Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Propojení TV+Domácí kino+Popcorn hour 210+sat.přijímač Humax

Omo1234 (6)|10.11.2012 13:50
Chystám se k vánocům koupit domácí kino Samsung HT-E6750W.Chci to propojit s TV LG 50PV 350 plus s Popcorn hour A 210 a se sat.přijímačem Humax IRHD-5100S.Z manuálů nejsem vůbec chytrý jak to vše co možná nejkvalitněji propojit pomocí HDMI kabelů.
Samsung HT E6750W má HDMI IN 2 x ,HDMI OUT 1x a External digital audio IN /optical/1x. Pass trough v standby podporuje. Má ARC.Podporuje HDMI 1.4.
TV LG 50PV 350 má HDMI /DVI IN 1x a HDMI IN 1x a Optical digital audio OUT 1x a Audio IN /RGB-DVI/1x. ARC nemá.
Humax má HDMI 1x a Optical SPDIF 1x.
Popcorn hour A 210 má HDMI 1x a Optical SPDIF 1x.

Manuál Samsungu tvrdí,že satelitní přijímač je nutno připojit do TV aby byl vidět obraz...

Jde mi o toto: při koukání na satelit vysílání chci ,aby zvuk ze satelitu šel do Samsungu a ne jen do TV reproduktorů.
Dále při koukání na filmy mkv. atd. přes Popcorn chci zvuk též pochopitelně ze Samsungu.


Můžete mi poradit nejkvalitnější schema propojení případně též druh kvalitních HDMI kabelů prosím?


Děkuji Vám a těším se na odpověd.
vivid.sk (11472)|10.11.2012 14:54
Spravne (resp. odporucane) prepojenie AVR je vzdy ALL in ONE out. (HDMI kablom)
Cize vsetky zariadenia do AVR (v tvojom pripade tzv "DK"), a z neho jeden kabel do TV.
V danom pripade je funkcionalita presne taka, aku pozadujes.

Neviem preco si si vybral prave dany samsung, nevadi, ze nebudes mat ziadnu rezervu na prepojenie dalsieho HDMI zdroja? (len 2 HDMI vstupy).


[QUOTE=Omo1234;431336]Manuál Samsungu tvrdí,že satelitní přijímač je nutno připojit do TV aby byl vidět obraz...[/QUOTE]

pokial toto tvrdi manual, rychlo by som sa poobzeral po alternative. To je samozrejme blbost a popiera cely prinos AVR.
Ono to cele ide poprepajat aj inac (HDMI priamo do TV, SPDIF do AVR), ale tym budes musiet prepinat vstupy aj na TV aj na AVR (nie je to prilis pohodlne).


updated: narychlo som pozrel cenu toho setu. Myslel som ze ide o nejake AIO za 150-250euro, no pokial zvazujes vyhodit uz takuto ciastku, seriozne sa poobzeraj po niecom inom. Nieje to nejaky velky obnos, ale urcite za to uz kupis lepsie hrajuce riesenie.

Ak pozadujes AIO (samozrejme bez playera), pozri napriklad na toto, je to plnohodnotny AVR. Pripadne je z dlhodobeho hladiska lepsie ist cestou samostatne AVR + samostatne repro + MMC
Omo1234 (6)|10.11.2012 15:18
Díky za rychlou odpověd.Jsem laik na tyto věci,tak se chci zeptatna toto:1/ coje "DK" ?
2/ psal jsi že vše tzn.i Humax rovnou do Samsungu a v manuálu píšou ,že do TV...v čem je problém?
3/ Koukám hlavně na mkv.různé ripy atd.přes Popcorn zásobovaný z externího hardisku přes USB a napadá mne ,jestli už v tomto případě nenahradí samotný Samsung ten Popcorn 210/ale pochybuji/? Jak jednoduše poznám co je kvalitnější v tomto případě?To znamená přehrávat filmy z externího hardisku přímo do Samsungu.
Proč jsem se rozhodl právě pro tento Samsung? Celkem ok cena,dobré i zahraniční reference a ted mi nenapadá co bych dal do dalšího HDMI vstupu.Koukám 99% z Popcornu,jinak 3D BRay ,DVD,CD,multimediální přehrávačtam je,satelit a Popcorn tam bude...jsem skromnej starší člověk..

Díky za odpovědi!
vivid.sk (11472)|10.11.2012 15:32
1) DK = Domace kino
2) :) netusim, ale je to blbost (zly preklad?). Ak by to takto malo fungovat, oblukom sa vyhni takemuto rieseniu.
3) Popcorn je MMC. To prepajas do AVR.
------------
nechapem teda preco tento samsung ak mas popcorn? Za tie peniaze kupis lepsie hrajuce riesenie bez zbytocnej podpori multimedii, ktoru nepotrebujes (samsung nieje zrovna firma zaoberajuca sa vyvojom repro, aj ked v poslednej dobe rypu do vsetkeho. Vyberaj vyrobcu, ktory sa venuje danej problematike). Obzvlast moznost konektivity sa mi zda nizka (v danom segmente)

[QUOTE=Omo1234;431347] a ted mi nenapadá co bych dal do dalšího HDMI vstupu[/QUOTE]
To je OK. Ale nekupujes to riesenie na rok, ani dva. V buducnosti mozno nieco zakupis, alebo budes chciet pripojit (fotoaparat, kamera, notebook, cokolvek ....) a je lepsie mat aspon nejaky HDMI vstup k dobru.
Omo1234 (6)|10.11.2012 19:46
[QUOTE=vivid.sk;431346]Spravne (resp. odporucane) prepojenie AVR je vzdy ALL in ONE out. (HDMI kablom)
Cize vsetky zariadenia do AVR (v tvojom pripade tzv "DK"), a z neho jeden kabel do TV.
V danom pripade je funkcionalita presne taka, aku pozadujes.

Neviem preco si si vybral prave dany samsung, nevadi, ze nebudes mat ziadnu rezervu na prepojenie dalsieho HDMI zdroja? (len 2 HDMI vstupy).




pokial toto tvrdi manual, rychlo by som sa poobzeral po alternative. To je samozrejme blbost a popiera cely prinos AVR.
Ono to cele ide poprepajat aj inac (HDMI priamo do TV, SPDIF do AVR), ale tym budes musiet prepinat vstupy aj na TV aj na AVR (nie je to prilis pohodlne).


updated: narychlo som pozrel cenu toho setu. Myslel som ze ide o nejake AIO za 150-250euro, no pokial zvazujes vyhodit uz takuto ciastku, seriozne sa poobzeraj po niecom inom. Nieje to nejaky velky obnos, ale urcite za to uz kupis lepsie hrajuce riesenie.

Ak pozadujes AIO (samozrejme bez playera), pozri napriklad na toto, je to plnohodnotny AVR. Pripadne je z dlhodobeho hladiska lepsie ist cestou samostatne AVR + samostatne repro + MMC[/QUOTE]

Už jsem to Onkyo viděl,ale už je to drahé a navíc bez BR..Přeci jen to bude pro mé zlobivé děti nejvíc..
Jinak jsem slyšel několik názorů,že je skutečně nejlepší propojit satelit přímo do TV ,aby se nedegradoval obraz,zvuk pak dopojit optikou..

jinak díky za odpovědi
KamilZ (10277)|10.11.2012 19:57
[QUOTE=Omo1234;431368]Jinak jsem slyšel několik názorů,že je skutečně nejlepší propojit satelit přímo do TV ,aby se nedegradoval obraz,zvuk pak dopojit optikou.[/QUOTE]
Je nesmysl, aby se průchodem přes AVR nějak degradoval obraz. Naopak, při propojení satelit -> HDMI -> TV a TV -> optika -> AVR si teoreticky zaděláváš na problémy se zvukem, protože TV toho dokáže dekódovat méně, než AVR.

Ať Ti ten, kdo něco říká o degradaci obrazu dá řádné zdůvodnění (ať se také pobavíme :-) ) a ne typu "jedna paní povídala". Je to všechno digitál, nemá se tam co "degradovat", AVR nedělá resampling.
vivid.sk (11472)|10.11.2012 23:54
[QUOTE=Omo1234;431368] navíc bez BR..[/QUOTE]
A o to prave ide. Ak chces BD mechaniku, tak jedine externe (BD player za par desiatok euro). Nervi to do jedneho pristroja, to je cesta do pekiel (mechanika VZDY odide, je to len otazka casu).

[QUOTE=KamilZ;431369]AVR nedělá resampling. [/QUOTE]
Ja len upresnim.
Moderne AVR maju moznost up/down scalingu (dokonca vyssie modely na spickovej urovni - napr. HQV® Vida™), vzdy je ale moznost vyberu. Pokial sa nastavi PassThru, AVR nerobi upravu obrazu.

[QUOTE=Omo1234;431368]Jinak jsem slyšel několik názorů,že je skutečně nejlepší propojit satelit přímo do TV[/QUOTE]
To je nezmysel. Cela koncepcia AVR vychadza zo zapojenia vsetkych zdrojov (cez digital, analog a vsetko mozne, co v domacnosti je) na vstup(y). A vystup ide do zobrazovaca (v tvojom pripade TV). Zvolenim zdroja automaticky vidis na TV obraz a v repro pocujes zvuk adekvatneho vstupu.
Ak by to takto nefungovalo, cely AVR straca zmysel.
Omo1234 (6)|11.11.2012 10:48
Díky za vysvětlení!

Prosím poradte mi ještě jaký vybrat S/PDIF kabel když ho sestava žádá.Je víc druhů či kvalit?
Díky
KamilZ (10277)|11.11.2012 12:42
Je to úplně jedno. Opět - digitál je digitál, buď to pojede nebo ne. Když nekoupíš tu nejlevnější sra*ku, tak to bude OK.
Omo1234 (6)|11.11.2012 13:18
Díky Kamile. Ted jsem kouknul do manuálu toho samého Samsungu ,ale o jednu řadu starší a tam je obrázek vyloženě doporučující propojit satelit pomocí HDMI přímo do Samsungu a ne do TV . Asi to bude nějaký překlep aby novější nástupce toto nepodporoval ...mají v tom bordel..
vivid.sk (11472)|11.11.2012 13:24
Otazne je, naco si prisiel na forum, ked si bol dopredu rozhodnuty co ides kupovat (bez ohladu na rozumne argumenty proti).
Nuz co, aby si o 3 roky neriesil ako zapojis zvysne reproduktory po AIO.... (nastastie toto ma aspon nejaky digitalny vstup - az jeden - opticky. V takejto cene je to na smiech).
Omo1234 (6)|11.11.2012 16:42
Na forum jsem přišel abych se dověděl jak to vše propojit.Za 3 roky to bude od dětí rozflákané a koupím něco jiného. Je zajímavé, že tento Samsung domácí kino vyhrál EISA 2012/13 a recenze jsou vcelku příznivé.Děkuji všem za pomoc!
vivid.sk (11472)|11.11.2012 17:09
[QUOTE=Omo1234;431484]abych se dověděl jak to vše propojit[/QUOTE]
To si vycital aj z manualu (ako si pisal). Pokial to beries ako spotrebku na 3 roky, tak to netreba moc riesit, suhlasim (aj ked existuju aj bedne s kovovou mriezkou, pre taketo pripady).