Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jaké zvukové 5.1 formáty podporuje DVD Architekt 5 ?

Walker (69)|6.9.2010 16:25
Ahojte, mám problém s vyrenderováním zvukové stopy 5.1 z AVCHD videa upraveného ve Vegas 9 do AC3 formátu, respektive do něčeho, co by DVD Architekt akceptoval jako prostorový zvuk. Tuto otázku jsme rozpytvávali v sekci Editace videa, ale asi to patří sem. Pytkin poznamenal, že DVD Architekt neumí jednotlivé mpeg audio layer 2 streamy a tak se musí renderovat jak video, tak zvuk zvlášť. Bohužel z mě neznámých důvodů mě nejde render do AC3 (asi problém s AC3 kodekem, kdo jste řešil, prosím ozvěte se) takže potřebuji vědět, jaký formát prostorového zvuku vlasntě DVD Architekt schroustne, Vegas mě nabízí další asi dvě nebo tři možnosti samostatného renderu 5.1 zvuku. Děkuji!!!
Pytkin (7947)|6.9.2010 16:35
Walker : mas nainstalovany aj DVD Architekt ? potom by ti mal ist AC3 plugin vo vegase ..
Walker (69)|6.9.2010 16:49
[quote=Pytkin;295619]Walker : mas nainstalovany aj DVD Architekt ? potom by ti mal ist AC3 plugin vo vegase ..[/quote]

To víš že mám... bohužel jsem jeden z těch, kteří tento problém mají - nejsem sám. Pomohla někdy prý divoká reinstalace starších verzí, registrace AC3 kodeku a potom instalace Vegasu 9 a pak už to šlo, někdy tohle nepomohlo...je to chyba SW, nevím co s tím... proto zkouším dřív než bych si zaneřádil počítač těmi reinstalacemi a skončil u reinstalu celého PC něco jiného, jiný formát, aby to DVD Architekt zbaštil a fungoval...
Pytkin (7947)|6.9.2010 17:25
no iny format to asi nevie .. DTS z vegasu nedostanes .. jedine mozno 5.1 wavy a encodovat v architekte .. alebo si proste vypluj 5.1 wavy a AC3 sprav s SOFT ENCODE ..
Walker (69)|6.9.2010 17:33
[quote=Pytkin;295630]no iny format to asi nevie .. DTS z vegasu nedostanes .. jedine mozno 5.1 wavy a encodovat v architekte .. alebo si proste vypluj 5.1 wavy a AC3 sprav s SOFT ENCODE ..[/quote]

Díky, zkusím, kdyby nešlo, popátm se na step-by-step návod :)
Musko (149)|6.9.2010 17:48
[quote=Walker;295616]... Bohužel z mě neznámých důvodů mě nejde render do AC3 (asi problém s AC3 kodekem, kdo jste řešil, prosím ozvěte se) ...[/quote]
Na konkurenčnom fóre sa riešil problém AC3 a Vegasu:
[code]http://www.tv freak . sk/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=3667[/code]
(Povyhadzovať medzery)
Možno ti to pomôže.
Walker (69)|7.9.2010 18:44
[quote=Musko;295634]Na konkurenčnom fóre sa riešil problém AC3 a Vegasu:
[code]http://www.tv freak . sk/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=3667[/code]
(Povyhadzovať medzery)
Možno ti to pomôže.[/quote]

Ano, to fórum jsem četl a děsím se reinstalu PC, bohužel moje legální Win7 64 se chovají divně, už při instalaci Vegasu mě házely všechny možné odmítavé hlášky, pak ale vše chodí, až na tuhle věc...nyní zkouším poslední verzi Vegasu, ale vše stejné...
Walker (69)|7.9.2010 20:58
Další poznatek: podařilo se mě udělat render do ac3 studio formátu ve Vegasu a když to dám do timeline v Architektovi, tak jsou tam jen dva kanály...to asi není v pořádku... V projektu mám samosebou 5.1 AC3 ....
Pytkin (7947)|7.9.2010 22:35
walker : ked rendrujes , musis zaskrnut , ze chces multichannel audio ..
Walker (69)|7.9.2010 22:47
[quote=Pytkin;295785]walker : ked rendrujes , musis zaskrnut , ze chces multichannel audio ..[/quote]

Ale kde? Když chci renderovat video, nebo jen audio? Pokud jenom audio, tak nikde taková možnost není, ani u AC3, ani i 5.1 wave...
Mulldu (1)|7.9.2010 23:23
Zdravím všechny příznivce DVD, Blu-ray a AC3. Mé zkušenosti s Vegas pro9 a AC3 5.1 jsou bez problému a to jak u DVD tak Blue-ray. Problém nastal při přenosu vyrenderovaných souborů Blue-ray do DVD architect5. (u DVD formátu problém není - jen je zapotřebí nastavit v menu "FILE - PROPERTIES" výstupní parametry pro autorizing renderovaného disku) U Blue-ray disku došlo vždy v DVD Architekt5 k přepočtu zvuku z AC3 5.1 na AC3 2.0. Tento problem jsem odstranil, že ve VEGAS pro9 vyrenderuji pouze obraz a zvuk vyrenderuji taky zvlášť a to v nabídce "Dolby Digital AC3 Pro" a NE v nabídce "Dolby Digital AC3 studio". Spojením obrazu a zvuku v DVD Architekt 5 už nebylo při renderování avizováno, že bude zvuk přepočten. Výsledkem byl Blue-ray disk s prostorovým zvukem AC3 5.1.
Pytkin (7947)|8.9.2010 00:12
walker : pri rendrovani audia .. je tam dakde na to checkbox ..
artam (1147)|8.9.2010 07:54
[quote=Walker;295788]Ale kde? Když chci renderovat video, nebo jen audio? Pokud jenom audio, tak nikde taková možnost není, ani u AC3, ani i 5.1 wave...[/quote]

No tak si jednoducho v timeline vypni vsetky video a audio stopy okrem tej konkretnej, ktoru chces vyrenderovat, a je to. U jazdej stopy tam na to mas tlacitka "solo" a "mute". ;)