy se s tim nekamaradej
StD (8612)|28.12.2005 19:21
...je to tak, jak píše Clee (ale nejen pro AGP, ale i starší PCI-grafiky), a důvodem byly nějaké "přiblblé" hry, které nehraji, tudíž nemohu soudit výsledky. V normálním provozu to naopak brzdí!
Onen "nápad" jsem měl z AtiFanu, tak aby mne tady někdo nechválil za cizí peří... :BB:
embe (99)|30.11.2006 20:32
Hm...kua ze som si toto neprecital skor, neviem ci to tu bolo vtedy ked som mal podobny problem...kazdopadne mam velmi podobnu PC konfiguraciu ako aleycon a mal som ten samy problem. Tiez som to riesil podobne. Reinstal XP a podobne. Tiez som myslel ze moju Lifeview kartu vyhodim a kupim nieco ine. Nakoniec som patral po odbremeneni systemu aby mal viac resources na grabovanie, narazil som na soft nLite a okresal som XP tak, ze instalacka XP Pro s SP2 mala nejakych 156 MB. Fastwrite som vobec neriesil...
Vsetko fici ako ma. Teraz som uz vdaka nLite ale ovela dalej, samoinstalacia mnohych aplikacii hned po nainstalovani XP, napr NOD32, Sony software, Photoshop a to nehovorim ani o tom ze instalacne DVD XPcok mozem priebezne updatovat o hotfixy a virusove databazy NOD-u. Proste bomba. Odporucam tym, ktori sa radi "seru" v XP a ktorych XP "seru" :((

Stranka na nLite: http://www.nliteos.com/ a forum tzv "Unattended Windows: http://www.msfn.org/board/index.php?s=b8b64eedc7194ad9f42e6560682819b4&act=idx, anglictina nutna. Je tam toho mrte a je to fakt super...
stani (1647)|15.4.2007 16:27
Kde se FastWrite nastavuje(zapíná/vypíná)?.....
StD (8612)|15.4.2007 16:31
[COLOR="DarkRed"][SIZE="5"]BIOS[/SIZE][/COLOR], ovšem v závislosti na typu/výrobci HW je to umístěno různě.
stani (1647)|15.4.2007 16:39
Aha, no jasně, u mé desky se to jmenuje Robust Graphics Booster(pro ostatní) - ale je to defaultně u mé desky(GA-M55plus-S3G) vypnuté...
Karel Polívka (119)|15.4.2007 18:05
[QUOTE=stani;139205]Aha, no jasně, u mé desky se to jmenuje Robust Graphics Booster(pro ostatní) - ale je to defaultně u mé desky(GA-M55plus-S3G) vypnuté...[/QUOTE]
Ne, nejmenuje. Robust Graphics Booster je technologie výrobce Gigabyte a týká se sběrnice PCIe (PCI Express). Metoda rychlého zápisu (Fast Write) se na sběrnici PCIe nevztahuje, vztahuje se na sběrnici AGP (potažmo je možné o ní mluvit ve spojitosti se sběrnicí PCI), proto se často používá označení "AGP Fast Write".


A co je vlastně "AGP Fast Write"?

Standardně (bez FW) probíhá přenos dat z procesoru určených pro grafickou kartu připojenou na AGP sběrnici následovně:

Procesor -> čipová sada -> operační paměť -> čipová sada -> grafická karta na AGP sběrnici.

Se zapnutou metodou zápisu FW probíhá tento přenos následovně:

Procesor -> čipová sada -> grafická karta na AGP sběrnici.

Dojde tedy ke zkrácení datové cesty (vynechá se přenos do operační paměti). To je umožněno tím, že se v takovém případě grafická karta připojená na AGP sběrnici chová v určitém směru tak, jako by se jednalo o zařízení připojené k PCI sběrnici.

Problém je ovšem v tom, že v tomto případě komunikace grafické karty připojené na sběrnici AGP probíhá s pomocí pozměněných signálů určených pro komunikaci se zařízeními připojenými na sběrnici PCI - z tohoto důvodu to může způsobovat problémy s ostatními zařízeními připojenými na sběrnici PCI, protože nejsou dodrženy specifikace pro PCI přenosy.

Reálný dopad na výkon je (respektive dnes v době PCIe se hodí říci spíše byl) obecně poměrně malý, zatímco případné problémy poměrně časté.


Prosím Vás tedy už podruhé - přestaňte na tomto fóru pouhé domněnky prezentovat jako fakta. Navíc Vaše základní deska ani nemá AGP sběrnici. Přístě napište: "Myslím si, že..." a bude to v pořádku.
stani (1647)|15.4.2007 18:48
[QUOTE=Karel Polívka;139214]


Prosím Vás tedy už podruhé - přestaňte na tomto fóru pouhé domněnky prezentovat jako fakta. Navíc Vaše základní deska ani nemá AGP sběrnici. Přístě napište: "Myslím si, že..." a bude to v pořádku.[/QUOTE]

Děkuji za vysvětlení a omlouvám se za mou zmýlenou(pokud je to tak jak tvrdíte, a Robust Graphics Booster není u nových desek ekvivalentem Fast Write).
"Jsem rád" že pečlivě sledujete mé příspěvky, škoda, že to nebylo i předtím, kdy jste moje připomínky zcela ignoroval.

Jenom doufám, že do budoucna budete takto pečlivě sledovat bezchybnost i jiných přispěvatelů a taktéž je zároveň i usměrňovat...