Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jakého providera?

ICEBOSS (31)|19.2.2009 11:26
Ahoj,
chci si pořídit přípojku televize a hledám vhodného providera. Bydlím v centru Brna. Připojení pro 1 televizi.

V zásadě chci běžné české kanály + discovery, Nation Geographic, animal planet apod.

Televize bude FULL HD, takže bych rád, aby příjem měl slušnou kvalitu (HD vysílání netřeba) a samozřejmě aby to moc nestálo.

Zatím se mi nejvíc líbí DigiTV, za 260Kč všechno co potřebuju a se smlouvou na 12 měsíců i zadarmo zařízení. Je něco lepšího? Má třeba UPC za 680 Kč výrazně lepší příjem?

Jak si vyberu na který se připojím satelit a jak se ty satelity liší? Můžu přijímat i z víc satelitů?

Nebo je lepší si udělat kabelovku UPC standard za nejaky to petikilo?
VlaDamorava (466)|19.2.2009 22:51
ČTI, ČTI, ČTI. Na tuto otázku ti po 101-vé nikdo neodpoví.
mapř.https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=17384
OO7 (192)|19.2.2009 23:13
ICEBOOS, tu vražednou kombinaci TV Full HD a k tomu Digi-TV to si snad děláš srandu ne? Pokud ne tak zůstaň u CRT a o Full HD ani neuvažuj, tuto kombinaci na Full HD nerozdýcháš!!!Pokud máš možnost jít do UPC kabel. (mají dobrou akci) tak s tímto budeš určitě spokojený, i s nabídkou 4 HD kanálů které oceníš ze všeho nejvíc...
losos (2977)|20.2.2009 00:14
ICEBOSS (31)|20.2.2009 11:52
[QUOTE=VlaDamorava;216827]ČTI, ČTI, ČTI. Na tuto otázku ti po 101-vé nikdo neodpoví.
mapř.https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=17384[/QUOTE]
oznacte to jako dulezite, imho by to bylo vhodne.

[QUOTE=OO7;216828]ICEBOOS, tu vražednou kombinaci TV Full HD a k tomu Digi-TV to si snad děláš srandu ne? Pokud ne tak zůstaň u CRT a o Full HD ani neuvažuj, tuto kombinaci na Full HD nerozdýcháš!!!Pokud máš možnost jít do UPC kabel. (mají dobrou akci) tak s tímto budeš určitě spokojený, i s nabídkou 4 HD kanálů které oceníš ze všeho nejvíc...[/QUOTE]
no, proto se prave ptam. :) myslel jsem, ze satelit jako satelit. Takze kdyz budu prijimat na DigiTV satelit treba z Astry, tak to bude mit horsi kvalitu nez kdyz budu prijimat na kartu a satelit od Skylinku?

[QUOTE=losos;216831]A také prostuduj tohle :

https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=15722&page=2[/QUOTE]
ok

mam to teda chapat tak, ze si mam poridit Skylink? Ten ale ovsem nenabizi programy, ktere chci. Dalsi mozna volba je samozrejme digitalni kabelovka od UPC, o ktere mi v Sony Centrru rekli, ze podle ohlasu zakazniku je zrejme nejkvalitnejsi.
Pitomec (10211)|20.2.2009 17:15
Digitální kabelovka od UPC má pro Sony Centrum jenom tu výhodu, že ti vnutí jejich LCD TV (protože ta jako jediná má integrovaný DVB-C tuner), ale osobně bych si radši koupil Plazmu od Panasonicu.

Jinak nejlevnější varianta je Digi v EMU (pokud ti nejde o kvalitu) a co se týká kabelovky, tak teď mají nějakou akci na digital za tři stovky měsíčně.
OO7 (192)|21.2.2009 01:16
Se slovy od "Pitomec" musím jen souhlasit a dle svých zkušeností jen potvrdit. Jinak taky mám Panasonic 42PZ80EA..která šlape jak hodinky.
ICEBOSS (31)|23.2.2009 10:39
ahoj,
no to mi ale nikdo neodpovedel na mou otazku. :o((

kdyz bych mel pripojeni od digiTV, tzn. na balkone satelit namirenej na druzici, tak je podle vasich zkusenosti pripojeni nekvalitni.

kdybych mel pripojeni od Skylink (ktere mit nebudu, protoze nenabizi programy, ktere vyzaduji), tzn. satelit na balkone namirenej na tu stejnou druzici, tak budu mit pripojeni kvalitnejsi? Jakto??? Nerozumim tomu.

Pokud bych se rozhodl pro kabel (ne satelit) od UPC, ma dost kvalitni signal pro metrovou LCD televizi? ANO/NE.

Plazmu nechci, uz je rozhodnuto, bude LCD sony 40w4000 a neuvazuju uz o zmene.
Pitomec (10211)|23.2.2009 11:29
DigiTV vysílá z Intelsatu a díky nízkému datovému toku je obraz hrůza (jedinou výhodou je, že plná nabídka jede v EMU, takže s nulovým měsíčním placením).
Skylink je pak šířen z Astry, což je jiná družice a některé programy jsou tam o poznání kvalitnější (hlavně ČT), zatímco jiné bohužel mají kvalitu taky prachbídnou (Filmbox). Jistým plusem je pak možnost HD, což v současné době platí o Nově a za příplatek ještě o Eurosportu a Bravě.

U UPC máš SD signál ucházející a jsou tam taky HD programy (HBO, Filmbox, NG, Eurosport a Voom).

LCD Sony bych si nekoupil ani na smrtelné posteli ve vysokých horečkách - Sony je ve spotřební oblasti odpad, navíc notně předražený. Ale proti gustu žádný dišputát...

Jinak dobrou kombinací je Digi v EMU + Skylink nebo CS Link. Oboje lze přijímat jedním přijímačem, např. Golden Interstar 870 Xpeed.
ICEBOSS (31)|23.2.2009 11:44
Aha, diky za odpoved :). No, skoro to vypada, ze bude nakonec UPC. U nas v baraku je jedina slusna moznost netu jenom od nich, takze asi skoncim ve stadu rukojmich UPC. :o(

Jinak kdyz jsem prosel fora, tak kazdej nadava na neco. Jeden nenavidi plazmu, jeden LCD, v extremu nikdo nechvali ani to, co ma doma. Videl jsem ted plazmovyho Pioneera, model z minulyho roku (ne uplnej srac, ale cislo nevim) a mel uz na sobe vypaleny loga. Nechci, diky. Navic vetsina plazem ma vetracky, coz u televize proste nepripada v uvahu. V jednom panasonicu jsem videl dokonce 4!! Jeste jsem uvazoval o samsungu 40A656, ale ten ma udajne taky vetrak a navic je neuveritelne lesklej, neda se utrit a snadno se poskrabe. O vyrobcich Philips si myslim svoje. Cokoliv jsme od nich meli, tak to umrelo 3 dny po zaruce s tim, ze uz to nejde opravit, protoze nejsou nahradni dily na "TAK STAREJ KRAM". U Toshiby nevim jak se zarukou, LG nechci, zadny jejich LCD k PC se mi nikdy obrazem nelibilo. Panely Sony a Samsung jsou ze stejny tovarny v koreji. 40W4000 chci kvuli 10-bit panelu a USB portu, obraz je ok co jsem videl 2 kousky (zadny clouding ani backlight bleeding, ale vim, ze se to lisi kus od kusu) a 100Hz mi chybet nebude. Muzu ji mit za 27,5K. Mas proti tomu modelu neco opravdu konkretniho, proc bych ho nemel chtit?

Co je to EMU? Evropska menova unie to asi nebude :-D.
Pitomec (10211)|23.2.2009 11:50
SD vysílání vypadá líp na Plazmě, než na LCD - to je jediný důvod, proč bych si to LCD prostě nekoupil. Až tady budou všechny stanice v HD, tak to bude jistě o něčem jiném. A na Sony mám svůj názor, tam se platí hlavně za ty 4 písmena v názvu (byť musím připustit, že Sony dává do svých TV i DVB-C tuner, což je jisté plus oproti třeba Panasonicu, který toto nemá).
ICEBOSS (31)|23.2.2009 11:59
U kazde opravdove znacky se plati za znacku, s tim jsem smirenej. :o) Telku predpokladam ze budeme mit tak 8 let, nez ji vyhori zarivky, nejaky HD video uz na pocitaci taky mam. Kazdopadne diky za rady. Dal bych ti karmu, ale nemate to tady zavedeny :).
OO7 (192)|23.2.2009 23:52
ICEBOSS, musím jen souhlasit s příspěvkem od "pitomec"...Taky jsem měl Sony "46" za 50 litrů,ale za 3 dny šla zpátky do krámu. V obchodě měli puštěný Blue-Ray tak obraz v celku v pohodě, ale doma kanály v SD na které se nešlo dívat, tak šílený cloudink jsem ještě neviděl. A to mám UPC kabel. Teď mám Pan.42PZ a k tomu Handan 7000 za 150k. měs. a naprostá pohoda. Po vypálení ani známka a větráčky ani nevím že nějaké mám, tak jsou tiché. Samozřejmě výběr je jen na tobě a dívat se budeš ty sám. Tak ti přeji hezký obraz a šťastnou ruku při výběru.