Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Xtreamer SW - zpožďuje zvuk u filmů

slatored (292)|19.7.2012 11:22
Zdravím, Xtreamer jsem kupoval hlavně proto, abych se už nemusel zbývat DVD disky - nahraji všechna media na HDD a "jedu".
Jenže u některých videí se mi o hodně zpožďuje zvuk za obrazem. Vyzkoušel různá překódování,
ale nezjistil jsem proč je to někdy synchronisované a někdy ne.
Teď se qůli tomu zase pomalu vracím k vypalování DVD, kde je VŽDY všechno v okeju.
Nemohl by mi pls někdo "naznačit", proč to tak mám a co s tím?
Díky předem za odpověď.
jj
Pytkin (7947)|19.7.2012 15:36
s Xtreamerom hlavne mozes prejst na HD .. DVD uz je historia .. ale samozrejme to splnuje ucel , na ktory si ho chcel .. preco mas oneskoreny zvuk netusim .. ja som sa s tym nestretol .. skusal si prekodovania ? to je co ? hrajes DVDcka ? ci divx ?
slatored (292)|19.7.2012 20:02
> hrajes DVDcka ? ci divx ?
Vždyť to píšu: Chtěl jsem DivX, koduji do MPEG2/MP2 a ty se některé zpožďují se zvukem.
Proto hraji z DVD Playeru klasická DVDčka.
Hlavně mě zajímá, proč se mi ten zvuk někde zpožďuje za obrazem.
Jsem bývalý bubeník a když bubeník ve filmu práskne do bubnu a zvuk se ozve za půl sec., tak by mě čert vzal.
díky za reakci!
jj
KamilZ (10277)|19.7.2012 20:06
Jen pro jistotu kontrolní otázka - při spouštění v PC se to nezpožďuje?
slatored (292)|19.7.2012 20:14
Sorry, to jsem zapoměl napsat ( a bude toho urkitě víc! ) - v PC je to "fpořátku" - to mě právě na XT štve.
KamilZ (10277)|19.7.2012 20:27
A opravdu máš jen "Xtreamer SW"? To je ještě prodává? Nebo je to starší kousek? Máš poslední firmware?
slatored (292)|19.7.2012 20:43
mám XT SW a pravidelně aktualizovaný
StD (8612)|19.7.2012 23:51
Bože můj, já když synchronisuju audio, tak si v MPC hraju s Audio delay na +- xxx milisekund dokud to nesedí na hubu a tady se s*re hotový výrobek (čí, co kde kdy jak proč?). To se musí hlásit!!!

P.S. @Slatored> nejsi tu první pátek, tak hoď drát a poradím. N/P
slatored (292)|20.7.2012 10:55
[QUOTE=StD;417327]Bože můj, já když synchronisuju audio, tak si v MPC hraju s Audio delay na +- xxx milisekund dokud to nesedí na hubu a tady se s*re hotový výrobek (čí, co kde kdy jak proč?). To se musí hlásit!!!
P.S. @Slatored> nejsi tu první pátek, tak hoď drát a poradím. N/P[/QUOTE]
Takovou reakci bych od Tebe Stando tedy nečekal. Pořád zapomínáš, že těch, co se v tom vyznají je hodně-hodně málo a že většina lidí, co sem píšou o radu jsou laici - a proto sem píšou. Já si o sobě nemyslím, že jsem zase tak úplná lama, ale někdy si fakt nevím rady. Proto sem taky píšu prosbu o radu.
Tu muziku (ale i filmy) si pouštím z Xtreameru do TV a tak mi je Tvoje rada "s hraním v Audiodelay v MPC" na PRD.
Jednoduše a znovu řečeno: Některé filmy ( hlavně s muzikou ) mi z MMP Xtreameru hrají se zvukem pozadu. Už jsem qůli tomu vyměnil i AV Receiver SONY za YAMAHA, který umí zvuk posunout - bohužel umí jen zpozdit. Já ho ale potřebuji zrychlit. Moje Samsung LED TV to umí také, ale taky jen zpozdit.
Některé filmy jsou stažené a některé konvertuji (v Xillisoft HD VideoConvertoru) z "něčeho" (většinou VOB) do MPEG2. V PC to hraje správně, takže předpokládám, že vada je v MMP, nebo v konverzi.
Teď jsem to ještě šel vyzkoušet a už je to jasnější: Když nahraji do Xtreameru orig. soubor VOB, tak je v pořádku, když ten samý překonvertuji do MPEG2,
tak je to špatně. Takže je to určitě tou konverzí, ale proč?
Vyplývá z toho, že do Xtreameru nahraji DVD tak, jak jsou a nebudu nic konvertovat do jednoho souboru MPEG, tak jak jsem to dělal dosud
Další detaily viz. výše v diskusi.
díky za zájem !
jj
killerman27 (871)|20.7.2012 11:56
StD (8612)|20.7.2012 12:37
[QUOTE=slatored;417358]Takovou reakci bych od Tebe Stando tedy nečekal [HL](1)[/HL]. Pořád zapomínáš, že těch, co se v tom vyznají je hodně-hodně málo a že většina lidí, co sem píšou o radu jsou laici - a proto sem píšou. Já si o sobě nemyslím, že jsem zase tak úplná lama, ale někdy si fakt nevím rady. Proto sem taky píšu prosbu o radu.
Tu muziku (ale i filmy) si pouštím z Xtreameru do TV a tak mi je Tvoje rada "s hraním v Audiodelay v MPC" na PRD.
Jednoduše a znovu řečeno: Některé filmy ( hlavně s muzikou ) mi z MMP Xtreameru hrají se zvukem pozadu. Už jsem qůli tomu vyměnil i AV Receiver SONY za YAMAHA, který umí zvuk posunout - bohužel umí jen zpozdit. Já ho ale potřebuji zrychlit. Moje Samsung LED TV to umí také, ale taky jen zpozdit.
Některé filmy jsou stažené a některé konvertuji (v Xillisoft HD VideoConvertoru) z "něčeho" (většinou VOB) do MPEG2. V PC to hraje správně, takže předpokládám, že vada je v MMP, nebo v konverzi.
Teď jsem to ještě šel vyzkoušet a už je to jasnější: Když nahraji do Xtreameru orig. soubor VOB, tak je v pořádku, když ten samý překonvertuji do MPEG2,
tak je to špatně. Takže je to určitě tou konverzí, ale proč?
Vyplývá z toho, že do Xtreameru nahraji DVD tak, jak jsou a nebudu nic konvertovat do jednoho souboru MPEG, tak jak jsem to dělal dosud
Další detaily viz. výše v diskusi.
díky za zájem !
jj[/QUOTE]

Ad 1: psáno po 7 Gambrinech po příchodu domů a docela mě to pobavilo, ale vzápětí jsem usnul...
Ad další: Stačí si zkontrolovat ten (správně) hrající VOB na A/V Delay (=funkce v PGCDemuxu) a víš hned, která bije... Nebývá také zvykem v lepčích rodinách míti v OS nasr*no tolik zbytečných udělátek na pohyblivé obrázky, stačí jeden legální Mpeg2 dekoder a nějaký (opět legal) referenční player (MPC to není, stejně jako různé streamovačky...).

Dej nejdříve A/V Delay Check plus parametry roho, co zlobí.
Pytkin (7947)|20.7.2012 12:43
[QUOTE=slatored;417358]Už jsem qůli tomu vyměnil i AV Receiver SONY za YAMAHA, který umí zvuk posunout - bohužel umí jen zpozdit. Já ho ale potřebuji zrychlit. [/QUOTE]
receiver nemoze zvuk zrychlit .. kedze mu este neprisiel .. zrychlit vie len prehravac ..
KamilZ (10277)|20.7.2012 13:07
Zkus ještě napsat, co (TV, MMC, AVR?, ...) a jak (HDMI v1.x, AV, optika, ...) máš s čím přesně propojeno a možná zkus někde uploadnout kousek problematického videa, ať se to dá vyzkoušet v jiných MMC.
slatored (292)|21.7.2012 10:51
Tak jsem experimentoval a je to takhle: Když přehrávám filmy přes USB rovnou do TV, v Bluray a přes Ferguson Satelit Receiver, tak vše sedí (Takže filmy jsou OK). Nesedí jen, když to přehrávám z Xtreameru. Zkoušel jsem různě zkoušet v "Nastavení" Xtreameru i TV a nepomohlo nic. Navíc jsem zjistil, že opožďěný zvuk mám nejen u těch nových uložených filmů, ale u VŠECH už dávno filmů (i z kamery, foťáku a pod.)
Zapojení mám následovně:
Xtreamer zvuk-> AV Receiver - optika,
Xtreamer obraz -> LED TV - HDMI
AV Receiver HDMI OUT -> LED TV IN
Podle mého názoru je to v okeju.
Vypadá to tedy, že se přes všechny updaty něco v Xtreameru "rozbilo" a asi budu muset koupit něco nového.
NEBO NE ???

Jinak ten SW HandBrake je fakt geniální !!!
Uložím si všechna DVD jako MKV na Ext. HDD a budu to hrát přes USB v Bluray LG (tedy jestli nevyřeším ten Xtreamer).
díky za snahu.
jj
THeBaNDiT (497)|21.7.2012 12:21
a ked pises, ze tvoj AV receiver mas k TV pripojeny cez HDMI, nemozes pripojit aj Xtreamer do Receivera cez HDMI (optiku uplne vynechat)? Moderne receivre su prave na to vybavene vstupmi a vystupmi hdmi, aby boli medzistupnom medzi prehravacom videa a televiznym zobrazovadlom, aby bol obraz a zvuk zosynchronizovany (receiver si to ma postrazit)
arkij (540)|21.7.2012 14:22
[QUOTE=slatored;417358] Když nahraji do Xtreameru orig. soubor VOB, tak je v pořádku, když ten samý překonvertuji do MPEG2,
tak je to špatně. Takže je to určitě tou konverzí, ale proč?
Vyplývá z toho, že do Xtreameru nahraji DVD tak, jak jsou a nebudu nic konvertovat do jednoho souboru MPEG, tak jak jsem to dělal dosud [/QUOTE]

Proč ještě ten VOB kterej hraje v pohodě překonvertováváš do Mpeg2, když on sám je taky Mpeg2 ?

Já si pomocí Shrinku udělám z DVD bez reenkódování jen jeden soubor VOB abych nemusel mít adresáře se strukturou a jenom přejmenuju název a hraju to tak jak to je, bez jakékoliv konverze. Nemám Xtreamer ale Iamm a to bude obdobné.
KamilZ (10277)|21.7.2012 14:34
[QUOTE=slatored;417720]
Zapojení mám následovně:
Xtreamer zvuk-> AV Receiver - optika,
Xtreamer obraz -> LED TV - HDMI
AV Receiver HDMI OUT -> LED TV IN
[/QUOTE]
Ne , není to OK, měl by jsi mít XTreamer (HDMI) -> AVR (HDMI) -> TV, takže to "prohnat" kompletně (obraz i zvuk) přes AVR. To by se mělo pak domluvit s TV ohledně zpoždění (pokud máš rozumné AVR a TV). Vypni v Xtreameru případné dekódování zvuku a nech to na AVR.

Udělej si jednoduchý test - vše odpoj a nech připojen pouze XTreamer přes HDMI do TV. Je to také zpožděné?
slatored (292)|22.7.2012 12:09
Dík za pomoc!
Ten Xtreamer mám propojený nejen do AV Receiveru , ale i rovnou přes HDMI do TV (takže rovnou) - a dělá to i "tudy", takže tím to asi nebude, ale vyzkouším i Tvou radu.
díky
slatored (292)|22.7.2012 20:29
Smazán stejný příspěvek (nevšiml jsem si, že už je tu druhá stránka a poslal jsem to podruhé) jj
KamilZ (10277)|22.7.2012 20:52
Jestli to blbne při pouhém připojení Xtreameru do TV (a z TV jde zpožděný zvuk), tak to bude bohužel asi problém v Xtreameru a ani to zkoušet nemusíš :-(
THeBaNDiT (497)|22.7.2012 20:58
Len nech pekne odpoji opticky zvukovy kabel z Xtreamera a skusi film prehrat priamo na TV vratane zvuku cez HDMI. A ak to bude stale meskat, tak potom ci nema niekde v MENU Xtreamera nastavene nejake opozdenie zvuku (ak sa da, Xtreamer SW1 som uz nejaku dobu nevidel), alebo ci ma spravne nastaveny AC3 resp. PCM vystup z Xtreamera... (to strielam len tak odboku popamati)
vivid.sk (11472)|23.7.2012 00:22
Nepomozem ti sice, ale rychly nastroj na prevod DVD->mkv (bez re-enkodingu, meni sa len kontajner, obsah ostava nezmeneny)
MakeMKV, vysledok je jeden mkv (pre kazdy jeden PGC). Podporuje aj titulky, nepodporuje menu.
.
slatored (292)|23.7.2012 09:51
[QUOTE=KamilZ;417910]Jestli to blbne při pouhém připojení Xtreameru do TV (a z TV jde zpožděný zvuk), tak to bude bohužel asi problém v Xtreameru a ani to zkoušet nemusíš :-([/QUOTE]

To sem si pávě mysej ( tak to říká můj 5-ti letý vnuk )
Takže díky za pomoc.

- - - - doplněno - - - -

Díky vivid.sk - poradili mi tady jiný SW ( Handbrake ) a ten je FREE a geniální ! dík jj
slatored (292)|23.7.2012 22:04
[QUOTE=arkij;417731]
Já si pomocí Shrinku udělám z DVD bez reenkódování jen jeden soubor VOB ...[/QUOTE]

To: arkij - Mohl bys mi pls poradit, jak v tom Shrinku udělat jen jeden soubor VOB. Já tam žádnou takovou možnost nenašel.
Díky předem jj
vivid.sk (11472)|24.7.2012 00:23
Handbrake nie je to, co hladas. Ten robi transcoding =strata kvality a strata casu, kedze transcode trva dlho. MakeMkv je tiez free.

Co sa tyka Dvd shrinku, je to tam. Tych nastaveni tam nie je tak vela, ze by si to nenasiel (zajtra spoza pc doplnim obrazok)


Odoslané z GT-I9001 cez Tapatalk 2
slatored (292)|13.8.2012 18:30
Ahoj, Xtreamer jsem dal do opravy a čekám...
MakeMKV zkouším.
K HandBrake mám dotaz: Když dojde stav převádění někam k 60-ti %, tak začne troubit v PC repro a po chvíli už troubí v jednom kuse a až do konce převodu.
Nevěděl by někdo proč?
dík jj
slatored (292)|23.8.2012 16:37
Díky Vám všem za reakce !
Už jsem o něco chytřejší.
jj