Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

stream - NAS MMC ???

Swep (142)|5.2.2012 16:46
Mám problém se stremováním HD ripů resp. Bluray ripů + DTS zvuk.
Rád bych si do TV streamoval video. Používám DLNA přes router Netgear N600 a usb disk Seagate GoFlex 1TB.
Potíž je v tom, že Netgear mi nestíhá stremovat ripy o silném datovém toku (cca. 30 Mbps) spolu s HD zvukem (DTS, TrueHD). Vynechává zvuk, skáče obraz.....
Proto uvažuju jak to vyřešit. Napadlo mě nechat zapnuté PC ale zase abych neměl závratnou spotřebu elektřiny :/ Nebo koupit NAS či MMC ale nevím co je lepší jaké to má výhody nevýhody apod.

Provozovat DLNA či CIFS na PC by se mi líbilo asi nejvíc (mohl bych nechat puštěné jiné softy pro práci na pozadí apod.) ale ta spotřeba bude hrát asi roli že :/ ??

Díky za každou radu jelikož v MMC a NASech se skoro nevyznám :/

Jo stream jde do DK nikoli TV. Všude přes kabel.
Swep (142)|5.2.2012 18:11
.............
KamilZ (10277)|5.2.2012 18:28
Předpokládám, že DK je domácí kino.

Snažil bych se vyhnout DLNA, ať už DLNA serveru v PC, nebo routeru, NAS, ... Prostě kdekoli. DLNA má spoustu omezení, malou podporu formátů a je to víceméně bohužel nouzovka, když není jiná možnost. Takže se zaměř na přístup přes sdílení (CIFS). Předpokládám, že to Tvé kino umí, jinak by jsi to nepsal (nepíšeš, jaké máš kino...).

Spotřebu si vyřeš, jestli je pro Tebe důležitá nebo ne, to musíš vědět sám. Pokud Ti nevadí, tak sdílení na PC máš zadarmo a je to nejlepší řešení. Pokud kino přístup na sdílení neumí (má pouze DLNA), tak bych koupil MMC, ale za předpokladu, že Tvé kino má možnost externího vstupu (ideálně HDMI kvůli TrueHD). Jinak by jsi byl odkázaný na zvuk z TV, což by bylo blbé.

Pokud řešíš spotřebu PC, tak kup ten NAS a měj ho jen jako úložiště (doporučuji Synology, nebo QNAP a pro dva HDD v RAID 1, ať máš alespoň nějak chráněna data). Pokud by jsi ale kupoval MMC, tak bych už NAS nekupoval, ale HDD dal/připojil do něj.

Snad jsem Ti nezamotal hlavu :-). Hlavně napiš, co umí Tvé kino:
- jestli má přístup přes CIFS
- jaké má externí vstupy
- jestli Tě trápí spotřeba/provoz PC nebo ne, to opravdu nerozsekneme za Tebe :-)
Swep (142)|5.2.2012 19:10
[quote=KamilZ;395733]Předpokládám, že DK je domácí kino.

Snažil bych se vyhnout DLNA, ať už DLNA serveru v PC, nebo routeru, NAS, ... Prostě kdekoli. DLNA má spoustu omezení, malou podporu formátů a je to víceméně bohužel nouzovka, když není jiná možnost. Takže se zaměř na přístup přes sdílení (CIFS). Předpokládám, že to Tvé kino umí, jinak by jsi to nepsal (nepíšeš, jaké máš kino...).

Spotřebu si vyřeš, jestli je pro Tebe důležitá nebo ne, to musíš vědět sám. Pokud Ti nevadí, tak sdílení na PC máš zadarmo a je to nejlepší řešení. Pokud kino přístup na sdílení neumí (má pouze DLNA), tak bych koupil MMC, ale za předpokladu, že Tvé kino má možnost externího vstupu (ideálně HDMI kvůli TrueHD). Jinak by jsi byl odkázaný na zvuk z TV, což by bylo blbé.

Pokud řešíš spotřebu PC, tak kup ten NAS a měj ho jen jako úložiště (doporučuji Synology, nebo QNAP a pro dva HDD v RAID 1, ať máš alespoň nějak chráněna data). Pokud by jsi ale kupoval MMC, tak bych už NAS nekupoval, ale HDD dal/připojil do něj.

Snad jsem Ti nezamotal hlavu :-). Hlavně napiš, co umí Tvé kino:
- jestli má přístup přes CIFS
- jaké má externí vstupy
- jestli Tě trápí spotřeba/provoz PC nebo ne, to opravdu nerozsekneme za Tebe :-)[/quote]

Ano kino umí CIFS a má HDMI vstupy.
No zaleží jak moc se u PC ta spotřeba projeví :D a za druhé dochází mi místo a musel bych řešit SATA řadič a další disky takže NAS je bych řekl celkem na místě.
Dívám se tento by nebyl špatný.
http://diskova-pole.heureka.cz/netgear-rnd2210-readynas-duo-v2-2x1tb-rnd2210-200eus/

Ty jednodiskové mají moc slabý přenos dat. To bych si moc nepolepšil :)
KamilZ (10277)|5.2.2012 19:26
Netgear je taky OK, já preferuji Synology, např. DS212/DS212j. Co se týká výkonu, tak pokud to není úplný křáp, tak i u jednodiskových (např. DS110j) nebudeš mít problém, i ten nejhloupější USB Station 2 bude v pohodě stíhat. Nemate Tě MBit/s a MB/s ? Dvoudiskový je ale jasně lepší, kvůli RAIDu, takže jestli jsi do něj ochoten investovat, tak je volba jasná. Jestli máš 100Mbit LAN, tak stejně budeš stát na ní.

Co máš za desku, že nemáš volné S-ATA?
Swep (142)|8.2.2012 13:53
[quote=KamilZ;395742]Netgear je taky OK, já preferuji Synology, např. DS212/DS212j. Co se týká výkonu, tak pokud to není úplný křáp, tak i u jednodiskových (např. DS110j) nebudeš mít problém, i ten nejhloupější USB Station 2 bude v pohodě stíhat. Nemate Tě MBit/s a MB/s ? Dvoudiskový je ale jasně lepší, kvůli RAIDu, takže jestli jsi do něj ochoten investovat, tak je volba jasná. Jestli máš 100Mbit LAN, tak stejně budeš stát na ní.

Co máš za desku, že nemáš volné S-ATA?[/quote]
Už starší, jeden SATA by tam ještě free byl asi do něj narvu 2TB disk :) Při mé spotřebě kdy jeden mkv kontejner má 30 GB :D