Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

XBMC / KODI - možná nejlepší Media centrum software pro HTPC

vomic (671)|30.11.2008 10:45
XBMC KODI OpenELEC

http://kodi.tv/


vřele doporučuju, je to lokalizované i v češtině, perfektní grafické prostředí, velmi dobré možnosti nastavení, snadná instalace, podpora dálkovýho ovládání (používám Microsoftí). Knihovna médií, plno pluginů ... asi vše co člověk od media cetra může očekávat.

verze pod windows, linux ubuntu, mac i live verze která nepotřebuje žádný OS a leze jí nainstalovat třeba na flashku.
Foolproof (2713)|30.11.2008 12:57
Má to Python interpreter, takže to universální musí být, zatím jsem to nechal stáhnout, ale nechápu, na co 80 mega a tím, že to nepotřebuje system, jak píšeš, to musí být dost handikapované, pochybuji, že by napsali lepší dekodery než komerční firmy.
Uvidíme.
vomic (671)|1.12.2008 12:09
naopak pokud máš sestavu která nepotřebuje dodatečný ovladače než má v sobě to XMBC, pak to není žádný handicap v tom, že to nepotřebuje OS ale šílená výhoda. Pustit to na zkoušku můžeš třeba jen z CDčka pokud si stáhneš Live verzi vypálíš na CD z toho CD nabootuješ a hned vidíš jestli ti vše šlape.
Kodeky to má implementované, jaké konkretně přesně netuším ale kvalita videa je u mne srovnatelná jako z PC kde mám CoreAVC ..
Mystix (274)|17.2.2010 15:26
Zdravím. Chtěl bych oživit toto téma jelikož mi toto media centrum připadá opravdu povedé. Dříve jsem používal Win media center,ale tohle je o mnoho lepší. Ještě mám zkušenost s Imedianem,ale tohle je prostě nejlepší.

Chci se zeptat zda někdo používá nějaké užitečné pluginy nebo vychytávky v tomto centru. Já zápasím s naistalováním pluginu pro knihovnu ČT. Nedaří se a nedaří. Mám nějak problémy s tím pythonem. Tomu až moc nerozumím.

Jinak používám skin Mediastream redux ... ten je opravdu povedený. Jen škoda,že neexituje nějaké úprava při vybírání filmů podle původu. Potřeboval bych to rozdělit na české a zahraniční.

Takže nemáte někdo nějaké typy?
Brnky78 (24)|1.3.2010 20:31
Zdravím, můžetem mi prosím poradit? Mám Windows 7 64bit a naistalováno XBMC a po naistalovní skriptu YouTube a pořád mi to hlásí error port 404, XBMC v sítovém nastvení jsem nastavil port 404 a chyba stále přetrvává. Zkoušel jsem ještě vypnout Firewall Windowsech a nic.
Další věc, je možné stahovat informace o filmech z ČSFD po nainstalování "csfdcz_imdbthmb_xbmc_scraper_1.2a.zip" více zde http://ldevel.blogspot.com/ bohužel mi též nefachá. Nevím jak musí být zadaný název souboru filmu aby to načítalo. Nastavení jsme prošel ještě jednou a stále nepřicházím na možné řešení. Pokud znáte řešení mého problému, piště, ať i statní mají jasno. Díky
vivid.sk (11472)|1.3.2010 20:44
Kodeky to má implementované, jaké konkretně přesně netuším ale kvalita videa je u mne srovnatelná jako z PC kde mám CoreAVC ..

To je zial nevyhodou. Nepodporuje to DXVA pod Windowsom (Linux ano), nie je mozne pouzit externe directshow filtre.

Po grafickej stranke je to perfektne, no kvalita SD videa sa mi moc nepacila. SD video a jeho upscaling mi robi lepsie graficka karta (Nvidia 9500GT) ako ich softwarove riesenie. HD dekoder tiez nie je optimalizovany (u mna nestihal) a nasiel by som este mnoho dalsich nedostatkov (napriklad nemoznost seekovania, len pretacanie, automaticky upscaling audia na 48k a dalsie). Samozrejme, da sa nastavit spustanie externych aplikacii, no to je potom cele XBMC zbytocne....

updated: na stranke sa objavila informacia o buducej podpore DXVA2, takze nieco bude. No kym to vsetko doladia k dokonalosti este vela vody pretecie.
Pytkin (7947)|2.3.2010 10:36
vivid : na IONe to funguje s grafickou akceleraciou .. Cize CPU sa flaka a vsetko robi NVIDIA .. nemal som ziaden pocit , ze by video nebolo kvalitne ..
vivid.sk (11472)|2.3.2010 11:26
Pytkin> myslim, ze sme to uz riesili. Na IONe mozno ide, na beznych kartach Nvidia, ktore podporuju CUDA/Nvidia Purevideo HD to (zatial pod WIN) NEJDE.
Pytkin (7947)|3.3.2010 00:55
vivid : jasne .. na beznej nvidia grafike som to nevidel ..
bambi73 (6)|3.3.2010 12:55
Podpora pro DXVA2 (Vista/W7) pro XBMC existuje uz nekdy od zacatku roku. Tj staci si stahnout nejakej nigtly build (http://mirrors.xbmc.org/nightlies/win32/) nebo si to vycheckovat ze svn a vybuildit sam.
maiki (154)|3.3.2010 13:16
Tak toto sem jen na zkoušku používal na Xboxu původním, a bylo to sice graficky povedené ale dost pomalé. Což samozřejmě mohlo být i Xboxem. Každopádně si nemyslím, že by to mohlo konkurovat produktům jako Winamp, který má ohromné možnosti zejména s audiem, podporuje replay gain, má knihovnu médií, konfigurovatelné skiny...

Co se týká Linuxu, už konečně někdo sestavil takovou distribuci co nebootuje dýl jak 10 sekund? Je to hrozný když někdy zkouším jakýkoliv Linux tak to minuty blije výpisy příkazové řádky o detekcích HW a podobné nesmysly na které není u HTPC nikdo zvědavý...
bambi73 (6)|3.3.2010 13:36
No nevim teda, ale porovnavat XBMC s WinAmpem je jak porovnavat jabka s hruskama, kdyz uz tam XBMC vs WMC.
BOBA (590)|3.3.2010 14:55
XBMC jsem zkoušel a dá se říci, že docela sviští. Má ovšem velmi zásadní nedostatek. Nejde tam naladit TV (stejně WMCE nenaladí DVB-C), takže pro mne bohužel nepoužitelné.
artam (1147)|3.3.2010 16:11
Konecne si uz uvedomte, ze XBMC je len front-end (kto cita dokumentaciu, ten sa to dozvie ;) ), t.j. len sprostredkuje uzivatelovi sluzby, ktore bezia v pozadi (back-end). Preto je taky flexibilny a cross-platformny.

Ak chcete pouzivat TV, tak si ako back-end jednoducho nainstalujte MythTV (alebo nejaky iny TV server). Cez MythTV funguje v XBMC ako live pozeranie TV, tak aj nahravanie. Dokonca mozete mat MythTV aj na inom pocitaci a cez XBMC mozete TV sledovat a nahravat po sieti.
vivid.sk (11472)|3.3.2010 16:30
Konecne si uz uvedomte, ze XBMC je len front-end

Mne sa natiska otazka, naco ti je potom taky frontend, ked potrebudes X-zdrojov aby k nim vedel pristupovat.Takisto je otazne do akej miery ostane komfort na ktory je uzivatel zvyknuty z inch kvalitnych DVB aplikacii (napr DVBDream, DVBViewer, a pod).

Ako peknu ukazku pre suseda chapem. Ale ako nieco, co plne nahradi vsetky ostatne samotne aplikacie - tazko.
artam (1147)|4.3.2010 14:43
vivid:
A mne sa zase natiska otazka, naco je dobry nejaky softverovy moloch, ktory vie vsetko mozne a z toho nic poriadne a ked su v nom chyby, tak ich oprava niekedy spociva v prekopani polovice zdrojoveho kodu, aby to fungovalo.

Prave, ze pincip front-end/back-end je casom overeny a umoznuje odabstrahovat od hardverovych odlisnosti. Je jedno, ci je to spracovanie databaz, alebo pristup k multimediam. Sluzba, ktora nieco vykonava, ma bezat v pozadi a uzivatelovi maju byt data sprostredkovane len vtedy, ked ich potrebuje. Je jedno, ci je to nejake databazove vyhladavanie, alebo medialna sluzba.

Okrem toho, preco ti nevadi, ze pristup k suborom je vlastne back-end...? ;)
vivid.sk (11472)|4.3.2010 14:48
Okrem toho, preco ti nevadi, ze pristup k suborom je vlastne back-end...?
A co v takom OS nieje?
artam (1147)|4.3.2010 17:29
Napriklad v takom OS nie je akurat ten TV tuner. :D :D A ani mi to nijako nevadi... :)
maiki (154)|7.3.2010 02:27
He, na co mi ovšem na PC je "front end"? Na to nepotřebuješ Linux a stačí ti Windows a zbastlit si Front End může každý s trochou talentu, nehledě na to že jich máš už teď desítky.

XBMC je dávno mrtvá věc, psal jsem to těm chytrákům přímo na jejich fóra. Šlo o produkt šitý na míru Xboxu, který z něj dělal multimediální centrum. Zapl jsi tlačítko a za 5 sekund jsi sledoval film. V momentě kdy panáčci zjistili že jim Bill utnul prsty a RRoD Xcrap 360 hardwarově zamknul, tak začali přemýšlet kde se dál rozlézat, no a napadl je pochopitelně Linux aby byli zajímaví a nalanařili tak pár zoufalců (hlavně těch co nemají rádi Billa a Windows). Psal sem jim jasně že to neukočírují protože PC a Linux není Xbox. Desetitisíce hardwarových konfigurací. Nemáš šanci pokud nejsi na výplatní pásce Microsoftu.

RIP XBMC... už dlouho!!!
Pytkin (7947)|7.3.2010 02:31
maiki : to je diskutabilne .. na IONe ide XBMC super .. To uplne postacuje ..
bambi73 (6)|8.3.2010 13:34
[quote=maiki;270320]He, na co mi ovšem na PC je "front end"? Na to nepotřebuješ Linux a stačí ti Windows a zbastlit si Front End může každý s trochou talentu, nehledě na to že jich máš už teď desítky.

XBMC je dávno mrtvá věc, psal jsem to těm chytrákům přímo na jejich fóra. Šlo o produkt šitý na míru Xboxu, který z něj dělal multimediální centrum. Zapl jsi tlačítko a za 5 sekund jsi sledoval film. V momentě kdy panáčci zjistili že jim Bill utnul prsty a RRoD Xcrap 360 hardwarově zamknul, tak začali přemýšlet kde se dál rozlézat, no a napadl je pochopitelně Linux aby byli zajímaví a nalanařili tak pár zoufalců (hlavně těch co nemají rádi Billa a Windows). Psal sem jim jasně že to neukočírují protože PC a Linux není Xbox. Desetitisíce hardwarových konfigurací. Nemáš šanci pokud nejsi na výplatní pásce Microsoftu.

RIP XBMC... už dlouho!!![/quote]
Hmm, je zajimavy kolik zloby a jedu jde nacpat do jednoho prispevku. Docela by me zajimalo jaky zkusenosti s XBMC te vedly k jeho napsani, pokud teda vubec nejaky mas.
Sice mas pravdu ze ukocirovat tisice HW konfiguraci nejde, ale XBMC se zatim v tomhle docela dari o cemz svedci pomerne slusne mnozstvi spokojenych uzivatelu (ja patrim mezi ne). Pokud tobe neco fatalne nefungovalo a nikdo to nebyl ochotnej opravit tak mas proste smulu, ale to je problem vsech free reseni kde vyzadovat neco od programatoru pracujich na projektu zadarmo je problematicke. Porad mas ale moznost si projekt vycheckovat z repository a opravit si to sam.
Samozrejme ne vsechno v XBMC funguje uplne idealne, ale porad s nim mam daleko lepsi zkusenosti nez treba s Media Portalem nebo WMC+addony, kazdopadne bych si nedovolil ani o jednom napsat neco podobneho jaky ty vyse.
pavelcivka (71)|8.3.2010 17:37
Tak jsem zkusil Ubuntu/XBMC a je to hezký klikátko. Nedám dopustit na eGreat ale pokud se mi povede rozjet dálkáč na XBMC tak je to pecka a budu uvažovat o výměně.
artam (1147)|8.3.2010 18:05
Myslim, ze by bolo dobre popri XBMC spomenut aj iny projekt - GeexBox (http://www.geexbox.org/en/index.html). Vo verzii 1.x to decka pouzivaju uz vyse 4 rokov na prastarom pocitaci. Je to cele velke len par mega a musim povedat, ze je to znacne blbuvzdorne.

Co je ale na tom zaujimave (musim to niekedy pokusne vyskusat), je nova 2.0 verzia, zatial v alfa stadiu, u ktorej ma zaujal maximalne mozny minimalisticky pristup na ovladanie - ma tomu vraj stacit len 7 klaves/tlacitok - sipky, enter, backspace a escape.

Tak taketo ovladanie by mi uplne stacilo. :) Co vy na to?
vivid.sk (11472)|8.3.2010 19:33
artam> vyskusam to dalsi tyzden. Screeny vyzeraju dobre.

ako som uz pisal, XBMC by bolo fajn, ma vela kladnych a nadstandardnych vlastnosti.
ale:
- chyba podpora DXVA (samozrejme, tym padom clovek pride o fajn funkciu orezavania ciernych ploch pri videach, kde su tieto plochy natvrdo - crop),
- lepsia logika nastavovania
- a hlavne kvalitnejsi vystup (SD upscaling, nie je kvalitny - aspon u mna na mojej NVIDII).
alda2 (60)|22.3.2010 12:06
Ahoj,
nově mám PC s nvidia ION a XBMC a chci se zeptat :

1. mkv - interní dvd přehrávač nemá HW akceleraci, takže musím používat externí ?

2. iso přehrávání v interním dvd přehrávání se cuká. Když přehrávám externě přes virtual clone drive + externí player, pak je to ok. Má někdo řešení či zkušenosti ?

3. Lze nastavit, aby se založené dvd do mechaniky automaticky začalo přehrávat také v externím přehrávači, abych měl jeden ext. přehrávač pro všechno ?

4. Nvidia ION - má dvě audio zařízení - realtek - 5.1 analog output a nvidia Hdmi - audio přes hdmi. Jak je lze rychle a jednoduše přepínat pod winXP aniž bych se musel proklikávat ovládacími panely ?
Ideální by bylo, kdyby zvuk šel na obě zařízení. Jak to řešíte ?

Díky

Alda
adisbenji (22)|22.3.2010 14:22
Zdravim,

chcel by som sa spytat ako upravim hlavne menu aby som mal vypisany cely nazov ponuky...
x.jpg
vivid.sk (11472)|22.3.2010 23:13
artam> GeexBox siel prec skor, ako sa stihol na ntb ohriat. To je teda ina divocina, z disku to viac videi neprehralo ako prehralo :), zadalsie bootovat do linuxu koli pozeraniu videa nie je zrovna dobry napad. Necudujem sa, ze je XBMC oznacovany za jeden z najlepsich ... medzi slepymi je aj jednooky kral.
Mystix (274)|23.3.2010 10:56
No nevím jak vám,ale mě XBMC vyhovuje naprosto. Zatím. Zkoušel jsem také Windows media center a Imon media center. A XBMC je oproti nim uplně někde jinde. Je rychlý, má hezká a přehledná menu a spustím v něm většinu videí co mám ve všech možných formátech. No je fakt,že HD videa jsem ještě moc nezkoušel,ale to přijde za nedlouho a myslím,že se to nějak pořeší. Ale HD ready video jsem v něm také spustil,tak uvidíme.
artam (1147)|23.3.2010 13:39
[quote=vivid.sk;270699]- chyba podpora DXVA (samozrejme, tym padom clovek pride o fajn funkciu orezavania ciernych ploch pri videach, kde su tieto plochy natvrdo - crop),[/quote]

K tomu DXVA (bavime sa teda o Windowse, pretoze v linuxe funguje VDPAU na nVidiach) - XBMC je hlavne front-end a DXVA je zalezitostou pouziteho playera a kodekov. Sice si XBMC si nainstaluje default player a renderer, ktory nepouziva kodeky systemove, ale ma svoje, ktore zatial DXVA nepodporuju (zrejme je to len otazka casu).

Ale v tom je kuzlo XBMC, ze sa da uzivatelsky nakonfigurovat, aby na renderovanie pouzival lubovolny iny player, ktory zvlada DXVA rendering (VLC, Media Player Classic, ZoomPlayer, atd...).

[quote=vivid.sk;273651]artam> GeexBox siel prec skor, ako sa stihol na ntb ohriat. To je teda ina divocina, z disku to viac videi neprehralo ako prehralo :), zadalsie bootovat do linuxu koli pozeraniu videa nie je zrovna dobry napad. Necudujem sa, ze je XBMC oznacovany za jeden z najlepsich ... medzi slepymi je aj jednooky kral.[/quote]

No ved je to predsa alfa verzia... :) ale to bootovanie som v minulosti hojne vyuzival, v podstate sa cely geexbox napalil ako boot cd aj s divxovym filmom a stacilo to len vlozit do pocitaca a hralo to prakticky vsade na lubovolnom pocitaci... (ale to je uz peknych par rokov nazad, ked este nebolo hd a vsetko frcalo v divxoch).
vivid.sk (11472)|23.3.2010 17:00
artam> jasne, poznam nastavenie externeho playera (testoval som samotne .dts tracky (DTS AudioCD) cez winamp, kedze ten hlupak XBMC ich dekodoval bez moznosti nastavenia SPDIF passthru). Ale opat napisem, co som uz pisal ... naco mi je potom cele XBMC, ked sa na prehravanie pouzivaju ine prehravace? ... len ako pekne okienka na frontende? Dakujem/neprosim.
artam (1147)|23.3.2010 21:50
[quote=vivid.sk;273778]... naco mi je potom cele XBMC, ked sa na prehravanie pouzivaju ine prehravace? ... len ako pekne okienka na frontende? Dakujem/neprosim.[/quote]

No napriklad presne aj na to. ;)
Nikto netvrdi (aspon nie ja), ze XBMC je pre kazdeho super, tak sa do neho nenut, ked ti nevyhovuje. :)
Dolezite je, ze to funguje ako "multimedialna logistika" presne tak, ako to fungovat ma a dokaze pouzivat lubovolne zdroje cohokolvek, co je k dispozicii (vid. spominana volba prehravaca - ved to je predsa perfektna moznost).
Na priklad ja zas by som nechcel nejakeho molocha, ktory sice vie vsetko, ale nic poriadne a nejake uzivatelske modifikacie su v nom problematicke, ak nie nemozne, pripadne to este zaklincuje svojim vlastnym formatom nahravania videa, s ktorym ziaden ostatny softver nedokaze pracovat (vieme, o com je rec). :D
BOBA (590)|24.3.2010 10:02
Taky bych bral jeden program, který by mi to vše "zastřešil" a používal by třetí stranu. Počítam s tím, že si svoje HTPC zvládnu, ale co manželka, děti, rodiče ... Zrovna tchán si dává dělat HTPC. Známý, který to zařizuje už volal švagrovi a ptal se na co mu (tchánovi) to bude a jestli to zvládne obsluhovat, když má problém i s mobilem :)
vivid.sk (11472)|24.3.2010 10:14
BOBA> nech si tchan zozenie nejaku mudru krabicku typu Popcorn/WD/eGreat ...
Urcite posluzi v tomto pripade lepsie ako HTPC.
BOBA (590)|24.3.2010 10:26
Původně jsem do něčeho takového chtěl taky jít, ale vždy mi tam něco chybělo anebo to cenově už nebylo ono. Tchán chce obsluhovat přes HTPC i satelit. Však to asi taky znáš. Neporadí se, ale hlavně aby to měl. Už to vidím jak to obsluhuje tchýně.
artam (1147)|24.3.2010 11:08
[quote=BOBA;273908]..ale co manželka, děti, rodiče ... Zrovna tchán si dává dělat HTPC. Známý, který to zařizuje už volal švagrovi a ptal se na co mu (tchánovi) to bude a jestli to zvládne obsluhovat, když má problém i s mobilem :)[/quote]

Ze je HTPC zlozite, to su do velkej miery bludy sirene zrejme len domacimi majstrami typu "A je to". :)
HTPC sa ovlada rovnako pohodlne, ako ktorykolvek televizor, dvd prehravac alebo multimedialna "krabicka" a zvladaju to ako juniori, tak aj seniori.

Je to len o znalostiach a profesionalnom pristupe k veci. Kto si to doma "patla" sam a nerozumie sa tomu, co vlastne cini, tak s tym bude mat vecne problemy. Ale ked sa raz HTPC spravne postavi (t.j. pouziju sa vhodne komponenty) a spravne nakonfiguruje, tak potom to funguje skoro "na veky". Dolezita je totiz zakladna poucka: ked to funguje, tak uz nechytat, t.j. neistalovat nove ovladace len preto, ze su "nove", neinstalovat updaty len preto ze "su", neinstalovat super-hyper-cool-software len preto, aby si zistil, ze ho potrebujes odinstalovat, lebo je nanic, atd.

Potom mozes klavesnicu zamknut do skrine a hodit do placu len dialkove ovladanie. Tchan hadam zvladne dialkove ovladanie... alebo nie? :D
BOBA (590)|24.3.2010 12:08
[quote=artam;273919]
Potom mozes klavesnicu zamknut do skrine a hodit do placu len dialkove ovladanie. Tchan hadam zvladne dialkove ovladanie... alebo nie? :D[/quote]

Dálkač zvládne ... i když... už jednou volal k nám domů celý rozčílený chtěl k tel. vnuka, a prý co mu udělal s TV, že mu nejede. Pak jsme se dozvěděli tajně od tchýně, že celou dobu používal jiný dálkač :). Ani se nedivím, když jich má asi 6. Má na to i stojánek.
vivid.sk (11472)|24.3.2010 12:42
Ale ked sa raz HTPC spravne postavi (t.j. pouziju sa vhodne komponenty) a spravne nakonfiguruje, tak potom to funguje skoro "na veky".

A prave v tomto vidim problemy. Neviem si predstavit, ze si "tchan" (bez urazky) nastavi vsetko tak, ako treba.Viem si vsak predstavit situaciu, ze niekto nastavi system "na kluc" a vysvetli vsetko uzivatelovi, ktory do toho nebude moc zasahovat. V tomto pripade ano.
artam (1147)|24.3.2010 16:34
BOBA napisal citujem "tchán si dává dělat HTPC", co znamena, ze mu to niekto postavi a hádam aj nastavi, takze nemusis mat o dotycneho tchana obavy. :D
Pytkin (7947)|25.3.2010 00:17
jako mam XBMC povedat , aby mi prehraval rtmp stream z internetu ?
Mystix (274)|25.3.2010 12:07
Zdravím. Nemohu rozjet na XBMC stream video z čt dle tohoto pluginu http://code.google.com/p/xbmc-czech/ Kdyby mi chtěl někdo pomoci tak mi napište soukromou zprávu a domluvíme se pak přes ICQ. Byl bych moc vděčný. Díky
adisbenji (22)|27.3.2010 08:49
toto tema je uplne zbytocne....
Zezul (96)|29.3.2010 06:10
Take bych uvital spiše nějake navody jak rozjet některe pluginy než čist o tom jaky je stryček od BOBA antitalent.

Co třeba jak rozchodit nějaky ten TV server.
Nejlepe TV server od MediaPortalu, ten ma i Power Scheduler Plugin
Nebo DVBviewer - Pro ktery umi take zapnout vyply comp.
adisbenji (22)|29.3.2010 15:43
no toho sa asi nedockame....
artam (1147)|29.3.2010 15:58
[quote=Pytkin;274042]jako mam XBMC povedat , aby mi prehraval rtmp stream z internetu ?[/quote]

Zrejme sa budes musiet opytat pravnikov. Zda sa, ze to postihne aj inych, nie len XBMC. Vysvetlenie je tu:

RTMP SWF Verification

On the 20th of February 2010 it was announced that XBMC could no longer play RTMP streams that uses SWF verification, in the words of 'frosty', "Macromedia [owned by Adobe] have sent lawyers after other software that have implemented SWF verification". This is in reference to the fact that the BBC recently closed its doors on its open iPlayer streams, as a result of this XBMC users can now only watch iPlayer content for about a minute before a ping request is not responded to by the XBMC RTMP client, at which time the stream halts and the user is left with nothing to watch. [85]

Kedysi existovalo toto: http://code.google.com/p/xbmc-iplayer/, ale je to dost outdated
artam (1147)|29.3.2010 16:14
[quote=Zezul;274677]Take bych uvital spiše nějake navody jak rozjet některe pluginy než čist o tom jaky je stryček od BOBA antitalent.

Co třeba jak rozchodit nějaky ten TV server.
Nejlepe TV server od MediaPortalu, ten ma i Power Scheduler Plugin
Nebo DVBviewer - Pro ktery umi take zapnout vyply comp.[/quote]

Nooo, ak to nedokazes nakonfigurovat podla dokumentacie k programom, tak ti asi akykolvek navod bude asi na 2 veci. ;) Ale mozno sa tu najdu ludia, ktori sa nemusia zivit pracou a budu travit hodiny spisovanim mnohostranovych navodov, aj ked su prakticky vsetky riesenia uz popisane v prislusnych uzivatelskych forach. :)

Bohuzial, ja ti s windowsowskymi TV vecami neporadim. Posledny, co som nastavoval, bol uz strasne davno MythTV (ktory ma od windowsu hooodne daleko :D) a odvtedy funguje a je blbuvzdorny... nie je dovod do neho sahat.
Brnky78 (24)|29.3.2010 17:25
Artam:
Můžeš prosím napsat jak jsi tedy rozchodil ten MythTV? Zkouším a nějak se nedaří.
Od toho jsou přeci fóra, aby se člověk něco dozvěděl a ne jen tady klábosil o ničem, jak se tu stává už zvykem.
Díky moc
Pytkin (7947)|30.3.2010 01:45
[quote=artam;274782]Zrejme sa budes musiet opytat pravnikov. Zda sa, ze to postihne aj inych, nie len XBMC. Vysvetlenie je tu:

RTMP SWF Verification

On the 20th of February 2010 it was announced that XBMC could no longer play RTMP streams that uses SWF verification, in the words of 'frosty', "Macromedia [owned by Adobe] have sent lawyers after other software that have implemented SWF verification". This is in reference to the fact that the BBC recently closed its doors on its open iPlayer streams, as a result of this XBMC users can now only watch iPlayer content for about a minute before a ping request is not responded to by the XBMC RTMP client, at which time the stream halts and the user is left with nothing to watch. [85]

Kedysi existovalo toto: http://code.google.com/p/xbmc-iplayer/, ale je to dost outdated[/quote]

SWF verifikacia .. tu nepotrebujem .. zrovna dnes sme to skusali a RTMP ide jak vino .. paradny obraz .. len este najst daky lacny prevodnik HDMI na composit .. Nenapada ta nic ?

Iplayer stale frci .. ale je to len na BBC a geograficky len v anglicku .. nic zaujimave pre nas ..
artam (1147)|30.3.2010 17:19
[quote=Brnky78;274799]Můžeš prosím napsat jak jsi tedy rozchodil ten MythTV? [/quote]

No..., ked chces, aby niekto odpovedal na tvoju otazku bez kristalovej gule :), musis napisat, co konkretne chces rozchodit.

Inak ti odpoviem, ze - "podla navodu". :D
Jedine, co som pokladal za nutne, bolo vytipovat hardver podla linuxtv.org, aby bol podporovany v linuxe a potom uz len postup podla dokumentacie na mythtv webe. Co je na tom zloziteho? ;)
Brnky78 (24)|31.3.2010 23:46
Díky, přečetl, fungovat u mě nebude, není vhodný HW.
PS: stručně, jasně, hotovo.
Mystix (274)|19.6.2010 18:05
Zkoušel někdo instalovat toto http://code.google.com/p/xbmc-czech/ ?

Nebo co požíváte na stream.cz a čt galerii videí na netu pro media center v HTPC?