Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

výběr TV- přehrávání přes USB

Holi (8)|11.4.2012 17:15
Zdravím všechny přítomné a dovolím si požádat o radu. Vybírám novou TV uhl. 40-42, pro větší nemám prostor. 3D nepotřebuji, bude-li, nevadí . Osciluji mezi Sam D 5500 či 5520, příp. 6kovou řadou ( 6100) a LG LV 4500, příp. 5500 pokud by měla lepší panel a obrazové vlastnosti a uvažuji i o případných variantách uvedeného s integrovaným satel. tunerem. Co je však pro mě podstatné ,je přehrávání filmů přes usb. Umí uvedené Tv či alespoň některé z nich přehrát přes USB filmy v kontejneru mkv s integrovanými titulky ? A pokud ne, jakou TV byste mi doporučili, která to zvládne ?? Děkuji všem .
KOCOUR65 (653)|11.4.2012 19:14
to by me zajimalo kde prodavaji filmy mkv s integrovanými titulky ???? - jestli chces kvalitu tak na usb se vyprdni a kup k tv poradny BR prehravac
KamilZ (10277)|11.4.2012 20:06
TV, která zvládne přehrát vše, včetně podpory titulků v MKV se jmenuje MMC: http://multimedialni-centra.heureka.cz/ . Za pár šupů si ušetříš spoustu šedin.
Dagy2 (3153)|11.4.2012 20:53
u LG som doteraz prehral všetky mkv ktoré som doma našiel. Aj s titulkami. Aj všetky ts formáty z môjho technisatu.
Ale tak ako ti píšu vyššie, keď chceš zážitok kup si BD player a púšťaj blue ray a nie nejaké ripy. Rozdiel je asi ako medzi trabantom a mercedesom.
erik555 (776)|11.4.2012 22:15
[QUOTE=Dagy2;405594]Rozdiel je asi ako medzi trabantom a mercedesom.[/QUOTE]
Aj cenovo to tak vyjde :D takze BD ripy su pre mna celkom fajn...
bastlir (3245)|11.4.2012 22:45
[QUOTE=Holi;405561]Zdravím všechny přítomné a dovolím si požádat o radu. Vybírám novou TV uhl. 40-42, pro větší nemám prostor. 3D nepotřebuji, bude-li, nevadí . Osciluji mezi Sam D 5500 či 5520, příp. 6kovou řadou ( 6100) a LG LV 4500, příp. 5500 pokud by měla lepší panel a obrazové vlastnosti a uvažuji i o případných variantách uvedeného s integrovaným satel. tunerem. Co je však pro mě podstatné ,je přehrávání filmů přes usb. Umí uvedené Tv či alespoň některé z nich přehrát přes USB filmy v kontejneru mkv s integrovanými titulky ? A pokud ne, jakou TV byste mi doporučili, která to zvládne ?? Děkuji všem .[/QUOTE]

V dnešní době si kupovat Sama řady D5 považuji už za vyhozené peníze. Spíš bych už lovil ve vodách D7 a výš. Co se týká přehrávání filmů z USB .... brzy přijseš na to, že tě bude otravovat stále běhat k TV s flashkou a trefovat se zezadu do portu. Proto jsem volil cestu NASu, kam si z PC či z netu cokoliv nahraju a pak v pohodlí přes LAN si to v TV kdykoliv přehraju, aniž bych musel zvednout zadek. :-)
vivid.sk (11472)|11.4.2012 22:58
[QUOTE=Dagy2;405594]u LG som doteraz prehral všetky mkv ktoré som doma našiel[/QUOTE]
aj tie s DTS zvukovou stopou?
Holi (8)|12.4.2012 16:54
ano , mám stejný pohled na věc :-)[QUOTE=erik555;405604]Aj cenovo to tak vyjde :D takze BD ripy su pre mna celkom fajn...[/QUOTE]
Holi (8)|12.4.2012 16:58
[QUOTE=bastlir;405607]V dnešní době si kupovat Sama řady D5 považuji už za vyhozené peníze. Spíš bych už lovil ve vodách D7 a výš. Co se týká přehrávání filmů z USB .... brzy přijseš na to, že tě bude otravovat stále běhat k TV s flashkou a trefovat se zezadu do portu. Proto jsem volil cestu NASu, kam si z PC či z netu cokoliv nahraju a pak v pohodlí přes LAN si to v TV kdykoliv přehraju, aniž bych musel zvednout zadek. :-)[/QUOTE]

Děkuji za názory všem . To bastlir: Sam řady 7,8 znám, obraz jak víno. Kladu si ale otázku zda má v mém případě o těchto řadách uvažovat, když mám příjem signálu DVB-t a úvahy o případ. příjmu satelitním jsou jen ve stádiu zrodu. Při příjmu DVB-t si myslím, že se nevyužije kvalita těchto panelů na 100%. Pokud jde o zvedání zadku, to mi zatím problémy nečiní a dnešní Tv mají obvykle USB port nejen zezadu , ale i zboku .
KamilZ (10277)|12.4.2012 17:12
Právě že DVB-T bude na řadách D7xxx vypadat lépe, než na D5xxxx, tam se Ti potká "kvalita" DVB-T a "kvalita" řady D5xxx. Zastávám názor, že než Samsung D5xxx, tak to raději LG xxLV5500, Panasonic TX-LxxE30E,TX-LxxE5Enebo nové LG, ale ty jsou zatím strašně drahé. Případně plazmu, pokud Ti nevadí, tam budeš mít u DVB-T obraz asi nejlepší (i když u tak malé úhlopříčky to není tak kritické).
Holi (8)|12.4.2012 17:53
[QUOTE=KamilZ;405672]Právě že DVB-T bude na řadách D7xxx vypadat lépe, než na D5xxxx, tam se Ti potká "kvalita" DVB-T a "kvalita" řady D5xxx. Zastávám názor, že než Samsung D5xxx, tak to raději LG xxLV5500, Panasonic TX-LxxE30E,TX-LxxE5Enebo nové LG, ale ty jsou zatím strašně drahé. Případně plazmu, pokud Ti nevadí, tam budeš mít u DVB-T obraz asi nejlepší (i když u tak malé úhlopříčky to není tak kritické).[/QUOTE]
LG 42LV 5500 mám ve výběru, panasoniky neznám. O plazmě neuvažuji, pominu-li blikání, které zaznamenávám , TV bude ve velmi světlé místnosti, poběží i za denního světla ( víkendy, odpoledne ) , a to, pokud vím, plazmovému obrazu moc nesvědčí. V obchodech mi tvrdí, že při DVB-t příjmu kvality obrazu na SAM řady 7, 8, nevyniknou...
Holi (8)|12.4.2012 18:02
Apropos...nemáte tip na TV s matným nebo polomatným panelem ? Měla jsem doma na zkoušku Sam 40D 5520 a vadilo mi při tmavých scénách či vypnuté TV zobrazování pokoje , okna, osvětlení včetně mě sedící na gauči :-) v panelu .Doma mám 3 roky starou Sony 40W4500 kde to tak dramaticky zrcadlové není .
sanchez13 (1071)|12.4.2012 18:08
[QUOTE=Holi;405677]V obchodech mi tvrdí, že při DVB-t příjmu kvality obrazu na SAM řady 7, 8, nevyniknou... [/QUOTE]
podla mna aj DVB-T sa bude zlepsovat. Napr na Slovensku je uz prva lastovicka vo forme STV1 HD, ale pravdepodobne casom pribudnu aj ostatne stanice v HD, takze potom uz tu kvalitu TV vyuzijes. (predpokladam, ze neplanujes TV menit kazdy rok) Neviem ako su na tom tie Samsung TV s upscaling-om, ale verim, ze tie vyssie modely zvladaju lepsie aj upscaling SD...

[QUOTE=Holi;405680]Apropos...nemáte tip na TV s matným nebo polomatným panelem ?[/QUOTE]
napr LG LW5500 ma matny panel..
KamilZ (10277)|12.4.2012 18:22
[QUOTE=Holi;405680]Apropos...nemáte tip na TV s matným nebo polomatným panelem [/QUOTE]
To s plazmou chápu. Co se týká matného panelu, tak ho mají ty, co jsem Ti psal. Dále ho montuje Toshiba a Philips (42PFL7606H). Samozřejmě jen některé modely. Dívej se po IPS panelu, ten poznáš podle velkých pozorovacích úhlů >175st (nejčastěji 178). U velikostí 42" a 47" je myslím to většina.
bastlir (3245)|12.4.2012 22:19
[QUOTE=Holi;405671]Děkuji za názory všem . To bastlir: Sam řady 7,8 znám, obraz jak víno. Kladu si ale otázku zda má v mém případě o těchto řadách uvažovat, když mám příjem signálu DVB-t a úvahy o případ. příjmu satelitním jsou jen ve stádiu zrodu. Při příjmu DVB-t si myslím, že se nevyužije kvalita těchto panelů na 100%. Pokud jde o zvedání zadku, to mi zatím problémy nečiní a dnešní Tv mají obvykle USB port nejen zezadu , ale i zboku .[/QUOTE]

Tak zaprvé, smiř se s tím, že nic není na 100%, a tedy každá TV má své mouchy. Když přejdeš z CRTéčka na LEDku byť řady D5, určitě to bude bomba. Jenže po čase budeš porovnávat a vsadím se, že tě bude štvát, že sis nějakou tu tícu nepřiplatil a nekoupil sis něco lepšího. DVB-T třeba v HD kvalitě je i na ČT HD či Nově je už opravdu slušné, DVB-S ti žádné zázraky sice nepřinese, ale spíš neporovnatelně širší nabídku ČS/Slo programů.
Jasně, nemyslel jsem, že je USB port vyloženě zezadu, je zboku za rámem, ale já např. mám TV zapuštěnou ve stěně, takže na porty nevidím a musím ji vytáčet.
Plazma má bezesporu také kvalitní obraz, avšak tato technologie je známá svými neduhy a bezesporu je to technologie na ústupu, což dokumentuje pád jejich cen. Takže do toho bych už nešel. Já sice mám 3D, protože jsem magor, který musí mít všechno, jenže musím uznat, že to jsou vyhozené peníze, a tedy být tebou i tomuto bych se případně vyhnul.
Z praxe: TV s dobrým panelem a vyšší frekvencí, PVR, LAN, DVB-T a -S a pro starší zařízení je dobrý i analogový vstup (SCART). USB je už asi standard. Snad jsem na nic nezapomněl.