Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

"omezené nebo žádné připojení" POMOC!!!

Moskau3 (14)|25.9.2008 19:09
Takže nedávno jsem si zakoupil wi-fi rooter D-Link DL-524 vše jelo v pohodě řekněme měsíc ale kdež to najednou včera sem něco uploadoval na net (což myslím nemá stím nic společného)a najednou se restartoval PC tak sem počkal až se vše zase zapne a najednou namě vykoukně "omezené nebo žádné připojení" ...zajímavé je že internet na notebooku normálně jede jen na stolním PC ne ...nevím co mám dělat prosím oradu MOC PROSÍM UŽ JSEM ZOUFALÝ!!!DĚKUJI,,,
Aliens_II (380)|25.9.2008 19:53
[QUOTE=Moskau3;193239]Takže nedávno jsem si zakoupil wi-fi rooter D-Link DL-524 vše jelo v pohodě řekněme měsíc ale kdež to najednou včera sem něco uploadoval na net (což myslím nemá stím nic společného)a najednou se restartoval PC tak sem počkal až se vše zase zapne a najednou namě vykoukně "omezené nebo žádné připojení" ...zajímavé je že internet na notebooku normálně jede jen na stolním PC ne ...nevím co mám dělat prosím oradu MOC PROSÍM UŽ JSEM ZOUFALÝ!!!DĚKUJI,,,[/QUOTE]

stolní PC se také připojuje přes wifi síť?
pravděpodobně DHCP server nepřidělil IP adresu
karta v PC nevidí tu wifi síť? projeď znova nastavení wifi sítě na tom PC
Pokud to je připojené kabelem, je problém v tom routeru, nepřiděluje ti adresu, je toho hodně.
Chce to lepší popis .....
Moskau3 (14)|25.9.2008 20:00
[QUOTE=Aliens_II;193244]stolní PC se také připojuje přes wifi síť?
pravděpodobně DHCP server nepřidělil IP adresu
karta v PC nevidí tu wifi síť? projeď znova nastavení wifi sítě na tom PC
Pokud to je připojené kabelem, je problém v tom routeru, nepřiděluje ti adresu, je toho hodně.
Chce to lepší popis .....[/QUOTE]

ano stolní PC a ten rooter mám propojený kabelem ...pokus my poradit jak "lajkovy" plsss co dál ceš vědět mám windows XP
Aliens_II (380)|25.9.2008 20:20
[QUOTE=Moskau3;193245]ano stolní PC a ten rooter mám propojený kabelem ...pokus my poradit jak "lajkovy" plsss co dál ceš vědět mám windows XP[/QUOTE]

jestli to teda zdetekovalo připojení, a asi že jo, tak si spusť přikazovou řádku a tam napiš:

ipconfig /release , to nech projet a potom dej ipconfig /renew

pokud ti to nepřidělí adresu, tu zkontroluješ podle té ikony u hodin, dole v pravo, jestli je viditelná a nebo napiš ipconfig /all , kde u patřičného síťového adaptéru by měla být IP adresa ve formátu xxx.xxx.xxx.xxx , jestli je i stejně připojený noťas , tak u něj tam použij ipconfig /all a podívej se jakou má ten noťas IP adresu, a porovnej to s tím PC. Měla by být stejná až na poslední část těch xxx . Pokud ti ten router adresu nepřidělí, zkus přehodit ty kabely na tom roteru, protože víme, že na noťasu to jede a zopakuj ten proces s tím release a renew.


Ještě je možné, že tam máš adresy pevné, což se zjistí u výpisu toho notebooku, kde tam bude napsáno

Protokol DHCP povolen ANO , pak to přiděluje ten router, pokud ne, jedeš na pevné adresy a ty se dají nastavit buĎ zase ipconfigem, ale jednodušší to je přes ovládací panely sítě. Nicmémě troufám si odhadnout, že to bude přidělovat ten router.

dál dej vědět, je toho ještě hodně co by se dalo dělat.
Ještě než něco zkusíš, odpoj od zdroje ten router a zase připoj, PC si asi restartil, předpokládám.
Moskau3 (14)|25.9.2008 20:37
[QUOTE=Aliens_II;193253]jestli to teda zdetekovalo připojení, a asi že jo, tak si spusť přikazovou řádku a tam napiš:

ipconfig /release , to nech projet a potom dej ipconfig /renew

pokud ti to nepřidělí adresu, tu zkontroluješ podle té ikony u hodin, dole v pravo, jestli je viditelná a nebo napiš ipconfig /all , kde u patřičného síťového adaptéru by měla být IP adresa ve formátu xxx.xxx.xxx.xxx , jestli je i stejně připojený noťas , tak u něj tam použij ipconfig /all a podívej se jakou má ten noťas IP adresu, a porovnej to s tím PC. Měla by být stejná až na poslední část těch xxx . Pokud ti ten router adresu nepřidělí, zkus přehodit ty kabely na tom roteru, protože víme, že na noťasu to jede a zopakuj ten proces s tím release a renew.


Ještě je možné, že tam máš adresy pevné, což se zjistí u výpisu toho notebooku, kde tam bude napsáno

Protokol DHCP povolen ANO , pak to přiděluje ten router, pokud ne, jedeš na pevné adresy a ty se dají nastavit buĎ zase ipconfigem, ale jednodušší to je přes ovládací panely sítě. Nicmémě troufám si odhadnout, že to bude přidělovat ten router.

dál dej vědět, je toho ještě hodně co by se dalo dělat.
Ještě než něco zkusíš, odpoj od zdroje ten router a zase připoj, PC si asi restartil, předpokládám.[/QUOTE]



takže u toho ipconfig /release my to napsalo při uvolněný rozhraný síťový most došlo k chybě:systém nemůže nalézt uvedený soubor

a u ipconfig /renew mito napsalo tohle při uvolněný rozhraný síťový most došlo k chybě:nelze kontaktovat server DHCP.vypršel časový limit požadavku.


udělal sem i to ipconfig /all a shoduje se to až na ty poslední 3 čísla du skusit vymněnit ten kabel a udělat ten proces...
Moskau3 (14)|25.9.2008 20:43
takže vymněnil sem konce a zopáknul ten proces a udělalo to úplně to stejné :/ ...
Aliens_II (380)|25.9.2008 20:47
[QUOTE=Moskau3;193258]takže vymněnil sem konce a zopáknul ten proces a udělalo to úplně to stejné :/ ...[/QUOTE]

Takže potíž bude v tom PC.

Jestli víš jak se leze do správce hardwaru, tak tam v síťových adaptérech odeber, odinstaluj tu síťovou kartu a restartuj počítač. Nech windows opět kartu nainstalovat a sleduj jestli se připojí.
Moskau3 (14)|25.9.2008 20:57
[QUOTE=Aliens_II;193259]Takže potíž bude v tom PC.

Jestli víš jak se leze do správce hardwaru, tak tam v síťových adaptérech odeber, odinstaluj tu síťovou kartu a restartuj počítač. Nech windows opět kartu nainstalovat a sleduj jestli se připojí.[/QUOTE]



no takže teď to mám odinstalovat a restartovat PC ...a samo se to nainstaluje???
Aliens_II (380)|25.9.2008 20:59
[QUOTE=Moskau3;193261]no takže teď to mám odinstalovat a restartovat PC ...a samo se to nainstaluje???[/QUOTE]

jasný, prostě odeber ten hardware, tu kartu a hotovo, restart a se uvidí
Moskau3 (14)|25.9.2008 21:06
[QUOTE=Aliens_II;193262]jasný, prostě odeber ten hardware, tu kartu a hotovo, restart a se uvidí[/QUOTE]


takže sem restartoval PC a objevilo se tu nalezen nový hardware ,,,bla bla ...teď se to připojuje ...no a zase "omezené nebo žádné připojení" :/
Aliens_II (380)|25.9.2008 21:16
[QUOTE=Moskau3;193264]takže sem restartoval PC a objevilo se tu nalezen nový hardware ,,,bla bla ...teď se to připojuje ...no a zase "omezené nebo žádné připojení" :/[/QUOTE]

No, rozhodně jsou nakoplá ta XP, buď to nakopl nějaký šmejd z vesmíru, tedy nějaký spyware a nebo se to prostě nakoplo samo.

Podívej se sem když tak http://www.xmaestro.com/view.php?cisloclanku=2006070008

a pokud tam ten "program" NewDotNet nenajdeš, je tu ještě jedna možnost.

Vrať ten stav počítače k nějakému bodu obnovení - pokud nějaké jsou. To pomůže, pokud jsou ty body vytvořené, aspoň jeden, před tím pádem těch XPéček. Bod obnovení máš popsán v nápovědě windows. To by mělo opravdu pomoci.
Moskau3 (14)|26.9.2008 10:53
[QUOTE=Aliens_II;193265]No, rozhodně jsou nakoplá ta XP, buď to nakopl nějaký šmejd z vesmíru, tedy nějaký spyware a nebo se to prostě nakoplo samo.

Podívej se sem když tak http://www.xmaestro.com/view.php?cisloclanku=2006070008

a pokud tam ten "program" NewDotNet nenajdeš, je tu ještě jedna možnost.

Vrať ten stav počítače k nějakému bodu obnovení - pokud nějaké jsou. To pomůže, pokud jsou ty body vytvořené, aspoň jeden, před tím pádem těch XPéček. Bod obnovení máš popsán v nápovědě windows. To by mělo opravdu pomoci.[/QUOTE]

no ten newdotnet tam nemám :/ ,,,takže teď sem dal obnovení systému a čekám... to by mělo pomoct říkáš???
Moskau3 (14)|26.9.2008 11:04
Hmmm ,,,takže ani po bodu obnovení zase "oemezené nebo žádné připojení" :/ ...co myslíš že pomůže reainstalace windowsu ???
Pitomec (10211)|26.9.2008 12:14
Nechápu co má jakýsi router společného s DVB-T? 9-)
Moskau3 (14)|26.9.2008 12:16
[QUOTE=Pitomec;193342]Nechápu co má jakýsi router společného s DVB-T? 9-)[/QUOTE]

tak my poraď
Pitomec (10211)|26.9.2008 12:24
Tady ti moc neporadím, protože to bych u toho musel sedět - vadný kabel, vadná síťová karta, rozhašený Wokna, rozhašený router atd. Nejlíp začít tím, že ten PC zkusíš někde jinde, za jiným routerem (pokud už vyzkoušels jiný síťový kabel a závada se neodstranila).
Doom (2331)|28.9.2008 08:20
antivirový test tazatel dělal? projel tazatel PC antispywarem?
udělej tyhle věci a zkus na PC pustit i HiJackThis a hodit sem log.