Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nový model - LG 42PG3000

antoni (16)|18.4.2008 12:34
Takže po dlhom výbere LCD alebo plazmy som sa z nasledujúcich modelov
LG 42PC55
LG 42PG3000
Panasonic VIERA TH-42PX8E
Panasonic VIERA TH-42PX80E
Samsung PS42C67HD
Samsung PS42C96HD
Samsung PS42A416C1DXXH
Samsung PS42A456P2DXXH

som sa aj s ohľadom na veľmi dobrú cenu rozhodol pre kúpu tohto nového modelu od LG a od včerajška stojí v obyvačke, kde nahradila starú ale fukčnú CRT - OVP 70 cm.

Tu sú nejaké podrobnejšie informácie, nakoľko ani na stránke českého LG nie sú žiadné informácie o nových modeloch:
http://uk.lge.com/products/model/detail/plasmatv_42pg3000.jhtml#

Keby ste mali niekto nejaké otázky alebo podobne, tak kľudne napíšte.
Sedvo (194)|18.4.2008 14:33
Spíš bych se zeptal, proč si si nekoupil PG6000?

Jinak jak zobrazuje černou? To je asi podstatná otázka. Protože na předchozí modely tady někdo nadával, že černá nebyla černá atd.
antoni (16)|18.4.2008 15:23
- na 1. otázku - pretože na PG6000 by mi nikto neponúkol cenu 30,000,- SK. Tá je cca o 9.000,- Sk drahšia.
Chcel som "investovať" max. 30000 ale inú 100 HZ plazmu s novým displejom so životnosťou 100000 hodín som nenašiel a navyše je dizajnovo krajšia ako LG42PC55 ktorú som chcel pôvodne kúpiť...

- na 2. otázku sa mi ťažko odpovedá, nemám to zodpovedné s čím porovnať (bolo by to relatívne hodnotenie), ale čierna sa mi zdá čierna až moc, najmä večer...
Neviem či by sa to dalo a či by to pomohlo, keby som to odfotil digitálom a dal sem ?

Obraz z Digi TV je zblízka na niektorých staniciach dosť mizerný (to som ale očakával nakoľko som sa bol pozrieť u kolegu na DigiTv na jeho PX80 a tam to bolo to isté), ale analóg zo širokopásmovej UHF antény so zosilovačom je podstatne lepší...

Doteraz som akurát trošku sklamaný z diaľkového ovládača, ktorý mi vôbec "nesadol"... pre mňa neštandardné rozmiestnenie kláves a nízky zdvih...
Hmm (1739)|21.4.2008 00:25
No ale třeba tento nový Samsung u tohoto prodejce
http://www.videoexpert.cz/plazmove-televize/samsung-ps42a457
mají aktuálně za 22.590,- Kč, což je bratru podle překladače 29-30 tisíc Sk, a nemyslím si, že bude horší než LG. Parametry v odkazu. A protože mall.cz jsou docela drazí, jinde ho mají okolo 21 tisíc Kč. Takže výběr je třeba neuspěchávat.
antoni (16)|21.4.2008 07:07
No u nás sú ceny asi vyššie ako u vás...
Najnižšiu cenu za tento mi bol ponúknutý za 33 tisíc...
To je ťažko vyberať, to by bolo najlepšie si tie televízory požičať na pár dní domov, vyskúšať a vybrať, ale toto asi žiadny obchod nerobí...
Ale ved tento LG nemá zlý obraz, ale naozaj záleží aký signál do neho ide... ale to je asi u každého.
Hmm (1739)|21.4.2008 07:21
Tak tak. Já jen chtěl říci, že pokud by nebyl psychický problém (hrůza z reklamace) objednat ze státu bývalého soustátí, přišel by tak hrubým odhadem po přepočtu na 27-28 tisíc Sk a to už by bývalo stálo za zvažování jako konkurenta k tomu LG. Ani netvrdím, že LG je horší, to by člověk musel počkat na testy, které ho nakopnou k zájmu o ten který produkt v jím zvažované cenové hladině, aby se pak šel přesvědčit o obrazu na vlastní vočiščata.
sniper10 (97)|29.4.2008 21:44
Zdravim. Nemá niekto nejaké blizsie skusinosti s modelom PG6000? Je to môj konkurent pri výbere TV ku PX80.
roman2277 (582)|30.4.2008 08:17
[QUOTE=sniper10;175186]Zdravim. Nemá niekto nejaké blizsie skusinosti s modelom PG6000? Je to môj konkurent pri výbere TV ku PX80.[/QUOTE]
Měl jsem ji asi 30 minut zaplou.Je to hezká TV designem,má zajímavý kloub, 4xHDMI(!)obraz jsem tam měl HD ze satelitu a vypadal výborně.Ale to víš půl hodiny je dost málo.NO nevím ,ale radši bych koupil prověřenýho Panasonika,ale ten design LG se mi moc líbil.
pat01 (249)|30.4.2008 14:12
[QUOTE=roman2277;175213]Měl jsem ji asi 30 minut zaplou.Je to hezká TV designem,má zajímavý kloub, 4xHDMI(!)obraz jsem tam měl HD ze satelitu a vypadal výborně.Ale to víš půl hodiny je dost málo.NO nevím ,ale radši bych koupil prověřenýho Panasonika,ale ten design LG se mi moc líbil.[/QUOTE]
JJ desing moc pěknej.Vybavením taky našlapaná!!Ale to podstaný obraz nevíme....HD signál je pěknej na všem.Mě zajímá samozřejmě SD.Včera jsem se poflakoval po OK elektro(nevím jestli to byla 3000nebo 6000).Tam jí mají.Prodavači říkám jestli my jí zapne a že prý nemá čas...že tak za hodinku ach joooo to je uroven.
Jinač na nějakým ang.foru někdo psal že SD vypadá dobře tak uvidíme..co z toho vyleze a co znamená ,,dobře".
roman2277 (582)|30.4.2008 16:26
Já bych se jí nebál.Cena docela v pohodě,design nádhernej a výbava super.Jen o spolehlivosti moc nevím.
pat01 (249)|30.4.2008 17:03
[QUOTE=roman2277;175273]Já bych se jí nebál.Cena docela v pohodě,design nádhernej a výbava super.Jen o spolehlivosti moc nevím.[/QUOTE]
Jasně v pohodě.Potřebuju vidět jak to ukazuje fotbalovej SD signál nic víc..ale stejně myslím že to bude stejná haluz jako na všem....Ze záruky strach nemám
,,Prodat můžou..vyreklamovat musí...." za 3-4 roky je to stejně na vyhození....
Hmm (1739)|30.4.2008 18:24
Pate, ty seš nezmar... ale když zklamal i Pincek, tak tutově s těmi vysokohorskými subjektivními nároky koukatelnej fotbal prostě nenajdeš... Zkrátka kde fotbal není, ani Pat01 nebere :-)
pat01 (249)|30.4.2008 19:23
[QUOTE=Hmm;175292]Pate, ty seš nezmar... ale když zklamal i Pincek, tak tutově s těmi vysokohorskými subjektivními nároky koukatelnej fotbal prostě nenajdeš... Zkrátka kde fotbal není, ani Pat01 nebere :-)[/QUOTE]
ANO ANO jsem nezmar už jsme se o tom bavili...Pincek nezklamal ale v podání fotbalu byl naprosto stejnej jako ostaní.Já nejsem náročnej človíček já jen když vysypu na stůl 30-50K tak za to něco vyžaduju.Mě je jedno jestli se ta TV bude jmenovat Pioneer nebo LG nebo Syang Yong nebo HUBA Buba...já jen potřebuju aby když CRT zmizely ze světa aby na některý z těch placek který nejsou pro SD..ten fotbal aspon troooošššinku vypadal normálně...
Snad toho od života nechci tak moc..hihihihi.
No a u tý LG tajně doufám že by se třeba mohlo poštěstit...i když přitom vím že to bude asi stejný jako u ostaních...
Zkrátka kde není HD fotbal ani super plazma nebere...
antoni (16)|30.4.2008 20:07
tak po dvoch týždňoch s PG3000 zatiaľ môžem skonštatovať len toto:
- dizajnovo je veľmi pekná, určite omnoho krajšia ako minuloročná 42C55, a myslím aj ako PX80
- obraz je veľmi pekný najmä večer a aj podľa mojho subj. názoru je čierna čierna dosť...
- trošku ma zaráža že kontrast je takmer pri všetkých prednastavených obrazových profiloch nastavená až na 90%
- obrovské možnosti nastavenia obrazových parametrov v "expert" móde - môžte si pre každú jednotlivú farbu RGB aj CMY nastaviť zvlášť KONTRAST, JAS, ODTIEŇ a dalšie veci
- čo sa týka kvality obrazu záleží od kvality vstup. signálu - z analog. antény so zosilovačom je napr. JOJ fakt veľmi pekná. Digi TV záleží od kvality kanálu, napr. obraz CNN je fakt veľmi dobrý.
- kúpil som ju aj kvôli tomu že by mala mať nový panel s dlhšou životnosťou a aj 100 Hz motion - ale nemám to ako overiť, lebo LG neponúka možnosť prepínať 50 a 100 Hz

Čo sa týka futbalu na analógu tak je omnoho lepší ako napríklad na Galaxii na Digi. Samozrejme ked sa zameriate napríklad na jednotlivé steblá trávy, tak tie sa pri pohybe kamery začínajú rozmazávať a zlievať do plôch, ale to súvisí asi s dát. tokom obrazového prenosu.
Pred kúpov tohto LG som bol u kolegu pozrieť PX80 a môj LG má napr. na Digi TV lepší obraz - alebo ju možno mal horšie nastavenú...

... to je zatiaľ všetko čo ma napadlo.
antoni (16)|5.5.2008 07:20
Konečne sa aj na českých stránkach LG objavili informácie o tejto plazme. Síce až po 2 týždňoch ale lepšie ako nič:
http://www.lgtv.cz/cs/produkty/PG3000/42.shtml
Brunc (30)|23.5.2008 16:43
antoni,dnes se tento model objevil na Kasa a Megaobchod za cenu cca 20 500,-což je dle mého cena velmi příjemná a konkurence schopná.Šlo by sem napsat ještě nějaké další zkušenosti s touto novou plazmou,teď již po měsíčním užívání ?popřípadě další majitele ?Např.pod S:sledování sportu,spotřeba,spolehlivost,spokojenost?
antoni (16)|23.5.2008 22:49
Takže môj subjektívny názor k tým tvojim "S":
- táto (a myslím že nie len táto plazma odhalí všetky nedostatky vstupného signálu a je to úplne ejdno z akého zdroja pochádza... myslím tým analóg/digital terestriál alebo analóg/digital satelit...
Jednoducho všetky nedostatky SD signálu na takto veľkej obrazovke (a navyše ak je obraz ešte upravený z originál 4:3) oproti CRT vidno o 100% viac...
- to znamená pozeral som MS Hokej, aj cez terestriál aj ce digi tv, ale prenosová kvalita bola slabá...
...ked je dobrý signál (skôr z analógu terestriál, tak aj šport je dobre pozerateľný...
- jedine čo sa mi nezdá na obraze - zdá sa mi ako keby táto plazma upravovala-vylepšovala obraz a niekedy až moc...
-teda, ako keby niektoré jemné detaily považovala skôr ako šum a teda ich nezobrazila... aj ked je vypnuté potlačenie šumu...

Spotreba: - k tomu ti povedať moc neviem, už nemám možnosť znovu si požičať wattmeter od elektrárni, ako som to spravil, ked som mal ešte CRT...
Táto plazma trošku hreje, je to cítiť ked dáte ruku nad hornú časť horných vetracích otvorov

Spoľahlivosť: - zatiaľ absolútne žiadny problém alebo závada...

Spokojnosť: - nakoľko je to moja prvá "veľká" TV, tak to neviem porovnať... akurát môžem povedať že obraz u kolegovej PX80 sa mi zdal rovnaký...
Jednoducho povedané, ked do nej pustím kvalitný signál, tak obrazová kvalita ide neporovnateľne hore...
Brunc (30)|24.5.2008 11:51
Moc děkuji za odpovědi a postřehy.