Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nastavení HDMI

milees (17)|17.12.2008 16:39
Jen jsem se Vás chtěl zeptat,koupil jsem si DVD Thomson http://onlineshop.cz/audio-video/dvd-prehravace-a-rekordery/prehravace-stolni/dvd-prehravac-thomson-dth270e-15174P.html a mám LCD TV Thomson http://skrblik.mimishop.cz/detail.php?zbozi=668157 propojenou HDMI kabelem,který byl u DVD a nevím,kolik mám nastavit na DVD rozlišení,které je nejlepší.A pak ještě jedna věc,v TV se mi nezobrazuje pod nabídkou Source (vstupní zdroje) HDMI1 to DVD,i když to mám propojené HDMI kabelem.Když mám zapnutou TV a zapnu DVD,tak musím tlačítkem najet ručně na HDMI1,aby mi najelo DVD,když tam byl scart kabel,tak to DVD naskočilo automaticky.Předem díky za info...jsem totiž laik :)
Foolproof (2713)|18.12.2008 23:38
Automatické přepnutí se nekoná jako u Scartu a rozlišení nastav, co to snese, když dáš větší, tak tě to akorát seřve, že to neumí.
milees (17)|19.12.2008 14:44
[QUOTE=Foolproof;207666]Automatické přepnutí se nekoná jako u Scartu a rozlišení nastav, co to snese, když dáš větší, tak tě to akorát seřve, že to neumí.[/QUOTE]

Díkes za info,ale když jsem to měl propojené přes scart kabel a zapl jsem DVD,tak se TV automaticky přepla do režimu AV1 a mohl jsem si obraz ještě upravovat,při zapojení HDMI mám jen 16:9 a 4:3 a to je dost úzký obraz při filmech v DivX.A nevíš proč to DVD není vidět v menu vstupních zdrojů pod HDMI1 když to mám tak propojené?Nastavil jsem rozlišení DVD na 1080p,ale když to přepnu na 720p,1080i (50Hz) při filmech v DivX (avi),tak mi připadá obraz stále stejný.Předem díkes
Foolproof (2713)|19.12.2008 20:13
Ta TV byla scartem přepnuta pomocí řídícího napětí, ale u HDMI nic takového není.

Když si pustíš ten film v divx jak píšeš na PC a nastavíš rozlišení obrazovky jednou na 800x600 a podruhé na 1024x768 tak taky nepoznáš rozdíl.
Počet kostiček zůstane stejný, ale bude-li to 1920x1080 tak už je to významné.
artam (1147)|19.12.2008 20:26
[QUOTE=Foolproof;207771]Ta TV byla scartem přepnuta pomocí řídícího napětí, ale u HDMI nic takového není.[/QUOTE]

Nezmysel. Samozrejme ze je, menuje sa to CEC (aj ked kazdy vyrobca si to moze nazyvat po svojom). Implementacia riadiaceho protokolu ovsem nie je povinna. Povinny je len drat v HDMI kabli na prislusnom pine.
Preto je stav taky, ze niektore prehravace maju plnu obojsmernu podporu CEC, niektore maju implementovanu len zopar povelov riadiaceho protokolu jednym smerom, niektore CEC nemaju vobec (ale pamatnici vedia, ze tomu tak kedysi nebolo ani u SCARTu).

Takze treba si kupovat prehravace, ktore to podporuju a potom to finguje podobne, ako ste zvyknuti u SCARTu. Spominany DVD prehravac Thomson zrejme nedisponuje CEC ovladanim cez HDMI.
milees (17)|19.12.2008 22:14
Ok...díky všem za info ;)
Foolproof (2713)|20.12.2008 13:52
[quote=artam;207772]Nezmysel. Samozrejme ze je, menuje sa to CEC (aj ked kazdy vyrobca si to moze nazyvat po svojom). Implementacia riadiaceho protokolu ovsem nie je povinna. Povinny je len drat v HDMI kabli na prislusnom pine.
Preto je stav taky, ze niektore prehravace maju plnu obojsmernu podporu CEC, niektore maju implementovanu len zopar povelov riadiaceho protokolu jednym smerom, niektore CEC nemaju vobec (ale pamatnici vedia, ze tomu tak kedysi nebolo ani u SCARTu).

Takze treba si kupovat prehravace, ktore to podporuju a potom to finguje podobne, ako ste zvyknuti u SCARTu. Spominany DVD prehravac Thomson zrejme nedisponuje CEC ovladanim cez HDMI.[/quote]

Napsal jsem ro nešikovně....

Moc si to nedovedu představit v realitě, osobně mám na TV 4 HDMI a myslím 3 scarty, scarty mně přepínají, ale jenom při zapnutí, pokud už jedou naráz, tak to stejně nefunguje, je potřeba přepínat na TV a HDMI nepřepíná nic. Přitom je to ze stejných zdrojů a že by výrobce strategicky ušetřil, aby to na jednom fungovalo a na druhém ne se mi zdá nepravděpodobné.
Navíc při tolika vstupech se mi taková funkce jeví jako naopak nežádoucí.

Myslím, že právě CEC a přepínaní zdroje u analogu je něco jiného, protože tyto staré TV přeply i při přítomnosti signálu na kompozitním konektoru, ten asi CEC neměl a u opravdu starého Oravanu jsem přidělával - vytahoval na 5ti kolík pomocné napětí, kterým se tato tv přepla do režimu monitor.


U HDMI je CEC na konektoru 13 u scartu je kde ? Tam to podle mě funguje na úplně jiném principu a u digitálu je to funkce navíc proti standardu.

Když jsem napsal, že neexistuje myslel jsem to takto.
Pytkin (7947)|20.12.2008 13:54
CEC su data .. v scarte je jeden drat , kde je niekolko urovni napatia a podla toho sa telka vie prepnut ..

http://en.wikipedia.org/wiki/SCART
Foolproof (2713)|20.12.2008 14:10
Já to teda nastudované nemám, ale CEC podle mě slouží hlavně k tomu, abych mohl např. pomocí DO od televizoru ovládat přes HDMI třeba DVDrekorder atp.
Pytkin (7947)|20.12.2008 14:20
foolproof : ano presne na to
PeLi (289)|22.12.2008 07:29
No mne funguje všetko ako keď som mal SCART, až na jednu vec: Po vypnutí DVD sa TV neprepne naspäť na naposledy sledovaný kanál, ale zostane tam HDMI s nápisom, že nemá signál.
Je to chyba v TV, alebo tak má byť?