Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Varuji všechny před výběrem LCD/Plazmy v obchodě !!!

franta7 (5)|10.10.2009 11:09
Elektro-řetězce pouštějí do různých televizí signál různé kvality. Většinou podle toho kterou TV mají větší zájem prodat. Sami prodavači si toho nejsou někdy ani vědomi, protože instalace prování někdo jiný.
Budu konkrétní. Konkrétně DATART v prodejně v Českých Budějovicích v Mercury centru. Dvě televize vedle sebe, stejná úhlopříčka, stejný obraz ze satelitu a přesto obraz jedné TV(většinou té levnější - nebo té pro kterou nemají dobré velkoobchodní ceny jako konkurence) je výrazně horší než druhé. Běžný zákazník si řekne ta jedna je šmejd a ta druhá super a v obchodě utratí více.
Doporučuji kouknout jaký signál je do TV přiveden. Já osobně jsem to prověřil. A kdo bydlí v ČB může si to prověřit sám. Nedělám si iluze, že jinde to bude jiné. Do jedné pouští sice signál z digitálního satelitu ale analogovým hodně metrů dlouhým kabelem a do TV vedle hdmi nebo třísložkový. Rozdíl je velmi hodně znát. Stačí kabely vzadu přehodit a kvalita televizí se rázem prohodí !!!!!
Ostřejší signál stejného obrazu tam většinou pouští do Panasoniků.
A aby demonstrovali jak je FullHD lepší než běžná TV, ta do běžné TV posílají horší signál než kterou si zaslouží. Ačkoliv i běžná ne HD TV může mít HDMI vstup, tak do ní prostě pouštějí analogový signál z digitálního satelitu a ještě 30metrů dlouhým kabelem. Například tráva a vlasy jsou pak rozmazané mnohem více. A do full HD HDMI nebo třísložkový. Opravdu, doporučuji nenechat se opít rohlíkem. Porovnávat dle parametrů a v prodejně zkusit do vybrané televize zapojit lepší signál.
Heartwork (2358)|10.10.2009 11:49
Může to být jistý "obchodní záměr", ale v uvedeném případě to připisuji spíše negramotnosti prodavačů nebo diletantství či nekompetentnosti vedení obdobných prodejen - snad jsem nikoho neurazil. :-E
-=Ice=- (414)|10.10.2009 12:07
co jsem byl já v obchodech tak to měli propojené vše stejně a nechalli mě i kabely pro hodit, takže v tom bych takový problém neviděl. ale je fakt že někde to může být "neumyslný" záměr.
Pytkin (7947)|10.10.2009 13:20
ono spravit HDMI rozvod so splitrami , je vyrane nakladnejsia vec ako analogove kable ..
PaJaSoft (827)|10.10.2009 18:30
[quote=Pytkin;243655]ono spravit HDMI rozvod so splitrami , je vyrane nakladnejsia vec ako analogove kable ..[/quote]

A proc to delat takto pitomne?!
jarino1978 (8045)|10.10.2009 20:10
[quote=Pytkin;243655]ono spravit HDMI rozvod so splitrami , je vyrane nakladnejsia vec ako analogove kable ..[/quote]

je to približne 10x viac, ako v prípade analógu.

Tá vec, čo je popisovaná hore, je úplne samozrejmá, bežný človek si toho ani nevšimne.Bežné správanie.Žiaľ.
luty2 (9)|11.10.2009 00:12
Nevím jestli je to záměr, ale je pravda, že rozdílnou úroveň signále nebo alespoň sfušované nastavení televizí, že jedna je obraz jako víno a vedlo nekoukatelný je i v Datartě v Liberci.

Co teď vybírám televizi, prošel jsem už fakt hodně obchodů a některé i vícekráte, ale ve všech elektrách byla úroveň signálu a zobrazení přibližně stejná, buď stejně skvělá nebo stejně mizerná až na Datart.

Výjimkou byl Datart v Praze - Černý Most, tam se mi zdálo, že signál byl všude podobný...

Každopádně vybírat televizi podle obrazu v obchodě je podle mě nesmysl. Jednou má stejná televize, zhruba při stejné kvalitě signálu, obraz hezký a v druhém zase jako jeden z nejhorších....
Pytkin (7947)|11.10.2009 00:20
[quote=PaJaSoft;243682]A proc to delat takto pitomne?![/quote]

tak nas pouc ..
Heartwork (2358)|11.10.2009 00:23
[quote=luty2;243722]Každopádně vybírat televizi podle obrazu v obchodě je podle mě nesmysl. Jednou má stejná televize, zhruba při stejné kvalitě signálu, obraz hezký a v druhém zase jako jeden z nejhorších....[/quote]

Pravdu díš - nehledě na to, jak výrobci televize nastavují, tedy spíše nenastavují a pokud se nepovrtáš doma v menu sám, budeš možná pár let koukat na pěknou zvrhlost, o módu "obchod", ve kterých většina TV na přesvícených prodejnách jede, ani nemluvím. :)