Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

obrazově nejlepší současná dostupná 55+" LED(LCD) TV

vomic (671)|17.11.2012 12:13
Zdravím, mrzí mě, že musím zakládat nové vlákno, ale nikde jsem nenašel vhodné vlákno na 55"+ televize.
Řeším nákup nové TV a jelikož jsem měsíce nesledoval vývoj u TV rád bych poprosil o názor, jaká LED (LCD) TV v úhlopříčce minimálně 55" je obrazově nejlepší. Ideálně bych 60-65" ale tam už ceny TV strmě stoupají. Takže to vidím na tu 55"

požadavky:
- co nejlepší podání SD obrazu (satelit ze skylinku), skvělý HD obraz považuji za samozřejmost
- rychlý a naprosto bezproblémový HD SAT tuner
- přehledná a pohodlná editace SAT kanálů
- bezproblémové PVR nahrávání z SAT tuneru
- přehledné menu v českém jazyce

V současné domě mám doma 3x TV od Samsungu, ale vůbec se nebráním jiné značce.
Za obrazově skvělý v SD považuji Samsung LE37C670 - rád bych i v 55-60" obrazu měl takto dobrý obraz.


Cena: ta rozhoduje až na druhém místě, ale limit si dejme cca 70.000,- Kč
Dostupnost: do nejpozději do letošních vánoc je podmínkou, nemá smysl asi se bavit o TV které se do čech nikdy nedostanou, nebo přijdou až příští rok na trh ... dovozu z DE se, ale nebráním, nicméně české menu je podmínka.


Díky všem předem za rozumnou diskuzi k věci a PROSÍM NEDOPORUČUJTE ŽÁDNÉ PLASMY, bavme se čistě o LED (LCD).


EDIT: sice 3D nepovažuji vůbec za podmínku, přesto bych upřednostnil pasivní 3D pokud bych měl na výběr dvě identické TV.

zde mám mé kandidáty - pouze pro orientaci (klidně prosím navrhněte jiný model):
LG:
55" LG 55LW980S
65" LG 65LM620S

Samsung:
60" Samsung UE60ES6300
55" Samsung UE55ES8000
55" Samsung UE55ES7000

Toshiba:
55" Toshiba 55YL863G

Philips:
55" Philips 55PFL6007K
KamilZ (10277)|17.11.2012 13:00
Hm, moc nerozumím Tvému výběru. Srovnávat na jedné straně ES7000/8000+LW980w a LM620s+ES6300+PFL6007 na straně druhé? To je promiň úlet jako vrata :-) (a LM620s + PFL6007 bych úplně škrtnul).

Tyhle podmínky bude velmi těžké nějak splnit:
[QUOTE]- rychlý a naprosto bezproblémový HD SAT tuner
- bezproblémové PVR nahrávání z SAT tuneru [/QUOTE]

Vzhledem k plánované částce bych se na to vykašlal a pořídil externí DVB-S stb. Jejich možnosti a komfort jsou někde jinde než u TV a navíc chceš nahrávat (TV nahrává kódovaně, nikde to nepřehraješ). Nebudeš řešit problémy s CI modulem. Ovládání vyřeší univerzální DO. Navíc to, že Ti teď vše pojede Ti u TV nedává jistotu do budoucna. Skylink něco změní a jsi v ... (což se u externích stb nestává). Pokud bys šel do externího stb, tak se můžeš podívat i na TV Sharp. Ty mají sice nepoužitelný DVB-S tuner (resp. jeho možnosti a ovládání), ale obrazově jsou OK a mají malou pravděpodobnost cloudingu (což se u Samsungu a LG nedá zase říct). Pokud chceš přehledné ovládání, tak vynech Grundig (obrazově OK, ale ovládání tragédie).

Ve Tvém výběru mi určitě chybí:
- SONY BRAVIA KDL-55HX855 (nebo KDL-55HX850 bez DVB-S), se 955 se už asi nevejdeš do limitu
- PANASONIC VIERA TX-L55WT50E
Přidám "proškrtaný" Tvůj výběr:
- LG 55LW980S (tuhle ale ne pokud na tom chceš hrát hry, má input lag jako prase)
- Samsung UE55ES7000/8000
- Toshiba 55YL863G (možná by jsi se vešel i se Z1, Z2 jsem tady ještě neviděl)
Heartwork (2358)|17.11.2012 13:19
Taky sem se to pokoušel řešit, ale zatím to spíš vypadá na další čekání na OLED.

Když už hodláš investovat takovou částku, hledal bych TV s Full LED.
Vyšší řady Sharp asi o.k., ale kvalitní verze s Full LED bude mimo limit:
http://www.sharp.cz/cps/rde/xchg/cz/hs.xsl/-/html/lcd-tv.htm

Zkušenosti nejsou žádné, ale určitě bych se podíval na SONY KDL-55HX955:
http://www.sony.cz/product/tv-139-55-lcd/kdl-55hx955

Tam se dá již nějaká obrazová kvalita předpokládat, alespoň doufám.
vivid.sk (11472)|17.11.2012 13:34
Tiez by som si asi pockal za SONY 95x + k tomu si nechaj peniaze na slusny DVB-S STB, myslim, ze oproti cene TV to bude zanedbatelna ciastka.
Minuly tyzden kolega kupil vypredajovy HX920, ale aj tam boli nejake jemne naznaky cloudingu po bokoch. Paradoxne oba testovane kusy v predajni na tom boli presne rovnako.

https://www.tvfreak.cz/sony-uvadi-na-trh-novy-full-led-tv/4962
vomic (671)|17.11.2012 14:03
Sony mě moc nesdí pod fousy. TV Sony má tchyně, sice nějaký totální low-end za 10k ale ovládání té TV mě vůbec nesedí a předpokládám, že ovládání bude hodně podobné.

OK škrtám ty nižší modely. To LG 620 jsem vybral pro svou 65" uhlopříčku, ale nechám se od ní klidně odradit. Ten Philips jsem si všiml že má EISU 2012-13, ale jelikož nemám Philips v oblibě rád se opět od něj nechám odradit :)

add čekání na něco ... tohle čtu až asi 10 let. Na nic čekat nechci, na OLED se čeká roky a stále není - i jiných TV za půl roku se ohlásí zase další nový model a bude doporučení opět čekat na něj. Žiju dneškem takže řešme dostupné. :)

Pokud to tedy shrnu tak zbývá:

- PANASONIC VIERA TX-L55WT50E ... ???
- LG 55LW980S
- Samsung UE55ES7000/8000
- Toshiba 55YL863G nebo Z1

možná i ta SONY BRAVIA KDL-55HX855


Z výše uvedených mě nejvíce láká LG pro své pasivní 3D i velmi dobrou cenu. Hraji občas na XBOXU ale v řádu pár hodin / měsíc. Je ta LG zcela nepoužitelná na hry nebo třeba to bude stejné v porovnání s mou starou plasmou Panasonic 50PZ700?
Jak vidíte oproti ostatním to LG obrazově?

Pokud dobře čtu na webu, pak ještě ten Panasonic má pasivní 3D (licence LG) ale je o 15k dražší ... bude mít ten Paňák lepší obraz než to LG?

Jinak co se týká ceny. Za obraz klidně něco navíc zaplatím, za fičury ala smart TV se mi platit nechce, ale on asi model s nej obrazovkou, ale bez fičur dnes není :(
eldorado09 (1441)|17.11.2012 14:20
SONY 55HX955, Panasonic 55WT50E. Ale ja osobne by som toľko nedal za LCD. Neviem prečo nechceš plazmu, ale Panasonic TX-P55VT50 je asi obrazovo naj riešenie.
KamilZ (10277)|17.11.2012 14:21
Ona právě ta LG je sice prakticky jejich nejlepší model, ale:
- input lag cca 60ms-90ms není např. na střílečky to pravé ořechové (na Sudoku ano :-) ), viz http://www.trustedreviews.com/lg-55lw980t_TV_review
- má sice Full LED, ale zase trpí "svatozáří" (backlight haloing), kde o to, že při FULL LED je podsvícení rozděleno do zón a TV vypíná podsvícení podle těchto zón. Model pro EU má počet těchto zón 1/2, takže když máš na černé obrazovce malý objekt, tak je poznat, kde je podsvícení zapnuté a kde ne, zde je to krásně vidět: http://img1.lesnumeriques.com/test/61/6132/lg-lw980s-clouding.jpg

Pro ostatní: zajímavé, jak jsme se relativně spolu sešli s názory :-)
bandiit (160)|17.11.2012 14:52
Vzal bych PANASONIC VIERA TX-L55WT50E.
vivid.sk (11472)|17.11.2012 14:58
[QUOTE=vomic;432393] ale ovládání té TV mě vůbec nesedí a předpokládám, že ovládání bude hodně podobné[/QUOTE]

v tom sa zhodneme, ale treba si uvedomit, ze TV defacto (snad okrem prveho nastavenia uz neovladas). Mas AVR a pri externom STB mackas tlacitka na DO tunera, pripadne DO AVR.
Na TV nesahas.
vomic (671)|17.11.2012 15:03
[QUOTE=KamilZ;432397]Ona právě ta LG je sice prakticky jejich nejlepší model, ale:
- input lag cca 60ms-90ms není např. na střílečky to pravé ořechové (na Sudoku ano :-) ), viz http://www.trustedreviews.com/lg-55lw980t_TV_review
[/QUOTE]
Neumím si to představit v realitě, mám to chápat tak že třeba Fable na Xboxu či nějakou FPS hru si na tom vůbec nezahraju, protože je to nehratelné díky zpoždění?
Jinak ten test jí dal velmi dobré ohodnocení (9/10) především za 2D i 3D obraz. Například zde zmiňovaný Panasonic 55WT50E dostal mnohem horší hodnocení (7/10)

[QUOTE]
- má sice Full LED, ale zase trpí "svatozáří" (backlight haloing), kde o to, že při FULL LED je podsvícení rozděleno do zón a TV vypíná podsvícení podle těchto zón. Model pro EU má počet těchto zón 1/2, takže když máš na černé obrazovce malý objekt, tak je poznat, kde je podsvícení zapnuté a kde ne, zde je to krásně vidět: http://img1.lesnumeriques.com/test/61/6132/lg-lw980s-clouding.jpg
[/QUOTE]
Zajímavá ukázka, ale je to vidět v reálné produkci klasické TV a filmů? Takovýto obraz normálně nesleduji :)


Imho ta LG mě hodně láká, má dle Vašeho názoru nějaká z Vámi jmenovaných TV o poznání lepší obraz? Zajímalo by mě srovnání například s těmi Samsungy, pro mě lákavá značka vzhledek k velmi dobrým zkušenostem s touto značkou, které mám. Co další případná přidaná hodnota těch TV? kvalita menu, smart fičurek a podobně?
KamilZ (10277)|17.11.2012 15:11
Ono je ošidné takto srovnávat testy. Nevím, jestli to testoval jeden server, ale i tak se mění nároku v čase, takže tohle se úplně srovnat nedá.

Co se týká zpoždění, tak to je individuální. Někomu to může vadit (hardcore pařani akceptují tak do 35ms), někomu ne. Ale pokud by měla 90ms, tak si nezahraješ (skoro desetina sekundy je velké zpoždění, to by Tě za chvíli vytáčelo). Může se to měnit (k lepšímu) s firmware, takže třeba už je to lepší než tehdy, když to testovali. S haloing je to obdobné jako u cloudingem, uvidíš to u tmavých scén (a samozřejmě záleží na tom, jak máš TV nastavenou).

Máš ale 14 dnů na odzkoušení. LG nekupuj mimo ČR, nemá mezinárodní záruku.
Heartwork (2358)|17.11.2012 18:43
[QUOTE=vomic;432406]Imho ta LG mě hodně láká...[/QUOTE]

Nejspíše tě láká cenou, která nebude limitních 70.000 Kč jako u SONY KDL-55HX955, ale nejspíše spláčeš nad "výdělkem".

Pokud u ní skončíš, objednej si ji ovšem z Asie - je to ještě mnohem horší, než-li uvádí KamilZ:

Asia: LG 55LW980S with 288 local dimming blocks
Europe:
LG 55LW980S with 96 local dimming blocks
http://www.digitalversus.com/lg-lw980s-tv-dead-water-news-21881.html

Jak hezky se EU verze chová si můžeš prohlédnout na tom videu dole v článku nebo tady:



Podvodníci to sou, nic víc - navíc u LG se mi nikdy nelíbila "černá".
Plutotype (717)|17.11.2012 19:51
Kup si Panasonic 55WT50 a Sony 55HX955 a jednu vrat. A zabudni na LG ako značku pri výbere televízora. A zabudni na 3D tiež, je to nedotiahnutá technológia a tiež zdraviu škodlivá.
zatty (1215)|18.11.2012 10:22
z vlajkových lodí lodí se těžko vybírá, LG to pěkně čese pro evropu už nějaký ten rok, tak tu bych vyhodil z výběru......ohledně panasoniku blbě se shnání protože ho nikdo moc nevede, ale všeobecně platí že letos panasonik vytvořil velice zdařilé modely at v levných řadách tak i ve vyších....hold drží si svoje......a ten zbytek....o samovi 8tis. ti můžu vyprávět miliony historek ale v konečném důsledku je jejich S-PVA na 200hz prostě skvostný a hlavně relativně rychlý.......
Toshiba je u nás velmi přehlíženou značkou, verzi YL863 se, testl jak ve 46" tak ve 55" a za tu cenu jí neco vytknout jen menší pozorovací úhly, ale to vynahrazuje exkluzivní bílá a barevnost hlavně v přírodě....např. včerejší tenis byl hodně líbezný......model ZL1 se u nás nevyskytuje, já po něm šilhám už delší dobu....ale dá se tu u nás regurélně sehnat ze s naší zárukou jen to chvíli trvá než to pošlou z japan
vomic (671)|18.11.2012 12:16
Celý večer a dopoledne jsem studoval různá videa a recenze a musím přiznat, že krom obrazu je třeba vzít v potaz i věci jako 3D, ovládání TV, EPG, správu kanálů a i ty nové "smart" fičury když už jsou dnes standartem v každé lepší TV.
Není to pro mě nijak rozhodující položka ale svou vánu by měla aspoň trochu mít.

Dále jsem byl u souseda co má starší 55" LG a bohužel musím zvýšit svůj požadavek na minimálně 60" palců. Ten rozdíl mezi mou 50" a 55" není tak znatelný jak jsem si myslel a vzhledem k tomu že sleduji z 4,2 m tak to vidím teď minimálně na 60-65"

Do včerejška jsem si byl 100% jist že nechci určitě plasmu byť jsem před 5 lety byl jejím silným zastáncem. Jenže kvalita obrazu novějších LCD mě postupně přesvědčila a můj 37" LCD Samsung dává obrazově neskutečně na prdel jak v SD tak v HD stejně velké, staré i drahé plasmě od Paňáku (modely viz můj podpis).
Na druhou stranu cena LCD panelů 60"-65" je už závratná. Takže beru v potaz do výběru i plasmy. Panasonic už nechci, možná jsou to nejlepší plasmy, ale mě obrazově asi už neseděj a vyhovují mě trochu víc ty lehce kýčové omalovánky :)

Prosím tedy o nové doporučení na TV v 60-65" velikosti.

LG - láká mě vlastně pouze pasivním 3D vhodným pro naší 4čelnno rodinku, ale na Vaše doporučení ho vyřazuji z výběru (nebo mě někdo zvyklá?)
Panasonic - jejich plasmu už moc nechci, LCD mě nezaujalo ani cenou ani fičurama
Toshiba - pro mě velká neznámá
Sony - nic v 60" jsem nenašel
Samsung - pro mě oblíbená značka, mám jen dobré zkušenosti

možní kandidáti (nejlevnější sestupně podle nejlevnější ceny na netu):
65" Samsung UE65ES8000 - cena 85 tis. (cena vysoká silně přes můj limit, ale hodně mě láká si připlatit byť vím, že je to blbost :))
64" Samsung PS64E8000 - cena 64 tis. (výbava, menu, oblíbená značka ... můj horký favorit)
65" Panasonic VIERA TX-P65ST50E - cena 51 tis. (ničém krom velikosti mě neláká, dávám do výběru jen aby se objevila i tato značka)
60" Sharp AQUOS LC60LE840E - cena 51 tis. (vůbec o něm nic nevím)
60" Samsung UE60ES6300 - cena 50 tis. (rozumná cena ale jinak pro mě neznámá, papírově vypadá skvěle)
60" Samsung PS60E6500 - cena 35 tis. (skvělá cena, všici v diskuzích básní o super obrazu, nenašel jsem skoro žádný rozdíl oproti výše uvedené top 64" plasmě, velmi horký favorit)


Z výše uvedených TV mě nejvíce leží v hlavě oba 60" Samsungy. Upřímně přiznávám, že cena té PS60E6500 plasmy je natolik lákavá, že si říkám že pokud bych šel do ní tak mě nebude vadit když jí za 2 roky vyměním. Na druhou stranu když plasmu tak tak mě nějaký rarach cpe do té PS64E8000 ale na webu smasungu jsem nenašel rozdíl krom 4" navíc a za ty mě skoro 2x vyšší cena asi nestojí.

Velká neznámá jsou pro mě obě 60" LCD ... cena OK, ale nevím jak například u Samsungu by dopadlo obrazové srovnání s oběma plasmama či o kolik obrazově bude pokulhávat za nejlepším LCD UE65ES8000. Hodmě mě štve že samsung nedělá 7000 řadu v 60-65" s cenou kolem 60K. by to byla asi moje dnešní volba.
KamilZ (10277)|18.11.2012 12:52
UE60ES6300 rovnou škrtni. Jestli jsi otočil a sneseš plazmu včetně její vlastností (to si opravdu raději prověř), tak není myslím nad čem váhat. Stejně kvalitní LCD Tě vyjde o 1/3 - 1/2 dráž, obzvláště u velkých úhlopříček. PSxxE6500 je podle mě ideální poměr cena/výkon, stejně jako ST50.

https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/31830-plazma-samsung-ps51e6500-ps60e6500
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/30900-panasonic-2012-preview-vt50-gt50-st50

LCD mají clouding (riziko je u všech, nejlépe na tom je Sharp, Panasonic a Toshiba), plazmy zase trpí na vypalování (LG), blikají (Panasonic) a bzučí (Samsung). Až na vypalování (to je ovlivněno spíš tím, jak se k TV chováš) je vše silně individuální. Já nesnesu jakoukoli plazmu kvůli blikání (nejen Panasonic) a u velkých úhlopříček je to ještě více vidět. Takže to chce ideálně kontrolu celou rodinou.
Heartwork (2358)|18.11.2012 12:57
Ač zastánce LCD TV (hlavně těch s Full LED Local Dimming), jsem též, hlavně kvůli strašným cenám kvalitních LCD TV větších úhlopříček, začal koketovat s myšlenkou o plazmě - konkrétně Samsung PS60E6500 (velmi zajímavá cena).

Nakonec jsem se nepřenesl přes "pár háčků" a vycouval.

Min. dvojnásobnou spotřebu proti LCD bych (ač nerad) unesl, ale nevím co by se mnou udělalo případné chvění obrazu, bzučení, blikání / mihotání, retence ("vysmažené" logo jsem viděl na 6500 na vlastní oči při testování na prodejně)..., taky se určitě na youtube podívej na výrazy brightness pops a floating blacks, uváděné v záporech této plazmy a jak moc tě to může případně rušit.

Samsung PS64E8000 je dobrá TV, ale min. bych si prověřil, jak si stojí ve výše uvedeném - možná na tom nebude o mnoho lépe než PS60E6500.
vomic (671)|18.11.2012 13:05
No otočit mě donutila cena. Na druhou stranu jsem neotočil ale vzal plasmu ještě na milost do mého výběru :)
Plasmu snesu pouze pokud má stejně brilantní obraz jako LCD. Jak jsem psal, vždy jsem si myslel že plasma dá (hlavně v SD) LCDčku na prdel dokud jsem přímo nesrovnal plasmu a LCD vedle sebe v pokoji a nezjistil, že to stejně drahé 37" LCD od Sama má o dvě ligy lepší obraz hlavně v tom SD než plasma od Panasonicu. Proto se lehce plasmy bojím ale na druhou stranu uznávám, že jsem porovnával jen fakt levné (13K) modely.

Bohužel, neznám žádnou prodejnu natož v mém okolí kdy by ty vyšší modely velkých úhlopříček měli abych si je mohl prohlédnout naživo.:(
KamilZ (10277)|18.11.2012 13:09
U malých rozměrů je to možné, protože malé plazmy jsou prakticky jen lowend třída (až na ST50) a také bych volil LCD. Ale u rozměrů 50"+ se poměr drasticky mění.
Heartwork (2358)|18.11.2012 13:14
[QUOTE=vomic;432510]Bohužel, neznám žádnou prodejnu natož v mém okolí kdy by ty vyšší modely velkých úhlopříček měli abych si je mohl prohlédnout naživo.:([/QUOTE]

Objednej přes net, vyzkoušej, když na hov.., vrať - případně sedni do auta a zajeď se někam podívat. Nekupuješ za desítku chcípáka na chalupu, ale TV za desítky tisíc a určitě nechceš být pár let z toho obrazu utrápenej.
vomic (671)|18.11.2012 13:16
[QUOTE=Heartwork;432509]Ač zastánce LCD TV (hlavně těch s Full LED Local Dimming), jsem též, hlavně kvůli strašným cenám kvalitních LCD TV větších úhlopříček, začal koketovat s myšlenkou o plazmě - konkrétně Samsung PS60E6500 (velmi zajímavá cena).

Nakonec jsem se nepřenesl přes "pár háčků" a vycouval.

Min. dvojnásobnou spotřebu proti LCD bych (ač nerad) unesl, ale nevím co by se mnou udělalo případné chvění obrazu, bzučení, blikání / mihotání, retence ("vysmažené" logo jsem viděl na 6500 na vlastní oči při testování na prodejně)..., taky se určitě na youtube podívej na výrazy brightness pops a floating blacks, uváděné v záporech této plazmy a jak moc tě to může případně rušit.
[/QUOTE]
Tohle třeba na plasmě vůbec neřeším jako problém:
Já nevím, mám dvě plasmy a nikdy mě žádné bzučení nerušilo. Vypalování považuji za skoro mýtus. Nejsledovanější TV je u mě CT24 (v něděli třeba 6hodin v kuse i jako kulisa na pozadí) a nikdy jsem žádné dlouhodobější vypálení nepozoroval.
Chvění nevím uplně co myslíš. Spotřebu vzhledem k rozdílu cen nemá smysl řešit. Ten rozdíl je dejme tomu 140W/hodina což je při 4hodinách denně rozdíl cca 200kW ročně (cca 1000Kč) ... tedy absolutně nezajímavý údaj při rozdílu 20k v pořizovací ceně :)

Mě na plasmě odrazuje oproti LCD slabčí kontrast, nedostatečná černá, nedostatečná bílá a slabší ostrost. Ale mám defakto první full HD plasmu co panasonic nabídl takže dnes může být plasma zcela někde jinde stejně jako je LCD.
[QUOTE]
Samsung PS64E8000 je dobrá TV, ale min. bych si prověřil, jak si stojí ve výše uvedeném - možná na tom nebude o mnoho lépe než PS60E6500.[/QUOTE]

No právě já nemůžu krom velikosti úhlopříčky, ovladačů a designu najít mezi nima žádný rozdíl. Ve srovnání popisu výbavy vypadají jinak identicky.
Heartwork (2358)|18.11.2012 13:35
Tak jinak...

brightness pops třeba takto (2-3 sec.):

nebo


Ten zbytek je dost individuální, "vypálené logo" Eurosportu jsem viděl na E6500 na vlastní oči, bílý objekt na černém podkladu se na konturách (hranách) klepal jako sulc, blikání / chvění někdo vidí, někdo né, atd...

To se musí vidět - mě to od plazmy odradilo i přes neskonalou touhu po velké úhlopříčce za lidský peníz. :)
tdlmarek (1566)|18.11.2012 13:36
Čtu to tady už delší dobu a nestačím se divit. Plazmy mají "oproti LCD slabší kontrast a nedostatečnou černou"? Plazmu pouze pokud "má stejně brilantní obraz jako LCD"? A naopak objektivně prokázané vady "vůbec neřešíš jako problém"?

No offense, ale přijdeš mi jako jeden z těch lidí, co sem přijdou navenek s žádostí o radu, ale ve skutečnosti už jsou předem rozhodnutí, co vlastně chtějí slyšet. Ve zbytku diskuze se pak snaží jenom vyvracet doporučení ostatních a obhajovat svoji volbu.

Dostal jsi tu tipy na několik opravdu pěkných TV, ale stejně jsme se nakonec vrátili úplně na začátek k LCD od Samsungu. Evidentně je ti značka sympatická a vyhovuje ti jejich podání obrazu - to je naprosto v pořádku, já mám totéž s Panasonicem. Ale pak nevidím důvod pro nějakou diskuzi, prostě běž do krámu, kup si 4. Samsunga do sady a spokojeně užívej.
zatty (1215)|18.11.2012 13:54
ten rozdíl mezi oběma nebude ve výbavě ale v něčem úplně jiném....a to jsou filtry na panelu a za panelem pro zlepšení černé.....předpokládám že Sam zůstal jako vloni na stejných hodnotách a výbavě svých řad palzem....loni byla taky 6 dobrá a 8 drahá jak sviňa ale výsledný obraz byl někde úplně jinde.....6500 není tak ostrá jak 8..na první pohled to není enormně znatelné ale při delším dívání zjištíš jak si 8 hraje s barvami při vyšší ostrosti obrazu....pro mne jakošto ne plazmaře jsou rozdíly trošku evidentnější než u ostatních lidí.....8 palzmu jsem pořídil ale v 50" tetě na kabelovku v HD a kámošovi na X-boxe a můžu říct že to je opravdu jediná plazma kterou jsem si ochoten koupit...ano sam trochu bzučí ale to se dá přebít audiosestavou.....co se týká 6500 to je telka která je bezesporu dobrá ale pro mne tak dobrá jako 8000 jako palzmu bych si ji nekoupil to daleko raději vezmu YL863 od toshiby
vomic (671)|18.11.2012 14:10
[QUOTE=tdlmarek;432518]Čtu to tady už delší dobu a nestačím se divit. Plazmy mají "oproti LCD slabší kontrast a nedostatečnou černou"? Plazmu pouze pokud "má stejně brilantní obraz jako LCD"? A naopak objektivně prokázané vady "vůbec neřešíš jako problém"?
[/QUOTE]
Ano toto jsou mé osobní zkušenosti. Nemám a neznám ty vady plasem o jakých píšete z vlastní zkušenosti a jinou zkušenost nemám. Bohužel neznám kamenné prodejny kde se vystavují top modely. Obvolal jsem všechny větší elektra v Liberci (mém nejbližším velkém městě) a nikde nemají defakto žádný uvedený model skladem.
[QUOTE]
No offense, ale přijdeš mi jako jeden z těch lidí, co sem přijdou navenek s žádostí o radu, ale ve skutečnosti už jsou předem rozhodnutí, co vlastně chtějí slyšet. Ve zbytku diskuze se pak snaží jenom vyvracet doporučení ostatních a obhajovat svoji volbu.
[/QUOTE]
Jak sám vidíš plácám se v tom slušně, od původně jasného LCD po plasmu ... Můžeš mě tedy říci jakou mám tedy svou volbu natož jakou obhajuju? Sám bych to rád věděl.
a že vyvracím doporučení? ... když jsem měl v minulosti někdy problém bylo to s přístroji Sony, ano toto doporučení mě nesedí. A doporučení na 60" nikdo jasné nenapsal. A moc další doporučení zde zase nepadlo. Respektive něčím podložených doporučení.

[QUOTE]
Dostal jsi tu tipy na několik opravdu pěkných TV, ale stejně jsme se nakonec vrátili úplně na začátek k LCD od Samsungu. Evidentně je ti značka sympatická a vyhovuje ti jejich podání obrazu - to je naprosto v pořádku, já mám totéž s Panasonicem. Ale pak nevidím důvod pro nějakou diskuzi, prostě běž do krámu, kup si 4. Samsunga do sady a spokojeně užívej.[/QUOTE]

1. fakt nevidím moc tipů na TV v 60+"
2. ano Samsung je mě sympatickej, má v mém rozhodování určitou výhodu, ale rád bych pokud se k němu rozhodnu měl jasno, že není za stejné peníze někde něco lepšího .. asi jako všichni kdo zde na foru diskutují a chtějí znát názor ostatních.
3. já naopak vidím důvodů k diskusi dost. Kdyby to bylo tak jednoduché jít do krámu, prohlídnout si všechny kandidáty a koupit třeba i toho 4 sama tak to zde neřeším. Ale já žádný krám kde je mají na skladě bohužel neznám.


Ano možná jsem jeden z těch co chtějí slyšet, že jsem si vybral dobře (byť to tak nevnímám a fakt to cítím tak, že nevím co vybrat) a že svých několik desítek tisíc utratím rozumně. Každopádně, prosím zapomeň na toto téma. Když jediné co máš k tématu říci je to co jsi napsal tak raději neztrácej se mnou čas a jdi diskutovat jinam. Těch pár kilobytů dat co jsem zde navýšil mě odpusť a jdi o téma dále.
vomic (671)|18.11.2012 14:26
[QUOTE=zatty;432520]ten rozdíl mezi oběma nebude ve výbavě ale v něčem úplně jiném....a to jsou filtry na panelu a za panelem pro zlepšení černé.....předpokládám že Sam zůstal jako vloni na stejných hodnotách a výbavě svých řad palzem....loni byla taky 6 dobrá a 8 drahá jak sviňa ale výsledný obraz byl někde úplně jinde.....6500 není tak ostrá jak 8..na první pohled to není enormně znatelné ale při delším dívání zjištíš jak si 8 hraje s barvami při vyšší ostrosti obrazu....pro mne jakošto ne plazmaře jsou rozdíly trošku evidentnější než u ostatních lidí.....8 palzmu jsem pořídil ale v 50" tetě na kabelovku v HD a kámošovi na X-boxe a můžu říct že to je opravdu jediná plazma kterou jsem si ochoten koupit...ano sam trochu bzučí ale to se dá přebít audiosestavou.....co se týká 6500 to je telka která je bezesporu dobrá ale pro mne tak dobrá jako 8000 jako palzmu bych si ji nekoupil to daleko raději vezmu YL863 od toshiby[/QUOTE]

díky moc za tvůj názor.
Kdyby byl rozdíl 10K neřešil bych to a uvažoval pouze o 8 řadě. ... cena o 30k nižší mě ale láká byť jsem počítal že dám za TV i 2x tolik. Nejsem odborník na elektroniku, takže se raději optám 2x :). Pokud to za to doopravdy stojí pak dám o 30K víc, ale na druhou stranu bych rád platil, za přiměřenou a jasnou přidanou hodnotu.
Právě, že i ty filtry mě přijdou stejné ... viz. http://www.samsung.com/cz/consumer/tv-audio-video/television/productcompare?prda=PS60E6500ESXXH&prdb=PS64E8000GSXXH
nebo máš na mysli nějaké zcela jiné filtry které se vůbec v popisech neuvádí?

Mě přijde že rozdíly jsou pouze v fičurách jako Smart Interaction:
obrazovka a video: pouze velikost obrazovky
8 řada: má navíc Smart Interaction (integrovaná kamera, ovládání pohybem a další fičury), jiný a navíc i dotykový ovladač
Heartwork (2358)|18.11.2012 14:32
[QUOTE=vomic;432525]Bohužel neznám kamenné prodejny kde se vystavují top modely. Obvolal jsem všechny větší elektra v Liberci ...[/QUOTE]

To je fakt - pro nejvyšší řady budeš muset asi do Prahy.
V Liberci si můžeš max. prohlédnout nějaké "vyšší" Samsung LCD v Datartu - OC Nisa (max., ale do uhlopříčky 55", zbytek na objednávku) a když už tam budeš, omrkni si tam Samsung E6500 - je sice jen v 51" (60" má údajně lepší černou - jiný panel), ale obrázek o téhle řadě plazma TV si myslím uděláš sám.

Nemá náhodou Samsung v Libe showroom?!
bandiit (160)|18.11.2012 14:38
Má. V Plaze tuším v druhém patře.
Heartwork (2358)|18.11.2012 14:40
[QUOTE=vomic;432530]Mě přijde že rozdíly jsou pouze v fičurách jako Smart Interaction...[/QUOTE]

Tomu bych nevěřil, rozdíl je totiž již v samotné plazma řadě E6500, model PS60E6500 má proti PS51E6500 údajně lepší podání obrazu, hlubší černou... nedivil bych se kdyby měla 60" jiný panel - u LCD je to letitá Samsung praxe v rámci jedné modelové řady, dokonce úhlopříčky.

Člověk musí být neustále ve střehu, jinak ho všichni naberou. 8-)

- - - - doplněno - - - -

[QUOTE=bandiit;432535]Má. V Plaze tuším v druhém patře.[/QUOTE]

Sem si říkal, že sem ho tam někde potkal. :)
KamilZ (10277)|18.11.2012 14:44
[QUOTE=vomic;432530]Mě přijde že rozdíly jsou pouze v fičurách jako Smart Interaction:[/QUOTE]
Např. u Samsungu je v LCD větší rozdíl mezi ES6xxx a ES7xxx (100Hz panel vs 200Hz panel), ale rozdíl mezi ES7000 a ES8000 už je zase minimální.
zatty (1215)|18.11.2012 14:48
jsou to verze které nikde nepíšou.....u plazem to nebylo nikdy tak horké jako u LCD kde rozdílý panelů a filtrů jsou markantní

- - - - doplněno - - - -

[QUOTE=KamilZ;432538]Např. u Samsungu je v LCD větší rozdíl mezi ES6xxx a ES7xxx (100Hz panel vs 200Hz panel), ale rozdíl mezi ES7000 a ES8000 už je zase minimální.[/QUOTE]

tak za tohle bych je zabíjel už od lonska....4tis. za nastavení svítícího bříska.....luxus...ne rozdíl mezi 7a8 v lcd je 0, jen pár bláznů po nastavení pozná rozdíly....a proto mám doma 8. :-)
vomic (671)|18.11.2012 14:57
Má v Forumu ... bohužel mají jen low end modely a když jsem se lidsky lehce rozčílil a optal proč značkový prodejna Samsungu nemá top modely a má modely který prodává každý supermarket bylo mě s omluvou řečeno, že tu prodejnu provozuje Euronics a že nejsou přímo značkovka Samsungu :(

Pokud má ještě i v Plaze tak tam hned volám :)

edit: tak podle webu Plaza Liberec tam není uvedena ale kamarád mě potvrdil telefonicky že tam prý je, takže vyrážím autem a jedu se tam juknout.
Heartwork (2358)|18.11.2012 15:07
Tak se zastav v tom Datartu - OC Nisa, mrkni i na tu plazmu Samsung PS51E6500, to sem moc zvědavej, co tady o ní pak napíšeš.

PS60E6500 ani PS64E8000 tak samozřejmě nenajdeš, ale jako náhled na řadu 6500 to bude stačit. :-E
tdlmarek (1566)|18.11.2012 16:44
[QUOTE=vomic;432525]Každopádně, prosím zapomeň na toto téma. Když jediné co máš k tématu říci je to co jsi napsal tak raději neztrácej se mnou čas a jdi diskutovat jinam.[/QUOTE]
Dobrá, zkusím být více konkrétní. Přiznávám, že jsem se nechal unést a moje faktické připomínky nejspíš zapadly mezi řádky.

Takže za prvé - v segmentu 60-65" bych skutečně zapomněl na LCD:
- Jak sám píšeš, cena za kvalitní obraz je zde úplně někde jinde.
- Navíc nejsem přesvědčen o tom, že by je situace LCD vs. plazma taková, jak popisuješ (viz moje pichlavé poznámky o nedostatečné černé a brilatním obrazu). Mimo low-end je zkrátka obecně přijímaný názor, že plazmy mají obraz a zejména černou mnohem lepší. To si myslím já na základě svých zkušeností, spousta lidí zde na fóru a i drtivá většina zahraničních recenzí. Přiznávám, že zkušenost je věc čistě individální, ale mám dojem, že jsi se svým názorem v menšině. Tím ti ale právo na konečnou volbu nechci upírat - jsou to tvoje peníze a tvoje oči.
- Do třetice je zde opět již naznačený problém s podsvícením. Popravdě ani nevím, zda takto velké modely ještě používají edge LED - pokud ano, docela dost bych se brál toho cloudingu, který v těchto měřítkách zákonitě musí vzniknout. No a chování segmentového podsvícení tu na jednom videu celkem jasně ukázal Heartwork.

Když se tedy zaměříme na plazmu, máme tu obligátní souboj Samsung vs. Panasonic. Já říkám Panasonic, a to z několika velice konkrétních důvodů:
- Samsung trpí na brightness pops a floating blacks. Tohle je zkrátka fakt, ne individuální zkušenost nebo vada kusu. Jak to vypadá opět ukázal Heartwork na několika konkrétních videích.
- Panasonic má lepší obraz. Tohle říkám za sebe (během svého výběru jsem obešel celkem dost obchodů a názor si udělal), někteří další tady na fóru (najdi si např. zkušenosti uživatele nunacek0, který hodně dlouho testoval ST50 i E6500) a stejného názoru jsou opět i zahraniční recenze.
- Samsungy bzučí - zde už jsme na rozdíl od prvního důvodu v oblasti vad konkrétního kusu. Můžeš mít štěstí a dostat tichý kus. Dovolím si ale trochu odvážně zaspekulovat, že u takto vysokých úhlopříček musí být silnější elektronika a šance, že něco bude vydávat nějaké pazvuky je tedy vyšší.


Ve svém původním příspěvku jsem narážel především na to, že jsi v podstatě nikde nereagoval na tyto a další velice konkrétní vady/vlastnosti (opět bych rád zmínil videa co postoval Heartwork) a/nebo je dáš do stejné kategorie jako je např. skutečně irelevantní otázka spotřeby.

Takže závěrem dva konkrétní tipy ode mě:
Panasonic TX-P65ST50E - Ekonomická varianta, pokud ti jde pouze o velkou úhlopříčku a kvalitní obraz za rozumnou cenu.
Panasonic TX-P65VT50E - Referenční model, ona "nejlepší současná dostupná" jak uvádí název threadu, takhle ji označuje i např. avforums.com. Oproti ST50 bude mít mírně lepší obraz (lepší elektronika, jiný filtr) a bude od výroby lépe zkalibrovaná, takže pro získání kvalitního obrazu nebudeš muset tolik šahat do menu a nastavovat vyvážení barev a černé (u řady jako je ST50 ale třeba i E6500 je tohle nutnost). No a třešničkou na dortu je modernější design, dotykový dálkový ovladač, 3D brýle v balení a podobná bižuterie.

Ale jak říkám, konečná volba je pouze tvoje a pokud je ti příjemný obraz LCD Samsungů (viz tvoje zmínka, že ti vyhovují ony lehce kýčovité omalovánky), so be it. Chtěl jsem jenom reagovat na to, že nemám k tématu co říct. Tím ale samozřejmě nenaznačuju, že zde není žádná další možnost - ale to už se budou muset vyjádřit jiní, k 55" bych nějaké tipy měl, ale v LCD na 60" už takový přehled nemám.


EDIT: Zapomněl jsem dodat, že Panasonic plazmy blikají více než ostatní. Což je pro některé lidi důvod, proč je jim tahle volba zapovězená. Ale to už zmínili ostatní a protože jsi na to nereagoval, tak předpokládám, že patříš mezi ty šťastnější a blikání nevnímáš. Pokud snad ano, tak to v obchodě zjistíš velice rychle.
Heartwork (2358)|18.11.2012 17:27
[QUOTE=tdlmarek;432552]Mimo low-end je zkrátka obecně přijímaný názor, že plazmy mají obraz a zejména černou mnohem lepší. [/QUOTE]

Není plazma jako plazma ani LCD jako LCD - též je dobré rozlišovat za jakých světelných podmínek je TV sledována, protože v noci (za tmy) může mít plazma černou opravdu lepší, ale za denního světla, v dobře osvětlené místnosti či nedej bože za dopadajících slunečních paprsků bych o lepší černé (a nejen o ni) na plazmě dost pochyboval - mě se např. za světla zdá plazma dost vyblitá / nevýrazná, nekontrastní...

Kdyby se člověk oprostil od dalších neduhů obou technologii, tak se by dalo hodně zjednodušeně říct, že plazma je vhodnější pro sledování TV ve tmavé místnosti a LCD pro sledování "za světla", respektive za těchto podmínek lépe jednotlivé technologie vyniknou.

Videa, která jsem postoval nejsou vše spásná ani rozhodující, ale určitě se tyto problémy netýkají pouze plazma TV Samsung, např. ukázku floating blacks jsem si vypůjčil od Panasonic.

O všem by se dalo polemizovat do nekonečna, každý to musí posoudit svým okem, uchem... a vybrat menší zlo.

p.s.
Neřekl chyb např., že plazma Samsung PS64E8000 je horší, než odpovídající model od Panasonic, člověk ovšem musí natrefit na dobrý kus a proklepnout ty "háčky", které by mu pak byly na obtíž - viz. chuťovky typu blikání, brightness pops, floating blacks ...
tdlmarek (1566)|18.11.2012 17:36
[QUOTE=Heartwork;432557]např. ukázku floating blacks jsem si vypůjčil od Panasonic.[/QUOTE]
Tak samozřejmě - historicky se ten neduh vyskytoval i u jiných značek, stejně jako clouding u LCD je univerzální pojem. Ale já myslím, že zásadní je to, že letošních Panasonic se to už netýká (pokud vím), zatímco u Samsungu to dostaneme jako bonus stále (a to i u E8000).
vomic (671)|18.11.2012 17:37
tak za 1. v Plaze Liberec Samsung prodejna už není. Je ve Forum, ale jak jsem psal výše je ubohá bo jí provozuje Euronics a nemají žádné top modely.
Více TV má Datart.

Nicméně k věci. Mám velký, ale velký problém :)

Problém č. 1 = velikost
- ujasnil jsem si že 55" nestačí. V porovnání s 50" fakt minimální rozdíl a v porovnání s 60" už znatelně menší. Takže 60" je zdá se minimum.

Problém č. 2 = plasmy "asi" zklamaly
- viděl jsem pouze řadu Sam 6500 a Panasonic ST50 obě v 50". Obrazově vypadali obě plasmy srovnatelně, neuměl bych říci která lepší. Určitě mají super obraz ve srovnání s mou starou plasmou a v mnohém bych si polepšil, ale bohužel ve srovnání s LCD a to nejen u Samsunga řady ES8000 jim hrozně chybí silnější bílá. Černá je super a u obou v pořádku, ale ta bílá mě nedá spát. Přijde mi díky tomu obraz obou plasem méně kontrastní a jakoby zatažený i na maximální podsvícení a dynamické mod. Samozřejmě velkou roli hraje silné osvětlení v krámě, ale prostě přímé srovnání mě přišlo až moc silně ve prospěch LCD. Mám TV přímo proti jižnímu velkému oknu a bojím se, že plasma by přes den nebyla obrazově tedy nic moc,nedej bože za sluníčka. Na druhou stranu ty LCD jsou na dynamik mod už přepálený. Dále mě přišli obě plasmy méně ostré, ale to jen oproti tomu Sam 8 řady a Panasonice 5E, jinak oproti většině low LCD už tolik ne. Zřejmě to ale dělá ten vysoký kontrast u těch LCD.


Teď k LCD:
začnu U LCD Samsung. Nic než řada 7000 nebo 8000 nemá smysl. Rozdíl mezi řadou 6xxx a 7/8xxx je příliž velký a znatelný abych se sním byl schopen smířit a je to znát ve všech úhlopříčkách od 37" do 55" tedy očekávám, že to samé bude i v 60".
Je mi tedy jasné, že pokud LCD od Sama tak pouze řada 8.
Jiné značky LCD. V Datartu neměli vesměs top modely jiných značek ani v nižších úhlopříčkách (snad s vyjímkou Panasonicu) a tedy je těžké porovnávat značky protože mezi všemi LCD vyčnívala prostě řada 7 a 8 od Samsungu s jedinou vyjímkou, a tou je 47" LCD Panasonic TX-L47ET5E. Ta televize hrála skvěle, mnohem lépe než její vyšší model 50E, který se mi naopak moc obrazově nelíbil. Upřímně jít pro 47" LCD odejdu s tím panasonicem za 21K budu uplně spokojenej. Pro mě byla jen o fous horší než top. Samsung 46ES8000.

malinký problém č. 3 = design LCD řady 8 od Samsungu
- upřímně se mi moc nelíbí. Ten stříbrný uzounký rámeček mě neoslovuje. Mnohem víc se mi líbí designově plasma nebo když už slabý rámeček tak černý rámeček LCD řady 7.

Shrnutí: mám totálně zamotanou hlavu natolik, že se mi nechce jít do nějakého kompromisu a na druhou stranu se mi ani nechce jít do 85tis. Kč za UE65ES8000

Budu muset najít krám, kde si prohlídnu plasmy v normálních světelných podmínkách, jestli to bude lepší. Pod zářivkama bych bohužel v porovnání s LCD řádnou plasmu nekoupil. Nicméně bojím že tu "ostrost" a kontrast asi ani v přítmí nedoženou.

[QUOTE=Heartwork;432557]Není plazma jako plazma ani LCD jako LCD - též je dobré rozlišovat za jakých světelných podmínek je TV sledována, protože v noci (za tmy) může mít plazma černou opravdu lepší, ale za denního světla, v dobře osvětlené místnosti či nedej bože za dopadajících slunečních paprsků bych o lepší černé (a nejen o ni) na plazmě dost pochyboval - mě se např. za světla zdá plazma dost vyblitá / nevýrazná, nekontrastní...

Kdyby se člověk oprostil od dalších neduhů obou technologii, tak se by dalo hodně zjednodušeně říct, že plazma je vhodnější pro sledování TV ve tmavé místnosti a LCD pro sledování "za světla", respektive za těchto podmínek lépe jednotlivé technologie vyniknou.
[/QUOTE]

Naprostý souhlas. Přesně tohle zjištění mě dnes potkalo.

2 tdlmarek: děkuji za podnětnou diskuzi, tento jiný přístup rozhodně vítám :)
Heartwork (2358)|18.11.2012 17:58
A seš tam, kde skončila většina z nás - v prde.. :)

Smutné zjištění, když se nic kloudného nedá koupit ani za větší peníz, že?!

Určitě víš, že je dosti ošemetný i výběr ve stylu "na vlastní oči", protože každá TV je jinak nastavená, některá běží v přepáleném módu "obchod", jinou rozvrtal zákazník, na jedné jede ve smyčce BD, na jiné mazanina Nova SD, jedné fandí prodejna / prodavač více, jedné méně (rozhoduje výše provize), světelné podmínky atd., atd....

Něco vybrat je fakt nadlidský výkon a další sranda je, že kloudný obraz v domácích podmínkách nakonec dostaneš z TV až po její kalibraci, protože nastavení z výroby je v mnoha případech (ani bůh neví proč) celkem úlet. :)
miromen (146)|18.11.2012 18:14
[QUOTE=Heartwork;432557]Není plazma jako plazma ani LCD jako LCD - též je dobré rozlišovat za jakých světelných podmínek je TV sledována, protože v noci (za tmy) může mít plazma černou opravdu lepší, ale za denního světla, v dobře osvětlené místnosti či nedej bože za dopadajících slunečních paprsků bych o lepší černé (a nejen o ni) na plazmě dost pochyboval - mě se např. za světla zdá plazma dost vyblitá / nevýrazná, nekontrastní...

Kdyby se člověk oprostil od dalších neduhů obou technologii, tak se by dalo hodně zjednodušeně říct, že plazma je vhodnější pro sledování TV ve tmavé místnosti a LCD pro sledování "za světla", respektive za těchto podmínek lépe jednotlivé technologie vyniknou.

Videa, která jsem postoval nejsou vše spásná ani rozhodující, ale určitě se tyto problémy netýkají pouze plazma TV Samsung, např. ukázku floating blacks jsem si vypůjčil od Panasonic.

O všem by se dalo polemizovat do nekonečna, každý to musí posoudit svým okem, uchem... a vybrat menší zlo.

p.s.
Neřekl chyb např., že plazma Samsung PS64E8000 je horší, než odpovídající model od Panasonic, člověk ovšem musí natrefit na dobrý kus a proklepnout ty "háčky", které by mu pak byly na obtíž - viz. chuťovky typu blikání, brightness pops, floating blacks ...[/QUOTE]

Naprosty souhlas. Navic podani bile barvy u plazem je pro mě docela zasadnim minusem.
mila001 (149)|18.11.2012 18:17
Šel bych do toho Sharpu,viděl jsem na vlastní oči a co se týká obrazu byl super.
miromen (146)|18.11.2012 18:21
Vomic
No podle toho co pišeš tak maš rozdily TV vypozorovany na prodejnach kde jsou scela jine světelne podminky než doma. Takže on ten rozdil u Samsungu mezi řadou 6 a 7/8 zas tak velky a podle mě zasadni nebude alespoň podle recenzi tak tomu je.
Ony totiž řady 7/8 maji ultra leskle panely což je třeba pro mě velka nevyhoda a naopak řada 6 ma polomat takže je jasne ktera z obrazovek bude na prvni dojem pusobit lepe.
To same je plaszma od Panadsonicu řada ST50 ktera ma na rozdil od Samsungu řady E6500 lesky panel. Ten Samasung ma snad nejmatnějši panel z plazem.
vomic (671)|18.11.2012 18:22
Samozřejmě si uvědomuji že nejsou všechny TV seštělevaný stejně. Nicméně jsem si řekl o ovladač a všechny Samsungy a Panasonicy včetně plasem jsem si hodil do stejného modu včetně srovnání stejně nastavených čísel barevnosti, jasu, kontrastu . Plasmy a lcd řady 6XXX jsem přímo zkoušel nastavovat jak děs ale víc světelný/kontrastní obraz jsem z nich nevymáčknul ... Určitě z toho nakonec člověk vykope lepší obraz než v krámě, ale zázraky díky nastavení nečekám :)

Teď přemýšlím kde udělat kompromis a nic moc mě nenapadá :)
Na velký občasný noční promítání mám projektor. Takže 65" bych asi už oželil a tolik peněz za 65" LCD mě rozum velí už nedat. Bojím, že nakonec sklouznu z nutnosti zpět do 55", ale vůbec se mi do tohoto kompromisu nechce. Pak zde ještě je cenově dostupný Sharp LC-60LE840E ale Sharpy vůbec neznám a ani netuším kde ho vidět naživo.

2 mila001: kde jsi ten Sharp pls viděl?
2 miromen: právě že mě přišel ten rozdíl mezi 6 a 8 řadou fakt velký, u 55" až moc ... zrovna tyto dvě TV stáli vedle sebe a z té 6 řady ažt jsem se snažil sebevíc jsem lepší obraz něž měli oni nastavenej nevytáhnul. Nevěřím, že doma by se to zásadně zlepšilo. Prostě musím uznat, že řada 7 a 8 je obrazově o parník výše.
miromen (146)|18.11.2012 18:58
Ano tento rozdil o parnik jak pišeš byl vyditelny na prodejně i mnou. Ale je to tim jak sem psal že řada 7/8 ma leskly panel což bohužel ma většina letošnich LCD. Jinak např. BlackLevel nebo Contrast naměřili na 6 řadach lepši než na 7/8 řadach. A i celkově je obraz u 6 řady hodnocen jako ne moc vzdaleny řadam 7/8 s tim že ma o něco horši pohybove zobrazeni a o něco horši zpracovani SD signalu. Pak je třeba brat v potaz to že je rozdil mezi např 6100/6300 a 6710/6800.
mila001 (149)|18.11.2012 19:06
Prohlížel jsem si ji v Drážďanech ale snad by mohla být k vidění i v Praze.
zatty (1215)|18.11.2012 19:21
[QUOTE=miromen;432573]Vomic
No podle toho co pišeš tak maš rozdily TV vypozorovany na prodejnach kde jsou scela jine světelne podminky než doma. Takže on ten rozdil u Samsungu mezi řadou 6 a 7/8 zas tak velky a podle mě zasadni nebude alespoň podle recenzi tak tomu je.[/QUOTE]

tak todle tvrzení rychle vyvratit....rozdil mezi 6 a 7/8 je markantní....detilnost panelu přímo vyvíjeného (S-PVA) na 200hz frekvenci je nebe a dudy oproti tomu co nabízí 6řada....ten kdo měl doma jen 6 a nikdy si nekoupil 8 tak nepochopí jak je 6 jen průměrná řada s průměrným vytvářením barevných odstínů.....
KamilZ (10277)|18.11.2012 19:34
Zkus si tam zavolat, je to speciálka na Sharp a momentálně mají 2 skladem. Třeba je ukecáš, za pokus nic: http://www.plasmacluster-quattron-aquos.cz/cs/3d-televize/323-sharp-lc60le840e-3x-3d-bryle-zdarma.html
miromen (146)|18.11.2012 19:42
[QUOTE=zatty;432581]tak todle tvrzení rychle vyvratit....rozdil mezi 6 a 7/8 je markantní....detilnost panelu přímo vyvíjeného (S-PVA) na 200hz frekvenci je nebe a dudy oproti tomu co nabízí 6řada....ten kdo měl doma jen 6 a nikdy si nekoupil 8 tak nepochopí jak je 6 jen průměrná řada s průměrným vytvářením barevných odstínů.....[/QUOTE]

Nevim jak jsou na tom jine modely tedy loňske atd než ty letošni co se tyče řad. Ale letos je jak už jsem psal rozdil 6 a 6 řada. Nicmeně pokud nevadi leskly panel a penize nejsou překažkou tak pak neni o čem. Navic kde se da dočist že řad 6 ma 100Hz panely a řada 7/8 200Hz panely. Ja tedy tyto info nikde nenašel a to včetně stranek přimo od Samsungu.
Heartwork (2358)|18.11.2012 19:42
Je to tak, rozdíl mezi LCD Samsung 6 a 7/8 je vidět i laickým okem.

Nicméně, jsem na Samsung LCD TV zanevřel hlavně kvůli (alespoň pro mě) nepovedenému a nejen jimi hojně využívanému Edge LED podsvícení.
Vím, že tento požadavek ještě zužuje již tak úzký výběr, ale já bych si LCD TV bez Full LED podsvícení (navíc za ty prachy a v takové úhlopříčce) nekoupil.

Možná na tom již zapracovali, ale co jsem měl možnost vidět naposled, mě bohužel nepřesvědčilo.
vomic (671)|18.11.2012 19:54
[QUOTE=KamilZ;432586]Zkus si tam zavolat, je to speciálka na Sharp a momentálně mají 2 skladem. Třeba je ukecáš, za pokus nic: http://www.plasmacluster-quattron-aquos.cz/cs/3d-televize/323-sharp-lc60le840e-3x-3d-bryle-zdarma.html[/QUOTE]
Díky moc, přiznám se že moc se mi tam přes celou republiku nechce :), zkusím zavolat distributorovi jestli neví o někom kdo jí má alespoň v praze.

Nicméně jak nad tím přemýšlím vypadá to hodně na kompromis kdy buď slevím z velikosti na 55" a vezmu Samsung 55ES8000 nebo mě prdne v palici a zkusím prohledat kasičku a najít dalších 30k na 65ES8000, ale na tu bych se jel nejprve určitě podívat. Koukal jsem že jí mají skladem v pár Datartech v Praze.
zatty (1215)|18.11.2012 20:22
[QUOTE=miromen;432587]Nevim jak jsou na tom jine modely tedy loňske atd než ty letošni co se tyče řad. Ale letos je jak už jsem psal rozdil 6 a 6 řada. Nicmeně pokud nevadi leskly panel a penize nejsou překažkou tak pak neni o čem. Navic kde se da dočist že řad 6 ma 100Hz panely a řada 7/8 200Hz panely. Ja tedy tyto info nikde nenašel a to včetně stranek přimo od Samsungu.[/QUOTE]

tak konkrétně u letošních to jde vidět ještě víc ty rozdíly než u loňských....co se týče těch frekvencí tak to ví lidi co jsou v tom kovaní a za druhé se do dá vyčíst s označení panelu...informace na žádných stránkách žádných výrobců nedostaneš

- - - - doplněno - - - -

[QUOTE=Heartwork;432588]Je to tak, rozdíl mezi LCD Samsung 6 a 7/8 je vidět i laickým okem.

Nicméně, jsem na Samsung LCD TV zanevřel hlavně kvůli (alespoň pro mě) nepovedenému a nejen jimi hojně využívanému Edge LED podsvícení.
Vím, že tento požadavek ještě zužuje již tak úzký výběr, ale já bych si LCD TV bez Full LED podsvícení (navíc za ty prachy a v takové úhlopříčce) nekoupil.[/QUOTE]

to je těžko vybírat, ona při té uhlopříce ani direct led není žádná výhra...viz. co předvádí LG, velký panel hold je velký a musí se krmit...proto vznikl jediný slušný model a to je Toshiba ZL1 a ta už vloni válcovala a příští rok by se snad měla objevit v evropě hojně a ta telka dá na zadek všem ostatním i když to bude 2roky starý model.....hold dokonalost se nemusí měnit...