Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Výběr multimediálního centra a Nas serveru

mic-r (5)|21.11.2014 09:47
Potřebuji poradit s výběrem multimediálního centra a Nas serveru.Moje představa je, že svoji sbírku DVD nahraji na disk, nejlépe celé bez konverze a pak ho přehraji na TV přes multimediální centrum které to převzorkuje na 1080p. Můžete doporučit nějaké konkrétní řešení nebo svoje zkušenosti jak to poskládat.
lafore (73)|21.11.2014 09:49
Intel nuc + xbmc. Nas ti presne neporadim, ale siel by som do overenych veci ako synology qnap atd
RoPo (6061)|21.11.2014 10:11
DVD převeď na MKV. Lépe se s tím pak manipuluje a ušetříš místo. Pokud tedy nepožaduješ úvodní menu, které DVD nabízí.
alex12345 (5)|21.11.2014 17:31
jaký SW používáš na převod z DVD na MKV?
RoPo (6061)|21.11.2014 19:32
Např. MakeMKV. Programů na převod je celkem dost.
arkij (540)|21.11.2014 19:42
[QUOTE=alex12345;500112]jaký SW používáš na převod z DVD na MKV?[/QUOTE]

Já jsem to teď nedávno dělal a nejlépe se mi osvědčilo DVD napřed ripnout pomocí DVD Schrinku (bez dělení vobů) současně s přebráním co chci a nechci a poté do mkv převést pomocí Aiseesoft ... to mkv ripper (jsou různé pro tento úkon libovolně použitelné verze) které čas od času se objevují zdarma tady http://www.giveawayoftheday.com/, stačí si to pohlídat, ta konverze je u nich na všech verzích stejná, jde nastavit datový tok, rozlišení, přidat titulky a vytvořit frontu.
Po různém zkoušení se mi tento postup zdál z hlediska koukatelného výsledku nejlepší a obraz je na LCD televizi lepší než z mého starého DVD přehrávače přes scart konvertovaný převodníkem v televizi.
Asi za měsíc a půl jsem jich víceméně po nocích a přes víkendy udělal tak 280 kusů co mám s muzikou (koncerty).
arkij (540)|22.11.2014 11:03
Dnes je zrovna jeden z převodníků videa na zdarma tady http://www.giveawayoftheday.com/.
alex12345 (5)|22.11.2014 12:11
Díky za info
alex12345 (5)|22.11.2014 12:55
Stáhnul jsem si převodník dle odkazu - moc díky. Jsem v tomto nováček, mohl by jsi mi poradit jak nastavit: Resolutiom Encoder, Aspect Ratio, Video Bit rate, Frame Rate, Channels, Encoder, Volume, Bit Rate a Sample Rate.
vivid.sk (11472)|22.11.2014 13:21
Pouzi MakeMKV, tam nestavujes nic, pretoze sa nerobi kompresia ani konverzia, vystup je 1:1 identicky, len v inom kontajneri. Naviac to trva chvilku.
RoPo (6061)|22.11.2014 13:27
[QUOTE=alex12345;500187]Stáhnul jsem si převodník dle odkazu - moc díky. Jsem v tomto nováček, mohl by jsi mi poradit jak nastavit: Resolutiom Encoder, Aspect Ratio, Video Bit rate, Frame Rate, Channels, Encoder, Volume, Bit Rate a Sample Rate.[/QUOTE]

Zbytecne se s tim piples. Psal jsem o MakeMKV. Je free, rychly a umi nastavit defaultni video i audiostopu.
Neitthan (3)|22.11.2014 17:52
Ahoj,
abych nezakládal nové vlákno, rád bych svou otázku položil zde. Pročítám tady fórum a články už asi týden, spoustu věcí jsem se dozvěděl, ale přece jen bych se rád zeptal zkušenějších, protože to není malá investice a prodavačům v prodejnách elektra zrovna dvakrát nevěřím...

Mám televizi: http://www.lg.com/cz/televizory/lg-32LN575S-smart-tv/technical-specifications
Chci si koupit domů NAS: http://www.tsbohemia.cz/zyxel-nsa325v2-nsa325v2-eu0101f-_d181842.html

Na NAS si chci nahrát filmy, hudbu a fotky a přistupovat k němu přes router z notebooků (přes wifi) a z televize (přes síťový kabel do routeru). NAS připojím k routeru taky pomocí síťového kabelu (připojení přes USB je pomalejší, že). Televize i NAS podporují DLNA rozhraní, takže by si měly rozumět...
Moje otázka: bude mi tohle řešení stačit? Přehraje mi televize uložené filmy (DVD, MKV kontejnery, MPEG kontejnery...) i s titulky? "Najde" v síti moje televize můj NAS? Nebo k tomu budu muset přikoupit ještě nějaké MMC? Nebo doporučujete jiný NAS?
Jde mi samozřejmě i peníze, abych nemusel investovat zbytečně nic navíc.Pokud bych musel přikoupit MMC, tak samozřejmě již nějaké bez disku...
Budu rád za vaše případné rady. Díky.
KamilZ (10277)|22.11.2014 18:31
[QUOTE=Neitthan;500207]Moje otázka: bude mi tohle řešení stačit? Přehraje mi televize uložené filmy (DVD, MKV kontejnery, MPEG kontejnery...) i s titulky?[/QUOTE]
Vše záleží na kompatibilitě DLNA serveru v NAS s klientem v TV. Stačit Ti to podle mě nebude, kup MMC, stojí pár šupů a za ty ušetřené nervy to stojí. Přečti si tohle: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/33686-Nez-se-zeptate-HDMI-3D-zvuk-LAN-DLNA?p=434517&viewfull=1#post434517
Neitthan (3)|22.11.2014 18:41
[QUOTE=KamilZ;500210]Vše záleží na kompatibilitě DLNA serveru v NAS s klientem v TV. Stačit Ti to podle mě nebude, kup MMC, stojí pár šupů a za ty ušetřené nervy to stojí. Přečti si tohle: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/33686-Nez-se-zeptate-HDMI-3D-zvuk-LAN-DLNA?p=434517&viewfull=1#post434517[/QUOTE]

Díky za odpověď. Já jsem tenhle thread četl několikrát. Zakopaný pes je asi opravdu v té kompatibilitě. Ačkoliv výrobce NASu píše, že to má svůj vlastní DLNA server... tak i přesto to nemusí být jisté...?
Takže nejrozumnější bude postupovat tak, že koupím NAS, zkusím jestli bude fungovat i bez MMC a pokud ne, budu muset přikoupit ještě MMC.
Televize mi tedy NAS najde, ale problém bude pravděpodobně s tím, že nebude umět formáty videa? Nebo televize mívají problém i s pouhým nalezením NASu?
vivid.sk (11472)|22.11.2014 18:47
Presne ako pises. Problemov moze byt viac, od kompatibility titulkov az po pretacanie, volbu audio stopy, podporu proprietarnych formatov (kompletnu podporu BD/DVD necakaj ani priamo cez USB) ci dalsie. Takze optimalne odskusat s konkretnym zelezom do 2 tyzdnov a nasledne sa rozhodnut co dalej.
RoPo (6061)|22.11.2014 22:04
[QUOTE=Neitthan;500211]Takže nejrozumnější bude postupovat tak, že koupím NAS, zkusím jestli bude fungovat i bez MMC a pokud ne, budu muset přikoupit ještě MMC.[/QUOTE]

Ano, toto je pro tebe aktualne nejrozumnejsi cesta. Bezdiskove MMC ci HTPC/NUC muzes poridit pozdeji pokud te bude DLNA omezovat. Zvoleny NAS budes tak jako tak potrebovat a ZyXEL je vzhledem k cene/vykonu/funkcim jedna z nejrozumnejsich voleb.

Ja pouzivam pro hodne veci ZyXEL 325 s funkcnim DLNA serverem (vyuzivam take integrovaneho klienta Dropboxu pro zalohu) k velke spokojenosti a obcas zapnu NUC s instalovanym XBMC jako HTPC. Aktualne pro me jedna z nejlepsich kombinaci.
Pouzivam jej jako zalozni NAS. Hlavni NAS/server mam jine zelezo se 6ti disky.
KamilZ (10277)|23.11.2014 08:23
mic-r (5)|24.11.2014 13:49
Díky za info , když bych chtěl převést DVD na MKV jak se převedou titulky, u DVD je možnost několika různých titulků .
vivid.sk (11472)|24.11.2014 14:29
Titulky vo forme bitmap zostanu zachovane v mkv.
RoPo (6061)|24.11.2014 14:41
[QUOTE=mic-r;500341]Díky za info , když bych chtěl převést DVD na MKV jak se převedou titulky, u DVD je možnost několika různých titulků .[/QUOTE]

Lze volit, které audiostopy a titulkové stopy (bitmapy nebo textové) se do MKV uloží. Můžeš nastavit, které mají být výchozí (defaultní). Poté můžeš při přehrávání (přes DLNA nebo přímo) volit audiostopu a titulky (poku klient pro přehrávání umí tyto různé sudiostopy/titulky z MKV kontejneru vyčíst a nabídnout).
mic-r (5)|22.1.2015 13:55
Potřebuji poradit jaké koupit MMC aby dokázalo upscaling z 480p na 1080p a podporu plex media serveru.Mám nas kde mám nainstalovaný plex a potřebuji to přehrávat.
KamilZ (10277)|22.1.2015 14:04
Nevím, jestli chápu o co Ti jde, nebo jestli Ty chápeš principy upscalingu, HDMI, DLNA a NAS a CIFS a tak se raději preventivně zeptám:

Upscaling - proč to nějak zdůrazňuješ? Bojíš se, že Ti videa ve 480p poběží v TV s černými okraji?
Plex - opět proč? MMC + NAS = podstatně lepší využití CIFS než DLNA. Nebo máš přes Plex zpřístupněnou nějakou extra specialitu, kterou standardní MMC nezvládají?

A na MMC se už psal dřív, tak proč tam nepokračuješ, přesunuji.
mic-r (5)|22.1.2015 15:17
Koupil jsem nas http://www.qnap.com/i/in/product/model.php?II=147 a chtěl jsem přehrávat jen přes něj ale nevyhovuje mě způsob přehrávání přes XBMC a dal jsem si tam plex a zkusil přehrát přes TV ale televize to nestíhá. Takže potřebuji MMC který podporuje plex a upscaling chci proto že když uložím DVD na mkv je to 480p a chci to přehrát v hd.
RoPo (6061)|22.1.2015 15:22
mic-r: Spíše potřebuješ On The Fly Transcoding do FHD na což potřebuješ výkonný stroj na kterém Plex poběží.
KamilZ (10277)|22.1.2015 16:14
mic-r: Z toho co píšeš je ale zřejmé, že jsi totálně nepochopil a snažíš se věci spíše komplikovat :-)
- každé MMC Ti přehraje MKV a je jedno, jestli Ti to upscaluje MMC nebo TV, nemusíš to vůbec řešit
- PLEX je v NAS pro MMC zcela zbytečný, lepší komfort dosáhneš přes CIFS

Plex potřebuješ pro DLNA (přehrávání v TV), ne pro MMC, které (opět každé) podporuje CIFS.
mic-r (5)|22.1.2015 16:41
Takže když vyber mmc jakékoli které umožňuje HD tak se přehraje mkv 480p v HD. To je přece nesmysl.
KamilZ (10277)|22.1.2015 16:48
A jak myslíš, že Ti dnes v TV zobrazuje například dnešní SD programy? Prostě Ti to TV sama upscaluje. Nebo si myslíš, že se nějak zázračně v TV automaticky vymění fyzicky panel podle rozlišení, jako SPZ u aut v gansterkách? :D

U MMC navolíš, jestli má být výstup na automatiku, pak Ti to pošle do TV v rozlišení záznamu a upscaling na 1920x1080 panel udělá TV, nebo jestli je výstup natvrdo na 1920x1080 a pak Ti to upscaluje MMC a TV zobrazuje 1:1. Je otázka, co je kvalitnější. Pokud máš namakanou TV, tak to bývá lepší nechat na ní, je na "sebe optimalizovaná".
RoPo (6061)|22.1.2015 17:06
[QUOTE=mic-r;506010]To je přece nesmysl. [/QUOTE]

Není. Nesmysl je si myslet, že to tak není.

MMC, pokud přehrává jakýkoliv video soubor, který neodpovídá rozlišením jeho nastavenému výstupu, tak provádí upscaling MMC do rozlišení nastaveného na jeho výstupu.
Pokud MMC má nastaven výstup jiný než je plné rozlišení panelu v TV a je kompatibilní s rozlišením TV, které podporuje např. 720p, 576i, apod., tak provádí upsacaling na rozlišení panelu (u tebe FHD) právě TV.