Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Spojení více video souborů

Bobesek (8)|17.10.2007 19:20
Dobrý den.Byl bych rád,kdyby mi mohl někdo poradit s tím jak a v jakém programu mám spojit několik video souborů do jednoho.Předem upozorňuji,že soubory jsou v různých formátech (divX,Xvid.wmv atd).Bohužel moje znalosti co se týká různých převodů a úprav video nic moc a hlavně nemám na to, abych si koupil programy typu Adobe Premiere,Sony Vegas a pod.Na černo se mi je používat nechce.Prosím o jakýkoliv typ a radu nebo jenom odkaz na web(pokud možno v CZ).Dík
Foolproof (2713)|17.10.2007 23:40
Když je to v různých formátech, tak to nejde nijak jednoduše pospojovat. Musíš si jeden vybrat a do něj to všechno zkonvertovat. Vzhledem k tomu, že jakoukoliv konverzí dochází k degradaci kvality, důvod pro spojení musí být asi silný,:) i když tajný.

Udělěj z toho DVDVideo, to je takové universální, stáhni si ConvertXtoDVD, je to jednoduché a myslím, že žere i wmv a máš to i s menu a kapitolami.
Mike (617)|18.10.2007 12:01
no delat z divx DVD, to bych nedelal, to ty zbyly radsi prevest do divx a spojit ve virtualdubu pres directstream copy
Bobesek (8)|18.10.2007 14:23
Abych svůj dotaz ještě trošku upřesnil.Podařilo se mi sehnat např. pro dceru kreslené pohádky - GUMÍDKY.Problém je v tom,že z několika zdrojů,takže jsou ve více formátech a vmají různé parametry(různé poměry stran 4:3,16:9 nebo i absolutně divný hodnoty,různý Bitrate atd).Kvůli přehrávání na DVD přehrávači bych je rád převedl na jednotný formát (ať už DivX nebo Xvid).Ve VirtualDubu mi však jdou sloučit pouze ty,které jsou v DivX a ještě mají stejné parametry, u Xvidu nevím.Jak a v čem je mám upravit aby byl třeba stejný poměr stran rozlišení.S VirtualDubem a podobnými programy bohužel moc zkušeností,ale to je moje chyba a budu to holt muset napravit když něco chci
stayman (12393)|18.10.2007 14:30
ja by som to dal do vegasu na casovu os, upravil a vyhodil ako Mpeg2 pre DVD. Ziadny problem.
Foolproof (2713)|18.10.2007 14:39
[quote=Mike;153238]no delat z divx DVD, to bych nedelal, to ty zbyly radsi prevest do divx a spojit ve virtualdubu pres directstream copy[/quote]

Principielně máš pochopitelně pravdu, ale právě když je to takový chaos a navíc tazatel není v problematice tak moc kovaný, je to východisko.

Osobně jsem byl výkonem mnou avizovaného programu příjemně překvapen, zvládne ho i ten, kdo to dělá poprvé v životě (menu a kapitoly), je neuvěřitelně intuitivní a i v případě, že se uživatel ničeho nedotýká a spolehne se na automatiku, je výsledek překvapivě dobrý.

Navíc pro začátečníka může být dost velký oříšek převod wmv do MPEG4, aby se dosáhlo u všech souborů stejných parametrů, jinak to VD nespojí, wmv VD nebere.

Výsledek wmv do MPEG4 je vždy horší než wmv do MPEG2
Bobesek (8)|18.10.2007 17:26
Zkoušel jsem se trošku hrabat v programu VirtualDub nebo VirtualDubMod.Většinu návodů co jsem na netu našel je výroba DivX nebo Xvid z orig. DVD,ale nějaká úprava už stávajícího souboru .avi ne.Zkoušel jsem třeba spojit dva soubory ve VirtualDubu.Otevřu jeden přes "Open video file" a druhý chci přidat přes "Append AVI segment".Bohužel mi to vypíše,že je vadný audio stream(různá vzorkovací rychlost).Dá se nějak v programu upravit na stejnou velikost.Zkoušel jsem i provést rekompresy,ale výsledná velikost je obrovská(z původních asi 700MB na 100GB).Možná dělám něco špatně,nevím
Foolproof (2713)|18.10.2007 20:46
:) :)

Buď tomu rozumíš, potom poslechneš Mikeho nebo ne, pak poslechneš mě a pokud to chceš mít super, tak poslechneš Staymana, ale taky tomu musíš trochu rozumět, Vegas není pro začátečníky. :)

Za tu dobu, co jsi psal ty příspěvky, jsi to mohl mít hotové.
stayman (12393)|18.10.2007 20:59
Super to nebude tak ci tak (1.rekompresia 2. je lepsi koder,ako ten vo Vegase), ale je to najjednoduchsie riesenie, pokial ovsem nema nejaky kodekpack a bude vediet naladovat Vegasu vsetky tie subory.
Foolproof (2713)|18.10.2007 22:00
To je právě výhoda kombajnů určených pro širokou veřejnost, že jsou proti tomu imunní, přímo foolproof:-E , díky tomu, že používají vlastní vstupní inbuild filtry. Firma VSO, která je autorem, je celkem pojem.
stayman (12393)|19.10.2007 00:24
To na tej kvalite, co pisem vyssie, nic nemeni, navyse u tych kombajnoch sa prejavuju ovela zavaznejsie chyby, takze aj s tou kvalitou je to este horsie..
Bobesek (8)|20.10.2007 13:29
Tak po prolezení různých odkazů a rad na netu jsem narazil i na stránky p.Jecha a jeho rady.Na spojení souborů jsem použil program AVI-Mux GUI a šlo to.Já jsem nechtěl převádět DivX a Xvid na DVD.DVD rekorder zatím zvládá jak DivX tak Xvid (alespoň ty co mám doma).
Nevím jestli tento dotaz patří sem,ale zeptám se.Bohužel ten DVD Rekorder co jsem dostal není z HDD,takže se při nahrávání musí rovnou vypalovat na media a tady je ten problém.Pokud nahrávám na DVD-R v režimu VIDEO (jiný není možný),není možná žádná editace nahrávky.Při nahrávání na DVD-RW je možno zvolit režim VIDEO nebo VR.Editovat lze nahrávku pouze v režimu VR ale zase nahrávku lze přehrát pouze na tomto rekordéru.Proto se chci zeptat,možná asi blbě ale jdou v nějakém programu upravovat soubory s příponou VOB,myslím tím odebrání častí souboru (reklamy nebo začátka a konce filmů apod.)