Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vegas Movie Studio Platinum -> DVD

mcak (3)|11.2.2008 00:09
Ahoj
koupil jsem si Vegas Movie Studio 8 - tedy vč. DVD Architect Studio 4.5
Bohužel mi při renderování střihu ve Vegasu do MainConcept MPEG-2 nechce umožnit vlastní nastavení Custom, jen pevný výběr. Udělá mi ale video, které se mi na DVD nevejde o pár minut a nechce se mi, aby mi to DVDArchitect znovu přerenderovával. Přitom by stačil ozmenšit trochu bitrate.
Je to normální, že v Movie Studio nelze navolit vlastnosti výstupu do MPEG-2??
Jak vy řešíte výstup z Vegasu na DVD? Použití DV kodeku a pak render v Architectu je docela zdlouhavý, časově asi 2x delší... :-(
marek62 (168)|11.2.2008 09:10
mcak: Renderuj pro Architecta, v nem by to pak melo jit nastavit. Nemam to ted pred sebou, ale mrkni na slovensky Freak, tam je hodne podrobny navod od Nostradama.
stayman (12393)|11.2.2008 09:31
Nejde to nastavit v DVDA, iba ak minimalny bitrate. Tam by som vsak nic neprepocitaval, pretoze pouziva VBR a 1-pass, maximalne na menu to staci. Inak je zaujmave, ze vo verzii nejde ten CUSTOM, ale vzhladom na diferencie softoch je to vsak pochopitelne.

Ja robim Mpeg2 uz zasadne v Pro(Carbon)Coderi.
BOBA (590)|11.2.2008 10:38
[QUOTE=mcak;165410]Ahoj
koupil jsem si Vegas Movie Studio 8 - tedy vč. DVD Architect Studio 4.5
Bohužel mi při renderování střihu ve Vegasu do MainConcept MPEG-2 nechce umožnit vlastní nastavení Custom, jen pevný výběr. Udělá mi ale video, které se mi na DVD nevejde o pár minut a nechce se mi, aby mi to DVDArchitect znovu přerenderovával. Přitom by stačil ozmenšit trochu bitrate.
Je to normální, že v Movie Studio nelze navolit vlastnosti výstupu do MPEG-2??
Jak vy řešíte výstup z Vegasu na DVD? Použití DV kodeku a pak render v Architectu je docela zdlouhavý, časově asi 2x delší... :-([/QUOTE]


Stalo se mi, něco podobného, že bych to musel znovu renderovat v Architectovi. Tak jsem to udělal bez rekomprese a zmenšil ve Shrinku.
stayman (12393)|11.2.2008 13:01
[QUOTE=BOBA;165443]Stalo se mi, něco podobného, že bych to musel znovu renderovat v Architectovi. Tak jsem to udělal bez rekomprese a zmenšil ve Shrinku.[/QUOTE]

Tak to robim bezne, ak sa stane, ze preletim velkost,a le odnesie si to vacsinou len menu, ale aj to je jedno, pretoze ubytok 1-2% z hlavneho zaznamu s DVDShrinkom nema absolutne ziadny viditelny vplyv na kvalitu.