Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

VD: Zavalení havíři v Chille

Jiří Piškula (30)|27.8.2010 10:50
Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme do naší víkendové diskuze s tématem:

Zavalení havíři v Chille

Po závalu v chillském dole San José dne 5. srpna zůstalo 700 m pod zemí uvězněno 33 horníků. Zatím jsou všichni v pořádku a věří ve šťastný návrat na zemský povrch. Záchranáři pracují na jejich vysvobození, bude to však trvat nejméně 4 měsíce.

Věříte, že se podaří všech 33 mužů zachránit?
Myslíte, že mají zprávy o chillském neštěstí odvést pozornost médií a lidu od jiných věcí?
Zůstali jste někdy uvězněni bez pomoci (např. v porouchaném výtahu)?

Napište nám svůj názor, zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko „Odpověď“, které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
spyko (39)|27.8.2010 16:35
Mám vážné obavy,při průchodu závalem může dojít k dalším otřesům,psychika s narůstajícím časem,velkoprůměrový vrt v nestabilním pohoří-moc neznámých a jedna horší jak druhá.Proto jim přeji hodně štěstí,budou ho potřebovat !!!
Ivo Mašek (10205)|27.8.2010 16:57
Pokud mají alespoň minimum jídla a hlavně pití, šance je. Jde převážně o psychiku - 4 měsíce v uzavřeném prostoru je opravdu velmi hodně deprimující., každopádně, jestli to přežijí, doživotní návštěvy u psychologa je neminou.
[quote]Myslíte, že mají zprávy o chillském neštěstí odvést pozornost médií a lidu od jiných věcí?
[/quote]
Určitě ne. Já tu zprávu přehlédl v rychlosti. Takových neštěstí je hlavně v Ukrajině, Rusku, Číně, ...... nespočet.
[quote]Zůstali jste někdy uvězněni bez pomoci (např. v porouchaném výtahu)?
[/quote]
Ve výtahu ne. V jiném malém uzavřeném prostoru ano (po několik málo hodin - stálo to ale za to. Dnes to snad už nikomu nehrozí). Nechci to více rozvádět.
ČR (0)|27.8.2010 18:19
Vůbec o něčem takovém nevím. Je to hrozné, o tom žádná. Nic s tím neudělám, takže nevím. Zkušenost mi říká, že tam zahučí, stejně jako při zemětřesení tenkrát. Já byl v dole leda tak v Crysis :D. 700m? To musí bejt masakr, tam fakt zmagořej. Je to chudej stát, mají hromadu problémů, doma čekaj rodiny, někde budou vykonávat potřebu, začne to tam smrdět, mají jenom jedny hadry, pravděpodobně nemaj toaletní papíry. Budou tam žít jako prasata, jenom aby nezačli souložit mezi sebou, nelze odhadnou změnu psychiky. Pravděpodobně se někteří stanou doživotními přáteli, budou se navštěvovat jěště za desítky let. Pár chlapů zemře na oslabení imunitního systému, nejsilnější přežijí. Kdyby tam měli být týden, tak se po.erou, ale 4 měsíce? Někde by se tama třeba dalo dostat jídlo, ale to by rovnou mohli dostat je ven! Podle mě tam spáchaj sebevraždu. Když amíci v Íráku páchaj sebevraždy, aby už nemuseli chodit, tak ti se na to můžou vy.rat. Tady jde vidět, jak všecko stojí za h.ovno. Nikdy neměli dobry životy a ještě zahučí.
Pitomec (10211)|27.8.2010 21:08
Ta štola má na délku 2km, takže chození na WC tak, aby to nesmrdělo, asi nebude problém...
MAKcz (205)|29.8.2010 16:28
[quote=Ivo Mašek;294321]
Ve výtahu ne. V jiném malém uzavřeném prostoru ano (po několik málo hodin - stálo to ale za to. Dnes to snad už nikomu nehrozí). Nechci to více rozvádět.[/quote]

Ze tys taky chodil v 88 a 89 na vaclavak v nevhodnou dobu ;) mozna sme se pak vezli stejnym busem ;/ a snad to uz nehrozi
Ivo Mašek (10205)|29.8.2010 18:54
[quote=MAKcz;294517]Ze tys taky chodil v 88 a 89 na vaclavak v nevhodnou dobu ;) mozna sme se pak vezli stejnym busem ;/ a snad to uz nehrozi[/quote]
V Ústí nad Labem a Teplicích. (já byl tedy aktivní už dříve - plakáty, samizdaty, dělal jsem i spojku atd., atd.)
Ivo Mašek (10205)|12.9.2010 07:47
Těm zlodějům bych dal doživotí a tvrdou práci za skývu chleba na šachtě (je vidět, že už tam nemají Pinocheta)
Jiří Piškula (30)|13.10.2010 12:13
Dnes se zavalení horníci konečně postupně jeden po druhém vrací na povrch ke svým rodinám. Prozatím probíhá záchranná operace bez komplikací.

Lze sledovat i živý přenos akce.