Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zbyla mi parabola od UPC direct. Mohu ji nějak dále využít?

slimak (95)|22.10.2007 21:05
Ahoj, po zrušení UPC Direct mi tu zbyla jejich parabola s konvertorem. Chtěl bych se Vás zeptat, zda jí mohu nějak využít, když bych chtěl chytat volně šířitelné satelitní programy a co bych k tomu kromě DVB-S přijímače měl ještě zakoupit.

Děkuju.
Foolproof (2713)|22.10.2007 21:52
Osobně mám takového zgarba na chalupě a ve spojení s Yumatu+Emu jsem na ni do léta přijímal Czechlink, nyní jsem s ní smýkl na západ a už 3 měsíce jedu DigiTV.

Pro FTA nepotřebuješ kromě receiveru nic, ale jsou receivery i s emulátory, počet stanic se tím jaksi zvýší, hlavně o ty atraktivní.
slimak (95)|22.10.2007 21:58
[QUOTE=Foolproof;153627]Osobně mám takového zgarba na chalupě a ve spojení s Yumatu+Emu jsem na ni do léta přijímal Czechlink, nyní jsem s ní smýkl na západ a už 3 měsíce jedu DigiTV.

Pro FTA nepotřebuješ kromě receiveru nic, ale jsou receivery i s emulátory, počet stanic se tím jaksi zvýší, hlavně o ty atraktivní.[/QUOTE]

Ee, já jsem v tomhle lamák a polovině slov Ti nerozumím :)
Foolproof (2713)|22.10.2007 22:07
HM...

zgarb = zastaralá, optřebený věc
Yumatu - značka receiveru
emu - emulátor, zde se myslí dekodovacího systemu.
receiver = přijímač
Czechlink = pojmenování skupiny kanálu vysílajících z jedné pozice atd.
DigiTV - totéž
FTA - Free to air - volně do vzduchu - zadarmo

Které slovo je ještě neznámé ?
slimak (95)|22.10.2007 22:13
[QUOTE=Foolproof;153630]HM...

zgarb = zastaralá, optřebený věc
Yumatu - značka receiveru
emu - emulátor, zde se myslí dekodovacího systemu.
receiver = přijímač
Czechlink = pojmenování skupiny kanálu vysílajících z jedné pozice atd.
DigiTV - totéž
FTA - Free to air - volně do vzduchu - zadarmo

Které slovo je ještě neznámé ?[/QUOTE]

Díky, už je mi to jasnější. Abych to upřesnil, chtěl bych sledovat i nějaké kvalitnější (HD) kanály, je mi jasné, že pořizovací cena bude vyšší, ale nevím co všechno je k tomu potřeba.
K tomu asi parabola od UPC direct bude k ničemu, takže co vím, musím pořídit lepší parabolu, satelitní HD přijímač (nejspíš Topfield 7720), ale nevím jaký konvertor, CI modul a kartu, abych mohl sledovat české programy + HD zahraniční programy (Premier, apod.)
Foolproof (2713)|22.10.2007 22:20
Původně jsi byl při zemi, ale nyní ses přesunul někam jinam, tam kde pořizovací cena paraboly v poměru k nákladům dalším se stává zanedbatelnou, takže tě odkáži na jiné thready, kda se mocně diskutuje už dlouho.

Na netu si najdi, kolik stojí a jak se přijímá oficiálně PremireHD a pak polož dotaz znova, patřičně upravený.:)
slimak (95)|22.10.2007 22:52
[QUOTE=Foolproof;153633]Původně jsi byl při zemi, ale nyní ses přesunul někam jinam, tam kde pořizovací cena paraboly v poměru k nákladům dalším se stává zanedbatelnou, takže tě odkáži na jiné thready, kda se mocně diskutuje už dlouho.

Na netu si najdi, kolik stojí a jak se přijímá oficiálně PremireHD a pak polož dotaz znova, patřičně upravený.:)[/QUOTE]

Dobře, tak zůstanu u země, koukal jsem tak zběžně a nebude to až tak easy jak jsem si naivně myslel. Co je tedy třeba všechno pořídit pro sledování českých programů + případně testovací HD TV Nova a slovenských programů?

Přemýšlel jsem o HD satelitním přijímači do budoucna, ale netroufnu si posoudit, jestli to má vůbec nějaký význam.
Jestli jsem to správně pochopil, budu potřebovat zhruba toto.

1. Parabola
2. Satelitní přijímač (ať už klasický MPEG2 nebo HD)
3. Konvertor
4. Modul Cryptoworks Twin !! Možnost vložit 2 karty Cryptoworks, 2 300 Kč
-Karta Gital + tarif základ - CZ programy vč. TV NOVA bez omezení), 1 999 Kč
-Karta Skylink - nová (3 placené programy na 6 měsíců zdarma) - pro příjem STV1, STV2, Markíza, TV JOJ a rozhlasových programů ze satelitu Astra 3A, 3 515 Kč
(registrací musí provést slovenský občan)
Foolproof (2713)|22.10.2007 23:54
No právě.

Existují i receivery, které jsou cenově příznivé, a mají i čtečku, universální a pro 2 karty, takže lze ušetřit CAM. Tyto receivery mají i ten emulátor, takže nevím jak je veliká ta parabola, co ti zůstala, (mně 80 cm) ta by stačila, vyměnit se dá později a za ušetřený peníz bych koupil motor - a tím pádem v úvodu ušetříš určitě i za obě karty. Ty lze taky koupit později, snad nespěchají. Jiná pozice na nebi, jiné možnosti.

HD je jiná kapitola.

1. Receiver musí být schopen i DVB S2 - jiný system
2. Musí být vybaven MPEG4 dekoderem
3. Pro oficiální PremiereHD se dodává extra přijímač
4. S náklady jsi na 5 ti násobku od toho, co jsem ti naznačil.
slimak (95)|22.10.2007 23:59
OK. Tak Premier HD raději vypustím z hlavy. Můžeš mi prosím navrhnout nějakou ideálnější sestavu, případně upravit tu mou. Cenový rozpočet mám zhruba 12 000 Kč.

Využití bude pro:
- české kanály
- slovenské kanály
- zkušební HD vysílání TV Nova, myslel jsem, že k tomu budu potřebovat HD satelitní přijímač.
- Do budoucna možnost připojení dalšího televizoru

Parabola co mi zůstala je 80cm.

Ohledně techniky koukám na omko.cz ale nevím si rady, jaký konvertor, motor a další věci zakoupit. Vidím, že jsi v tomhle dost zkušený, tak jestli bys měl chvíli a napsal mi potřebnou techniku. Díky
Foolproof (2713)|23.10.2007 00:13
Tady ti určitě někdo něco doporučí, já to ale nebudu, pokud možno se neúčastním flamů.:)

Na Nova HD potřebuješ přijímač s MPEG4 dekoderem, ale stačí pro DVBS. Dekoder se dodává i jako CAM, ale to je samoúčelné, bůhví co bude.

Pokud použiješ tu parabolu a cestu co jsem ti navrhl (emu+motor), vlezeš se do 5000 Kč a vše máš splněno. Případné problémy lze řešit postupně, máš rezervu ještě 7000, to je víc než bohatě.:)

U digitálu je to z dalším TV problematičtější, ale lze to řešit.

Jsou tady thready na toto téma.
mirekv (7169)|23.10.2007 09:13
Foolproof :D
Už se docela na Tebe těším!
KOCOUR65 (653)|23.10.2007 17:55
Pitomec (10211)|23.10.2007 17:59
Akorát je to Humax, což odrazuje hned na začátku (a nepíšu to kvůli tomu, žes to sem nalinkoval zrovna ty, ale protože s Humaxem nejsou moc dobré zkušenosti) :-I
KOCOUR65 (653)|23.10.2007 18:36
muj otec pouzival od roku 1999 HUMAX CZLINK primo upraveny prijimac pro cesky paket ale byl to humax cislo si uz nepamatuji a hral na nej az do ledna 2007 kdy mu zacal zlobit - takze myslim ze to asi nebyl spatny vykon - na nejakem foru jsem cetl postrehy o Humax HD-2000 CI a tam psali bezproblemovi prijem z 2 druzic 19 a 23.5 jak hd tak cs link - nic nedoporucuji jen upozornuji na prijimac o kterem jsem take uvazoval - cena klesla pred 2. mesici se pohybovala kolem 8000kc
Pitomec (10211)|23.10.2007 20:03
Kdysi jsem Humaxe taky používal a prodával, ale poslední povedený model byl snad 5500. Pak už to šlo z kopce, CR-Fox a další neustále tuhly, no a dnešní parodie na přijímač alá Humax Digi+II (III) to jenom potvrzuje, co je to za šmejd. Radši Homecast nebo TechniSat, byť je cena vyšší.
Radoo (1302)|25.10.2007 23:40
[QUOTE=KOCOUR65;153714]MYSLIM ZE TOTO BY ZA TU CENU NEMUSELO BYT SPATNE http://www.gisow.cz/satelit/index.php?file_main=product_info.php&products_id=862[/QUOTE]

A toto s HDMI a 80GB diskem za 6.300 ? :)
http://www.shopingcity.cz/podrobne.asp?idz=10125
Pitomec (10211)|26.10.2007 00:51
Typově je to 5 let stará šunka doplněná o HDMI výstup a s větším HDD (dřív 40GB, dnes 80GB, což teda žádný terno není) a pokud tam budou tytéž neduhy jako např. 1 tuner (místo běžných 2 u přístrojů této kategorie), neustálé nahrávání na HDD (díky čemuž se na přijímači dají smažit topinky) a HDD není vyjímatelný (neřku-li výměnný za libolný jiný), tak je to zase jenom na dvě věci :-k Jediným pozitivem je ta cena, ale osobně bych do toho nešel...