Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Propojení soundbaru s LED TV

Syphoon23 (7)|29.8.2013 17:38
Dobrý den, mám vlekou prosbu. Již dva dny si lámu hlavu nad připojením soundbaru Samsung HW F550 s tv Samsung ue40d5700. Dle přiložených návodu a návodů zveřejněných na youtube jsem cbybu nedokázal rozluštit. Problém je v tom, že po připojení HDMI kabelu (zkoušel jsem i optický kabel) mezi sounbarem a TV mi nefunguje zvuk. Zkoušel jsem zapojit přes usb telefon a vše v pohodě, ale přes hdmi prostě nic. Jsem lajk, ale asi bude něco špatně nastavené v TV. Díky moc za každou radu!
KamilZ (10277)|29.8.2013 19:12
Myslím, že řada D5xxx nemá HDMI 1.4 a tedy ARC, takže musíš optikou. Soundbar přepnout na "D.IN". Na TV by nemělo být třeba cokoli nastavovat, max. to, aby do optiky pouštěla 5.1 (ale stereo by mělo jet vždy).
Syphoon23 (7)|29.8.2013 23:04
Tak bohužel, propojil jsem pouze opt. kabelem a nic... Nějaká další rada prosím?
vivid.sk (11472)|29.8.2013 23:36
[QUOTE=Syphoon23;465304]Tak bohužel, propojil jsem pouze opt. kabelem a nic[/QUOTE]
Precitaj si navod k soundbaru a zvol adekvatny vstup. Pokial nieje pokazeny (co snad nie) a nemas opticky kabel zlomeny (na vystupe si skontroluj viditelne cervene svetlo), musi to ist. Taktiez docasne zo soundbaru odpoj ostatne kable, ktore nepotrebujes (HDMI).
Syphoon23 (7)|30.8.2013 20:14
Tak nic, i po připojení optického kabelu, který sice svíti se nic nestalo. Musí to být někde v TV přepnutí něčeho... jinak bluetooth a hdmi z PC žádná problém...
vivid.sk (11472)|30.8.2013 20:22
[QUOTE=Syphoon23;465341]Musí to být někde v TV přepnutí něčeho[/QUOTE]
Nieje to v TV. Ak vystup z TV "svieti", s velkou pravdepodobnostou funguje. BT a HDMI su ine zdroje. Moze byt problem/chyba aj v soundbare a optickom vstupe, idealne odskusat v obchode, kde si kupil. Ale zda sa mi to malo pravdepodobne. Skor prebehni nastavenia soundbaru, ci tam nahodou nemas nieco zakazane/vypnute.
tdlmarek (1566)|30.8.2013 21:39
Co zkusit nějaký jiný zdroj signálu přes optiku? Třeba DVD/blu-ray přehrávač, případně PC - většina základních desek optiku nabízí, dokonce i některé notebooky (přes redukci z 3.5 mm jacku).