Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

VD: Televizní stanice Vašeho srdce

Jiří Piškula (30)|11.6.2010 11:37
Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme do naší víkendové diskuze s tématem:

Televizní stanice Vašeho srdce

Ať už přijímáme „analog“ či „digitál“, pozemně, kabelem nebo ze satelitu, jistě máme své oblíbené televizní stanice nebo alespoň pořady, na které se rádi díváme. Pojďme si vyměnit dojmy z televizního vysílání v ČR a doporučme ostatním pořady, které jsou takříkajíc naší srdcovou záležitostí.

Co si myslíte o současné nabídce TV programů v ČR?
Máte raději veřejnoprávní nebo soukromé televize?
Kterou stanici máte nejraději?
Jaký typ pořadů či žánr máte v oblibě?

Napište nám svůj názor, zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko „Odpověď“, které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
Ivo Mašek (10205)|11.6.2010 12:35
Nejraději sleduji pořady o historii a to dokumenty od 1. války tak do 60-tých let. Velmi rád mám Čáslavského pořady, což jsou historické dokumentární pohledy do předválečné ČSR, kde on vybírá i natočené filmečky o všedních a obyčejných věcech, které nejsou důležité a podstatné, a tak většinou zůstávají v archivech. Rád se kouknu i na "historické" hrané filmy, kde je častokrát kamera v ulicích měst tehdejší doby. V takových filmech jsou totiž skutečné záběry, jak např. vypadala sídliště v našich městech na konci 50-tých let. A nejenom tam.
A pak se rád kouknu i na detektivky (Hrušínský v nich přímo kdysi exceloval - to už je ale hóóódně dávno).
Nesnáším kabarety a podobné "zvrhlosti" údajné zábavy.
Pitomec (10211)|11.6.2010 16:59
U mě vede CS Film - a nesnáším Primu (hlavně v poslední době s těma idiotskýma znělka před a po reklamě a s neustálým reprízováním seriálu MASH).
StD (8612)|11.6.2010 18:03
...já se k obsahu nevyjadřuji, příjem CZE vysílání jsem zrušil v roce 1995.
geronimoh (2327)|12.6.2010 00:37
Nabídka TV programů v ČR se mi zdá dostatečná. Chybějící dobrou hudební stanici už máme v podobě Retro Music Television taky. Veřejnoprávní televize mě stojí 135 Kč měsíčně, komerční nic, vystačím s "GRATIS" nabídkou od Skylinku. U veřejnoprávní ČT se mi líbí, že nepřerušují filmy reklamními bloky, ale jinak se mi zdá, že vysílají víc reklamy, než slibovaly při zdražování TV poplatku. Z komerčních stanic se snažím vyhýbat TV Prima, protože se mi jejich reklamní bloky zdají neúměrně dlouhé, takže to omezuji tak na nedělní vysílání dokument.seriálu "Svět ve válce". Rád sleduji dokumenty převážně vysílaných na ČT2 a Z1. Jinak vyhledávám hlavně filmy a seriály se sci-fi tématikou, kterých moc není. 8-)
Neregistrovaný (0)|12.6.2010 02:07
Televizi už ani nezapínám na zprávy. Nepotřebuji vidět pořád stejné moderátory. Po pravdě, jsem z toho znechucen. Onehdy jsem prošel kolem zaplé TV, kde běžela Ordinace. Opravdu nevím, pro jakou skupinu diváků je toto určeno, ale dlouhodobé sledování tohoto zmetku opravdu nevypovídá nic pěkného. Vážně mi to přijde až jako drzost. Troufám si tvrdit, že stejné herecké výkony bych podal ani já. V této havěti se nehraje, ti lidi tam spolu normálně mluví s hudbou na pozadí, vypadá to velice, velice blbě. Jako občan tohoto státu bych si vždy přál být ušetřen takovým shitů.
geronimoh (2327)|12.6.2010 09:51
[quote=Neregistrovaný;285462] Onehdy jsem prošel kolem zaplé TV, kde běžela Ordinace. Opravdu nevím, pro jakou skupinu diváků je toto určeno, ale dlouhodobé sledování tohoto zmetku opravdu nevypovídá nic pěkného. Vážně mi to přijde až jako drzost. Troufám si tvrdit, že stejné herecké výkony bych podal ani já. V této havěti se nehraje, ti lidi tam spolu normálně mluví s hudbou na pozadí, vypadá to velice, velice blbě. Jako občan tohoto státu bych si vždy přál být ušetřen takovým shitů.[/quote]

Znám hodně lidí, kteří "Ordinaci" sledují pravidelně a právě proto je tento nekonečný seriál a další jemu podobné stále ve vysílání. Televizní stanice zajímá sledovanost. Jediné co může způsobit zánik takovýchto pořadů je nízká sledovanost. Ušetřit se musíš sám a to tím, že se na to nebudeš dívat. Naštěstí už je v dnešní době z čeho vybírat a stačí přepnout na jiný program. :-)-
BOBA (590)|12.6.2010 18:26
[quote=Pitomec;285400]U mě vede CS Film - a nesnáším Primu (hlavně v poslední době s těma idiotskýma znělka před a po reklamě a s neustálým reprízováním seriálu MASH).[/quote]

Tak to jsem rád, že nejsem sám. Ty znělky to je fakt úlet.
tesla15 (505)|15.6.2010 17:08
NEJVÍCE mi vadí " ŘEV " a NEPŘIMĚŘENÁ HLASITOST při reklamách. Bratři slováci toto dávno zákonem upravily. Podobně tomu je u znělky a mezi zprávami.
geronimoh (2327)|15.6.2010 17:42
[quote=tesla15;285928]NEJVÍCE mi vadí " ŘEV " a NEPŘIMĚŘENÁ HLASITOST při reklamách. Bratři slováci toto dávno zákonem upravily. Podobně tomu je u znělky a mezi zprávami.[/quote]

To vadí asi všem. Měl jsem televizor s automatickou regulací hlasitosti, což by problém vyřešilo, kdybych nepouštěl zvuk přes AVR. Naši zákonodárci by se měli inspirovat našimi bratry a konečně to vyřešit.
BOBA (590)|15.6.2010 18:20
Mám pocit, že jsem někde četl, že to bude platit v brzké době v celé EU.