Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak ze Shrinku na flešku?

intago (255)|19.10.2011 08:51
Mám pomalý PC, tak rád DVD proženu Shrinkem, ale je tu potíž, jak film přehrávat na flešce, pokud chci titulky. Pokud titulky nechci, není problém, VOBy přepíšu na .mpg a hotovo.
Shrink mi navíc zkomprimuje VOBy na půlku objemu, když chci. To mi stačí. Ale jak k nim přidat tituky stažené z titulky.com či titulkari.com?
Když ty tři VOBy spojím avidemuxem, zas naroste objem. Mohu ale přepsat .mpg na .avi. Čím ale ty VOBy spojit aby se nenafoukly?
Kdybych měl sekat titulky na tři kusy, to je moc práce. FormatFactory spojovat mpg neumí a když konvertuju na xvid, trvá to i na avidemuxu 4 hodiny a občas mi přehrávač řekne, že to nežere a nechápu proč. Nebo je nabouraný zvuk. Takže zpět k spojování VOBů a přepsání koncovky na .avi, jak na to? Nějaký spojovací free program by nebyl? Díky za radu.
Tedka jsem ve FormatFactory změnil audiokodek a film hraje dvakrát tak dlouho! Nejlíp ho stahnout z webu a je to starostech!!
interfernet422 (1575)|19.10.2011 09:13
Přejmenuj VOB na mpg a MKVMerge s balíku MKVToolnix z nich udělej mkv - spoj je do jednoho. Můžeš k nim i přidat titulky a máš to v jednom souboru.
Přiznám se, že teoretizuju, ale mělo by to tak jít udělat.
vivid.sk (11472)|19.10.2011 10:17
Čím ale ty VOBy spojit

Staci v DVD shrinku odskrknut "Split vobs after 1GB" - ci nieco take ... a mas jeden pekny VOB.



Mohu ale přepsat .mpg na .avi

ty robis ale poriadne prasaciny, nemozes miesat kontajnery, ktore su diametralne odlisne. V kazdom pripade, ten tvoj prispevok je tak zmatocny, ze neviem ani poriadne na co sa presne pytas. Ta posledna veta, je asi to, co hladas.
intago (255)|19.10.2011 10:35
hernajs, ono to jde zablokovat to dělení VOBů?? To je objev, moc díky. Proč by kontejnery nešly měnit, prostě to udělám jak píšeš, VOB změním na avi, přidám titulky a je vymalováno. Doma na to vletím, tady SHRINK, TEN GENIÁLNÍ PROGRAM NEMÁM.
Tedka si ale myslím, že to dělení nejde odmontovat, on je Shrink jen na kopie DVDček

Text zmatený není, jen je to trochu složité.
A jak vlastně zmenšuje objemy vobů?
intago (255)|19.10.2011 10:37
[quote=interfernet422;372817]Přejmenuj VOB na mpg a MKVMerge s balíku MKVToolnix z nich udělej mkv - spoj je do jednoho. Můžeš k nim i přidat titulky a máš to v jednom souboru.
Přiznám se, že teoretizuju, ale mělo by to tak jít udělat.[/quote]

ještě s mkv se budu zabejvat, to mý starý dvd přehrávače nežerou
mirekv (7169)|19.10.2011 11:09
[quote=intago;372812]Mám pomalý PC, tak rád DVD proženu Shrinkem, ale je tu potíž, jak film přehrávat na flešce, pokud chci titulky. Pokud titulky nechci, není problém, VOBy přepíšu na .mpg a hotovo.
Shrink mi navíc zkomprimuje VOBy na půlku objemu, když chci. To mi stačí. Ale jak k nim přidat tituky stažené z titulky.com či titulkari.com?
Když ty tři VOBy spojím avidemuxem, zas naroste objem. Mohu ale přepsat .mpg na .avi. Čím ale ty VOBy spojit aby se nenafoukly?
Kdybych měl sekat titulky na tři kusy, to je moc práce. FormatFactory spojovat mpg neumí a když konvertuju na xvid, trvá to i na avidemuxu 4 hodiny a občas mi přehrávač řekne, že to nežere a nechápu proč. Nebo je nabouraný zvuk. Takže zpět k spojování VOBů a přepsání koncovky na .avi, jak na to? Nějaký spojovací free program by nebyl? Díky za radu.
Tedka jsem ve FormatFactory změnil audiokodek a film hraje dvakrát tak dlouho! Nejlíp ho stahnout z webu a je to starostech!![/quote]

Tak ty zkomprimované VOBy spoj v normálním TotalCommanderu a výsledek si pojmenuj, jak chceš.
Jinak dělit titulky není až taková hrůza. Ale je fakt, že jen občas, ne třeba u 50 filmů najednou.
Pitomec (10211)|19.10.2011 11:30
[quote=intago;372812]Mám pomalý PC, tak rád DVD proženu Shrinkem, ale je tu potíž, jak film přehrávat na flešce, pokud chci titulky. Pokud titulky nechci, není problém, VOBy přepíšu na .mpg a hotovo.
Shrink mi navíc zkomprimuje VOBy na půlku objemu, když chci. To mi stačí. Ale jak k nim přidat tituky stažené z titulky.com či titulkari.com?
Když ty tři VOBy spojím avidemuxem, zas naroste objem. Mohu ale přepsat .mpg na .avi. Čím ale ty VOBy spojit aby se nenafoukly?
Kdybych měl sekat titulky na tři kusy, to je moc práce. FormatFactory spojovat mpg neumí a když konvertuju na xvid, trvá to i na avidemuxu 4 hodiny a občas mi přehrávač řekne, že to nežere a nechápu proč. Nebo je nabouraný zvuk. Takže zpět k spojování VOBů a přepsání koncovky na .avi, jak na to? Nějaký spojovací free program by nebyl? Díky za radu.
Tedka jsem ve FormatFactory změnil audiokodek a film hraje dvakrát tak dlouho! Nejlíp ho stahnout z webu a je to starostech!![/quote]Nějak jsem nepochopil smysl tvýho snažení, protože zdaleka nejlepším řešením je přepálit DVD bez nějakých rekompresí (nebo max. z DVD9 udělat DVD5) a k tomu ti stačí i 10 let stará šunka (PC) a přehraješ to všude...
intago (255)|19.10.2011 11:33
[quote=mirekv;372831]Tak ty zkomprimované VOBy spoj v normálním TotalCommanderu a výsledek si pojmenuj, jak chceš.
Jinak dělit titulky není až taková hrůza. Ale je fakt, že jen občas, ne třeba u 50 filmů najednou.[/quote]

bingo!! funguje to! Film má sice 2,5giga, tj.min.dvojnásobek, ale je hotový za 15 min i s titulky, Stačí doladit časování tutulků TimeAdjusterem. Ale na tu možnost nastavení Shrinku ještě kouknu, to by bylo ještě lepší. Tady je jasně vidět, že líná huba, holý neštěstí. Ještě, že jsem se ptal!
Díky!
intago (255)|19.10.2011 11:35
[quote=Pitomec;372837]Nějak jsem nepochopil smysl tvýho snažení, protože zdaleka nejlepším řešením je přepálit DVD bez nějakých rekompresí (nebo max. z DVD9 udělat DVD5) a k tomu ti stačí i 10 let stará šunka (PC) a přehraješ to všude...[/quote]

DVD je mi na obtíž, koupím terový book za 1200 v akci a mám vystaráno
Pitomec (10211)|19.10.2011 11:47
Jo, než ten HDD klekne. To bych radši koupil dvoudiskovej NAS a ten můžeš připojit přes LAN. I tak to ale nevysvětluje, k čemu místo kopie 1:1 vymýšlíš jakýsi převody a bastly :-?
intago (255)|19.10.2011 11:52
přece proto, abych vyházel šunt z filmů a ještě stahl objem na půlku. Na book se mi tak vejde dvojnásobek!
interfernet422 (1575)|19.10.2011 12:26
[quote=intago;372846]přece proto, abych vyházel šunt z filmů a ještě stahl objem na půlku. Na book se mi tak vejde dvojnásobek![/quote]
Vyházení šuntu chápu, stažení na půlku už ne. Jestli na to koukáš na malé TV, tak si teď chrochtáš jak jsi s tím vydrbal a ušetřil místo. Jen do doby, než pořídíš velké zobrazovadlo honosící se nápisem HD, nebo ještě lépe Full HD. Pak zjistíš, že tvůj archiv je jen hrnec starého guláše na který se nedá koukat. Pokud chceš archivovat, tak archivuj v maximální kvalitě která na tom DVD je, nebo se budeš časem bít do hlavy.

Vím o čem mluvím. Moje sbírka DVD+-R už skončila v kontejneru :-!!!
intago (255)|19.10.2011 12:33
máš recht ale mám to vykoumaný. Založil jsem o tom tady debatu 3D TV. Prostě v únoru koupím satelit na HD a budu lovit FTA s 3D a HD o přírodě od Skylinku a nahrávat na book i pro kámoše. V březnu koupím 3D přes metr a starou telku nechám ženě. 3D se panicky booojííí :-)
Možná koupím nový PC a 3D budu mít na něm.
interfernet422 (1575)|19.10.2011 12:58
... tak to si pak už ty šrinknuté DVD nikdy nepustíš, nebo maximálně jednou a :-k

Vlastně jo, budete koukat s ženou na starou TV. Tak to jo ....B-)
intago (255)|19.10.2011 13:12
kdež, já na ty filmy nekoukám vůbec, ani ted ani v budoucnu. Já si své stahuju z webu. Jen je pro ní lepší mít filmy na flešce než na DVD, kterých má hromady a nevyzná se, kde co je :-) Já mám výtisky z Totalcomanderu přes PrintScreen. Safra, nejde to nějak jinak vytisknout??
interfernet422 (1575)|19.10.2011 14:16
... ach ženy. Co bychom dělali kdybychom je neměli :-E

Total Commander má přímo volbu Soubor->Tisk->Seznam souborů nebo Seznam souborů a podsložek a můžeš si navolit i filtry.
golfLC (1941)|19.10.2011 14:23
[quote=intago;372853] Já mám výtisky z Totalcomanderu přes PrintScreen. Safra, nejde to nějak jinak vytisknout??[/quote]
Ide to napriklad aj v Nerovi cez Nero Cover Designer (datove dvd - cd)
Namapuješ, čo tam chceš mať či už z disku, alebo media, ak Ti vyhovuje archív mať na kartičkách, ako sú obaly na CD - DVD, ale ak nie, namapovany obsah z Coveru jednoducho skopiruješ do excelu, alebo Wordu, kde si to už možeš editovať a zoraďovať podľa svojich požiadaviek....
Pitomec (10211)|19.10.2011 14:35
[quote=intago;372846]přece proto, abych vyházel šunt z filmů a ještě stahl objem na půlku. Na book se mi tak vejde dvojnásobek![/quote]Ale to pořád nevysvětluje, proč to ze Shrinku nenecháš jak je, tj. jak to Shrink vyrobí znovu, tak to máš nechat a ne spojovat nebo přejmenovávat apod. O tom, že je nejlepší to nechat 1:1 a max. vyházet nepotřebnosti, už tady bylo napsáno mnoho a je určitě lepší koupit větší HDD, než se dívat na nějaký čtverečky z rekomprese...
intago (255)|19.10.2011 14:58
vždyt to říkám, -ženě to musí stačit, mne to nezajímá :-) Už takhle pro ní dělám až moc :-(
intago (255)|19.10.2011 15:07
[quote=interfernet422;372857]... ach ženy. Co bychom dělali kdybychom je neměli :-E

Total Commander má přímo volbu Soubor->Tisk->Seznam souborů nebo Seznam souborů a podsložek a můžeš si navolit i filtry.[/quote]

Hele, to je vážně dobrý, jen nevím, jak skládat obsahy za sebou, když je mám na více discích.
intago (255)|19.10.2011 15:09
[quote=golfLC;372858]Ide to napriklad aj v Nerovi cez Nero Cover Designer (datove dvd - cd)
Namapuješ, čo tam chceš mať či už z disku, alebo media, ak Ti vyhovuje archív mať na kartičkách, ako sú obaly na CD - DVD, ale ak nie, namapovany obsah z Coveru jednoducho skopiruješ do excelu, alebo Wordu, kde si to už možeš editovať a zoraďovať podľa svojich požiadaviek....[/quote]

dík, já potřebuju něco jednoduchýho
intago (255)|19.10.2011 15:12
sedím u compu od r.1980, co jsem přišel z vojny, a stále toho moc nevím. Ale kolem mě většinou ještě míň :-)
Až budu mít výkonnej comp, budu ženě konvertovat na xvid či H.264
Pitomec (10211)|19.10.2011 15:22
No to bude teda štěstím bez sebe, hlavně když někde natrefí na originál 9-) Jinak nic ve zlým, ale za ten čas, co promrháš u těch převodů, bys mohl něco dělat a vydělat si na HDD s větší kapacitou :D
interfernet422 (1575)|19.10.2011 15:26
[quote=intago;372867]sedím u compu od r.1980, co jsem přišel z vojny, a stále toho moc nevím. Ale kolem mě většinou ještě míň :-)
Až budu mít výkonnej comp, budu ženě konvertovat na xvid či H.264[/quote]

Neuklep ses v roku? Tos mohl sedět tak leda u ZX Spectra či Atari. Pokud to bylo PC, tak DOS bys snad mohl ovládat. Takže na seznam souborů můžeš použít příkazy jako dir s přepínači /R /S přesměrované >> do souboru seznamu....
[code]
dir slozka /S /R > seznam_filmu.txt[/code]
intago (255)|19.10.2011 15:38
[quote=Pitomec;372868]No to bude teda štěstím bez sebe, hlavně když někde natrefí na originál 9-) Jinak nic ve zlým, ale za ten čas, co promrháš u těch převodů, bys mohl něco dělat a vydělat si na HDD s větší kapacitou :D[/quote]

není to tak zlý, děláme to už delší dobu :-)
intago (255)|19.10.2011 15:40
[quote=interfernet422;372870]Neuklep ses v roku? Tos mohl sedět tak leda u ZX Spectra či Atari. Pokud to bylo PC, tak DOS bys snad mohl ovládat. Takže na seznam souborů můžeš použít příkazy jako dir s přepínači /R /S přesměrované >> do souboru seznamu....
[code]
dir slozka /S /R > seznam_filmu.txt[/code][/quote]

dík, hergottt, to jsou věci, to tu neumí nikdo. Seděl jsem u PDP11/70 viz wiki
arkij (540)|19.10.2011 15:44
[quote=interfernet422;372870]Neuklep ses v roku? Tos mohl sedět tak leda u ZX Spectra či Atari. Pokud to bylo PC, tak DOS bys snad mohl ovládat. Takže na seznam souborů můžeš použít příkazy jako dir s přepínači /R /S přesměrované >> do souboru seznamu....
[code]
dir slozka /S /R > seznam_filmu.txt[/code][/quote]

Dobrý, vzpoměl jsem na staré časy, akorát jsi asi myslel něco jiného než /R, ne?

http://www.c3scripts.com/tutorials/msdos/help/dir.txt
interfernet422 (1575)|19.10.2011 15:57
Myslel jsem /R - rekurzivně po složkách dolů, správně je to /S. Toto je dir z Windows 7.

[code]D:\>dir /?
Displays a list of files and subdirectories in a directory.

DIR [drive:][path][filename] [/A[[:]attributes]] [/C] [/D] [/L] [/N]
[/O[[:]sortorder]] [/P] [/Q] [/R] [/S] [/T[[:]timefield]] [/W] [/X] [/4]

[drive:][path][filename]
Specifies drive, directory, and/or files to list.

/A Displays files with specified attributes.
attributes D Directories R Read-only files
H Hidden files A Files ready for archiving
S System files I Not content indexed files
L Reparse Points - Prefix meaning not
/B Uses bare format (no heading information or summary).
/C Display the thousand separator in file sizes. This is the
default. Use /-C to disable display of separator.
/D Same as wide but files are list sorted by column.
/L Uses lowercase.
/N New long list format where filenames are on the far right.
/O List by files in sorted order.
sortorder N By name (alphabetic) S By size (smallest first)
E By extension (alphabetic) D By date/time (oldest first)
G Group directories first - Prefix to reverse order
/P Pauses after each screenful of information.
/Q Display the owner of the file.
/R Display alternate data streams of the file.
/S Displays files in specified directory and all subdirectories.
/T Controls which time field displayed or used for sorting
timefield C Creation
A Last Access
W Last Written
/W Uses wide list format.
/X This displays the short names generated for non-8dot3 file
names. The format is that of /N with the short name inserted
before the long name. If no short name is present, blanks are
displayed in its place.
/4 Displays four-digit years

Switches may be preset in the DIRCMD environment variable. Override
preset switches by prefixing any switch with - (hyphen)--for example, /-W.[/code]
arkij (540)|19.10.2011 16:09
V sedmičkách to neznám, zatím pořád dlím na WinXP a tam funguje ten standardní DOS
intago (255)|20.10.2011 07:41
to je nějakej cizí jazyk, ne? Já bych potřeboval něco jednoduchého. Programoval jsem naposled před 25ti léty ve Fortranu 3+.
Vzpomněl jsem si na veselou příhodu, že v našem sálovém compu jednou vyhořel motor HD. Sehnat ho rychle nebylo možný, tak tam technik dal třífázový motor z cirkulárky, měl přes 20 kil a chlubil se, jak pěkně šlape :-)
Ještě co nevím:
1/jednoduchý free prográmek na stažení titulků v srt či sub z DVD. Hledal jsem na slunecnici, ale nic šikovného nenašel. To se mi stalo i v případě stahovadel, až Vity's FreeDownloader se mi osvědčil, doporučil mi ho kdosi na webu
2/Deshaker tutorial, tj.digi stabilizace videa z fotáku, podle návodu na VitualDub, s kterým si moc nerozumím (zlatý Avidemux) sice stabilizuje, ale zůstávaj v obraze camfourky, nevíte jak na to?
mirekv (7169)|20.10.2011 09:21
Na DVD jsou titulky v grafickém módu, do textové podoby je musíš udělat pomocí OCR, např v programu SubRip, což je někdy vopruz. Lepší je si je najít někde na netu.
interfernet422 (1575)|20.10.2011 09:29
[quote=intago;372987]to je nějakej cizí jazyk, ne? Já bych potřeboval něco jednoduchého. Programoval jsem naposled před 25ti léty ve Fortranu 3+.
[/quote]
Čoveče intago co jednoduššího než DOS-ové příkazy bys chtěl? :eek:
[quote=intago;372987]Ještě co nevím:
1/jednoduchý free prográmek na stažení titulků v srt či sub z DVD. Hledal jsem na slunecnici, ale nic šikovného nenašel. To se mi stalo i v případě stahovadel, až Vity's FreeDownloader se mi osvědčil, doporučil mi ho kdosi na webu[/quote]
Tak to pochybuju, že něco takového bude. Titulky jsou uloženy jako obrázky, takže je nutno je projet nějakým OCR programem, který je přečte a uloží. Kdysi jsem se o to pokoušel ale nepochodil jsem. Možná že doba pokročila dál.
interfernet422 (1575)|20.10.2011 09:37
Intago, specialně pro tebe, jednoduchou editaci určitě zvládneš, ulož kód jako vypis.bat uprav položky slozka1 a slozka2 na řádku s příkazem dir, můžeš nakopírovat řádek se slozka2 a přidat jako 3. složku Po spuštění najdeš výsledek v souboru vypis.txt uloženém v kořeni disku C:\

[code]@echo off
REM za slozka1, slozka2 si dosad sve slozky,
REM ve kterych jsou soubory, ktere chces vypsat


rem smazeme soubor, pokud existuje
del c:\vypis.txt

rem vypis slozky1 do souboru
dir slozka1 /B /S > c:\vypis.txt

rem pridani vypisu slozky2 do souboru
dir slozka2 /B /S >> c:\vypis.txt

echo Vysledek je v souboru C:\vypis.txt
pause[/code]
intago (255)|20.10.2011 10:55
[quote=interfernet422;373013]Čoveče intago co jednoduššího než DOS-ové příkazy bys chtěl? :eek:

Tak to pochybuju, že něco takového bude. Titulky jsou uloženy jako obrázky, takže je nutno je projet nějakým OCR programem, který je přečte a uloží. Kdysi jsem se o to pokoušel ale nepochodil jsem. Možná že doba pokročila dál.[/quote]

no díky, kámoš mi snad pomůže, já už všechno zapomněl. Jo, mě bylo divný, že ty titulky jsou nanic. Tak si je stahnu, pokud tedy budou.
A co ten Deshaker Tutorial?
intago (255)|21.10.2011 07:53
je to nějak složitý, copak to prostě nejde jen kliknout? Programátoři, zlepšete to. A něco podobného na mázlé fotky, to je podobný problém, please.
Takových programů, co jsou nanic je, ale tyhle chybí :-(
interfernet422 (1575)|21.10.2011 08:54
Proboha, ten Microsoft totálně zdegeneroval lidi. Jen kliknout.:-((( Chce se mi :-k

Když vyfotíš mázlou fotku tak není co zaostřit. To jen v blbých amerických filmech jsou schopni zaostřit na papír co neseš v ruce na záběru z družice a přečíst co je na něm. V reálném světě to takhle zatím nefunguje. (i když dle konspiračních teorií je možné všechno)
intago (255)|21.10.2011 12:15
to má každý programovat? To bylo před 30ti léty. A opravovat mázlé foto jde, stačí kouknout na web.
vivid.sk (11472)|21.10.2011 12:43
Aky fotograf, take fotky. Niet sa comu cudovat.
interfernet422 (1575)|21.10.2011 13:22
Za chvíli přijde Adobe s produktem, který z rozmazaných černobílých negativů udělá 3D celovečerní film v 4K rozlišení.
intago (255)|21.10.2011 13:24
[quote=vivid.sk;373244]Aky fotograf, take fotky. Niet sa comu cudovat.[/quote]

no a co... střílím od boku, kvalitu nahrazuju kvantitou, občas se i slepej strefí, no a co...
intago (255)|21.10.2011 13:25
[quote=interfernet422;373260]Za chvíli přijde Adobe s produktem, který z rozmazaných černobílých negativů udělá 3D celovečerní film v 4K rozlišení.[/quote]

no a dám klobouk dolů, well done...
1hroch (865)|21.10.2011 14:07
Citat:
Adobe přiznalo, že třetí snímek (portrét chlapíka) je uměle rozmazaný v softu. První dva by ale měly být "autentické". Každopádně na Max 2011 Sneek Peak akci bylo k vidění víc zajímavých věcí z laboratoře Adobe.

Hned jsem si rikal, jestli na to hosi z Adobe nejdou cestou, jakou jsme delavali protololy z labin - od konecneho vysledku pekne prepocitali, az jsme se na zacatku dobrali tabulky spravne namerenych hodnot.
Stejne tak vezmes pekne ostry obrazek maznes filtrem, cely postup invertujes a zazrak je na svete.
I kdyz myslenka trajektorie maznuti neni spatna.
interfernet422 (1575)|21.10.2011 14:15
Ohlasy u programu Focus Magic mi připomínají teleshoping na zázračný teledisk.

Na to, že je to program tak geniální se nějak nerozšířil ...

A přitom od roku 2003 na to měl času docela dost...
intago (255)|21.10.2011 14:15
[quote=1hroch;373279]Citat:
Adobe přiznalo, že třetí snímek (portrét chlapíka) je uměle rozmazaný v softu. První dva by ale měly být "autentické". Každopádně na Max 2011 Sneek Peak akci bylo k vidění víc zajímavých věcí z laboratoře Adobe.

Hned jsem si rikal, jestli na to hosi z Adobe nejdou cestou, jakou jsme delavali protololy z labin - od konecneho vysledku pekne prepocitali, az jsme se na zacatku dobrali tabulky spravne namerenych hodnot.
Stejne tak vezmes pekne ostry obrazek maznes filtrem, cely postup invertujes a zazrak je na svete.
I kdyz myslenka trajektorie maznuti neni spatna.[/quote]

o tom mluvím, podobně je to v tom deshakeru. Musí to jít a je ostuda, že už to dávno není free
interfernet422 (1575)|21.10.2011 14:45
Na tom příkladu webu molexu je VirtualDub ve verzi 1.8.6 z roku 2008, což je 3 roky stará záležitost. Kdyby to byla taková pecka, tak myslím, že by deshaker byl vyvíjen dál.
Holt další slepá ulička Járy Cimrmana.
intago (255)|21.10.2011 15:17
prubni to a napiš sem, jinak jsou to jen řeči Járy Cimrmana
interfernet422 (1575)|21.10.2011 17:16
a) nemám potřebu zkoumat slepé uličky Járy Cimrmana
b) nemám roztřepané video :)
intago (255)|24.10.2011 09:00
to já jo. A mázlé fotky nemáš? Já jo.
interfernet422 (1575)|24.10.2011 11:35
Tak to si kup lepší foťák. Pokud mám nějakou mázlou, tak ji vymažu.
intago (255)|24.10.2011 12:49
rozmazávaj všecky fotáky a někdy je škoda ji mazat. Přitom by se mělo jen kliknout, ty programátoři snad chrápají nebo co... Takovej programů nanic je, ale tohle je jak bílá vrána :-(