Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

O2 TV - set-top-box - HDMI pripojeni - problemy

mizpulyn (4)|19.1.2010 00:38
mam problem s O2 TV... nemate nekdo zkusenosti

mam 16:9 plazmu

kdyz pripojim pres HDMI tak se mi na Panasonic plazme v pravem dolnim rohu ukazuji 4 bile pixely jakoby tomu set-top-boxu iCan 3800 chybeli 4 pixely v signalu... proste celej obraz 16:9 je super az na 4 zarici bile pixely v pravem dolnim rohu ktere nemeni barvu ale jsou stale bile... zatim to resim tim ze prepnu na plazme z rezimu 16:9 na rezim STRED tim se mi o par radku roztahne obraz a bile pixely zmizi mimo okraj obrazovky

ALE JE TO EVIDENTNE VADA SET TOP BOXU a desnej opruz to furt prepinat na dalce od TV...



druhy problem je ze porady 16:9 jsou OK ale porady 4:3 se mi roztahnou na sirku a vypada to desne... jake je spravne nastaveni set-top-boxu aby mi se automaticky prepinal mezi 16:9 a 4:3 podle toho jak je nahranej porad... moje TV je 16:9 a momentalne se mi vsechno roztahuje na 16:9 bez ohledu jestli to je puvodne sirokouhle nebo 4:3... pripojene je to pres HDMI...

diky
mizpulyn (4)|28.1.2010 00:30
nakonec jsem to vyresil takto:

PROBLEM:
kdyz pripojim pres HDMI tak se mi na Panasonic plazme v pravem dolnim rohu ukazuji 4 bile pixely jakoby tomu set-top-boxu iCan 3800 chybeli 4 pixely v signalu

RESENI:
v menu TV je funkce "PREVZORKOVANI OBRAZU", v originale "PICTURE OVERSCAN" ktera kdyz se zapne tak trvale zvetsi obraz o zanedbatelnych 5% cimz veskere neduhy po stranach obrazu vypadnou mimo viditelnou plochu TV, tato funkce je dostupna v menu pouze pokud mate nastaveny pomer stran TV na volbu "16:9" nebo "Automaticky"... VYRESENO

PROBLEM:
porady 16:9 jsou OK ale porady 4:3 se mi roztahnou na sirku a vypada to desne

RESENI:
vzhledem k tomu ze TV dostava signal z externiho set-top-boxu pres HDMI nefunguje automaticka detekce pomeru stran ktera je vestavena v TV... automaticka detekce pomeru stran vestavena v TV totiz funguje pouze u propojeni SCART nebo pri prijmu DVB-T tunerem integrovanym primo v TV... nastaveni detekce je tedy nutno zmenit v set-top-boxu... v servisnim menu O2 set-top-boxu je polozka "Format konverze" kterou je nutne nastavit na "Oramovat"... potom pobezi porady natocene 4:3 spravne s cernyma pruhama po stranach a ne roztazene, porady natocene 16:9 jedou normalne 16:9 pres celou obrazovku, pomer stran se prepina automaticky primo v set-top-boxu... VYRESENO

BONUS:
pokud mate O2 a podobny model TV jako ja musite po kazdem zapnuti TV rucne prepnout na vstup HDMI1 protoze TV se po zapnuti vzdy nastavi na vstup integrovaneho DVB-T tuneru a nepamatuje si posledni pouzivany vstup {coz je vetsinou u O2 SCART nebo HDMI1}

RESENI:
vygooglujte si HOTEL MODE, jde o specialni menu kde lze nastavit vychozi vstup po zapnuti TV...VYRESENO
bednar (2)|2.2.2011 16:25
Přidám se s dotazem. Zapojil jsem STB od O2tv k lcd monitoru přes HDMI. Obraz OK, zvuk je přenášen.
Ovšem nefunguje regulace hlasitosti - volume +/- na STB (iCAN 3800) a to jak na DO tak ani přímo na přístroji.
Je to tak správně nebo je někde chyba ?
Regulace na monitoru je OK, ale chtěl bych volume regulovat pomocí DO.
Děkuji mnohokráte za každou reakci.
kuzzzma (25)|8.2.2011 20:45
[quote=bednar;327941]Přidám se s dotazem. Zapojil jsem STB od O2tv k lcd monitoru přes HDMI. Obraz OK, zvuk je přenášen.
Ovšem nefunguje regulace hlasitosti - volume +/- na STB (iCAN 3800) a to jak na DO tak ani přímo na přístroji.
Je to tak správně nebo je někde chyba ?
Regulace na monitoru je OK, ale chtěl bych volume regulovat pomocí DO.
Děkuji mnohokráte za každou reakci.[/quote]


Ahoj, osobně mám Led Samsung 40A786 a při sledování O2TV používám na změnu hlasitosti DO od set-top boxu. Na strankach telecomáců je někde pdfko k ovladači, kde jsou uvedeny jednotlivé kódy pro výrobce televizí - já musel zkusit asi 4 a pak se ovladač STB při přepnutí nahoře tlačítka na TV chová jako standadní "jednoduché" TV ovládání.

Tzn. pokud koukán na DVB-T používám dálkáč Samsungu, pokud na IPTV tak DO od set-toboxu s funkčním nastavením hlasitosti apod.
bednar (2)|8.2.2011 21:19
[quote=kuzzzma;329316]Ahoj, osobně mám Led Samsung 40A786 a při sledování O2TV používám na změnu hlasitosti DO od set-top boxu. Na strankach telecomáců je někde pdfko k ovladači, kde jsou uvedeny jednotlivé kódy pro výrobce televizí - já musel zkusit asi 4 a pak se ovladač STB při přepnutí nahoře tlačítka na TV chová jako standadní "jednoduché" TV ovládání.

Tzn. pokud koukán na DVB-T používám dálkáč Samsungu, pokud na IPTV tak DO od set-toboxu s funkčním nastavením hlasitosti apod.[/quote]

Ahoj, díky moc za reakci. Rozumím tomu tak, že DO od STB je tedy přepnuto v režimu TV a tím ovládáš STB od O2TV ???? Ostatní funkce tím nejsou dotčeny ??? Myslím přepínání kanálů, volba menu, přehrávání z archivu apod. Nebo je nutno na toto přepnout na režim STB ???
Ale každopádně díky za info, vyzkouším a budu laborovat, ale dnes již ne.
kuzzzma (25)|9.2.2011 22:35
[quote=bednar;329328]Ahoj, díky moc za reakci. Rozumím tomu tak, že DO od STB je tedy přepnuto v režimu TV a tím ovládáš STB od O2TV ???? Ostatní funkce tím nejsou dotčeny ??? Myslím přepínání kanálů, volba menu, přehrávání z archivu apod. Nebo je nutno na toto přepnout na režim STB ???
Ale každopádně díky za info, vyzkouším a budu laborovat, ale dnes již ne.[/quote]

Nene proste na ovladači od telefonici mačknu nahoře TV a ovladam zvuk a vypnutí tv /vic ani clovek nepotrebuje/ a pak zmacknu tlacitko STB a prepinam programy, menu 02 apod. Jen sem tim chtel rict ze pro standart sledovani staci jeden ovladac! /ikdyz se na nem musi prepnout co chci ovladat/, ale porad lepsi nez aby lezely na stole dva...je to ale o zvyku, navic ergonomicky mi ten DO nesedí.

Osobně mám k TV Samsung /vyšší řada/ krom velkého ovládání ještě jedno malinké designové "vajíčko" http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRG31TJTWw9pZDgrcl8L1nXoNFscKh_d7T09_cGlBG2eek14oL0 ...:-)
RossiD (1271)|10.2.2011 01:09
Jiz jsem to psal i jinde, ale k pohodlnemu ovladani vsech pristroju pouzivam jiz roky Harmony One s pomoci naprogramovanych maker,kdy je mozne "nakrokovat" hromadne spusteni vsech zarizeni napr. /TV-AVR-IPTV/ci/TV-AVR-XBox/nebo/TV-AVR-XTR/ vcetne prirazeni jednotlivych HDMi vstupu tzv. jednim dotekem.Dobre vyresene je prepinani TV stanic pomoci ikon jednotlivych programu na dotykovem displeji :) .
Vim, Logitech nepatri mezi nejlevnejsi DO, ale investoval bych do nej bez rozmysleni znovu ...
P1020062.JPG P1020058.JPG P1020059.JPG P1020060.JPG P1020061.JPG
dew (12)|10.3.2011 02:22
Dobrý den, chci se zeptat jestli na O2 už vyřešili ten problém s nekompatibilitou hdmi. Chci si koupit monitor s hdmi 1.3 a rád bych věděl, jestli mi to bude fungovat.
Pitomec (10211)|10.3.2011 07:20
K tomu monitoru bych si hlavně pořídil něco normálního, třeba SAT, ale rozhodně ne O2...
dew (12)|17.3.2011 02:56
Satelit už máme v prvnim patře, rozvedenej na dvou televizích. Tohle je dolu do pokoje a vzhledem k tomu, že jsme oddělali anténu na signál dvb-t a nechci vrtat další díry do zdi, tak za 1000 pořídit set-top-box a tv zdarma mi nepřijde tak špatný.
Pitomec (10211)|17.3.2011 13:04
O2 dává TV zdarma? Tak to je asi nějaká akční novinka, protože ještě včera za to chtěli pětikilo měsíčně...
Petr Martens (12)|20.3.2011 21:28
[quote=Pitomec;335555]O2 dává TV zdarma? Tak to je asi nějaká akční novinka, protože ještě včera za to chtěli pětikilo měsíčně...[/quote]

On pravděpodobně myslí tu free choice TV k ADSL, pokud ho má od O2, případně STB od O2 pro příjem DVBT vysílání...