Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zahoření Plasma TV

sergi (25)|19.11.2007 17:08
Zdravím, chystám pořízení nějaké Plasmy TV (Panasonic) a chtěl jsem se zeptat, co říkáte na zahořování..
Chtěl bych ji co nejdříve využít i jako monitor na hry..takže bych ji chtěl co nejrychleji zahořet..tzn. nechce se mi moc čekat 200 hodin, než se samovolně zahoří (cca. 2 měsíce provozu).
Chtěl bych tedy využít "hard core" metody zahoření (zahoření by tak mělo trvat cca. 50-100 hodin), o které jsem se dočetl zde http://www.hdtvtest.co.uk/news/2007/03/27/plasma-screen-burn/
Co na tuto metodu říkáte. Myslíte, že to nepoškodí obrazovku?
Díky moc za názory
sergi (25)|19.11.2007 17:16
Ještě něco.. Tady pak někdo píše, že tou bílou plochou by se to zahořovat nemělo..
BlackF (51)|19.11.2007 17:47
Ja se na to chystal ale pak jsem to stejne nevydrzel a normalne koukal a kdyz jsem nekoukal tak jsem ji nechal prvni tejden bezet naprazdno s vyzoomovanym obrazem prakticky nonstop. Tzn tech 200 hod udelas v klidu za tyden a neco.

Problemy nepozoruju a to se na ni hrajou hry, obcas bezi statickej obraz z menu prehravace, atd ... Chvili po vypnuti v naproste tme jsou sice videt pozustatky nejake agresivni barvy ale do 10min to zmizi. Dokonce mi pripadne ze pote teprve TV odpojuje vsechny obvody, jelikoz cvakne.
Pikobus (84)|20.11.2007 15:23
Zajímavé téma,taky by mne to zajímalo,protože mam TH-42PX700 týden doma a zatím jsem nezahořoval(zatím teda pohoda).Když nikdo nereaguje,tak asi taky nikdo nezahořuje :-D
Modena (1706)|21.11.2007 15:41
To je ptákovina, že to svět neviděl a pes to nežral !
Plasma není repro, kde je "zahořením" myšleno uvolnění gumových/pryžových závěsů, plasma hoši žádné nemá (alespoň si to myslím).
Já vím, že vás to některé svádí namalovat jí rychlý pruhy, dát na zdroj neónové trubice, nebo jí přetaktovat procesor, ale nejde to . . . fakt to nejde . . .
Roli (137)|21.11.2007 18:46
Já si taky myslím, že je to pěkná blbost "zahořovat" . To je asi jako kdybys chtěl "zahořovat" žárovku aby déle a lépe svítila.
stani (1647)|21.11.2007 19:25
No měl jsem doma také (krátce) plasmu a tam myslím něco o 200h "zahořování" bylo...
Modena (1706)|21.11.2007 19:33
Z vašeho "zahořování" bude mít radost pouze skupina ČEZ, vaší plasmě je to šumafuk !
Kasprik (12)|21.11.2007 22:51
Zahořování je blbost, jak uvedl Modena. Televizor není auto a nemusí se zajíždět. V žádném materiálu od Panasonicu nenajdeš o zahořování ani větu.
Pikobus (84)|22.11.2007 16:58
Hm tak to je pravda.V manuálu PX-700 jsem nic nenašel,a to ho studuji asi už asi po dvacáté i pozpátku a obráceně :-) Samozřejmě o vypálení obrazu tam je samostatná část. Ale žena se dívala na Primu půl dne a pak jsem zhas a neviděl jsem,že by zůstalo chviličku logo nebo něco podobného. Myslim si že se z toho dělá zbytečná hysterie!...
hafca (211)|22.11.2007 18:44
S tou Primou to možná bude trochu jinak. Já to taky hlídal a řekl bych, že ubrali na intenzitě toho loga. Zdá se mi, že už je dost podobná tomu co má Nova nebo CT. Třeba vyslyšeli naše volání.
RomanP (147)|23.12.2007 19:29
Právě na to logo PRIMY jsem se chtěl zeptat a tohle vlákno k tomu přímo vybízí.
V čem je jiné logo zrovna Primy? Je jasné, že se to týká log obecně a i všech dalších částí obrazu, které se nijak neobměnují, ale všude se píše jen o logu Primy.

Druhá věc, která by mě zajímala je to, jak tedy fungují mechanismy ochran proti vypálení?

Pokud je ochrana založena na tom, že se po určitém čase o 2-4 obrazové body cukne s obrazem, tak ok,
ale takové logo má o dost víc, než 4 body a tak se s ním může cukat kam chce a stejně budou pixely, kterým to nepomůže. O ukazatelích ve hrách v souvislosti s tímto algoritmem ochran ani nemluvím...
Modena (1706)|23.12.2007 19:51
Každý výrobce na to jde po svém ! Samsung, Pioneer a LG používá 4směrný posun, Panasonic vícesměrný + při detekci neměnného statického obrazu opakovaně a pravidelně přeběhne všema komůrkama "čistící" signál, který je po určitém čase používán i při běžném TV obrazu, což si myslím je v současnosti nejsofistikovanější řešení ze všech, páč je kombinací obého ! :-)
Pikobus (84)|23.12.2007 21:26
RomanP:Proč právě Prima? To je snad jasný,potom co čt ubrala na intenzitě a udělala plovoucí loga (občas měnící se 1 na čt) a nova taky ,je logo primy nejkontrastnější a nejintenzivnější,tudíž nejvíc hrozí vypálením.Ještě někdo uvádí nějakou slovenskou stanici,že je tam dost intenzivní nějaký smajlík,ale já jí nechytam, tak nevim o jakou stanici jde.
RomanP (147)|24.12.2007 11:03
Čistící signál...plovoucí logo... To jako stačí po několika hodinách strnulého loga jeho několikasekundová změna na jiné a pak zas to původní? A nebo čistící signál na dobu, jakou ani lidské oko nepostřehne a je problém zažehnán? Já myslel, že je na preventivní změnu potřeba delší čas, než kraťoučká změna.
Radoo (1302)|25.12.2007 18:08
Ohledně "zahořování" si myslím, že je to jako se zářivkou. Nejlépe obrazovka používající luminofor běhá na začátku a postupně kvalita klesá. Že hned po zapnutí chvilinku trvá, než se to stabilizuje, ale zahořování, to je jako cílené zkracování celkové životnosti plasmy.
RomanP (147)|25.12.2007 18:58
Já tomu docela věřím, ale klidně tomu nechám volnej průběh, nebudu jí nechávat tejden v kuse běžet a tak.

I zdroj v PC se zahořuje, spousta dalších věcí, nakonec slušnej zdroj je v plazmě taky ne?

Co se zkrácení životnosti týče, tak nějakejch 200 hodin z 100,000 nebo 60,000 bych asi neřešil.
Tuplem ne, když na ni i tech 200 hodin můžu koukat.
Radoo (1302)|26.12.2007 00:43
Nemyslel jsem, že někdo vezme doslova " cílené zkracování celkové životnosti plasmy", ale jako vtip. Zahořování - zbytečnost. Týká se mechanických jevů, ne ustálení elektrolytu v kondenzátorech (zase vtip)
Roli (137)|26.12.2007 10:56
Ještě se taky jednou přidám. Mám dvě děti tak že u nich není problém pokud není slušné počasí se dívat klidně půl dne na JETIX o kdo toto logo zná jistě mi dá za pravdu kam se na tohle hrabe na PRIMA. TV máme skoro dva měsíce a nepozoruji žádný problém ani při hraní PS 2. Jo a nezahořoval jsem protože mi to přijde fakt pěkná blbost.
lubek30 (83)|26.12.2007 21:06
Brutálne "agresívne" logo je práve JETIX ako hovoríš, ale najmä AXN a EUROSPORT. Už po polhodine sledovania eurosportu na mojej plazme Panasonic ho tam je slušne vidieť a dokonca rozoznávam i jeho farby. Ale našťastie to do piatich minút kompletne vymizne.
Radoo (1302)|26.12.2007 21:34
Fakt drsný, to bych byl opravdu nadšenej ! Má cenu se pak zybývat kvalitou obrazu u plasmy, když vidím co už tam nemá být ? Zlatý tekutý krystaly ...
lubek30 (83)|26.12.2007 23:42
Každý máme samozrejme právo na svoj názor na vec, a každý si kúpime to čo sa nám zdá lepšie, ale zase zlatými tekutými krystaly by som LCD nenazýval... ja osobne sa na LCD nemožem absolutne dívať, na plazme sa síce sem tam objaví nejaká stopa po logu ale aj to len keď sa človek na to sústredí a po chvili je to preč, kdežto keď sa mám dívať na nerovnomerné podsvietenie LCD nepretržite, v každom rohu iný odtieň, čierna farba sa absolutne ani vo sne nedá nazývať čiernou, idealny pozorovací uhol v podstate ani neexistuje tak ja naopak hovorím: zlatá chvílková stopa po logu na plazme! Ale aby som bol už úplne úprimný, tak pre mňa najviac platí veta: zlaté CRT! Nikto ma totiž nezbaví dojmu, že čím novší televizor, tým horší...
Radoo (1302)|27.12.2007 18:21
Nevím, ale nerovnoměrné podsvícení na mé LCD nevidím, dražší modely mají totiž hodně trubic, ne jako ty levné malé úhlopříčky s 1-3 trubicema. U mě se tedy v každém rohu jiný odstín nekoná, dokonce nemám ani jeden vadný pixel, černá je opravdu uhlová - dělal jsem na TV všechny známý testy na monitory.
A pozorovací úhel, nenech se vysmát. Budu se dívat na TV pod více jak 45° ? :D Tak široký obývák opravdu nemám. Naopak u kámoše jsem vedne na jeho plasmě černou marně hledal a co jsem z obrazu vnímal nejvíc byly odrazy okolí na skleněném zobrazovači. pokud k tomu přidám ještě tedy tebou zmíněné vypalování a k tomu spotřebu, tak mi to moc dobře nevychází.
BlackF (51)|27.12.2007 20:06
Asi to zklouzava nekam na co tohle vlakno nebylo vytvoreno. Boj o to co je lepsi jestli LCD nebo Plazma je naprosto zbytecny. Stejne jako mezi INTEL a AMD nebo NVIDIA a ATI atd ... Kazdy mame na to jiny nazor tak si ho nechme pro sebe a pouzivejme co se nam vic libi ...ne ? Kazda technologie ma sve + a - a nikdy nebude nic dokonale.
RomanP (147)|27.12.2007 20:12
- Spotřebou nemá lcd plazmě moc co vyčítat (uvažíme li stejné rozlišení a úhlopříčku)
- Pokud budeš na Full-HD film koukat na Full-HD panelu ze správné vzdálenosti, nemusí být obývák moc široký, na to pak stačí normálně široká sedačka a dostáváš se pomalu do mezních úhlů lcd. Nemyslím ty mezní, co jsou v prospektech, ale ty ze kterých se na to dá OPRAVDU koukat.
- Ještě jsem neviděl opravdu černou na lcd, tvoje nemůže být vyjímkou a to srovnání s černou plazmy... :-)
o jakou šlo?
Radoo (1302)|27.12.2007 21:10
Černá jako uhel, podmínkou je aspoň nějaké i slabé okolní světlo.
Při naprosté tmě na TV kouká ale stejně jen ten co si chce skazit oči.
Ono toho full HD materiálu zatím není moc. Když na to ale koukám sám, tak z těch 1,5-2m z křesla, ale nedovedu si představit family jak přestěhujou obývák - přisunou gaučík před tv na 1,5m a koukaj :D
Plasma je Fujitsu Siemens.
Ale klidně se vraťme k tématu :)
Modena (1706)|27.12.2007 21:16
[QUOTE=BlackF;159712]Asi to zklouzava nekam na co tohle vlakno nebylo vytvoreno. Boj o to co je lepsi jestli LCD nebo Plazma je naprosto zbytecny. Stejne jako mezi INTEL a AMD nebo NVIDIA a ATI atd ... Kazdy mame na to jiny nazor tak si ho nechme pro sebe a pouzivejme co se nam vic libi ...ne ? Kazda technologie ma sve + a - a nikdy nebude nic dokonale.[/QUOTE]
No, máš pravdu, ale obracej se s reklamacemi na níže uvedené individum, které nedávno dopilovalo ze zbytných profilů kuchyňské linky držák svého milovaného tekutěkrystalického korejce, přitlouklo k panelu své panelákové ubytovny 3+1 a včil se nudí - tedy prudí . . .

[QUOTE=Radoo]Fakt drsný, to bych byl opravdu nadšenej ! Má cenu se pak zybývat kvalitou obrazu u plasmy, když vidím co už tam nemá být ? Zlatý tekutý krystaly ...[/QUOTE]
denisek (260)|27.12.2007 21:35
A já myslel že to je forum o tv a ono je to otom, kdo v jaké králikárně bydlíme.Škoda
michal_h (492)|27.12.2007 22:13
já na zahořování kašlu, zatím jsem neobjevil nic vypáleného (pan px70)
Radoo (1302)|27.12.2007 23:11
[QUOTE=denisek;159729]A já myslel že to je forum o tv a ono je to otom, kdo v jaké králikárně bydlíme.Škoda[/QUOTE]
Jen klid, jen někteří jedinci , i když "jsou tu pořád", jsou poněkud nedozrálí.
Špatně snášejí mírné popíchnutí ... a jelikož se cítí býti potrefení, ozývají se.
Mile to tu spestřují. Jsou to takoví místní komici. :D
Modena (1706)|28.12.2007 00:49
No a pak jsou tu tací, co jsou tu bohužel pravidelně, mají utkvělou představu, že všemu rozumí, ale zapoměli si všimnout, že o jejich rozumy nikdo nestojí, páč jejich přínos pro ostatní je "0" !
RomanP (147)|28.12.2007 12:14
Radoo : Špatně snášejí mírné popíchnutí ...

Převracet fakta vzhůru nohama a zbytečné popichování nikam nevede, ale pokud si potřebuješ znovu zdůvodnit svou volbu LCD, pak jsi se svým popichováním ve správném vlákně.

Jinak k věci. Včera jsem koukal v jednom obchodě, kde celý den běžel program s docela výrazným logem a tak jsem plazmy při reklamě oběhl a nikde jsem si nevšiml jeho pozůstatků. Doma je oko ale asi přísnější.
Sedvo (194)|29.12.2007 14:32
No to logo nejde vidět, ale pokud dáš celou bílou obrazovku, tak to logo vidět jde (po chvíli zmizí), ale při normálním sledování je neviditelné.
V současnosti nejhorší logo má nova (tedy její o) a potom slovenské stanice s tím jejich přiblblým smajlíkem.
Radoo (1302)|29.12.2007 15:18
[QUOTE=RomanP;159785]Radoo : Špatně snášejí mírné popíchnutí ...

Převracet fakta vzhůru nohama a zbytečné popichování nikam nevede, ale pokud si potřebuješ znovu zdůvodnit svou volbu LCD, pak jsi se svým popichováním ve správném vlákně.

Jinak k věci. Včera jsem koukal v jednom obchodě, kde celý den běžel program s docela výrazným logem a tak jsem plazmy při reklamě oběhl a nikde jsem si nevšiml jeho pozůstatků. Doma je oko ale asi přísnější.[/QUOTE]

To je fakt, převracují fakta - opravdu nejsem paneláčník ! :D
RomanP (147)|30.12.2007 20:47
Radoo : Já mám v zádech kde ty bydlíš, o paneláku jsem tady neřekl ani slovo.

Sedvo : No já myslím, že nova ještě jde, horší mi přijde AXN a nebo Óčko
Díky reklamám se tam na delší dobu prostřídalo i bílé pozadí a nic nikde nebylo. Jak už jsem psal, asi by na pořádný pozorování musel být klid, ale i to co jsem zjistil mi udělalo radost.
Radoo (1302)|30.12.2007 22:15
[QUOTE=RomanP;160135]Radoo : Já mám v zádech kde ty bydlíš, o paneláku jsem tady neřekl ani slovo.

Sedvo : No já myslím, že nova ještě jde, horší mi přijde AXN a nebo Óčko
Díky reklamám se tam na delší dobu prostřídalo i bílé pozadí a nic nikde nebylo. Jak už jsem psal, asi by na pořádný pozorování musel být klid, ale i to co jsem zjistil mi udělalo radost.[/QUOTE]

Kdyby jsi to vlákno četl, tak by jsi pochopil že jsem narážel na tento příspěvek https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=159725&postcount=27 a tvoje převracení faktů. No hlavně že jsme se zasmáli a nyní fakt už jen o zahoření plazma vypalovaček.
mhypr (10)|9.1.2008 21:00
Jáani nevím co to to zahořování je v manualu nic otom nepíšou.Mám PanasonicTH-42px7e a jsem spokojen
Pikobus (84)|10.1.2008 23:34
.... :-) to radši ani nechtěj vědět.... :-)
artam (1147)|11.1.2008 00:05
[QUOTE=mhypr;161359]Jáani nevím co to to zahořování je v manualu nic otom nepíšou.Mám PanasonicTH-42px7e a jsem spokojen[/QUOTE]

Nooo, v manuale k sovietskemu televizoru Rubin kedysi pisali, ze ked zahori, tak to treba hasit vodou (!). :D Predpokladam, ze si nemyslel na tento sposob zahorovania...
Radoo (1302)|11.1.2008 07:40
[QUOTE=artam;161516]Nooo, v manuale k sovietskemu televizoru Rubin kedysi pisali, ze ked zahori, tak to treba hasit vodou (!). :D Predpokladam, ze si nemyslel na tento sposob zahorovania...[/QUOTE]
Nezapomenout vytáhnout ze zásuvky !
Potom zavolat kamarádovi, aby s tím pomohl na smeťák :)
artam (1147)|11.1.2008 10:31
[QUOTE=Radoo;161523]Nezapomenout vytáhnout ze zásuvky ![/QUOTE]

A v tom je práve ten vtip, že toto tam nenapísali :)
Pikobus (84)|14.1.2008 16:17
Tak pánové od úterý Prima vysílá s jiným logem to jsem zvědav,jestli bude taky hrozit vypálením jako to současné.Myslim si, že to samozřejmě bude lepší.Machrujou,že prej bude 3D a že to vytvořila Dream On.Tak uvidíme.
Jo a co říkáte na tohle ?:
http://www.digilidi.cz/plazma-vypalovani-a-zahoreni-plazmy
.....he,he,že prej je zahoření blbost...... :-)
Radoo (1302)|14.1.2008 16:34
Kdyby to logo bylo od "Dream Works" ... :)
KOCOUR65 (653)|14.1.2008 17:32
ha ha na digilidi jeste pred 7 mesici recenzenti plazmy panasonic 42 px70e nemeli ani zdani co to znamena zahoreni - pry v manualu u tv nic takoveho neni a co to pry je - a ted tady hazi machry
Man5on (661)|15.1.2008 09:28
To sou odborníci, to máš pravdu.
spora (20)|17.1.2008 11:39
Můžeš mi říct, kde přesně tam autor recenze píše, že neví, co je to zahoření plazmy? Když už tady někoho osočuješ?
KOCOUR65 (653)|17.1.2008 17:41
recenzi na tv tenkrat psala nejaka zenska a pod recenzi tehdy probehla diskuze kde se vse resilo - tam se projevily nedostatky techto ODBORNIKU
Welshcorgi (141)|12.2.2011 11:13
Tak tedy od včerejška testuji Panasonic P37C2E. Nebudu nikterak zahořovat a poznatky sdělím. Hodlám si televizi užít hned od začátku na plné kule, takže kontrast od prvního zapnutí nahoru a pro pořady ve 4:3 nebudu zoomovat. Uvidíme co se stane za pár měsíců...
juurosik (117)|13.2.2011 17:33
možná, že nic a možná že jo.
Ja mám dve plazmy od Panasonic 42S10 a 37X20 a žiadne zahorovanie som nerobil. No ten kontrast v režimoch normál a kino pre moje oči a celej babskej (4) rodiny je do max. 43 a pri niektorých programoch je už 40 moc ( jas od +2 do -2, sýtosť 22 - 26, ostrosť 5 -7, všetko ostatné Off ) . Ale ak Tvoje oči znesú viac kludne skúšaj !!!!!!!!!!!!!!!
eldorado09 (1441)|13.2.2011 17:43
Kamoš po kúpe X10Y nastavil kontrast na 60 (asi to je max.). Tomu hovorím zahorenie...:D:D