Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Canon HF200 ano ci ne?

pusher... (78)|13.5.2009 09:02
Zdravim,

planuju si poridit svoji prvni AVCHD kameru, a zatim mi mezi nejvaznejsimi kandidaty na koupi uvizly Canon HF200, anebo Canon HF10/HF100.

Co budu s kamerou tocit? Vetsinou zrejme v exterieru, semtam neco malo vevnitr u horsiho svetla (o problemech s sumem pri nizsim osvetleni vim, ale neresim). Urcite to rad pouziju na ruzny experimentalni nataceni videoklipu, atd..

Rad bych se zeptal na par veci tykajici se porovnani HF200 a HF10/HF100:

1. jak moc bude na kvalite zaznamu poznat vyssi rozliseni hledacku, ktery je u HF200 2,99mpx, kdezto u HF100 je to jen 2,09 mpx

2. u HF200 je uvaden datovy tok maximalne 24 Mb/s. Zkousel to nekdo a je to skutecne prvda? Neni to u HF200 stejnych 17Mb/s jako u HF100?

3. obrazovy senzor je u HF100 1/3.2", kdezto u HF200 je to 1/4". Ktera tedy bude snimat plynulejsi zaznam?
All Bosh (13)|14.5.2009 12:30
Ahoj!
Mam tu kameru objednanu v pixmanii, bude dodana buduci tyzden, potom ti mozem npisat co a ako. Kameru som vyberal dost dlho, a nakonic som sa rozhodol pre Canon HF200. Popozeraj testy, na nete urcite nieco najdes. Napr. tu http://camcorder-test.slashcam.com/ Aj na tomto fore maju diskusiu ohladne Canon HF100 ktora je predchodcom modelu HF200, mozes to porovnat.
pusher... (78)|14.5.2009 14:34
Ahoj,

ja uz jsem po internetu myslim projel vsechny recenze, ktery na HF200 jsou (moc jich neni), a v souvisejicich diskuzich se vetsinou objevuji dost protichudne nazory. Nekteri si ji nemuzou vynachvalit, napr. i po zkusenostech s HF100, kde HF200 staveji kvalitou, vys. Nekdo jiny zas tvrdi pravy opak, hlavne diky zrejme horsi kvalite zaznamu pri nizsim osvetlen, takze uz jsem z toho vseho trochu jelen.

Urcite se pak nezapomen podelit o svoje dojmy, az ti prijde.
All Bosh (13)|14.5.2009 20:30
Nezabudnem, urcite ti napisem, a mozno aj hodim na net zopar videi. Potom budes moct porovnavat. Ja som vyberal medzi Sony HDR-TG3, ktora na Slovensku sa da kupit od 400 do 450 eur, a Canon HF100 resp. HF200. U Sony bol sum za horsieho svetla vyssi, ergonomia horsia, a v neposlednom rade aj zaznamove media su dost drahe, u Canon zas vydrz baterie je dost slaba. Ale zas Canon ma ovela ostrejsi obraz napr. pri 12 Lux, ma lepsiu ergnomiu, a nahradna baterka je tak tiez lacnejsia aku u Sony. Kazdopadne je tazko sa spoliehat na nazor ineho cloveka, musis sam si povedat co chces a ocakavas od kamery. Kolko ludi, tolko nazorov. Ale osobne si mislim, ze u Canon HF200 ce pomer cena/vykon je idealna. A co sa tyka kvality videa, to uvidim..... a potom napisem.
Vela zdaru!!!!
All Bosh (13)|22.5.2009 19:09
Ahoj!
Tak uz tu kameru mam. Dorazila minuly tyzden, bola kupovana cez Pixmaniu, a vysla na 615 Eur aj z postovnym. Zatial som natacal len jeden den, ale mozem povedat, ze bol to dobry vyber. Co mna prekvapilo, tak su to rozmery ktore kamera ma, je malicka, a padne do ruky ako usita. Je pomerne lahka. Baterka vydrzi cca 90 min, co je pomerne malo ak budes pouzivat 16G kartu na ktoru vojde zaznam cca 2 hod pri 17Mb/s. Nahradna baterka preto bude dalsia investicia ktora je nevyhnutna. Ak natacam za denneho svetla obraz je perfektny, ostry, a na full HD televizore to je vidiet, ale za horsieho svetla ma mierny dig. sum, na ktory ma vliv aj rezim v ktorom nahravas. Aj ked ma mierny dig. sum obraz aj farby ostavaju v dobrej kvalite. Ma nastavitelny 50i alebo 24p, a potom prednastavene, z ktorych cinema rezim je asi najlepsi ( to bude asi 24p ,ale z dopredu prednastavenymy hodnotami). Mozem napisat toho vela, ale ak mam zhrnut, tak jednoznacne odporucam. Pomer cena/vykon je idealny. Doba kvalita zaznamu, dobre moznosti manualnych nastaveni, dobry automaticky rezim, dobra ergonomia. Jedine co mi vadi to je vydrz barerie.
Jednoznacne odporucam!
jarino1978 (8045)|24.5.2009 21:36
@ALL BOSH
Ako je na tom automatické ostrenie ? Ešte sa vrátim k horším svetelým podmienkam. Na low-light mám síce HC3, ale aj tak sa pýtam, ako sa prejavuje šum v obraze za horšieho svetla ? Hlavne, čo je u Teba horšie svetlo ? Je to aj vtedy, ak je vonku zamračené, alebo len vtedy, ak je vonku už šero, resp. tma ? Je veľmi viditeľný šum v obraze na TV ?
Videl som záber ulice v plnej tme so svetelnými reklamami, ale šum som veľmi nepozoroval...
Aké používaš SDHC karty ? Class 4 alebo vyššie ? Výrobca ?
portable (13)|25.5.2009 00:05
ten šum by mě taky zajímal. Taky se ji chystám koupit, vypadá slibně...
jarino1978 (8045)|25.5.2009 11:18
klady a zápory HF200/20 už dosť poznám, osobne by som zobral HF200 kvôli perfektnému rozlíšeniu videa v dobrom svetle, kde sa nechytajú ani poloprofi kamery. Na low-light by nemalo zmysel používať kameru s 1/4 chipom, aj keď video v low-light nevyzerá až tak zle. No a celkom dobre pomáha na vzdialenosť cca 1,5m zabudované svetielko.
No ale zábery cez deň nemajú fakt chybu, popravde som ešte nevidel dokonalejšiu ostrosť obrazu až po segment poloprofi HD kamier. A v tomto u mňa táto kamera vyhráva na plnej čiare.
portable (13)|25.5.2009 11:47
OK. Díky, dneska obědnávám va Value Kit-u. Vegas ready, Blu vypalovačka taky a televize se už třese.. Přece jen toho vysokýho rozlišení se na ni kromě některých filmů moc nedostane :-/ at žije české tv vysílání :-/
pusher... (78)|25.5.2009 11:55
[QUOTE=jarino1978;227424]klady a zápory HF200/20 už dosť poznám, osobne by som zobral HF200 kvôli perfektnému rozlíšeniu videa v dobrom svetle, kde sa nechytajú ani poloprofi kamery...[/QUOTE]

zkousel si porovnat s HF10/HF100?

To by mne totiz hodne zajimalo. Je ta ostrost znatelne lepsi na HF200 nez na HF100? Naopak v horsim svetle je pry HF10 jednoznacne lepsi, takze mi z toho vychazi, ze pokud rozdil ostrosti clovek nepozna ani na 50" plazme, tak ta HF200 neni zrovna posun spravnym smerem.

Uz jsem byl orzhodnut pro HF200, ale hlavne ta spatna kvalita pri nizsim osvetleni, a taky rozmer senzoru mne posouva zpet blize k HF10.
portable (13)|25.5.2009 12:06
no taky se trochu obávám, co je myšleno tím ,,horší světelné podmínky"...
portable (13)|25.5.2009 13:32
hmm, tak value kit se zatím neprodává.... :-/
jarino1978 (8045)|25.5.2009 16:02
[QUOTE=pusher...;227427]zkousel si porovnat s HF10/HF100?

To by mne totiz hodne zajimalo. Je ta ostrost znatelne lepsi na HF200 nez na HF100? Naopak v horsim svetle je pry HF10 jednoznacne lepsi, takze mi z toho vychazi, ze pokud rozdil ostrosti clovek nepozna ani na 50" plazme, tak ta HF200 neni zrovna posun spravnym smerem.

Uz jsem byl orzhodnut pro HF200, ale hlavne ta spatna kvalita pri nizsim osvetleni, a taky rozmer senzoru mne posouva zpet blize k HF10.[/QUOTE]

- doma mám kopec surových videí z kamier HF10/11/S100/HF20/200/HV30/40
- rovnaké zábery z každej kamery, pokiaľ som sledoval zábery za denného svetla, rozdiely boli pri AVCHD kamerch minimálne. Pri HDV kamerách žiadne ( HV30/40 ).Až som nakoniec stiahol zábery za denného svetla z HF20/200 a bum... Ten rozdiel tam bol, prvotriedna ostrosť ( napríklad zábery na zobajúceho holuba v kvetinovom záhone ). Treba pripomenúť, že je dosť vidno rozdiel medzi 16-17 Mbit/s a 24 Mbit/s. Podľa toho, čo som videl reakcie na ostrenie HF20/200, tak môžem napísať, že veľmi slušné. Určite rýchlejšie, ako u mojej HC3.
- a čo sa týka lowlight, tak tam to bolo jasné, vyhrala to HV30/40. ale môžem napísať, že ani ten minichip v podaní HF200 si neviedol vôbec zle. Zvýšený šum pripisujú práve veľkej ostrosti obrazu a samozrejme 1/4 chipík. Pri zábere nejakého kyvadla s guličkami pri 2 sviečkach vyzeral veľmi dobre, s pomocou minilampy to bolo už vynikajúce. Ale samozrejme na točenie nočných záberov typu minimálne osvetlená ulica a pod by som použil inú kameru.
[QUOTE=portable;227439]hmm, tak value kit se zatím neprodává.... :-/[/QUOTE]

- u nás je bežne v predaji...
portable (13)|25.5.2009 18:12
a kde je to ,,u nás" ?? :-)
pusher... (78)|26.5.2009 09:06
jarino1978: je docela zajimavy, ze ikdyz ty hf200 hrozne chvalis, tak defacto ve vsech reviews na internetu proti hf10/100 propadla.
jarino1978 (8045)|26.5.2009 09:33
- ešte raz : túto kameru chválim za bezkonkurenčnú kvalitu a ostrosť obrazu za dobrých svetelných podmienkach s segmente AVCHD spotrebiek a kľudne aj HDV spotrebiek. Testov na nete som prečítal dosť a nikde som nenašiel tvrdú kritiku na túto kameru, čo sa týka dobrých svetelných podmienok.
Názory sa rôznia na podanie v low-light, tak tam súhlasím, že 1/4 zázraky nespraví, ale zároveň podotýkam, že to nie je nič hrozné. To aby si niekto nemyslel, že keď doma svieti a nahráva, tak pri pozeraní sa z obrazu pogŕca. Samozrejme väčší čip odvedie väčšinou lepšiu robotu. Osobne pre mňa by bola táto kamera celkom ideálna, pretože ja točím deň/noc v pomere 80/20.

Vyskúšaj si stiahnuť videá odtiaľto: https://av.watch.impress.co.jp/docs/series/zooma/076262.html
canon_vixia_hf20_s012.jpg canon_vixia_hf20_s014.jpg
pusher... (78)|27.5.2009 09:08
jarino1978: hmm, ty obrazky jsou vcelku pekny, dik,. nicmene, ti nedekuju za to, ze opet zustavam nerozhodnutej, kterou vzit, jestli hf200 nebo hf 10, hm hm. :D

btw, tady jsou linky na ty reviews, o kterych jsem mluvl

http://www.trustedreviews.com/camcorders/review/2008/04/26/Canon-HF10/p1

http://www.trustedreviews.com/camcorders/review/2009/04/18/Canon-LEGRIA-HF20/p1
jarino1978 (8045)|27.5.2009 09:38
myslíš, že ja to mám jednoduchšie. mám stiahnutých vyše 20Gb videí, pričom za najlepšie považujem zábery od obyčajných amatérov, pretože tam dokážeš odhaliť slabiny.
v diskusiách som našiel rúzne názory, ale nenašiel som taký, že by HF20/200 bola v dobrých svetelných podmienkach horšia. Kopec majiteľov práve HF10/11 zhodnotilo svoje zábery v porovnaní s HF20 v tom zmysle, že im prišlo ľúto, že ich zábery vyzerajú v porovnaní s HF20 ako rozmazané. Ak budeš točiť vo väčšom pomere cez deň, podľa mňa je HF20 ideálna. To rozlíšenie je neporovnateľne vyššie ( čiže ostrosť a detaily ) , ako je to v prípade HF10/11/HV20/30/40, dokonca oveľa vyššie, ako v prípade FX1/1000/X-A1 a pod. Fakt dokonale ostrý obraz, plný detailov.
A čo sa týka low-light, nie je to vôbec nič hrozné, dokonca zvažujem HC3 aj predať, pretože sa mi dokonca zdá, že dosahuje lepšie výsledky HF20. A ešte k low-light, je rozdiel pozerať video na PC monitore a FULL HDTV. Nezabúdaj, že na HDTV bude obraz v low-light vyzerať úplne bez šumu ( pokiaľ máš dobrý BD player a TV ) !!!

Nejaké testíky má tu, toto sú už aj odborné testy :
http://www.camcorder-test.com/camcorder.html
http://www.camcorderinfo.com/content/Canon-Vixia-HF20-Camcorder-Review-36314.htm

Stiahni si tento program, slúži na stiahnutie HD videí z vyoutube. Na otestovanie low-light to bude stačiť, je tam vcelku dosť videí v low-light. Videá sú síce strašne komprimované, sú v 720p, bitrate je cca 2 Mbit/s. Ale na otestovanie low-liht to celkom stačí...
pusher... (78)|27.5.2009 10:50
ja videl na Vimeu mraky videi, a tam se mi zabery z hf10 vcelku libily. nicmene jsem to nepoustel na velke televizi 42", ale cumel jsem na to jen na monitoru 22".

videl jsem low-light zabery z hf20, jak nejakej clovek kdesi v Japonsku snima nocni ulici, a prislo mi to vcelku v pohode,. zadnej noise, kterej by cloveka rusil, jsem nepozoroval,.
jarino1978 (8045)|27.5.2009 11:36
každý nech rozmýšla sám za seba, ale chcem sa spýtať, ako často budeš točiť v low-light ? ak málo, tak nemusíš mať strach z HF20/200.Ak by si aj občas niečo natočil, HF20 dáva trošku viac šumu, ale na HDTV to pri dobrom nastavení neuvidíš + možná korekcia v strižni ( mierna korekcia, napr. Vegas 9 + bluefix ). Pozri, mám doma 4mpx foťák Olympus C-765 Ultrazoom, nočný režim je fakt dokonalý, ale predsa, šumu sa nevyhneš. A je tak veľmi jednoduché ten šum zo záberu odstrániť. A na fotke nevidíš ani veľké prd. Tak isto aj na tých videách, akokoľvek som hľadal šum, nevidel som ho. A to bol bežný low-liht, zábery v izbe pri zažnutom svetle, záber na ulici. Rozhodne nebudem točiť vonku grilovanie pri petrolejke. Tam je nemožné dosiahnuť dobrý záber bez šumu aj pri kamere za milión....
Kameru som mal v rukách, bol som na služobke a vo Zvolene je firma, ktorá dodáva výrobky Canon na SK. V ruke sa drží dobre, ovládanie celkom v pohode ( aj keď strašný nezvyk, lebo používam SONY ) a obraz na jednotku.
pusher... (78)|27.5.2009 12:09
Vetsinu casu budu tocit pres den, pri dobrem svetle,. Obcas samozrejme neco vecer, resp v noci, ale videl bych to asi na pomer 80/20 nebo 90/10., takze asi nema smysl to nijak prehnane hrotit, co se tyce kvality za nizkeho svetla.

no nic, jdu omrknout kde maji tu hf200 skladem...

jeste mne tak napada, jakej stativ je ok? vcelku se mi libil Velbon C-500... Nechci si za nej dat moc velkej balik, takze cena nekde mezi 1500-2000,-.
jarino1978 (8045)|27.5.2009 12:16
Statív mám tiež Velbon, číslo teraz neviem, je k tomu taký batoh, po složení to nemá viac ako 50x10 cm.
Skús ešte napísať súkromnú správu kolegovi z tohoto threadu, on už má HF200, nech Ti napíše svoje dojmy. Mne neodpísal, asi je z tej kamery moc unesený, ale dnes prší, tak možno mu ostane čas...
Ja kameru budem kupovať za 2-3 týždne, takže daj vedieť, čo a ako...
portable (13)|27.5.2009 12:34
TAK JE TO DOMA! je skvělá, malinká, koupil jsem si k ní 8GB kartu a čekám, kdy trochu vyleze slunce, abych si natočil prvních pár pěkných záběrů. Myslím, že s touhle kamerkou jsem neprohloupil, určitě bude točit fajn, už jen podle videí na netu.
jarino1978 (8045)|27.5.2009 12:51
neblázni !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§
Švihaj von a začni točiť !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Alebo natoč doma aspoň z okna niečo!!!!!!!!
A daj video niekde na upload !!!!!!!!!!!!!!!!

Všetci netrpezlivo čakáme... Napíš svoje dojmy z kamery, ovládanie a pod....

SDHC karu si kúpil 4 alebo 6 class ? 16 Gb class 6 stojí u nás 30 Euro...
jarino1978 (8045)|30.5.2009 21:24
tak čo chlopi, ako ste spokojný ?
All Bosh (13)|31.5.2009 18:07
Ahojte, vsetci!
Natacam z HF200 uz treti tyzden, a mozem povedat, ze za denneho svetla kamera podava super vykon. Obraz velmi ostry, rychlost ostrenia je tiez na velmi dobrej urovni. Mal som moznost vyskusat sony hdr-tg3, a mozem zodpovedne prehlasit, ze jednoducho su neporovnatelne, Canon je jednoznacne lepsia vo vsetkom..... Co sa tyka natacania za horsieho svetla, tak tu nemozete ocakavat od videokamery takych malych rozmerov,a z takym malym cipom zazraky. Kazda kamera podobnych parametrov bude mat podobne vlastnosti. Ak niekto chce natacat v interieri z umelym osvetlenim, mozem vas ubespecit ze zaznam bude na slusnej urovni, ak natacate vonku a je zamracene........ ziadny problem, zvladne aj to, a dig. sum vobec nezbadate. Horsie to je ak natacate vonku v noci, alebo v interieri za VELMI SLABEHO osvetlenia, tam sa prejavi dig. sum a je vidiet aj preblikujuce biele pixely, ale zas az take hrozne to nieje.
Po troch tyznoch skusenosti mozem povedat, ze kamera je jednoducho skvela. Za tie peniaze-perfektny vykon. Ak niekto vaha, hovorim vam-nevahaje, kupu trjto kamery urcite nebudete lutovat!!!!!!!!
portable (13)|31.5.2009 18:57
jj, je skvělá, akorát když dám video z kamery do přiloženýho softu na upravu (pixela), tak obraz jede, ale zvuk chrčí... nevíte, co s tím? ted video upravuju v Pinnaclu 12. Tam zase nevím, jak nejlépe nastavit obraz. Poradí někdo, prosím? Jinak kamerka je fakt super, za tu cenu...není co řešit.
All Bosh (13)|31.5.2009 20:04
AVCHD format je velmi zly na strih videa, je velmi narocny na dekomprimaciu nehovoriac o realtime. Ak chces stirohat AVCHD, tak si zozen poriadny pocitac, kup si kartu ktora ma hardverove kodovanie a dekodovanie videa a MOZNO potom ti to bude spolahlivo fungovat. AVCHD je takmer bezstratove kodovanie / co sa tyka kvality videa / ale to ma za nasledok to co mas ty, chybajuci vykom pocas strihu videa. Canopus Ediu ma pre take pripady vlastny dekoder, ktory bez straty kvality prepocita ti H264 na klasicke AVI, ale musis byt pripraveny na to ze budes potrebovt min. 500G disk len na video. Adobe premiere to vyriesili tak, ze v nahladovom okne video zobrazuje v ochudobnenej kvalite, tym padom pocitac nepotrebuje miniat vsetok vykon na zobrazovanie videa, a zostava priestor aj na vypocet titulkov a nenaročnych efektov realtime samozrejme. Ale u adobe to funguje v mojom pripade len maximalne na dvoch stopach, po pridani dalsej stopy...... zase seka. To je proste taky extremne narocny na vypocet kodek, bohuzial. Nieco za nieco. Zostava len cakat na nieco lepsieho........
jarino1978 (8045)|31.5.2009 20:33
na editáciu AVCHD záznamu odporúčam jednoznačne Sony Vegas Pro 9. Obsahuje smart rendering pre H.264/AVC, čiže videá z AVCHD kamier editujete bez rekompresie. Pinnacle je dobre známy tým, že nie je stabilný a jeho kóder nepatrí k tým najlepším.Nemám problém vo Vegase strihať a upravovať AVCHD záznamy, moja zostava je AMD Dual-core 5600+ , 4 Gb Ram
jarino1978 (8045)|31.5.2009 20:35
Ešta ma chlapi zaujíma, či treba na prenos videa z kamery použiť dodávaný SW, alebo sa karta správa ako druhý HDD, čiže záznamy len skopírujem v prieskumníkovi...
Pave1 (4279)|31.5.2009 21:18
Jen pro pořádek, AVCHD je samozřejmě ztrátová komprese, o tom nejde ani na vteřinu pochybovat .-) . Jinak se taky těším na ukázky z kamer, jistě jsou to pěkné obrázky (vzhledem k poměru výkon/cena ).
jarino1978 (8045)|31.5.2009 21:24
Samozrejme je AVCHD stratová kompresia, to je bez debaty. Asi mal kolega na mysli smart render, čiže výstup zo strižne, tam to už ide bez rekompresie.
Na ukážky videá čakám aj ja, snáď sa dočkám. Za 2 týždne mám tu kameru aj ja doma, tak potom niečo hodím aj ja...
jarino1978 (8045)|31.5.2009 21:31
ak zatiaľ pomôže táto ukážka z HF200 : http://av.watch.impress.co.jp/video/avw/docs/076/262/sample.mpg
je to prevod z h.264 do canopus hq codec mpeg2 hd 50 Mbit/s
Pave1 (4279)|31.5.2009 21:37
Dík, jistě se nás mrkne víc.
Saxel (2279)|31.5.2009 23:03
[QUOTE=jarino1978;228093]na editáciu AVCHD záznamu odporúčam jednoznačne Sony Vegas Pro 9. Obsahuje smart rendering pre H.264/AVC...[/QUOTE]
Ten smart rendering AVCHD máš ověřený? To by byla dobrá zpráva. Já jen, že v Release Notes Vegasu jsem o tom zmínku neviděl.
jarino1978 (8045)|1.6.2009 09:14
áno, mám to overené. doma šlape pekne + bluefix
michal_h (492)|1.6.2009 12:21
tak to nevím jak jsi to zkoušel, ale mě to nejde, když použiju Sony AVC (AVCHD 1920x1080@50i), tak mi jede smart render pouze do prvního přechodu, od něj dále se vše přepočítává (stejně jako u PowerDirector7).

Zatím tedy neexistuje soft, který by zvládnul správně smart render!

BTW: zkoušel jsem se soubory z Canonu HF100
jarino1978 (8045)|1.6.2009 19:45
šlape krásne, presne tak, ako smart render pre HDV vo verzií 8. ak máš prechody, tak je jasné, že prechod ide s renderom, ale ak skončí prechod a nie sú vo videi žiadne flitre, smart render musí pokračovať ďalej. prechod rozumej prelínačku a pod. ak len naväzujú na seba videá bez prechodov, musí to tasať ďalej.
Odskúšané a šlapem tak už 2 týždne.
Saxel (2279)|2.6.2009 07:28
[QUOTE=jarino1978;228216]...Odskúšané a šlapem tak už 2 týždne.[/QUOTE]
Díky, to je skvělá zpráva hlavně pro majitele kamer se záznamem AVCHD. Divím se, že se tím Sony nechlubí ve svých materiálech k nové verzi Vegasu.
michal_h (492)|2.6.2009 07:54
[QUOTE=jarino1978;228216]šlape krásne, presne tak, ako smart render pre HDV vo verzií 8. ak máš prechody, tak je jasné, že prechod ide s renderom, ale ak skončí prechod a nie sú vo videi žiadne flitre, smart render musí pokračovať ďalej. prechod rozumej prelínačku a pod. ak len naväzujú na seba videá bez prechodov, musí to tasať ďalej.
Odskúšané a šlapem tak už 2 týždne.[/QUOTE]
jenže mě to přepočítává od prvního přechodu vše, či-li jak ten přechod, tak i následující video, které není nijak upravené...mám nainstalovaný trial, ale tím to nebude...
jarino1978 (8045)|2.6.2009 11:05
[QUOTE=michal_h;228248]jenže mě to přepočítává od prvního přechodu vše, či-li jak ten přechod, tak i následující video, které není nijak upravené...mám nainstalovaný trial, ale tím to nebude...[/QUOTE]

no a tým to bude. trial...ak neveríš, pošlem flash video ( screen z obrazovky ).

out volím tiež avc Sony, template pre BD 1920x1080i..Je jedno, aký bitrate má vstup videa, na výstupe dostaneš ten istý bitrate a cca hodina videa je cez 12 min. smart renderu. krása...všetko bez rekompresie.
michal_h (492)|2.6.2009 12:00
kdyby to tak bylo, tak by to byla paráda, ale nechce se mi moc věřit, že by to bylo v trial verzi...
schválně pošli flash video...
ještě by mě zajímalo z čeho bereš avchd soubor, jestli je to kamera sony, tak pak OK, to by mělo fungovat...

nyní slibuje Cyberlink patch, který to má vyřešit, Corel také, ale stále nic :-(
jarino1978 (8045)|2.6.2009 12:03
Sony, Canon, JVC, Panasonic

Flash video bude večer, keď prídem z práce.
jarino1978 (8045)|2.6.2009 18:09
posielam flash video : tvoje videá + vegas pro 9 . v rar-e je flash video a jednoduchý flash player

PS : Tá HF100 šumí ešte viacej, ako HF200...Mal si kameru v zábere dobre nastavenú ?
All Bosh (13)|2.6.2009 22:43
Tak tu je zatial moje prve video z HF200 na nete, 50i automaticky rezim,12 nasobny opticky zoom. Zajtra skusim poslat zaber za horsieho svetla.
http://www.ulozisko.sk/176073/20090602201340.mts
Saxel (2279)|3.6.2009 08:10
jarino1978:
Tak jsem si musel ten smart render taky zkusit. Skutečnost je asi taková, že když je klip na časové ose ponechán od začátku, tak to funguje, ale když se začátek klipu jakkoliv změní (ořízne, prolne s předchozím), tak už Vegas není schopen zbylou část klipu renderovat bez rekomprese. Takže slavnostní fanfáry nebudou. :mad: To je velmi neuspokojivý smart rendering.
michal_h (492)|3.6.2009 09:04
takže situace je pořád stejná, žádný soft neumí korektně smart render :-(
jsem zvědavý který výrobce bude první, doufám, že to nebude trvat dlouho, protože už rok jsem nic nesestříhal a záběry se nepříjemně hromadí...

BTW: soft, který je nejdále je Corel VS Pro X2. Tam smart render funguje všude kde nebyly provedeny změny, či-li i po střihu a jiných úpravách, ALE je tam bug: vždy na začátku nějaké úpravy dojde k prohození snímků o jeden zpět (např. 11, 12, 13, 12, 13, 14, 15, ...) a je-li změna zrovna v nějaké pohybující se scéně, vypadá to blbě
michal_h (492)|3.6.2009 09:09
[QUOTE=jarino1978;228319]posielam flash video : tvoje videá + vegas pro 9 . v rar-e je flash video a jednoduchý flash player[/QUOTE]
tys vlastně pouze spojil soubory v jeden, na to by stačily i jiné (jednodušší a levnější) aplikace...škoda, že to takhle nefunguje i při nějakých úpravách

[QUOTE=jarino1978;228319]PS : Tá HF100 šumí ešte viacej, ako HF200...Mal si kameru v zábere dobre nastavenú ?[/QUOTE]
nastaveno na automat (na manuál jsem línej :-) ), ale byly dost špatné světelné podmínky, s kvalitou záznamu jsem velmi spokojen, ale ta editace....
pepekarita (149)|3.6.2009 16:19
[QUOTE=michal_h;228373]takže situace je pořád stejná, žádný soft neumí korektně smart render :-(
jsem zvědavý který výrobce bude první, doufám, že to nebude trvat dlouho, protože už rok jsem nic nesestříhal a záběry se nepříjemně hromadí...[/QUOTE]
Takový malinký dotaz,proč neděláte klasický rendering,že by nebyl pořádný hardware,tak jako u mě?
A nebo čekáte až bude někdo dělat softík bez rekomprese?