Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Konverze DVD do AC3 - problém

fidakm (10)|1.1.2014 19:07
Zdravím všechny,
po nákupu nového receiveru jsem zjistil, že nepodporuje DVD se zvukem v MPEG, pouze v AC3, takže jsem se pustil do konverze mých domácích DVD na tento audio formát. Už jsem zkusil několik metod, ale pořád neúspěšně, sedím už nad tím několik dní a pořád se nedaří... Prosím nějakou dobrou duši o radu.
Jak jsem postupoval: v programu "Super" jsem převedl všechny VOB do AC3 (konvertováno pouze audio, video pouze "stream copy"), tzn. vob nebyly rozděleny do jednotlivých kapitol, jako se to děje v jiných programech, ale zůstaly v původním počtu. Převeden na AC3 byl i VIDEO_TS.VOB. S původními IFO a BUP soubory spuštění nefunguje, takže jsem je nově vygeneroval v Ifoeditu, s těmi to ale nefunguje také! Kontroloval jsem vytvořené kapitoly v nových IFO souborech a obsahují pouze jednu kapitolu namísto osmi, které má původní DVD, takže bude nějaký problém v namapování na VOBy. Když vezmu původní ifa a zedituju tam audio na AC3, stejně nejde, PgcEdit při kontrolním otevření hlásí: Chyba zavedení NAV balíku z VTS_01_0.vob v sektoru 1... Možná bude nějaký problém i v převedeném VIDEO_TS.VOB?

Předem moc díky všem za jakoukoliv radu!
Pytkin (7947)|1.1.2014 19:12
a nebolo by jednoduchsie nastavit v DVD prehravaci , aby mpeg audio konvertoval na PCM ? a nemusis nic prerabat ..
StD (8612)|1.1.2014 19:20
[OT]No především pěkně poděkuj dodavateli toho sqělého výrobku, který nepodporuje (=odporuje) normu. Okamžitě bych ho vrátil a žádal peníze zpět.[/OT]

Ovšem žasnu nad popsaným problemem - velikostí jsou sice při stejném nastavení audiostopy AC3 a M2A fakticky stejné, ale ten "zázračný" jmenovaný program opravdu umí na jeden klik demultiplex a multiplex do stejné struktury??? To je jak neposkvrněné početí panenky Marie. 9-)
fidakm (10)|1.1.2014 20:31
Pitkyn: Nejedná se o klasický DVD přehravač, ale satelitní receiver (Liunx, Enigma2), konkrétně VU+ Duo2, umožňuje přehrávání ISO souborů... Problém je známý, už dlouho se čeká na nějakou opravu driveru, ale myslím, že to hned tak nebude.

StD: Jak je uvedeno výše, jelikož je to otevřený systém, na reklamaci to nebude :-) Možná jsem to nepopsal úplně přesně, ty nová VOBčka jsou drobet větší (cca o 15MB ten gigový). Velikost mě ale nějak netrápí, vypalovat na DVD to nebudu. Jsem ale v tomhle oboru celkem laik, takže chyba je třeba někde úplně triviální...
vivid.sk (11472)|1.1.2014 20:40
[QUOTE=fidakm;477838]jsem zjistil, že nepodporuje DVD se zvukem v MPEG[/QUOTE]
Ale to nepodporuje (zrejme) ziadny. Minimalne to nieje ziadny standard v ramci bitstream transferu cez SPDIF (Prehravanie cez USB je ina vec).
Zdroj signalu (v tomto pripade STB) musi spravit dekodovanie na LPCM a takto audio posielat. Robia to takto vsetky HW masinky napriec celeho spektra pristrojov (STB, DVDP, BDP, MMC ...)


update:
[QUOTE=fidakm;477859]konkrétně VU+ Duo2[/QUOTE]
Tak to sa mi nezda, ze by Linovovy stroj mal prave s tymto problem. Ved tam urcite mozes nastavit dekodovanie na urovni typov audia (predpokladam).

Rozhodne ziadne audio v DVD ne-reenkoduj a neprevadzaj, je to zbytocna robota, radsej si pories svoj STB.

KamilZ ti urcite nieco ohladom toho napise, bude vediet lepsie co a ako nastavit.
StD (8612)|1.1.2014 20:49
[QUOTE=fidakm;477859]...úplně triviální...[/QUOTE]
Jo triviální to tedy je protože jsi název threadu napsal úplně ....(víš jak). Hovoříš o Transport Streamu, nikoli o Video Streamu (DVD-Video, jak je uvedeno), tudíž mateš obecenstvo. Dobrou noc.
BTW Z klasického TS (taky z Enigmy) si VS vyrábím pravidelně (a demuxuji přiložené příslušenství...)
fidakm (10)|1.1.2014 21:20
[QUOTE=StD;477867]Hovoříš o Transport Streamu, nikoli o Video Streamu[/QUOTE]

Nikoliv, o ts nejde ani náhodou, téma je napsané přesně!
No jak vidím, jsi převelice ochotný, nikdo tě nenutí reagovat.


[QUOTE=vivid.sk;477862]Ved tam urcite mozes nastavit dekodovanie na urovni typov audia (predpokladam).[/QUOTE]

Bohužel ne. Je to opravdu tak, zaznamenal jsem tenhle problém na více fórech...
StD (8612)|1.1.2014 21:29
No odpovídat mě nutí ten debilní nadpis, který pošpiňuje mou svatou krávu... A jináč, když už nevíš kudy kam - já mám Dreamboxe a ten to ukládá na disk viditelný v síti jak mu řeknu, tady nejlépe TS včetně všeho. A žádné problemy s M2A nikdy nebyly. Normou určené formáty jsou MP2, AC3, WAV (LPCM) a DTS. Cokoli z toho musí multiplexované na video jakýkoli přehrávač akceptovat. Punkt.
fidakm (10)|1.1.2014 21:34
Dreambox to umí, to vím, jde jen o záležitost VU+ strojů, narazil jsem na uživatele, kterému to na Dreamu s audiem v MPEG běželo a na VU ne... BTW. co vidíš špatného na nadpisu "konverze DVD do AC3"? Je to jasný jak facka, samozřejmě to pro "odborníky" lze rozepsat na 10 řádků, ale smyslem nadpisu je krátký výstižný text.
vivid.sk (11472)|1.1.2014 21:44
[QUOTE=fidakm;477876]jde jen o záležitost VU+ strojů[/QUOTE]
Potom ide zrejmne len o nejaky bug daneho playera v STB. DVB-S totiz vysiela audio v rovnakom formate (mp2) a tam ti to urcite funguje.
Ako sa to tvari pri prehravani rovnakeho audia v inych kontajneroch? (avi)
StD (8612)|1.1.2014 21:51
[QUOTE=fidakm;477876]Dreambox to umí, to vím, jde jen o záležitost VU+ strojů, narazil jsem na uživatele, kterému to na Dreamu s audiem v MPEG běželo a na VU ne... BTW. co vidíš špatného na nadpisu "konverze DVD do AC3"? Je to jasný jak facka, samozřejmě to pro "odborníky" lze rozepsat na 10 řádků, ale smyslem nadpisu je krátký výstižný text.[/QUOTE]

Právě, že jednoduché slůvko "DVD" má miliony významů (proto je to "Versatile"),takže to [HL]NENÍ[/HL] výstižné. DVD-Video je jen jedno. Ovšem příčinu bych hledal u toho tvého zázraku v nastavení. Zdejší KamilZ to myslím také používá, tak ti řekne.
Pytkin (7947)|1.1.2014 23:00
ono ten mediaplayer , ktory hraje tie VOBy .. v nom bude problem zrejme .. sama enigma s mp2 nema problem ..
Foolproof (2713)|2.1.2014 16:31
U DVDVidea nejde pouze vyměnit zvuk, je nutná reautorizace.

Vzhledem k tomu, že satelitní přijímač musí umět MPEG2 s mp2 zvukem, bych to raději překlopil do MKV, jsou tam kapitoly a je to rychlejší.\\/
fidakm (10)|2.1.2014 21:03
To ale překlopíš jen ty jednotlivé hlavní VOBy, ne? Co menu a VIDEO_TS.VOB? A do isa to nejspíš nezabalíš...
vivid.sk (11472)|2.1.2014 21:36
[QUOTE=fidakm;478067]To ale překlopíš jen ty jednotlivé hlavní VOBy, ne?[/QUOTE]
staci :)

Inak vydrz do zajtra, dam na test nieco Kamilovi, uvidime, kam sa debata posunie.
KamilZ (10277)|3.1.2014 17:29
Zkoušeno následující:[SPOILER][CODE]GeneralComplete name : E:\Work\x3\VTS_01_0.IFO
Format : DVD Video
Format profile : Program
File size : 12.0 KiB
Duration : 1mn 49s
Overall bit rate mode : Variable
Overall bit rate : 897 bps

Video
ID : 224 (0xE0)
Format : MPEG Video
Format version : Version 2
Duration : 1mn 49s
Bit rate mode : Variable
Width : 720 pixels
Height : 576 pixels
Display aspect ratio : 4:3
Frame rate : 25.000 fps
Standard : PAL
Compression mode : Lossy

Audio
ID : 0 (0x0)
Format : MPEG Audio
Format profile : Version 1
Duration : 1mn 49s
Channel(s) : 2 channels
Sampling rate : 48.0 KHz
Compression mode : Lossy
Language : Slovak
[/CODE][/SPOILER]Konfigurace: VU+ DUO2, VTI 6.0.5, zapojeno přes HDMI do AVR. Zkoušena jak VOB struktura, tak ISO. Výsledek: u obou při přehrávání na AVR svítí PCM, AVR nastaven na režim Direct a detekuje vstup PCM 2.0.
fidakm (10)|5.1.2014 20:00
Kamile, díky za info. Při přehrávání přímo na VU (bez napojeného AVR) ti zvuk běží? Když spustím ifo, zvuk v menu mi jede, přestane až při skoku na nějakou kapitolu nebo pokud obsahuje jen jednu kapitolu, tak při jejím převíjení... Tyto případy jsou u tebe taky ok?
fidakm (10)|9.1.2014 16:10
...nicméně to neřeší ten samotný problém konverze do AC3, hodil by sem někdo přesný ověřený postup, jak to udělat?
Předem díky
KamilZ (10277)|9.1.2014 16:15
[QUOTE=fidakm;478476]Kamile, díky za info. Při přehrávání přímo na VU (bez napojeného AVR) ti zvuk běží? Když spustím ifo[/QUOTE]
Nezkoušel jsem (nepoužívám) a už jsem bohužel smazal vzorek. Myslel jsem, že se bavíme o konfiguraci s AVR.
jarino1978 (8045)|9.1.2014 19:37
- vieš isto, či ti potom interný player v E2 prehrá korektne aj AC3 ( skoky po kapitolách, pretáčanie )
- skúšal si aj iný image na VU, napr. OpenPLI ( tam ja osobne problém nemám žiaden, aj keď používam iný STB )
- skús si aktualizovať knižnice vo svojom image v STB
fidakm (10)|9.1.2014 19:55
- Ano, mám to vyzkoušené, AC3 je bez problémů
- Nezkoušel, s imagema bych nerad experimentoval...
- Je tam nejaktuálnější verze VTi a nejnovější ovladače...

---------- Doplněno v 19:55 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 19:54 ----------

[QUOTE=KamilZ;478972]Nezkoušel jsem (nepoužívám) a už jsem bohužel smazal vzorek. Myslel jsem, že se bavíme o konfiguraci s AVR.[/QUOTE]

S AVR jsem to zkoušel samozřejmě taky, ale bezúspěšně.